Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Division 8 Borås II Pojkar

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF Vit Erik Blomgren +46765424391
Borås AIK Dastan Rashid Röd/Blå/Röd
Borås GIF Massimo Conto 0706244919 Blå/Vit/Blå
Dalsjöfors GoIF Grön Johan Granath 0704451728 Grön/Svart /Grön
Floda BoIF Henrik Bäckström 0708381008 Blå/Vit/Blå
Gerdskens BK Svart Christoffer Carlsson 0723761777 Gul/Svart/Gul (A-Lag) Svarta
Gånghester/Målsryd Christopher Larsson 033122486 0731562895 svart/svart/svart
Herrljunga/Frisco Mikael Norén 0705410654 Röd/Blå/Röd
Kronängs IF Henrik Johansson 0762730183 Svart/Svart/Svart
Sandhult/Bredared Malin Standar 0727363363 Rosa/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2022-05-01 200177001 Alingsås IF FF Vit - Floda BoIF Inst. Mjörnvallen, B-plan
2022-05-01 11:00 200177002 Borås AIK - Sandhult/Bredared 3 - 5 Bodavallen A konstgräs
2022-05-01 13:00 200177003 Borås GIF - Dalsjöfors GoIF Grön 10 - 0 Sjöbo Arena
2022-05-01 15:00 200177004 Kronängs IF - Herrljunga/Frisco 3 - 3 Kronäng Arena
2022-05-01 15:00 200177005 Gerdskens BK Svart - Gånghester/Målsryd 4 - 9 Gerdskenvallen A-plan
2022-05-05 18:30 200177006 Gånghester/Målsryd - Kronängs IF 4 - 2 e.s. Engvallen
2022-05-07 11:00 200177009 Sandhult/Bredared - Alingsås IF FF Vit 4 - 0 Thåängen
2022-05-08 200177010 Floda BoIF - Gerdskens BK Svart Inst.
2022-05-08 17:00 200177007 Herrljunga/Frisco - Borås GIF 9 - 4 Skoghälla IP B
2022-05-14 13:30 200177012 Borås AIK - Herrljunga/Frisco 2 - 8 Bodavallen A konstgräs
2022-05-15 200177015 Sandhult/Bredared - Floda BoIF Inst. Thåängen
2022-05-15 14:00 200177011 Alingsås IF FF Vit - Dalsjöfors GoIF Grön 8 - 0 Mjörnvallen, B-plan
2022-05-15 15:00 200177013 Borås GIF - Gånghester/Målsryd 10 - 4 Sjöbo Arena
2022-05-15 17:00 200177014 Kronängs IF - Gerdskens BK Svart 2 - 1 Kronäng Arena
2022-05-16 18:00 200177017 Gånghester/Målsryd - Borås AIK 16 - 0 Engvallen
2022-05-18 18:30 200177018 Herrljunga/Frisco - Alingsås IF FF Vit 12 - 2 Skoghälla IP B
2022-05-22 200177020 Floda BoIF - Kronängs IF Inst.
2022-05-22 18:00 200177019 Dalsjöfors GoIF Grön - Sandhult/Bredared 2 - 3 Dalsjöhov naturgräs
2022-05-25 18:30 200177025 Sandhult/Bredared - Herrljunga/Frisco 1 - 4 Thåängen
2022-05-26 13:00 200177021 Alingsås IF FF Vit - Gånghester/Målsryd 2 - 12 Mjörnvallen, B-plan
2022-05-29 200177022 Borås AIK - Floda BoIF Inst. Bodavallen B-plan
2022-05-29 13:00 200177023 Borås GIF - Kronängs IF 2 - 2 Sjöbo Arena
2022-05-29 18:00 200177024 Dalsjöfors GoIF Grön - Gerdskens BK Svart 1 - 2 Dalsjöhov naturgräs
Juni
2022-06-02 18:30 200177028 Gånghester/Målsryd - Sandhult/Bredared 3 - 2 Engvallen
2022-06-04 11:00 200177016 Gerdskens BK Svart - Borås GIF 1 - 4 Gerdskenvallen A-plan
2022-06-05 200177030 Floda BoIF - Borås GIF Inst.
