Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher 5

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 2
2008-02-09 12:00 060907001 Bergsjö IF (D5H) - Utbynäs SK (D6H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-02-10 13:30 060907002 Mossens BK (D3D) - Tranemo IF (D3D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
Omgång 3
2008-02-13 17:15 060907004 Bergsjö IF (D5H) - IF Vardar/Makedonija (D5H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-02-16 12:00 060907003 Skogens IF (D5H) - Utbynäs SK (D6H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-02-16 12:00 060907006 Torslanda IK (D3D) - Länsmansgårdens DFK (D4D) Torslandavallen 2 Konstgräs
2008-02-16 12:00 060907010 Bergsjö IF (D5H) - Croatia BK Hajduk (D4H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-02-17 13:30 060907009 Mossens BK (D3D) - Qviding FIF (D3D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-02-17 15:00 060907007 Kungsladugårds BK (D6H) - Hovås Billdal IF (D5H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-02-17 17:20 060907008 Hällesåker IF (D3D) - Åsa IF (D4D) Förbovallen 1
Omgång 4
2008-02-20 17:30 060907013 Bergsjö IF (D5H) - Gunnilse IS (J18) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-02-20 19:00 060907014 Croatia BK Hajduk (D4H) - Hovås Billdal IF (D5H) Kortedalavallen 2 Grus
2008-02-23 11:30 060907043 Mölnlycke IF (D3D) - Stenungsunds IF (D5H) Mölnlycke IP
2008-02-23 12:00 060907016 Qviding FIF (D3D) - Utbynäs SK (D4D) Heden 3 Konstgräs
2008-02-23 12:00 060907017 Göteborgs FF (D6H) - Donsö IS (D5H) Heden 4 Konstgräs
2008-02-23 13:00 060907021 Mölnlycke IF (D4H) - Kärra/Klareberg IF (D5H) Mölnlycke IP
2008-02-23 14:00 060907019 Ytterby IS (U21) - IFK Björkö (D4H) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-02-23 17:00 060907024 Lekstorps IF (D6H) - Eriksbergs IF (D5H) Flodala IP 3 KG
2008-02-24 10:30 060907022 Järnbrotts IF (D5H) - Tuve IF (D4H) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-02-24 12:00 060907015 Torslanda IK (D3D) - Annebergs IF Torslandavallen 2 Konstgräs
2008-02-24 12:00 060907018 IK Zenith (D5H) - Kode IF (D5H) Heden 3 Konstgräs
2008-02-24 13:15 060907042 Lerums FF (D3D) - Ytterby IS (D4D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-02-24 13:30 060907023 Mossens BK (D3D) - Skepplanda BTK (D2D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
Omgång 5
2008-02-27 18:30 060907029 Croatia BK Hajduk (D4H) - Lundby IF 06 (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-02-27 20:00 060907028 IF Mölndal Fotboll (D6H) - Skogens IF (D5H) Frejaplan 1 K.Gräs
2008-03-01 10:30 060907036 Göteborgs SIF (D5H) - Kaverös BK (D6H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-01 11:30 060907039 Mölnlycke IF (D3D) - IFK Fjärås (D3D) Mölnlycke IP
2008-03-01 12:00 060907027 Torslanda IK (REH) - Arvesgärde IF (D5H) Torslandavallen 2 Konstgräs
2008-03-01 12:00 060907030 Rannebergens IF (D4H) - Utbynäs SK (D6H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-01 12:00 060907031 Kärra/Klareberg IF (D5H) - Knippla IK (D5H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-03-01 12:00 060907033 Bergsjö IF (D5H) - Götaholms BK (D6H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-03-01 12:00 060907041 Järnbrotts IF (D5H) - Styrsö BK (D6H) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-03-01 13:00 060907025 Kode IF (D5H) - Nödinge SK (D6H) Kode IP 3 Konstgräs
2008-03-01 13:00 060907037 Bergums IF (D6H) - Göteborgs Bosna IF (D5H) The Carpenters Arena
2008-03-01 13:30 060907035 Guldhedens IK (D5H) - Näsets SK (D5H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-01 14:00 060907032 Torslanda IK (D3D) - Vallens IF (D2D) Torslandavallen 2 Konstgräs
2008-03-01 14:00 060907040 Ytterby IS (U21) - Hönö IS (D6H) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-01 17:00 060907026 Lekstorps IF (D6H) - Kållered SK (U21) Flodala IP 3 KG
