Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Skytteliga - Futsal div. 2B Herr

Visa för ett lag
Skytteliga
Spelare Lag Mål Varav straffmål
Marcus Rinvall Landvetter IS 28 0
Victor Kalasho Tynnered FC 24 0
Dennis Strandberg Tynnered FC 23 0
Faysal Ahmed Adosh IF Warta 21 0
Nicolas Sandberg Lindome GIF 20 0
Alireza Agahi Sandarna BK 16 0
Lucas Nilsen Skalle Landvetter IS 15 0
Elias Gustafson Lindome GIF 13 0
Mohsen Daraei Sandarna BK 13 0
Emilio Suarez Ardiles Chalmers Studentkårs IS 12 0
Tobias Björklund IF Warta 11 0
Anton Örth Tynnered FC 10 0
Filip Björklund Lindome GIF 10 0
Ahmad Abdul Rahim Tynnered FC 9 0
Anders Alö Lindome GIF 9 0
Behzad Kurdali Tynnered FC 9 0
Douglas Garpvall Landvetter IS 9 0
Elias Elias FC Frölunda (B) 9 0
Jawid Zirak Sandarna BK 9 0
Rasmus Tengfjord Lindome GIF 9 0
Sebastian Sjursen Utbynäs SK 9 0
Viktor Alexandersson Lindome GIF 9 0
Amir Naser FC Frölunda (B) 8 2
Eric Nohlgren Lindome GIF 8 0
Faouzi Semmou Tynnered FC 8 0
Filip Lagerstedt Lindome GIF 8 0
Jesper Ström IF Warta 8 0
Morteza Mohammadi Sandarna BK 8 0
Oscar Berntsson Landvetter IS 8 0
Rasmus Hegab Utbynäs SK 8 1
Daniel Svensson IF Warta 7 0
Felix Hellberg Lindome GIF 7 0
Hossein Nassiri Sandarna BK 7 0
Marvin Lagerberg Johannisson IF Väster 7 0
Mick Lindgren Larkner IF Warta 7 2
Alexander Sjursen Utbynäs SK 6 0
Essey Tekie IF Väster 6 0
Gabriel Cederborg IF Väster 6 0
Mattias Georges IF Väster 6 0
Samuel Jonasson Utbynäs SK 6 0
Andreas Säfström BK Skottfint 5 0
Chantakon Morakot IF Warta 5 0
Felix Larsson Jigliden Lindome GIF 5 0
Hampus Dahlqvist Lindome GIF 5 0
Jesper Hammarstrand Utbynäs SK 5 0
Lucas Moberg Landvetter IS 5 0
Marc Weich BK Skottfint 5 0
Marcos Svensson Cabral Utbynäs SK 5 0
Milton Säll-Magnusson Landvetter IS 5 0
Roman Ali Rashid FC Frölunda (B) 5 0
Tobias Wahlgren Utbynäs SK 5 0
Alexander Bengtsson Landvetter IS 4 0
Alireza Mansoori Sandarna BK 4 0
Arvid Liljedahl IF Väster 4 0
Daniel Tabrizi FC Frölunda (B) 4 0
Fredrik Jarnevi Utbynäs SK 4 0
Hannes Nordström Lindome GIF 4 0
Hugo Hedén Lindome GIF 4 0
Idriz Sunja BK Skottfint 4 0
Ismail Souayah BK Skottfint 4 0
Johan Jarnvik Lindome GIF 4 0
Jonathan Andinsson IF Väster 4 0
Martin Trifunov IF Warta 4 0
Perwer Haji FC Frölunda (B) 4 0
Yosef Ali FC Frölunda (B) 4 1
Adnan Borovic FC Frölunda (B) 3 0
Afshin Sayadi Sandarna BK 3 0
David Simonsson IF Väster 3 0
Hampus Hansson Utbynäs SK 3 0
Hossein Jafaripardasti Sandarna BK 3 0
Max Bergenheim BK Skottfint 3 0
Mohammad Khanniarak Ghazvini Sandarna BK 3 0
