Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher 6-7

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 2
2008-02-06 20:00 060908002 GAIS (F18) - Säve SK (F18) Valhalla 1 Konstgräs
2008-02-09 14:00 060908007 Ytterby IS (J18) - Torslanda IK (J18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-02-09 15:00 060908004 Romelanda UF (F18) - Nödinge SK (F18) Romevi 3 Konstgräs
2008-02-09 16:00 060908006 IF Väster (J17) - Älvsborgs FF (J17) Garminvallen konstgräs (Välen)
2008-02-10 12:00 060908003 Jonsereds IF (J18) - Lerums IS (J18) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2008-02-10 13:00 060908005 Romelanda UF (D4D) - Hermansby IF (D5D) Romevi 3 Konstgräs
2008-02-10 16:30 060908001 Hovås Billdal IF (J18) - Qviding FIF (J18) Kobbegården 1 Konstgräs
Omgång 3
2008-02-12 16:00 060908014 Örgryte IS (J17) - Stenungsunds IF (J18) Hammarviken Arena
2008-02-15 18:30 060908015 Masthuggets BK (D6H) - Masthuggets BK (J18) Påvelund 1 Konstgräs
2008-02-16 11:00 060908021 Elisedals IS (D6H) - GAIK/Kullen Heden 2 Konstgräs
2008-02-16 12:00 060908010 Rannebergens IF (R2H) - Gunnilse IS (J18) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-02-16 13:00 060908012 Pushers BK (D6H) - Härryda IF (D6H) Heden 1 Konstgräs
2008-02-16 13:30 060908020 Eriksbergs IF (F18) - Qviding FIF (F18) Sälöfjordsvallen 1 Gräs
2008-02-16 14:00 060908017 Ytterby IS (J18) - Lerums IS (J18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-02-16 15:00 060908013 Romelanda UF (D4D) - Qviding FIF (D5D) Romevi 3 Konstgräs
2008-02-16 15:00 060908022 Proletärens FF (D7H) - SKIF Semberija (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-02-16 16:00 060908018 Ytterby IS (D4D) - Löftadalens IF (D4D) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-02-16 18:00 060908016 Ytterby IS (F18) - Skärhamns IK (F18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-02-17 11:30 060908011 Kärra/Klareberg IF (R2H) - Kärra/Klareberg IF (J18) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-02-17 12:00 060908008 BK Häcken (D4D) - Stala IF/Gilleby (D4D) Heden 4 Konstgräs
2008-02-17 12:00 060908009 Jonsereds IF (J18) - KF Velebit (J18) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2008-02-17 12:00 060908019 IK Kongahälla (J18) - IK Zenith (U21) Munkegärdesplan 1 Grus
2008-02-17 12:00 060908050 BK Häcken (P16) - IF Warta (P16) Backavallen 1 Konstgräs
Omgång 4
2008-02-19 19:00 060908027 Björndammens BK (F18) - Jitex BK (F18) Furulundsplan 1 Konstgräs
2008-02-20 17:30 060908028 Örgryte IS (J17) - Askims IK (J18) Hammarviken Arena
2008-02-22 18:30 060908029 Masthuggets BK (D6H) - Masthuggets BK (J18) Påvelund 1 Konstgräs
2008-02-23 09:45 060908024 Qviding FIF (J18) - Lindome GIF (J18) Valhalla 1 Konstgräs
2008-02-23 10:30 060908023 Västra Frölunda (P16) - IF Väster (J18) Garminvallen konstgräs (Välen)
2008-02-23 11:00 060908035 IFK Göteborg (P16) - BK Häcken (P16) Heden 2 Konstgräs
2008-02-23 12:00 060908043 Bergums IF (D6H) - Lindholmens BK (D6H) The Carpenters Arena
2008-02-23 13:00 060908032 GAIK/Kullen - Bjurslätts IF Rambergsvallen 2 Grus
2008-02-23 13:00 060908036 IF Hakoah - Kalvsunds IF Heden 2 Konstgräs
2008-02-23 13:15 060908052 Hälsö BK (D6H) - Hyppelns IK Prästängen Grus
2008-02-23 13:30 060908038 Lundby IF 06 (D6H) - Vallens FF (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-02-23 14:00 060908033 Olskrokens IF - Lövet Tisdag IF Heden 3 Konstgräs
2008-02-23 14:00 060908034 Pushers BK (D6H) - Grimmereds BK (D7H) Heden 4 Konstgräs
2008-02-23 14:00 060908055 Kungälvs FF (F18) - Ahlafors IF (F18) Munkegärdesplan 1 Grus
2008-02-23 15:00 060908030 Proletärens FF (D7H) - Elisedals IS (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-02-23 15:00 060908054 Göteborgs Bosna IF (D5H) - Surte IS (D7H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-02-23 16:00 060908041 Ytterby IS (J18) - IFK Valla (J18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-02-23 16:00 060908051 Rambergets SK (D6H) - Vrångö IF (D6H) Heden 3 Konstgräs
