Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Skytteliga - Div 2 Västra Götaland, herrar

Visa för ett lag
Skytteliga
Spelare Lag Mål Varav straffmål
Mathias Strinäs Norrby IF 21 3
Niklas Hermansson Eskilsminne IF 19 1
Anton Kinnander Helsingborgs IF Akademi 15 2
Alen Krasnici Norrby IF 14 0
Joakim Sjöhage Tvååkers IF 11 0
Prince Ehiorobo Lärje-Angereds IF 11 3
Kristoffer Frantzich Fässbergs IF 10 0
Markus Küce Tenhults IF 10 1
Mohamed Ramadan Helsingborgs IF Akademi 10 0
Jakob Adolfsson Tvååkers IF 8 0
Johan Friberg José Da Cruz Assyriska BK 8 0
Johan Fridén Tenhults IF 8 0
Labinot Syla Tvååkers IF 8 0
Magnus Larsson Lindome GIF 8 0
Ali Sanduvac Lärje-Angereds IF 7 0
Ali Selim Assyriska BK 7 0
Daniel Ander Eskilsminne IF 7 0
Hannes Bäckström Tenhults IF 7 0
Marcus Månsson Lindome GIF 7 0
Matthias Lindgren Holenstein Eskilsminne IF 7 0
Egzon Llapashtica Tenhults IF (1), Råslätts SK (5) 6 0
Johan Einarsson Dalstorps IF 6 0
Jordan Larsson Högaborgs BK 6 1
Mehmed Dresevic Dalstorps IF 6 0
Simon Chekroun Lindome GIF 6 0
Stefan Bohman Dalstorps IF 6 0
Anders Johansson Dalstorps IF 5 1
Christian Lindström Lindome GIF 5 0
Christian Magnusson Dalstorps IF 5 1
Daniel Gunnarsson Tvååkers IF 5 0
Enis Radoncic Lärje-Angereds IF 5 0
Gabriel Garis Lärje-Angereds IF 5 0
Jimmy Arnesson Dalstorps IF 5 0
Markus Lindström Högaborgs BK 5 1
Moses Ssewankambo Lärje-Angereds IF 5 0
Amaro Nyass Assyriska BK 4 2
Christoffer Levi Eskilsminne IF 4 0
Emil Zander Tvååkers IF 4 1
Jens Larsson Tenhults IF 4 1
José Luís Gonçalves Nóbrega Råslätts SK 4 0
Petrus Kocadag Råslätts SK 4 1
Stefan Runeman Lindome GIF 4 2
Thierry Zahui Norrby IF 4 0
Uros Hojan Råslätts SK 4 1
Andreas Karlsson Tvååkers IF 3 0
Filip Saganowski Högaborgs BK 3 0
Hadi Hamzeh Lärje-Angereds IF 3 0
Hekuran Sahara Norrby IF 3 0
Hesam Rajabieh Fard Högaborgs BK 3 0
Jesper Frohm Tallberg Tenhults IF 3 0
Jesper Larsson Högaborgs BK 3 0
Josef Hällgren Abdulrahman Lärje-Angereds IF 3 0
Karl-Anton Pettersson Norrby IF 3 0
Marc Axengren Norrby IF 3 0
Nicklas Savolainen Norrby IF 3 0
Roni Kurdali Assyriska BK 3 0
Ahrun Cicek Assyriska BK 2 0
Ardit Ramani Fässbergs IF 2 0
Björn Arnesson Dalstorps IF 2 0
Boris Vidovic Högaborgs BK 2 0
Carl Christian Eliasson Eskilsminne IF 2 0
Daniel Olsson Eskilsminne IF 2 0
David Kjellén Dalstorps IF 2 0
Denis Gavrilov Assyriska BK 2 0
Emil Åberg Eskilsminne IF 2 0
Emilio Rossi Lärje-Angereds IF 2 0
Emir Ragipovic Råslätts SK 2 0
Erik Andersson Högaborgs BK 2 0
Filip Egger Eskilsminne IF 2 0
Fredrik Ekvall Norrby IF 2 0
Gabriel Topuz Assyriska BK 2 0