2008-03-02 13:30 060907038 Mossens BK (D3D) - Näsets SK (D3D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-02 13:30 060907044 Marieholm BoIK (D5H) - Näsets SK (D5H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-02 15:00 060907060 Skogens IF (D5H) - Albanska IF (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-02 16:00 060907034 Torslanda IK (D3D) - Öckerö IF (D4D) Torslandavallen 2 Konstgräs
Omgång 6
2008-03-05 18:30 060907047 Lundby IF 06 (D6H) - Stenungsunds IF (D5H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-05 19:45 060907054 Hällesåker IF (D3D) - Lerkils IF (D5D) Lindevi IP 3 Konstgräs
2008-03-06 19:00 060907061 Torslanda IK (REH) - Knippla IK (D5H) Torslandavallen 2 Konstgräs
2008-03-07 20:00 060907050 Backa FF (D7H) - Eriksbergs IF (D5H) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-08 13:00 060907049 Kärra/Klareberg IF (D5H) - Onsala BK (D6H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-03-08 13:30 060907046 Qviding FIF (D3D) - Stångenäs AIS (D3D) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-08 13:30 060907051 IK Zenith (D5H) - Älvängens IK (D5H) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-08 13:30 060907062 Eriksbergs IF (D5H) - BK Skottfint (D5H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-08 13:30 060907078 Göteborgs SIF (D5H) - Utbynäs SK (D6H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-08 14:00 060907058 Ytterby IS (U21) - Nödinge SK (D6H) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-08 16:00 060907057 Ytterby IS (D4D) - Torslanda IK (D3D) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-09 13:15 060907045 Lerums FF (D3D) - Rölanda IF (D5D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-09 13:15 060907059 Kållered SK (D3D) - Tölö IF (D4D) Förbovallen 1
2008-03-09 13:30 060907048 Marieholm BoIK (D5H) - Götaholms BK (D6H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-09 13:30 060907056 Mossens BK (D3D) - Utbynäs SK (D4D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-09 15:00 060907052 IK Zenith (D5H) - Latino United KIF (D6H) Heden 4 Konstgräs
2008-03-09 15:15 060907053 IF Mölndal Fotboll (D6H) - Gårda BK (D5H) Frejaplan 1 K.Gräs
2008-03-09 17:20 060907055 Hällesåker IF (D3D) - Tofta GIF (D3D) Förbovallen 1
Omgång 7
2008-03-12 18:45 060907080 Rannebergens IF (J18) - Gunnilse IS (J18) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-13 19:00 060907067 Mölnlycke IF (D3D) - IFK Hindås (D4D) Mölnlycke IP
2008-03-15 11:00 060907079 IK Zenith (D5H) - IFK Björkö (D4H) Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2008-03-15 11:15 060907071 Lerums IS (J18) - Gunnilse IS (J18) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-15 12:00 060907075 Järnbrotts IF (D5H) - Nödinge SK (D6H) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-03-15 13:00 060907073 Mölnlycke IF (D4H) - Partille IF A-lag (D4H) Mölnlycke IP
2008-03-15 13:30 060907070 Guldhedens IK (D5H) - Göteborgs FF (D6H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-15 15:00 060907069 Göteborgs Bosna IF (D5H) - Göteborgs SIF (D5H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-15 17:00 060907063 Lundby IF 06 (D6H) - Knippla IK (D5H) Påvelund 1 Konstgräs
2008-03-16 12:15 060907065 Näsets SK (D5H) - Skogens IF (D5H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-16 13:15 060907068 Lerums FF (D3D) - Floda BOIF (D4D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-16 13:30 060907074 Mossens BK (D3D) - IFK Örby (D3D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-16 16:00 060907081 Qviding FIF (J18) - Holmalunds IF (J18) Heden 1 Konstgräs
2008-03-16 18:00 060907066 Göteborgs SIF (D3D) - IFK Fjärås (D3D) Heden 2 Konstgräs
Omgång 8
2008-03-19 19:45 060907095 Hällesåker IF (D3D) - Annebergs IF Lindevi IP 3 Konstgräs
2008-03-20 17:00 060907083 Qviding FIF (J18) - Askims IK (J18) Heden 2 Konstgräs
2008-03-21 10:15 060907091 Eriksbergs IF (D5H) - Lundby IF 06 (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-21 12:00 060907096 IK Zenith (D5H) - Lekstorps IF (D6H) Heden 4 Konstgräs
2008-03-21 13:00 060907089 Tollereds IF (D5H) - Hällesåker IF (D5H) Flodala IP 3 KG