2008-02-23 17:30 060908042 BK Lobo (J18) - Ahlafors IF (J18) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-02-24 11:15 060908026 Lerums IS (J18) - Torslanda IK (J18) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-02-24 11:30 060908046 Ytterby IS (F18) - Mölnlycke IF (F18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-02-24 12:00 060908031 Qviding FIF (J18) - Torslanda IK (J18) Torpavallen 2 Grus
2008-02-24 12:00 060908040 Kärra/Klareberg IF (J18) - Hisingsbacka FC (J18) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-02-24 12:00 060908084 Floda BOIF (J18) - Floda BOIF (J18) Flodala IP 3 KG
2008-02-24 12:00 060908085 Majorna BK (D7H) - Skogens IF (D5H) Heden 2 Konstgräs
2008-02-24 13:00 060908049 Romelanda UF (D4D) - Hisingsbacka FC (D3D) Romevi 3 Konstgräs
2008-02-24 13:15 060908045 Kållered SK (D3D) - BK Häcken (D4D) Förbovallen 1
2008-02-24 14:00 060908053 Torslanda IK (D3D) - Ahlafors IF (D4D) Torslandavallen 2 Konstgräs
2008-02-24 14:30 060908047 Mölnlycke IF (J17) - Balltorps FF/KSK (J17) Djupedalsplan B Konstgräs
2008-02-24 15:00 060908025 IK Zenith (F18) - Björndammens BK (F18) Backavallen 1 Konstgräs
2008-02-24 15:00 060908039 Lundby IF 06 (D6H) - Hermansby IF (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-02-24 15:30 060908048 IK Kongahälla (J17) - Vallens IF (J17) Munkegärdesplan 1 Grus
2008-02-24 16:30 060908037 Qviding FIF (J17) - Azalea BK J17) Heden 1 Konstgräs
2008-02-24 17:30 060908044 Sjövalla FK (D6H) - Blå Staden/Tingstad (D7H) Djupedalsplan B Konstgräs
Omgång 5
2008-02-27 17:00 060908077 Mölndal/Dalen/KFF (J17) - Balltorps FF/KSK (J17) Frejaplan 1 K.Gräs
2008-02-27 18:30 060908081 Hisingsbacka FC (J18) - Blå Staden/Tingstad (D7H) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2008-02-27 20:00 060908075 GAIS (F18) - Lilla Edets IF (F18) Valhalla 1 Konstgräs
2008-02-29 18:30 060908061 Marieholm BoIK (J18) - Tuve IF (J18) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-01 10:00 060908063 IK Zenith (R3H) - Lindholmens BK (R3H) Heden 1 Konstgräs
2008-03-01 10:30 060908072 Västra Frölunda (P16) - IFK Göteborg (P16) Garminvallen konstgräs (Välen)
2008-03-01 10:30 060908138 IK Virgo (D6H) - BK Skjutet (D6H) Heden 4 Konstgräs
2008-03-01 11:30 060908065 BK Häcken (D4D) - Löftadalens IF (D4D) Rambergsvallen 2 Grus
2008-03-01 12:00 060908062 Kungsladugårds BK (D6H) - Rödbo IF (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-01 12:00 060908067 Göteborgs FF (D6H) - Sjövalla FK (D6H) Heden 3 Konstgräs
2008-03-01 12:00 060908088 GAIS (P16) - Stenungsunds IF (P16) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2008-03-01 12:00 060908139 Härryda IF (DRH) - Backa FF (D7H) Härryda 2 Konstgräs
2008-03-01 12:15 060908074 Lerums IS (J18) - Tuve IF (J18) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-01 13:00 060908058 Nol IK (D6H) - Bohus IF (D7H) Jennylund 2 Grus
2008-03-01 13:00 060908064 Real Maskin BK (D7H) - Kalvsunds IF Decenniumplan 1 Grus
2008-03-01 13:00 060908071 SK Argo (D6H) - Fotö GOIF (D7H) Dalen Norra 1 Grus
2008-03-01 13:30 060908134 Eriksbergs IF (D4D) - Länsmansg. DFK (D4D) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-01 14:00 060908068 Pushers BK (D6H) - Menisken IF (D7H) Heden 3 Konstgräs
2008-03-01 14:00 060908092 Ahlafors IF (D4D) - Öjersjö IF Dam (D4D) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2008-03-01 15:00 060908059 Proletärens FF (D7H) - Färjenäs IF (D7H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-01 16:00 060908066 BK Häcken (P16) - IF Elfsborg (P16) Heden 3 Konstgräs
2008-03-01 16:00 060908080 Göteborgs City FF (D7H) - Olskrokens IF Heden 1 Konstgräs
2008-03-01 16:00 060908082 Ytterby IS (J18) - Hisingsbacka FC (J18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-01 16:15 060908076 Landvetter IF 2003 (D5D) - SK Argo (D4D) Djupedalsplan B Konstgräs
2008-03-01 17:00 060908087 Älvsborgs FF (J17) - Azalea BK J17) Påvelund 1 Konstgräs