Irfan Delimedjac Råslätts SK 2 0
Jashar Gorani Assyriska BK 2 0
Joakim Karlefäldt Lindome GIF 2 0
Johan Stolt Högaborgs BK 2 0
Johan Wester Eskilsminne IF 2 0
Kenan Galijatovic Assyriska BK 2 1
Maikel Isaac Råslätts SK 2 0
Mattias Ucar Fässbergs IF 2 0
Michael Babie Helsingborgs IF Akademi 2 0
Mohamed Kalssina Lindome GIF 2 0
Moustafa Zeidan Högaborgs BK 2 0
Måns Ekvall Helsingborgs IF Akademi 2 0
Petros Aheferom Lärje-Angereds IF 2 0
Rami Kurdali Lindome GIF 2 0
Robin Book Eskilsminne IF 2 1
Simon Karlsson Adjei Råslätts SK 2 0
Adam Eriksson Tvååkers IF 1 0
Adam Hermansson Tenhults IF 1 0
Adam Josefsson Dalstorps IF 1 0
Adam Olofsson Wermäng Fässbergs IF 1 0
Albert Berisha Helsingborgs IF Akademi 1 1
Aleksander Yildirim Lärje-Angereds IF 1 0
Alexander Jovcic Helsingborgs IF Akademi 1 0
Alisan Agac Lärje-Angereds IF 1 0
Anjur Idrisson Lärje-Angereds IF 1 0
Anton Johansson Dalstorps IF 1 0
Briar Faraj Norrby IF 1 0
Chadly Maduka Lärje-Angereds IF 1 0
Christian Svennemar Lindome GIF 1 0
Dino Degirmendzic Lärje-Angereds IF 1 0
Enis Maljici Lärje-Angereds IF 1 0
Erik Dahl Helsingborgs IF Akademi 1 0
Erik Gustavsson Råslätts SK 1 0
Erik Kronholm Helsingborgs IF Akademi 1 0
Fatos Shala Högaborgs BK 1 0
Fredrik Landén Fässbergs IF 1 0
Fredrik Widlund Helsingborgs IF Akademi 1 0
Fredrik Åkesson Tvååkers IF 1 0
Galvan Ayoub Lärje-Angereds IF 1 0
Hampus Agerström Helsingborgs IF Akademi 1 0
Hampus Palmqvist Fässbergs IF 1 0
Hans-Erik Månsson Tvååkers IF 1 0
Hassan Chahrour Eskilsminne IF 1 0
Henrik Svedberg Norrby IF 1 0
Johan Sjögerén Dalstorps IF 1 0
Jon Stockhaus Assyriska BK 1 0
Kristoffer Petric Fässbergs IF 1 0
Lasse Broman Norrby IF 1 0
Marcus Andersson Eskilsminne IF 1 0
Marcus Wirell Tenhults IF 1 0
Marko Milutinovic Råslätts SK 1 0
Markus Svensson Eskilsminne IF 1 0
Merdin Kojic Råslätts SK 1 0
Michael Akintioye Högaborgs BK 1 0
Michael Berglund Norrby IF 1 0
Mikael Oscander Lindome GIF 1 0
Naramsin Staifo Assyriska BK 1 0
Oskar Rosenkvist Tenhults IF 1 0
Per Nylander Assyriska BK 1 0
Philip Petersson Eskilsminne IF 1 0
Rasmus Ewertzh Eskilsminne IF 1 0
Rinor Zenulla Lärje-Angereds IF 1 0
Robin Raunegger Fässbergs IF 1 0
Sargon Cicek Assyriska BK 1 0
Sebastian Fogde Tvååkers IF 1 0
Sebastian Levinsson Tvååkers IF 1 0
Subeyr Sofa Lärje-Angereds IF 1 0
Tobias Nordström Fässbergs IF 1 1
Viktor Karlsson Tenhults IF 1 0
William Möllestam Helsingborgs IF Akademi 1 0
Vladimir Majdandzic Lärje-Angereds IF 1 0
Yadid Staifo Assyriska BK 1 0
Yonathan Getachew Helsingborgs IF Akademi 1 0
475 26

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info