Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Division 8 Borås I Pojkar

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF Svart Erik Blomgren +46765424391
Brämhults IK Vit Johan von Kraemer 0704173622 Svart/Svart/Svart
Dalsjöfors GoIF Svart Johan Granath 0704451728 Grön/Svart /Grön
Fristad/Sparsör/Borgstena Vit Christer Johansson 0727007997 Grön/Vit/Grön
Gerdskens BK Gul Christoffer Carlsson 0723761777 Gul/Svart/Gul (A-Lag) Svarta
IF Elfsborg Oliver Snygg 0735004876 Gul/Svart/Gul
IFK Örby Mattias Juteberg 0722220488 Blå-vit/Blå/Blå
Norrby IF Niklas Andersson 0722267122 0722267122 Blå/Vit/Blå
Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila Robert Gårlin 0707131793 Svart-vit/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Januari
200176010 Alingsås IF FF Svart - IFK Örby Inst.
April
2022-04-29 18:30 200176002 Brämhults IK Vit - Norrby IF 0 - 8 Brämhults IP B
Maj
2022-05-01 200176005 IFK Örby - IF Elfsborg Inst.
2022-05-05 18:30 200176001 Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila - Alingsås IF FF Svart 5 - 1 Björkängsvallen 1 Gräs
2022-05-07 11:00 200176004 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit - Gerdskens BK Gul 7 - 3 Hedens IP
2022-05-08 11:00 200176006 IF Elfsborg - Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 2 - 2 Ryda Sportfält A
2022-05-08 11:00 200176009 Norrby IF - Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila 8 - 0 Ramnavallen
2022-05-08 17:00 200176007 Gerdskens BK Gul - Dalsjöfors GoIF Svart 2 - 3 Gerdskenvallen A-plan
2022-05-15 11:00 200176015 Norrby IF - Alingsås IF FF Svart 16 - 1 Ramnavallen
2022-05-15 16:00 200176013 Dalsjöfors GoIF Svart - IF Elfsborg 11 - 3 Dalsjöhov naturgräs
2022-05-15 18:30 200176012 Brämhults IK Vit - Gerdskens BK Gul 4 - 5 Brämhults IP B
2022-05-21 200176016 IFK Örby - Dalsjöfors GoIF Svart Inst.
2022-05-21 15:00 200176018 Gerdskens BK Gul - Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila 3 - 3 Gerdskenvallen A-plan
2022-05-22 11:00 200176017 IF Elfsborg - Brämhults IK Vit 3 - 3 Ryda Sportfält A
2022-05-22 18:00 200176020 Alingsås IF FF Svart - Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 2 - 13 Mjörnvallen, B-plan
2022-05-25 19:30 200176028 IF Elfsborg - Norrby IF 1 - 1 Ryda Sportfält A
2022-05-29 11:00 200176025 Norrby IF - Gerdskens BK Gul 3 - 2 Ramnavallen
2022-05-29 16:00 200176023 Dalsjöfors GoIF Svart - Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 4 - 8 Dalsjöhov naturgräs
2022-05-29 16:45 200176022 Brämhults IK Vit - Alingsås IF FF Svart 3 - 4 Brämhults IP B
Juni
2022-06-02 18:30 200176021 Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila - IF Elfsborg 5 - 1 Björkängsvallen 1 Gräs
2022-06-04 14:00 200176030 Alingsås IF FF Svart - Dalsjöfors GoIF Svart 5 - 6 Mjörnvallen, B-plan
2022-06-05 200176027 IFK Örby - Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila Inst.
2022-06-05 17:00 200176026 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit - Brämhults IK Vit 6 - 2 Hedens IP
2022-06-11 13:00 200176031 Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila - Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 2 - 4 Ekåsvallen
2022-06-12 11:00 200176035 Norrby IF - IFK Örby Inst. Ramnavallen
2022-06-12 12:00 200176033 Gerdskens BK Gul - Alingsås IF FF Svart 2 - 8 Gerdskenvallen A-plan
2022-06-12 18:30 200176032 Brämhults IK Vit - Dalsjöfors GoIF Svart 4 - 3 Brämhults IP B
2022-06-15 18:30 200176037 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit - Norrby IF 5 - 3 Hedens IP
2022-06-18 200176038 IFK Örby - Brämhults IK Vit Inst.