2008-03-02 11:15 060908078 Balltorps FF/KSK (J17) - Gårda BK (J17) Förbovallen 1
2008-03-02 12:00 060908069 Majorna BK (D7H) - Alingsås Internationella FF (D6H) Heden 3 Konstgräs
2008-03-02 12:00 060908083 IK Kongahälla (J18) - Herrestads AIF (J18) Munkegärdesplan 1 Grus
2008-03-02 12:00 060908106 Floda BOIF (D4D) - IFK Fjärås (D5D) Flodala IP 3 KG
2008-03-02 13:00 060908079 Örgryte IS (P16) - Hovås Billdal IF (P16) Hammarviken Arena
2008-03-02 13:00 060908117 Sävedalens IF (RCH) - Skogshyddans IS (D6H) Vallhamra 2 Konstgräs
2008-03-02 13:30 060908086 IF Warta (J18) - Kärra/Klareberg IF (J18) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-02 14:00 060908057 Mossens BK (J18) - Jonsereds IF (J18) Heden 2 Konstgräs
2008-03-02 14:00 060908070 Gårda BK (J17) - Marieholm BoIK (J17) Heden 4 Konstgräs
2008-03-02 14:30 060908137 Mölnlycke IF (J17) - Qviding FIF (J17) Mölnlycke IP
2008-03-02 15:00 060908073 IK Zenith (F18) - IF Väster (F18) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-02 18:00 060908060 FC Göteborg United (D7H) - FC Sparta (D7H) Heden 1 Konstgräs
Omgång 6
2008-03-03 18:30 060908122 Mossens BK (J18) - Jitex BK (F18) Heden 1 Konstgräs
2008-03-04 19:00 060908126 Björndammens BK (F18) - SK Argo (D4D) Furulundsplan 1 Konstgräs
2008-03-04 20:00 060908097 Lindholmens BK (D6H) - Bjurslätts IF Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-05 20:00 060908118 Lekstorps IF (J18) - Bergums IF (J18) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-05 20:00 060908133 Ytterby IS (F18) - Torslanda IK (F18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-06 17:30 060908089 Mölnlycke IF (F18) - GAIS (F18) Djupedalsplan B Konstgräs
2008-03-06 19:00 060908132 Örgryte IS (P16) - IF Elfsborg (P16) Hammarviken Arena
2008-03-06 20:00 060908113 BK Björkåsen (D7H) - Käringöns FC (D7H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-07 18:30 060908107 Marieholm BoIK (J17) - Gårda BK (J17) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-07 19:00 060908119 Lekstorps IF (D6H) - FC Ale (D7H) Flodala IP 3 KG
2008-03-07 19:00 060908135 Ytterby IS (J18) - Stenungsunds IF (J18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-08 09:20 060908093 BK Häcken (P16) - Herrestads AIF (P16) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-08 10:30 060908108 Kärra/Klareberg IF (D5H) - IF Väster (D5D) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-08 10:30 060908116 GAIS (P16) - Tuve IF (P16) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-08 10:30 060908121 Västra Frölunda (P16) - Stenungsunds IF (J18) Garminvallen konstgräs (Välen)
2008-03-08 11:00 060908104 Torslanda IK (J17) - Torslanda IK (J17) Torslandavallen 4 Gräs
2008-03-08 11:00 060908109 Rödbo IF (D6H) - Väröbacka GIF (D5H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-03-08 12:00 060908101 IFK Göteborg (P16) - Lindholmens BK (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-08 12:00 060908127 Partille IF (J18) - Lerums IS (J18) Lexby 2 Konstgräs
2008-03-08 12:00 060908128 Bergums IF (D6H) - GAIK/Kullen The Carpenters Arena
2008-03-08 12:00 060908136 IK Kongahälla (J18) - Arvesgärde IF (D6H) Munkegärdesplan 1 Grus
2008-03-08 12:00 060908186 Ahlafors IF (D4D) - IFK Valla (D4D) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2008-03-08 13:00 060908098 Färjenäs IF (D7H) - Hermansby IF (D6H) Blidvädersplan 1 Grus
2008-03-08 13:30 060908091 Hovås Billdal IF (J18) - Lindome GIF (J18) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-03-08 15:00 060908102 Rambergets SK (D6H) - Kalvsunds IF Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-08 15:00 060908114 Olskrokens IF - Menisken IF (D7H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-03-08 15:00 060908129 Romelanda UF (F18) - Kungälvs FF (F18) Romevi 3 Konstgräs
2008-03-08 16:00 060908094 Qviding FIF (J18) - BK Wobbler (D6H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-08 17:00 060908130 Fässbergs IF (U21) - Sjövalla FK (D6H) Förbovallen 1
