Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Skytteliga - Div 2 Norrland, herr 2021

Visa för ett lag
Skytteliga
Spelare Lag Mål Varav straffmål
Albin Svensson Friska Viljor FC 20 1
Oskar Nordlund Stöde IF 17 0
Danny Harmon Gottne IF 13 5
Adam Johnson Bodens BK FF 12 1
Ieltsin Jeronimo Semedo Camoes Skellefteå FF 11 0
Kelvin Wokomaty Täfteå IK 10 0
Philip Näslund Team TG FF 10 4
Precious Idodo Johnson Bergnäsets AIK 10 2
Renan Correa Faustini Bodens BK FF 9 0
Axel Näsholm Stöde IF 8 0
Filip Berglund Storfors AIK 8 1
Linus Nordin Friska Viljor FC 8 0
Raymond Mendy Bodens BK FF 8 1
Steve Zishim Bawa Bodens BK FF 8 0
Timothy McNeil Team TG FF 8 0
Elton Hedström Umeå FC Akademi 7 0
Joel Carlsson Storfors AIK 7 0
Kevin Appiah Nyarko Gottne IF 7 0
Majed Saedi Frösö IF 7 3
William Ekenberg Team TG FF 7 0
Amar Mujakovic Sandviks IK 6 2
Bilal Sesay Ytterhogdals IK 6 0
Jesper Jakobsson Notvikens IK 6 0
Kaoury Faye Ytterhogdals IK 6 0
Max Wårell Bergnäsets AIK 6 0
Mehmed Hafizovic Stöde IF 6 0
Peter Berglund Storfors AIK 6 0
Radoslaw Erlich Skellefteå FF 6 0
Rasmus Engström Team TG FF 6 0
William Nordell IFK Östersund 6 0
William Ögren Skellefteå FF 6 0
Henrik Lööf IFK Östersund 5 0
Joel Eriksson Frösö IF 5 1
Johannes Lidström Sandviks IK 5 0
Ludvig Kallin Friska Viljor FC 5 0
Nathan David Millis Friska Viljor FC 5 0
Niklas Andersson IFK Östersund 5 0
Oskar Forsgren Storfors AIK 5 0
Adam Sandström Umeå FC Akademi 4 0
Albin Näslund Umeå FC Akademi 4 0
Andreas Roos Frösö IF 4 0
Anton Hallstensson IFK Östersund 4 3
Emir Ragipovic Gottne IF 4 0
Hugo Ahl Ytterhogdals IK 4 0
Hugo Svensson Gottne IF 4 0
Jakob Johnsson IFK Östersund 4 0
Johannes Layton Umeå FC Akademi 4 0
Jonathan Käller Skellefteå FF 4 0
Karl Åberg Bodens BK FF 4 0
Ludvig Brännström Sandviks IK 4 0
Magnus Johansson Notvikens IK 4 0
Max Wolf-Watz Team TG FF 4 0
Oliver Grenholm Skellefteå FF 4 0
Adel Ziarat Team TG FF 3 1
Alexandros Junghagen Pliatsikas Umeå FC Akademi 3 2
Barzan Jamshidi Bergnäsets AIK 3 0
Carl Larsson IFK Östersund 3 0
Carl Panoncillon Frösö IF 3 0
Christoffer Nilsson Ihrén Frösö IF 3 0
Emanuel Stenmark Täfteå IK 3 0
Emil Hallberg Täfteå IK 3 0
Fredrik Ahlander Bergnäsets AIK 3 0
Heggard Namu Barasa Gottne IF 3 0
Isac Hedlund Skellefteå FF 3 0
Isak Olofsson Storfors AIK 3 0
Jonathan Powell Gottne IF 3 0
Josef Axelsson Bergnäsets AIK 3 0
Kalle Strömbäck Storfors AIK 3 0
Per Olofsson IFK Östersund 3 0
Ricardo Travaglio Morales Ytterhogdals IK 3 0
Robert Lidström Sandviks IK 3 0
Sebastian Shafei Åman Team TG FF 3 0
Simon Jamehdar Sandviks IK 3 0
Ushindi Yermos Kashindi Sandviks IK 3 0
Yosef Aksoy Stöde IF 3 0
Albin Jonsson Skellefteå FF 2 0
Alex Buaim Hansson Storfors AIK 2 0
Andreas Keisu Sandviks IK 2 0
Andreas Wärja Bodens BK FF 2 0
Arvin Kunalic Umeå FC Akademi 2 0
Ayodeji Tosin Abayomi Bergnäsets AIK 2 1
Benjamin Anglöv Bodens BK FF 2 1
Benjamin Falk Sandviks IK 2 0
Benjamin Zakrisson Täfteå IK 2 0
Boris Nana Tonzi Ytterhogdals IK 2 0
Calle Nordin Friska Viljor FC 2 0
Cesar Antonio Samper Silva Ytterhogdals IK 2 0
Emil Johansson Team TG FF 2 0
Ethany Mahoto Notvikens IK 2 0
Felix Pihlajamaa Jonsson Täfteå IK 2 1
Filip Elovsson Sandviks IK 2 0