2022-06-19 10:00 200176049 Norrby IF - Brämhults IK Vit 9 - 2 Ramnavallen
2022-06-19 18:00 200176036 Dalsjöfors GoIF Svart - Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila 0 - 6 Dalsjöhov naturgräs
2022-06-19 18:00 200176039 IF Elfsborg - Gerdskens BK Gul 6 - 3 Ryda Sportfält A
2022-06-21 19:30 200176042 IF Elfsborg - Alingsås IF FF Svart 4 - 3 Ryda Sportfält A
2022-06-22 18:30 200176041 Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila - Brämhults IK Vit 8 - 2 Björkängsvallen 1 Gräs
2022-06-26 200176043 Gerdskens BK Gul - IFK Örby Inst. Gerdskenvallen A-plan
2022-06-26 16:00 200176045 Norrby IF - Dalsjöfors GoIF Svart 9 - 0 Ramnavallen
2022-06-29 18:30 200176050 Alingsås IF FF Svart - Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila 7 - 2 Mjörnvallen, B-plan
Juli
2022-07-02 10:30 200176047 Gerdskens BK Gul - Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 3 - 4 Gerdskenvallen A-plan
Augusti
2022-08-10 18:30 200176054 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit - IF Elfsborg 5 - 3 Hedens IP
2022-08-14 18:00 200176053 Dalsjöfors GoIF Svart - Gerdskens BK Gul 2 - 5 Dalsjöhov naturgräs
2022-08-16 19:30 200176046 IF Elfsborg - IFK Örby 2 - 2 Ryda Sportfält A
2022-08-18 18:30 200176051 Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila - Norrby IF 3 - 2 Ekäng A
2022-08-20 15:30 200176058 Gerdskens BK Gul - Brämhults IK Vit 8 - 3 Gerdskenvallen A-plan
2022-08-21 14:00 200176060 Alingsås IF FF Svart - Norrby IF 3 - 11 Mjörnvallen, B-plan
2022-08-23 19:30 200176057 IF Elfsborg - Dalsjöfors GoIF Svart 2 - 1 Ryda Sportfält A
2022-08-24 18:30 200176064 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit - Alingsås IF FF Svart 3 - 2 Hedens IP
2022-08-26 18:30 200176056 IFK Örby - Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 1 - 5 Örby IP A
2022-08-26 18:45 200176061 Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila - Gerdskens BK Gul 2 - 2 Ekåsvallen
2022-08-27 11:00 200176062 Brämhults IK Vit - IF Elfsborg 3 - 0 Brämhults IP B
2022-08-28 16:00 200176063 Dalsjöfors GoIF Svart - IFK Örby 2 - 5 Dalsjöhov naturgräs
September
2022-09-02 18:15 200176066 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit - Dalsjöfors GoIF Svart 5 - 1 Nosseborg
2022-09-03 11:00 200176069 Gerdskens BK Gul - Norrby IF 6 - 4 Gerdskenvallen A-plan
2022-09-03 13:00 200176070 Alingsås IF FF Svart - Brämhults IK Vit 1 - 2 Mjörnvallen, B-plan
2022-09-08 18:00 200176068 IF Elfsborg - Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila 1 - 7 Ryda Sportfält A
2022-09-09 18:30 200176055 IFK Örby - Alingsås IF FF Svart 7 - 2 Örby IP
2022-09-10 11:00 200176072 Brämhults IK Vit - Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 0 - 4 Brämhults IP B
2022-09-10 12:00 200176075 Norrby IF - IF Elfsborg 2 - 1 Ramnavallen
2022-09-11 16:00 200176073 Dalsjöfors GoIF Svart - Alingsås IF FF Svart 12 - 4 Dalsjöhov naturgräs
2022-09-13 18:15 200176071 Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila - IFK Örby 2 - 1
2022-09-15 18:30 200176078 IFK Örby - Norrby IF 4 - 5 Örby IP
2022-09-17 11:00 200176080 Alingsås IF FF Svart - Gerdskens BK Gul 5 - 3 Mjörnvallen, B-plan
2022-09-17 14:00 200176077 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit - Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila 4 - 0 Hedens IP
2022-09-18 17:00 200176076 Dalsjöfors GoIF Svart - Brämhults IK Vit 2 - 10 Dalsjöhov naturgräs
2022-09-24 13:00 200176081 Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila - Dalsjöfors GoIF Svart 4 - 1 Ekäng A
2022-09-25 14:00 200176083 Gerdskens BK Gul - IF Elfsborg 4 - 3 Gerdskenvallen A-plan
2022-09-25 16:30 200176082 Brämhults IK Vit - IFK Örby 2 - 0 Brämhults IP B
Oktober
2022-10-02 11:00 200176086 Brämhults IK Vit - Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila 0 - 3 Brämhults IP B
2022-10-02 11:00 200176090 Alingsås IF FF Svart - IF Elfsborg 4 - 7 Mjörnvallen, B-plan
2022-10-02 15:00 200176089 IFK Örby - Gerdskens BK Gul WO (3 - 0) Örby IP A
2022-10-02 16:00 200176087 Dalsjöfors GoIF Svart - Norrby IF 3 - 5 Dalsjöhov naturgräs
2022-10-09 12:00 200176085 Norrby IF - Fristad/Sparsör/Borgstena Vit Ramnavallen
December
2022-12-31 200176014 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit - IFK Örby Inst. Hedens IP

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info