2008-03-08 17:30 060908189 FK Lokomotiv Göteborg (D6H) - IK Virgo (D6H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-09 11:00 060908099 KF Velebit (J18) - Jonsereds IF (J18) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2008-03-09 11:15 060908131 Balltorps FF/KSK (J17) - Landvetter IS (J17) Förbovallen 1
2008-03-09 12:00 060908105 Qviding FIF (J18) - Ahlafors IF (J18) Torpavallen 2 Grus
2008-03-09 13:30 060908190 Hälsö BK (D6H) - Skogshyddans IS (D6H) Prästängen Grus
2008-03-09 14:00 060908120 Öjersjö IF (D6H) - IF Hakoah Öjersjö IP 1 Konstgräs
2008-03-09 14:00 060908125 IK Kongahälla (J17) - Fässbergs IF (J17) Munkegärdesplan 1 Grus
2008-03-09 14:30 060908095 Babylon SK (D7H) - FC Sparta (D7H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-09 15:00 060908096 Lekstorps IF (D4D) - Bergums IF (D4D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-09 15:00 060908123 IK Zenith (F18) - Lerums IS (F18) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-09 15:00 060908145 Mossens BK (J18) - BK Häcken (P16) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-09 16:00 060908115 Kungälvs FF (F18) - Romelanda UF (F18) Munkegärdesplan 1 Grus
2008-03-09 16:15 060908100 Azalea BK J17) - Hovås Billdal IF (J17) Heden 3 Konstgräs
2008-03-09 16:15 060908103 BK Häcken (D4D) - Alingsås KIK (D4D) Heden 1 Konstgräs
2008-03-09 16:30 060908140 Hovås Billdal IF (F18) - Qviding FIF (F18) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-03-09 18:00 060908112 BK Björkåsen (D7H) - Real Maskin BK (D7H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-09 18:00 060908191 Majorna BK (D7H) - FC Fiskebäck (D7H) Heden 3 Konstgräs
2008-03-09 18:00 060908193 Qviding FIF (F18) - Sävedalens IF (F18) Heden 1 Konstgräs
2008-03-09 19:30 060908090 BK Krabba (D7H) - Bolltrollarna BK Lerum (D7H) Heden 1 Konstgräs
Omgång 7
2008-03-10 19:00 060908187 Hermansby IF (D6H) - Rödbo IF (D6H) Kärnavallen 2 Grus
2008-03-11 19:00 060908175 Björndammens BK (F18) - Säve SK (F18) Furulundsplan 1 Konstgräs
2008-03-11 20:00 060908151 Real Maskin BK (D7H) - Grimmereds BK (D7H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-12 18:30 060908200 Qviding FIF (F18) - Jitex BK (F18) Heden 1 Konstgräs
2008-03-12 18:30 060908201 Lerums IS (D2D) - Lerums IS (J17) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-12 19:00 060908168 Hermansby IF (D5D) - Ytterby FC (D5D) Kärnavallen 2 Grus
2008-03-12 20:00 060908199 Masthuggets BK (J18) - SG 97 (J18) Påvelund 1 Konstgräs
2008-03-13 19:30 060908188 Öjersjö IF (D6H) - Partille IF (U21) Öjersjö IP 1 Konstgräs
2008-03-13 19:30 060908245 Ahlafors IF (J18) - IK Kongahälla (J17) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2008-03-13 20:00 060908167 BK Björkåsen (D7H) - BK Östergärde (D7H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-14 18:30 060908172 Västra Frölunda (P16) - IF Elfsborg (P16) Garminvallen konstgräs (Välen)
2008-03-14 18:30 060908205 Marieholm BoIK (J17) - Bergums IF (J17) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-14 18:30 060908244 Cruz Azul IF (D7H) - Blå Staden/Tingstad (D7H) Heden 1 Konstgräs
2008-03-14 20:00 060908206 FC Fiskebäck (D7H) - BK S:T Jakob (D6H) Påvelund 1 Konstgräs
2008-03-15 10:15 060908161 Mossens BK (J18) - Qviding FIF (J18) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-15 11:30 060908142 Lindholmens BK (D6H) - Ösets BK (D6H) Länsmansgårdens IP 2 Konstgräs
2008-03-15 12:00 060908177 Bergums IF (D6H) - Styrsö BK (D6H) The Carpenters Arena
2008-03-15 12:00 060908184 Ytterby IS (D4D) - IFK Fjärås (D5D) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-15 12:00 060908195 Elisedals IS (D6H) - Fotö GOIF (D7H) Lemmingvallen 2 Konstgräs
2008-03-15 13:00 060908154 Bjurslätts IF - SK Mjörn Rambergsvallen 2 Grus
2008-03-15 13:00 060908155 Real Maskin BK (D7H) - Långareds BoIS Decenniumplan 1 Grus