Filip Siljander Gottne IF 2 0
Fredrik Borgström Friska Viljor FC 2 0
Hugo Bergström Umeå FC Akademi 2 0
Isac Häggman IFK Östersund 2 0
Jacob Ottosson Team TG FF 2 0
Jakob Gottberg Ytterhogdals IK 2 0
Joakim Sochor Notvikens IK 2 0
Joel Lindgren Gysenius Täfteå IK 2 0
John-Henrik Eriksson IFK Östersund 2 0
Jonas Malander Bergnäsets AIK 2 0
Joshua Richards Ytterhogdals IK 2 0
Kbrom Tsegay Brhane Stöde IF 2 0
Lewis Nihorimbere Täfteå IK 2 0
Linus Almqvist Skellefteå FF 2 1
Lukas Eriksson Storfors AIK 2 0
Mattias Lidberg Täfteå IK 2 1
Miguel Hansson Bergnäsets AIK 2 0
Mohammed Belouchi Skellefteå FF 2 0
Patrik Lindgren Frösö IF 2 0
Per Boltegård Blom Team TG FF 2 0
Robin Åberg Sandviks IK 2 0
Salem Chabchoub Ytterhogdals IK 2 0
Sami Talsi Frösö IF 2 0
Shallom Kidane Umeå FC Akademi 2 0
Stefan Lagergren Stöde IF 2 2
Teddy Johnson Gottne IF 2 0
Tobias Sundström IFK Östersund 2 0
William Andersson-Junkka Storfors AIK 2 0
William Hansson Friska Viljor FC 2 0
William Rönnlund Team TG FF 2 0
Yuanis Joss Mokou Temdieu Bodens BK FF 2 0
Åke Tornberg Sandviks IK 2 0
Adam Samuelsson Bodens BK FF 1 0
Albin Bäckström Täfteå IK 1 0
Alex Åman Skellefteå FF 1 0
André Larsson IFK Östersund 1 0
Anton Granath Friska Viljor FC 1 0
Anton Olofsson Notvikens IK 1 0
Atoha Ataev Notvikens IK 1 1
Benhur Biniam Taddese Skellefteå FF 1 0
Edvard Carrick Täfteå IK 1 0
Elias Cederblad Friska Viljor FC 1 0
Elias Öhman Bodens BK FF 1 0
Elton Bandh Bergnäsets AIK 1 0
Emmanuel Lawal Ytterhogdals IK 1 0
Faycal Bouzidi Ytterhogdals IK 1 0
Felix Gustavsson Bodens BK FF 1 0
Filip Englund Frösö IF 1 0
Filip Tägtström Stöde IF 1 0
Gustaf Rosengren Stöde IF 1 0
Hamse Wahab Bodens BK FF 1 0
Hugo Brännström Sandviks IK 1 0
Isak Pudas Umeå FC Akademi 1 0
Isak Sedin Friska Viljor FC 1 0
Ismael Zamoum Moreno Ytterhogdals IK 1 0
Jens Andersson Frösö IF 1 0
Jesper Lindgren Gysenius Team TG FF 1 0
Jimmy Eriksson Gottne IF 1 0
Joel Lundström Frösö IF 1 0
Joel Sihlberg Sandviks IK 1 0
Johan Ödmark Stöde IF 1 0
Jonatan Pantzare Notvikens IK 1 0
Joseph Bell Skellefteå FF 1 0
Joseph Wirtala Storfors AIK 1 0
Lasse Salmenranta Täfteå IK 1 0
Ludvig Markgren Skellefteå FF 1 0
Ludwig Olofsson Täfteå IK 1 0
Ludvig Sundström IFK Östersund 1 0
Lukas Jonsson Frösö IF 1 0
Marcus Eriksson Bergnäsets AIK 1 0
Martin Forssell Storfors AIK 1 0
Marvin Bio Stöde IF 1 0
Mikael Norberg Friska Viljor FC 1 1
Musa Angayeva Stöde IF 1 0
Mustafe Ismail Ahmed Skellefteå FF 1 0
Nati Loha Umeå FC Akademi 1 0
Niklas Haglund Täfteå IK 1 0
Olle Sandkvist Täfteå IK 1 0
Rami Mansour Gottne IF 1 0
Rasmus Lindroth IFK Östersund 1 0
Rasmus Lötegård Pettersson Friska Viljor FC 1 0
Renato Estanislao Punyed Dubon Stöde IF 1 0
Robert Lidhammar Notvikens IK 1 0
Sargal Amine Hejai Bodens BK FF 1 0
Severin Tatolna Skellefteå FF 1 0
Simon Hägglund Friska Viljor FC 1 0
Sven Eriksson Sundström Notvikens IK 1 0
Tobias Pettersson Notvikens IK 1 0
Ulrik Brokvist Bergnäsets AIK 1 0
Viktor Skogfält Notvikens IK 1 1
William Hoare Skellefteå FF 1 0
Winuka Wijayatunga Umeå FC Akademi 1 0
Zachary Tobias Priest-Tyson Ytterhogdals IK 1 0
Ziad Ghanoum Friska Viljor FC 1 0
580 37

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info