2008-03-21 14:00 060907082 Rannebergens IF (D4H) - Bergsjö IF (D5H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-21 14:00 060907094 Ytterby IS (U21) - Kode IF (D5H) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-21 16:00 060907088 Lerums FF (D3D) - Skepplanda BTK (D2D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-21 16:00 060907092 Ytterby IS (D4D) - Näsets SK (D3D) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-22 10:30 060907084 Qviding FIF (J18) - Fässbergs IF (J18) Heden 4 Konstgräs
2008-03-24 11:00 060907087 Kärra/Klareberg IF (D5H) - BK Skottfint (D5H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-03-24 11:30 060907098 Näsets SK (D5H) - Onsala BK (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-24 12:00 060907099 Järnbrotts IF (D5H) - Kode IF (D5H) Påvelund 1 Konstgräs
2008-03-24 13:00 060907086 GAIS (P16) - IF Elfsborg (P16) Heden 3 Konstgräs
2008-03-24 14:00 060907093 Mossens BK (D3D) - Stångenäs AIS (D3D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-24 15:00 060907090 Eriksbergs IF (D5H) - Arvesgärde IF (D5H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-24 17:00 060907097 Hisingsbacka FC (D3D) - Lerums FF (D3D) Backavallen 1 Konstgräs
Omgång 9
2008-03-25 20:00 060907114 Latino United KIF (D6H) - Skogens IF (D5H) Blidvädersplan 1 Grus
2008-03-27 17:00 060907107 Qviding FIF (J18) - Lerums IS (J18) Heden 3 Konstgräs
2008-03-28 18:30 060907121 Eriksbergs IF (D5H) - GAIK/Kullen (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-29 12:00 060907105 Elisedals IS (D6H) - Gårda BK (D5H) Heden 1 Konstgräs
2008-03-29 12:00 060907112 Järnbrotts IF (D5H) - Annebergs IF Kobbegården 1 Konstgräs
2008-03-29 12:45 060907106 Hälsö BK (D6H) - Knippla IK (D5H) Prästängen 2 Gräs
2008-03-29 13:30 060907102 Hisingsbacka FC (D3D) - Vallens IF (D2D) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-29 13:30 060907111 Guldhedens IK (D5H) - Lundby IF 06 (D6H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-29 14:00 060907103 Qviding FIF (D3D) - IFK Hindås (D4D) Heden 3 Konstgräs
2008-03-29 14:30 060907101 Näsets SK (D5H) - Stala IF (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-29 17:00 060907110 Lekstorps IF (D6H) - Skepplanda BTK (D4H) Flodala IP 3 KG
2008-03-30 13:15 060907113 Kållered SK (D3D) - Länsmansgårdens DFK (D4D) Förbovallen 1
2008-03-30 13:30 060907100 Marieholm BoIK (D5H) - Göteborgs FF (D6H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-30 13:30 060907109 Mossens BK (D3D) - Mölnlycke IF (D3D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-30 16:00 060907122 Göteborgs SIF (D3D) - BK Häcken (D4D) Heden 3 Konstgräs
2008-03-30 17:30 060907108 Näsets SK (D3D) - Utbynäs SK (D4D) Heden 2 Konstgräs
Omgång 10
2008-03-31 18:30 060907123 Skogens IF (D5H) - Kaverös BK (D6H) Dalen Norra 1 Grus
2008-04-02 20:00 060907124 Skogens IF (D5H) - Elisedals IS (D6H) Dalen Norra 1 Grus
2008-04-04 19:00 060907119 Lekstorps IF (D6H) - Knippla IK (D5H) Flodala IP 3 KG
2008-04-05 11:00 060907120 Ytterby IS (D4D) - Skepplanda BTK (D2D) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-04-05 11:00 060907131 Mölnlycke IF (D3D) - Ullareds IK (D4D) Mölnlycke IP
2008-04-05 12:00 060907115 Rannebergens IF (D4H) - Kode IF (D5H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-04-05 13:00 060907126 Skogens IF (D5H) - GAIK/Kullen (D6H) Dalen Södra 1 Grus
2008-04-05 13:30 060907127 Göteborgs SIF (D5H) - IFK Björkö (D4H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-04-05 13:30 060907130 Eriksbergs IF (D5H) - Masthuggets BK (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-04-05 14:00 060907125 Pushers BK (D6H) - Arvesgärde IF (D5H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-04-05 17:00 060907132 Lundby IF 06 (D6H) - Gårda BK (D5H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-04-06 12:00 060907117 Näsets SK (D3D) - Vallens IF (D2D) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-04-06 12:00 060907129 Kärra/Klareberg IF (D5H) - Öckerö IF (D4H) Backavallen 1 Konstgräs
2008-04-06 14:00 060907118 Järnbrotts IF (D5H) - Bergbacka Ruddalen 1 Konstgräs
2008-04-06 17:00 060907133 Älvängens IK (D5H) - Alvhems IK (D6H) Älvevi 2 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info