2008-03-15 13:00 060908174 Lerums IS (J18) - Torslanda IK (J18) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-15 13:30 060908141 IFK Göteborg (P16) - Herrestads AIF (P16) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-15 13:30 060908179 Hisingsbacka FC (J18) - Torslanda IK (J18) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-15 13:30 060908180 Hovås Billdal IF (J18) - Azalea BK (J18) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-03-15 14:00 060908144 Mölnlycke IF (F18) - Floda BOIF (F18) Djupedalsplan B Konstgräs
2008-03-15 14:00 060908149 Västra Frölunda IF (P15) - Halmstads BK (P15) Garminvallen konstgräs (Välen)
2008-03-15 14:00 060908159 Färjenäs IF (D7H) - Alingsås Internationella FF (D6H) Blidvädersplan 1 Grus
2008-03-15 14:00 060908181 Kaverös BK (D6H) - BK Tynnered (D6H) Ruddalen 2 Konstgräs
2008-03-15 14:00 060908183 Ytterby IS (J18) - Askims IK (J18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-15 14:30 060908157 Kärra/Klareberg IF (D5D) - Torslanda FC (D4D) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-03-15 15:00 060908146 Romelanda UF (J18) - Groheds IF (J18) Romevi 3 Konstgräs
2008-03-15 15:00 060908156 GAIK/Kullen - Galgbackens IF (D7H) Rambergsvallen 2 Grus
2008-03-15 15:00 060908164 Proletärens FF (D7H) - Götaholms BK (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-15 16:00 060908165 Menisken IF (D7H) - Lövet Tisdag IF Mölnlycke IP
2008-03-15 16:00 060908182 Ytterby IS (F18) - Ahlafors IF (F18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-15 16:00 060908192 Rambergets SK (D6H) - Hälsö BK (D6H) Heden 1 Konstgräs
2008-03-15 16:00 060908211 FC Göteborg United (D7H) - Alvhems IK (D6H) Heden 2 Konstgräs
2008-03-16 10:30 060908150 GAIS (P16) - Östers IF (P16) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-16 10:30 060908252 Hovås Billdal IF (P16) - Torslanda IK (P16) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-03-16 11:15 060908178 Balltorps FF/KSK (J17) - Åsa IF (J17) Förbovallen 1
2008-03-16 12:00 060908160 Majorna BK (D7H) - Skogens IF (D5H) Dalen Norra 1 Grus
2008-03-16 12:00 060908166 BK Häcken (P16) - Stenungsunds IF (P16) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-16 12:00 060908176 Jonsereds IF (J18) - Vallens IF (J18) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2008-03-16 12:00 060908249 Majorna BK (D7H) - FC Macchiato (D7H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-16 12:00 060908250 Kärra/Klareberg IF (R2H) - Kärra/Klareberg IF (J18) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-03-16 12:15 060908197 FC Sparta (D7H) - Kap Verde IF (D6H) Heden 1 Konstgräs
2008-03-16 13:00 060908147 Romelanda UF (J18) - IK Kongahälla (J18) Romevi 3 Konstgräs
2008-03-16 13:00 060908171 Mölnlycke IF (J17) - Härryda IF (J17) Mölnlycke IP
2008-03-16 13:30 060908169 IF Warta (J18) - KF Velebit (J18) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-16 15:00 060908148 Lundby IF 06 (D6H) - SK Argo (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-16 15:00 060908163 Nödinge SK (F18) - Lundby IF 06 (F18) Vimmervi 2 Konstgräs
2008-03-16 15:00 060908173 IK Zenith (F18) - Hjuviks AIK (F18) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-16 15:00 060908203 Hermansby IF (D5D) - Kungälvs FF (D4D) Kärnavallen 2 Grus
2008-03-16 15:15 060908170 IF Mölndal Fotboll (D6H) - Nol IK (D6H) Frejaplan 1 K.Gräs
2008-03-16 15:30 060908194 Qviding FIF (J18) - Älvsborg FF (J18) Heden 2 Konstgräs
2008-03-16 16:00 060908143 Mölnlycke IF (F18) - Azalea BK (F18) Djupedalsplan B Konstgräs
2008-03-16 16:15 060908209 BK Häcken (D4D) - Stenungsunds IF (D5D) Heden 4 Konstgräs
2008-03-16 16:30 060908198 Babylon SK (D7H) - FC Komarken (D7H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-03-16 17:30 060908185 Sjövalla FK (D6H) - Gårda BK (D5H) Djupedalsplan B Konstgräs
2008-03-16 18:00 060908162 Stenkullens GOIK (D5D) - Sävedalens IF (D5D) Flodala IP 3 KG
2008-03-16 18:00 060908204 IK Zenith (P15) - IF Elfsborg (P15) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-16 18:00 060908248 Ytterby IS (F18) - X-lag, Norge Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-03-22 12:00 060908257 IFK Göteborg (P16) - Torslanda IK (P16) Heden 3 Konstgräs