2022-06-05 17:00 200177027 Gerdskens BK Svart - Alingsås IF FF Vit 7 - 3 Gerdskenvallen A-plan
2022-06-06 11:00 200177026 Kronängs IF - Borås AIK 2 - 1 Kronäng Arena
2022-06-06 17:00 200177029 Herrljunga/Frisco - Dalsjöfors GoIF Grön 7 - 4 Skoghälla IP B
2022-06-09 18:30 200177035 Sandhult/Bredared - Gerdskens BK Svart 3 - 2 Thåängen
2022-06-12 200177033 Herrljunga/Frisco - Floda BoIF Inst. Skoghälla IP B
2022-06-12 11:00 200177032 Borås AIK - Borås GIF 2 - 2 Bodavallen C konstgräs
2022-06-12 14:00 200177031 Alingsås IF FF Vit - Kronängs IF 4 - 5 Mjörnvallen, B-plan
2022-06-12 18:00 200177034 Dalsjöfors GoIF Grön - Gånghester/Målsryd 4 - 9 Dalsjöhov naturgräs
2022-06-16 18:30 200177039 Gånghester/Målsryd - Herrljunga/Frisco 5 - 1 Engvallen
2022-06-19 200177040 Floda BoIF - Dalsjöfors GoIF Grön Inst.
2022-06-19 13:00 200177036 Borås GIF - Alingsås IF FF Vit 14 - 4 Sjöbo Arena
2022-06-19 15:00 200177037 Kronängs IF - Sandhult/Bredared 0 - 0 Kronäng Arena
2022-06-21 18:30 200177043 Herrljunga/Frisco - Gerdskens BK Svart 5 - 4 Skoghälla IP B
2022-06-22 18:00 200177045 Sandhult/Bredared - Borås GIF 1 - 1 Thåängen
2022-06-26 200177042 Gånghester/Målsryd - Floda BoIF Inst. Engvallen
2022-06-26 14:00 200177041 Alingsås IF FF Vit - Borås AIK Mjörnvallen, B-plan
2022-06-27 18:00 200177049 Sandhult/Bredared - Borås AIK Thåängen
2022-06-30 18:30 200177046 Gånghester/Målsryd - Gerdskens BK Svart 5 - 6 Engvallen
Juli
2022-07-03 200177050 Floda BoIF - Alingsås IF FF Vit
2022-07-03 18:00 200177048 Dalsjöfors GoIF Grön - Borås GIF 5 - 11 Dalsjöhov naturgräs
Augusti
2022-08-14 200177055 Gerdskens BK Svart - Floda BoIF Gerdskenvallen A-plan
2022-08-14 13:00 200177052 Borås AIK - Dalsjöfors GoIF Grön Bodavallen C konstgräs
2022-08-14 13:00 200177053 Borås GIF - Herrljunga/Frisco Sjöbo Arena
2022-08-14 14:00 200177051 Alingsås IF FF Vit - Sandhult/Bredared Mjörnvallen, B-plan
2022-08-14 15:30 200177054 Kronängs IF - Gånghester/Målsryd Kronäng Arena
2022-08-18 18:30 200177057 Gånghester/Målsryd - Borås GIF Engvallen
2022-08-21 14:00 200177056 Gerdskens BK Svart - Kronängs IF Gerdskenvallen A-plan
2022-08-21 16:00 200177059 Dalsjöfors GoIF Grön - Alingsås IF FF Vit Dalsjöhov naturgräs
2022-08-21 16:30 200177060 Floda BoIF - Sandhult/Bredared Flodala IP 31 KG
2022-08-21 17:00 200177058 Herrljunga/Frisco - Borås AIK Skoghälla IP B
2022-08-28 200177064 Kronängs IF - Floda BoIF Kronäng Arena
2022-08-28 15:00 200177061 Alingsås IF FF Vit - Herrljunga/Frisco Mjörnvallen, B-plan