Mohsen Irannezhad Chalmers Studentkårs IS 3 0
Oleksandr Stepanchuk BK Skottfint 3 0
Saeed Asadi Amirabad Chalmers Studentkårs IS 3 0
Serkan Öztürk IF Warta 3 0
Tim Raymond Tun IF Warta 3 0
Tom Berntsson Utbynäs SK 3 0
Valdemar Landgren IF Väster 3 0
Wilhelm Ingves Landvetter IS 3 0
Almir Osmanovic Tynnered FC 2 0
Amir Reza Heydari FC Frölunda (B) 2 0
André Hansla IF Väster 2 1
Atilla Altintas Chalmers Studentkårs IS 2 0
Christian Beckers BK Skottfint 2 0
Daniel Natanaelsson IF Väster 2 0
Emil Grapatin Landvetter IS 2 0
Fayera Janneh FC Frölunda (B) 2 0
Filip Hiller IF Warta 2 0
Fredrik Karlberg Lindome GIF 2 0
Jörgen Hegab Utbynäs SK 2 0
Lars Pardh BK Skottfint 2 0
Magnus Walander Chalmers Studentkårs IS 2 0
Milad Mirak Sandarna BK 2 0
Mohammad Rezai Sandarna BK 2 0
Senad Razanica Chalmers Studentkårs IS 2 1
Simon Savén Östebo BK Skottfint 2 0
Stany Lokamba FC Frölunda (B) 2 0
Sven Niklas Jacobsson Chalmers Studentkårs IS 2 0
Syed Munib Haider Kazmi FC Frölunda (B) 2 0
Wilmer Melander Lindome GIF 2 0
Ahmed Hussain Landvetter IS 1 0
Albin Falkenby Utbynäs SK 1 0
Alf Magnusson Chalmers Studentkårs IS 1 0
Ali Almosawi FC Frölunda (B) 1 0
Ali Ghanaati Chalmers Studentkårs IS 1 0
Amir Hossein Jafari FC Frölunda (B) 1 0
Aron Bergsson IF Väster 1 0
Behrad Abbasikhoshbakht Sandarna BK 1 0
Carlo Negrato Chalmers Studentkårs IS 1 0
Daniel Kabayel FC Frölunda (B) 1 0
Daniel Smedberg IF Warta 1 0
Daniel Åman BK Skottfint 1 1
Dellshad Cassal Utbynäs SK 1 0
Dennis Balint FC Frölunda (B) 1 0
Emad Mirak Sandarna BK 1 0
Gustav Hedlund Lindome GIF 1 0
Gustav Hernborg Lindome GIF 1 0
Haoar Zorab FC Frölunda (B) 1 1
Henrik Celius Landvetter IS 1 0
Ilmar Keyo FC Frölunda (B) 1 0
Jimmy Johansson Landvetter IS 1 0
Kent Hansson Utbynäs SK 1 0
Marcus Larsson Lindome GIF 1 0
Marcus Månsson Lindome GIF 1 0
Mikael Alfredsson Lindome GIF 1 0
Mohammad Nikouei Chalmers Studentkårs IS 1 0
Mojtaba Javadi Sandarna BK 1 0
Nermin Sijecic Tynnered FC 1 0
Niklas Carlén Lindome GIF 1 0
Noah Säll-Magnusson Landvetter IS 1 0
Nozad Kurdali IF Väster 1 0
Omar "Duracell" Kurtovic Utbynäs SK 1 0
Paul Nyman FC Frölunda (B) 1 0
Peter Larsen IF Warta 1 0
Pontus Dahl Vallin Landvetter IS 1 0
Roni Kurdali IF Väster 1 0
Sam Shahgotbi Sandarna BK 1 0
Saman Herish Ahmed FC Frölunda (B) 1 0
Sargon Gorgius FC Frölunda (B) 1 0
Sean Lucero IF Warta 1 0
Shobair Mahmoodi FC Frölunda (B) 1 0
Timocin Zaynal IF Väster 1 0
Yasr Omer Tynnered FC 1 0
667 10

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info