Omgång 8
2008-03-18 18:30 060908268 Hisingsbacka FC (J18) - Partille IF (J18) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-18 19:00 060908231 Björndammens BK (F18) - Södra Skärgården IK (D5D) Furulundsplan 1 Konstgräs
2008-03-18 20:00 060908246 FC Göteborg United (D7H) - Göteborgs City FF (D7H) Heden 1 Konstgräs
2008-03-19 19:00 060908238 Örgryte IS (J17) - Gerdskens BK (J18) Hammarviken Arena
2008-03-19 20:00 060908251 Lerums IS (J18) - Distriktslag P92 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-03-19 20:00 060908253 Jonsereds IF (J17) - FC Fiskebäck (D7H) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2008-03-20 18:30 060908213 Qviding FIF (J17) - Stenungsunds IF (J18) Heden 1 Konstgräs
2008-03-20 19:00 060908225 Grimmereds BK (D7H) - Olskrokens IF Ruddalen 2 Konstgräs
2008-03-21 11:15 060908236 Balltorps FF/KSK (J17) - Lindome GIF (J17) Förbovallen 1
2008-03-21 12:00 060908214 GAIK/Kullen - BK Tynnered (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2008-03-21 13:30 060908221 Askims IK (P16) - BK Astrio (P16) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-03-21 14:00 060908222 BK Häcken (P16) - Alingsås IF (P16) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-21 14:00 060908229 Västra Frölunda (P16) - Halmstads BK (P16) Garminvallen konstgräs (Välen)
2008-03-21 18:00 060908233 Ytterby IS (J18) - Vallens IF (J18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-21 18:30 060908202 Cruz Azul IF (D7H) - Kap Verde IF (D6H) Heden 1 Konstgräs
2008-03-22 12:00 060908212 Kaverös BK (D6H) - Härryda IF (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-22 13:30 060908215 Färjenäs IF (D7H) - Hönö IS (D6H) Sälöfjordsvallen 1 Gräs
2008-03-22 14:00 060908240 Öjersjö IF (D6H) - Göteborgs City FF (D7H) Öjersjö IP 1 Konstgräs
2008-03-23 12:00 060908217 Majorna BK (D7H) - Pushers BK (D6H) Heden 3 Konstgräs
2008-03-23 12:00 060908219 GAIS (P15) 1 - Helsingborgs IF (P15) 1 Heden 4 Konstgräs
2008-03-23 13:45 060908220 GAIS (P15) 2 - Helsingborgs IF (P15) 2 Heden 4 Konstgräs
2008-03-23 14:00 060908218 Rambergets SK (D6H) - Vrångö IF (D6H) Heden 3 Konstgräs
2008-03-23 15:00 060908230 IK Zenith (F18) - Romelanda UF (F18) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-23 16:00 060908259 Mölnlycke IF (F18) - Qviding FIF (F18) Djupedalsplan B Konstgräs
2008-03-23 17:00 060908224 Länsmansg. DFK (D4D) - BK Häcken (D4D) Länsmansgårdens IP 2 Konstgräs
2008-03-23 17:30 060908234 Sjövalla FK (D6H) - Bjurslätts IF Djupedalsplan B Konstgräs
2008-03-23 18:00 060908243 Proletärens FF (D7H) - SK Argo (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-23 18:00 060908283 FC Sparta (D7H) - FC Komarken (D7H) Heden 4 Konstgräs
2008-03-23 18:30 060908223 Backa FF (D7H) - Atlas FC (D7H9 Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-23 19:45 060908297 BK Krabba (D7H) - Game OFF IF Heden 3 Konstgräs
2008-03-24 11:45 060908210 Mossens BK (J18) - IF Warta (J18) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-24 13:00 060908226 Nol IK (D6H) - Stenkullens GOIK (D6H) Nolängens IP 9-manna Konstgräs
2008-03-24 13:00 060908228 Eriksbergs IF (D4D) - Löftadalens IF (D4D) Backavallen 1 Konstgräs
2008-03-24 13:00 060908235 Bergums IF (D6H) - Vallens FF (D6H) The Carpenters Arena
2008-03-24 13:00 060908239 Örgryte IS (J17) - Sjöviks SK (D5H) Hammarviken Arena
2008-03-24 13:00 060908254 Rödbo IF (D6H) - Alvhems IK (D6H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-03-24 14:30 060908293 Ytterby IS (J18) - IK Kongahälla (J18) Ytterns IP 3 konstgräs
2008-03-24 14:50 060908237 Balltorps FF/KSK (J17) - Gerdskens BK (J17) Förbovallen 1
2008-03-24 15:00 060908255 Kärra/Klareberg IF (J18) - Bergums IF (J18) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-03-24 15:00 060908256 BK Häcken (P16) - Vänersborgs IF (P16) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-03-24 15:00 060908269 Romelanda UF (J18) - Skepplanda BTK (J18) Romevi 3 Konstgräs