2022-08-28 15:00 200177063 Borås GIF - Gerdskens BK Svart Sjöbo Arena
2022-08-28 17:30 200177065 Sandhult/Bredared - Dalsjöfors GoIF Grön Thåängen
2022-08-29 19:00 200177062 Borås AIK - Gånghester/Målsryd Bodavallen C konstgräs
2022-08-31 18:30 200177047 Herrljunga/Frisco - Kronängs IF Skoghälla IP B
September
2022-09-01 18:15 200177068 Gånghester/Målsryd - Alingsås IF FF Vit Engvallen
2022-09-04 15:00 200177067 Gerdskens BK Svart - Dalsjöfors GoIF Grön Gerdskenvallen A-plan
2022-09-04 15:30 200177066 Kronängs IF - Borås GIF Kronäng Arena
2022-09-04 16:30 200177070 Floda BoIF - Borås AIK Flodala IP 31 KG
2022-09-04 17:00 200177069 Herrljunga/Frisco - Sandhult/Bredared Skoghälla IP B
2022-09-10 10:00 200177071 Alingsås IF FF Vit - Gerdskens BK Svart Mjörnvallen, B-plan
2022-09-10 11:00 200177072 Borås AIK - Kronängs IF Bodavallen C konstgräs
2022-09-11 200177073 Borås GIF - Floda BoIF Sjöbo Arena
2022-09-11 14:00 200177074 Dalsjöfors GoIF Grön - Herrljunga/Frisco Dalsjöhov naturgräs
2022-09-11 14:30 200177075 Sandhult/Bredared - Gånghester/Målsryd Thåängen
2022-09-15 17:30 200177079 Gånghester/Målsryd - Dalsjöfors GoIF Grön Engvallen
2022-09-18 13:00 200177076 Borås GIF - Borås AIK Sjöbo Arena
2022-09-18 16:30 200177080 Floda BoIF - Herrljunga/Frisco Flodala IP 31 KG
2022-09-18 17:00 200177077 Kronängs IF - Alingsås IF FF Vit Kronäng Arena Konstgräs 2
2022-09-18 17:00 200177078 Gerdskens BK Svart - Sandhult/Bredared Gerdskenvallen A-plan
2022-09-24 11:00 200177082 Borås AIK - Gerdskens BK Svart Bodavallen C konstgräs
2022-09-25 13:00 200177081 Alingsås IF FF Vit - Borås GIF Mjörnvallen, B-plan
2022-09-25 15:00 200177084 Dalsjöfors GoIF Grön - Floda BoIF Dalsjöhov naturgräs
2022-09-25 16:00 200177085 Sandhult/Bredared - Kronängs IF Thåängen
2022-09-25 17:00 200177083 Herrljunga/Frisco - Gånghester/Målsryd Skoghälla IP B
Oktober
2022-10-01 10:00 200177038 Gerdskens BK Svart - Borås AIK Gerdskenvallen A-plan
2022-10-02 13:00 200177087 Borås GIF - Sandhult/Bredared Sjöbo Arena
2022-10-02 14:00 200177088 Kronängs IF - Dalsjöfors GoIF Grön Kronäng Arena Konstgräs 2
2022-10-02 16:00 200177086 Borås AIK - Alingsås IF FF Vit Bodavallen C konstgräs
2022-10-02 17:00 200177089 Gerdskens BK Svart - Herrljunga/Frisco Gerdskenvallen A-plan
2022-10-02 19:00 200177090 Floda BoIF - Gånghester/Målsryd Flodala IP 31 KG
December
2022-12-31 200177008 Dalsjöfors GoIF Grön - Borås AIK Dalsjöhov naturgräs
2022-12-31 200177044 Dalsjöfors GoIF Grön - Kronängs IF Dalsjöhov naturgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info