2008-03-24 20:30 060908227 Lekstorps IF (J18) - Sävedalens IF (J18) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Omgång 9
2008-03-25 19:00 060908241 Sjövalla FK (D6H) - Ubbhults IF (D6H) Djupedalsplan B Konstgräs
2008-03-26 18:30 060908323 Rannebergens IF (J18) - Qviding FIF (J18) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-26 20:00 060908271 IF Hakoah - Käringöns FC (D7H) Heden 1 Konstgräs
2008-03-26 20:00 060908281 IF Mölndal Fotboll (D6H) - Göteborgs FF (D6H) Frejaplan 1 K.Gräs
2008-03-27 18:30 060908260 Grimmereds BK (D7H) - BK Skjutet (D6H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-27 18:30 060908294 Qviding FIF (F18) - Azalea BK (F18) Heden 4 Konstgräs
2008-03-28 17:00 060908277 Hyppelns IK - Sjövalla FK (D6H) Heden 2 Konstgräs
2008-03-28 18:30 060908326 Cruz Azul IF (D7H) - Babylon SK (D7H) Heden 3 Konstgräs
2008-03-29 10:30 060908285 Västra Frölunda (P16) - Hisingsbacka FC (J18) Garminvallen konstgräs (Välen)
2008-03-29 12:00 060908262 Masthuggets BK (D6H) - Rambergets SK (D6H) Dalen Norra 1 Grus
2008-03-29 12:00 060908288 Bergums IF (D6H) - Nödinge SK (D6H) The Carpenters Arena
2008-03-29 12:30 060908276 Färjenäs IF (D7H) - Styrsö BK (D6H) Påvelund 1 Konstgräs
2008-03-29 13:00 060908280 Nol IK (D6H) - FC Ale (D7H) Nolängens IP 9-manna Konstgräs
2008-03-29 13:00 060908291 Örgryte IS (J17) - Qviding FIF (J17) Hammarviken Arena
2008-03-29 13:30 060908292 Hovås Billdal IF (J18) - SG 97 (J18) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-03-29 14:00 060908286 IK Kongahälla (J17) - IFK Valla (J17) Munkegärdesplan 1 Grus
2008-03-29 14:20 060908272 KF Velebit (J18) - Tuve IF (J18) Heden 2 Konstgräs
2008-03-29 14:30 060908331 Pushers BK (D6H) - Utbynäs SK (D6H) Heden 4 Konstgräs
2008-03-29 15:00 060908282 Proletärens FF (D7H) - Kalvsunds IF Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-03-29 15:00 060908289 Romelanda UF (D4D) - Myckleby IK (D4D) Romevi 3 Konstgräs
2008-03-29 15:00 060908318 Hermansby IF (D6H) - BK Häcken (J18) Kärnavallen 2 Grus
2008-03-29 15:00 060908321 Guldhedens IK (R3H) - Rannebergens IF (R2H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-03-29 16:30 060908265 Kärra/Klareberg IF (J18) - IFK Uddevalla (J18) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-03-29 17:00 060908325 Fässbergs IF (J18) - Trönninge BK (J18) Förbovallen 1
2008-03-30 11:15 060908290 Balltorps FF/KSK (J17) - Alingsås IF (P16) Förbovallen 1
2008-03-30 12:00 060908263 Kärra/Klareberg IF (J18) - Stenungsunds IF (J18) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2008-03-30 12:00 060908266 FC Hisingen (D7H) - Lövet Tisdag IF Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-30 12:00 060908287 Jonsereds IF (J18) - Bergums IF (J18) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2008-03-30 13:00 060908264 Torslanda IK (J18) - Kållered SK Torslandavallen 2 Konstgräs
2008-03-30 14:00 060908267 Backa FF (D7H) - Blå Staden/Tingstad (D7H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-03-30 14:00 060908327 Cruz Azul IF (D7H) - Kap Verde IF (D6H) Heden 2 Konstgräs
2008-03-30 15:00 060908273 Azalea BK J17) - IK Oddevold (J17) Heden 4 Konstgräs
2008-03-30 15:00 060908295 Lekstorps IF (D4D) - Qviding FIF (D5D) Flodala IP 3 KG
2008-03-30 16:30 060908275 BK Häcken (P16) - BK Astrio (P16) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-03-30 18:00 060908284 FC Sparta (D7H) - Hjuviks AIK (D7H) Heden 4 Konstgräs
2008-03-30 19:00 060908296 Björndammens BK (F18) - Ytterby IS (F18) Furulundsplan 1 Konstgräs
2008-03-30 19:30 060908279 BK Krabba (D7H) - Babylon SK (D7H) Heden 3 Konstgräs
Omgång 10
2008-04-01 20:00 060908334 BK Häcken (P16) - Alingsås IF (P16) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2008-04-02 18:30 060908328 Cruz Azul IF (D7H) - Hjuviks AIK (D7H) Heden 1 Konstgräs
2008-04-02 19:00 060908298 Grimmereds BK (D7H) - FC Hisingen (D7H) Ruddalen 2 Konstgräs
2008-04-02 20:00 060908329 GAIS (F18) - Näsets SK (F18) Heden 4 Konstgräs
2008-04-03 18:30 060908306 Menisken IF (D7H) - BK Krabba (D7H) Dalen Norra 1 Grus
2008-04-03 19:00 060908324 Hermansby IF (J18) - Kode IF (J18) Kärnavallen 2 Grus
2008-04-03 19:00 060908330 IFK Hällingsjö (D7H) - Ubbhults IF (D6H) Björkängsvallen 2 Grus
2008-04-03 19:00 060908336 Mölnlycke IF (J18) - BK Lobo (J18) Djupedalsplan B Konstgräs
2008-04-03 19:30 060908335 Landvetter IS (J18) - Sjömarkens IF (J18) Önnerödsplan Grus
2008-04-03 20:00 060908320 Ösets BK (D6H) - Göteborgs City FF (D7H) Heden 1 Konstgräs
2008-04-03 20:00 060908333 Göteborgs FF (D6H) - Babylon SK (D7H) Heden 3 Konstgräs
2008-04-05 10:15 060908308 Mossens BK (J18) - Ahlafors IF (J18) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2008-04-05 10:30 060908312 Västra Frölunda (P16) - Varbergs GIF (J18) Garminvallen konstgräs (Välen)
2008-04-05 12:00 060908305 IK Zenith (U21) - Blå Staden/Tingstad (D7H) Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2008-04-05 12:00 060908315 Bergums IF (D6H) - Hermansby IF (D6H) The Carpenters Arena
2008-04-05 12:00 060908338 GAIS (P16) - Herrestads AIF (P16) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2008-04-05 12:00 060908343 Ahlafors IF (D4D) - Bergums IF (D4D) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2008-04-05 13:00 060908342 Nödinge SK (D6H) - Alvhems IK (D6H) Vimmervi 2 Konstgräs
2008-04-05 13:30 060908301 Färjenäs IF (D7H) - Kalvsunds IF Blidvädersplan 1 Grus
2008-04-05 13:30 060908309 Vrångö IF (D6H) - Elisedals IS (D6H) Vrångö 1 Gräs
2008-04-05 14:00 060908341 Älvsborgs FF (J17) - Tuve IF (J17) Påvelund 1 Konstgräs
2008-04-05 14:00 060908347 Örgryte IS (J17) - Landvetter IS (J17) Hammarviken Arena
2008-04-05 14:30 060908346 Bergums IF (J18) - Masthuggets BK (J18) The Carpenters Arena
2008-04-05 15:00 060908300 IFK Göteborg (P16) - IF Elfsborg (P16) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-04-05 15:00 060908311 Proletärens FF (D7H) - Rambergets SK (D6H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2008-04-05 15:00 060908316 Romelanda UF (D4D) - Nol IK (D4D) Romevi 3 Konstgräs
2008-04-05 15:00 060908344 GAIS (P15) 1 - BK Astrio(P15) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2008-04-05 16:00 060908299 Olskrokens IF - Fritsla IF (D6H) Ruddalen 1 Konstgräs
2008-04-05 17:00 060908310 Lekstorps IF (J18) - Skepplanda BTK (J18) Flodala IP 3 KG
2008-04-06 08:45 060908302 BK Häcken (P16) - Borås AIK (P16) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-04-06 12:00 060908314 Jonsereds IF (J18) - Gerdskens BK (J17) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2008-04-06 12:00 060908340 Floda BOIF (J18) - Qviding FIF (J18) Flodala IP 3 KG
2008-04-06 15:15 060908307 IF Mölndal Fotboll (D6H) - Solängens BK (D7H) Frejaplan 1 K.Gräs
2008-04-06 15:30 060908304 Azalea BK J17) - Kinna IF (J17) Påvelund 1 Konstgräs
2008-04-06 16:00 060908332 IK Kongahälla (J17) - Ödsmåls IK (J17) Skarpe Nord 1 Konstgräs
2008-04-06 16:00 060908339 GAIS (P16) - Alingsås IF (P16) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2008-04-06 16:30 060908345 Mölnlycke IF (J18) - Kärra/Klareberg IF (J18) Mölnlycke IP
2008-04-06 18:00 060908303 BK Wobbler (D6H) - Käringöns FC (D7H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2008-04-06 19:00 060908313 Björndammens BK (F18) - Sävedalens IF (F18) Furulundsplan 1 Konstgräs
2008-04-06 19:30 060908337 Hovås Billdal IF (J18) - Billdals BK (D7H) Kobbegården 1 Konstgräs
2008-04-11 16:45 060908317 Balltorps FF/KSK (J17) - Lindome GIF (J17) Förbovallen 1
2008-04-12 10:00 060908322 Lerums IS (P16) - Hovås Billdal IF (P16) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2008-04-12 13:00 060908348 IK Kongahälla (J17) - Kinna IF (J17) Skarpe Nord 1 Konstgräs
2008-04-15 19:00 060908349 Hermansby IF (D5D) - Södra Skärgården IK (D5D) Kärnavallen 2 Grus

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info