Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher 4

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2009-01-24 15:00 060902001 Näsets SK (D5H) - FK Kozara (D4H) 2 - 2 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2009-01-25 16:30 060902002 GAIS (P17) 1 - GAIS (P17) 2 Gaisgården 2 Konstgräs 1
Omgång 2
2009-02-07 10:30 060902005 IF Väster (D3H) - Tuve IF (D4H) 0 - 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2009-02-07 12:00 060902004 KF Velebit (D4H) - IF Vardar/Makedonija (D5H) Backavallen 1 Konstgräs
2009-02-07 12:00 060902006 Lunden Överås BK (D4H) - Myckleby IK (D5H) Överåsvallen 1 Konstgräs
Omgång 3
2009-02-11 18:45 060902013 Sandarna BK (D2D) - IF Böljan (D3D) Valhalla 1 Konstgräs
2009-02-13 18:30 060902022 GAIS (HJ) - GAIS (HJ) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2009-02-14 11:45 060902021 Rannebergens IF (D4H) - Kärra KIF (D3H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2009-02-14 12:00 060902008 Västra Frölunda IF (HJE) - Tölö IF (D4H) 4 - 1 Garminvallen konstgräs (Välen)
2009-02-14 12:00 060902009 KF Velebit (D4H) - Kortedala IF (D5H) 5 - 1 Backavallen 1 Konstgräs
2009-02-14 12:00 060902010 Sandarna BK (D4H) - Balltorps FF (D5H) 2 - 0 Påvelund 1 Konstgräs
2009-02-14 12:00 060902012 Lerums IS (D3H) - Kållered SK (D3H) 2 - 2 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2009-02-14 13:30 060902007 Mossens BK (D4H) - Stenungsunds IF (D4H) 2 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-02-14 13:30 060902024 Hisingsbacka FC (D6H) - Romelanda UF (D5H) Backavallen 1 Konstgräs
2009-02-14 14:00 060902023 SG-97 (D4H) - Kode IF (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
Omgång 4
2009-02-17 20:30 060902019 Näsets SK (D5H) - IF Väster (D3H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2009-02-21 10:15 060902011 Qviding FIF (HJ) - Kode IF (D4H) Kviberg 5 konstgräs
2009-02-21 10:15 060902027 Lindome GIF (D3D) - Hovås Billdal IF (D2D) 1 - 6 Lindevi IP 1 Konstgräs
2009-02-21 11:00 060902045 Kållered SK (D3H) - Landvetter IS (D4H) 4 - 0 Förbovallen 1
2009-02-21 12:00 060902014 Västra Frölunda IF (HJE) - BK Häcken (HJE) 1 - 2 Garminvallen konstgräs (Välen)
2009-02-21 12:00 060902015 KF Velebit (D4H) - IK Zenith (D5H) Backavallen 1 Konstgräs
2009-02-21 12:00 060902018 Assyriska BK (D3H) - Tölö IF (D4H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2009-02-21 12:00 060902026 Guldhedens IK (D4H) - Guldhedens IK (D4H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-02-21 13:00 060902025 SG-97 (D4H) - IFK Björkö (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2009-02-21 13:00 060902042 Floda BoIF (D4H) - Öckerö IF (D4H) Flodala IP 3 KG
2009-02-21 13:30 060902017 Hovås Billdal IF (D4H) - Askims IK (D5H) Kobbegården 1 Konstgräs
2009-02-22 11:00 060902020 Romelanda UF (D5H) - Älvängens IK (D6H) Romevi 3 Konstgräs
2009-02-22 14:30 060902016 Göteborgs FF (D4H) - Tuve IF (D4H) Valhalla 1 Konstgräs
2009-02-22 18:00 060902040 Hällesåker IF (D5H) - Sätila SK (D5H) Lindevi IP 1 Konstgräs
Omgång 5
2009-02-24 19:00 060902031 Västra Frölunda IF (U21) - Ljungskile SK (U21) Garminvallen konstgräs (Välen)
2009-02-24 20:00 060902033 Lerums IS (D3H) - Lunden Överås BK (D4H) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2009-02-25 18:30 060902032 Jitex BK (D1D) - Byttorps IF (D2D) Frejaplan 1 K.Gräs
2009-02-28 10:30 060902028 Mölnlycke IF (D4H) - Balltorps FF (D5H) Mölnlycke IP
2009-02-28 12:00 060902030 SG-97 (D4H) - Tuve IF (D4H) 2 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2009-02-28 12:00 060902036 Västra Frölunda IF (HJE) - Assyriska BK (D3H) 0 - 1 Garminvallen konstgräs (Välen)
2009-02-28 12:00 060902037 KF Velebit (D4H) - Landvetter IS (D4H) Backavallen 1 Konstgräs
2009-02-28 12:00 060902038 Lunden Överås BK (D4H) - Lärje-Angereds IF (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2009-02-28 13:00 060902043 Floda BoIF (D4H) - Alingsås IF (D4H) Flodala IP 3 KG
2009-02-28 13:25 060902041 Torslanda IK (D2D) - Hovås Billdal IF (D2D) 6 - 1 Torslandavallen 2 Konstgräs
2009-02-28 13:30 060902034 Hovås Billdal IF (D4H) - Kortedala IF (D5H) Kobbegården 1 Konstgräs
2009-02-28 13:30 060902035 Mossens BK (D4H) - FK Kozara (D4H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-02-28 13:30 060902044 Eriksbergs IF (D5H) - Öckerö IF (D4H) 2 - 2 Krokängsplan 1 Konstgräs
Omgång 6
2009-03-02 20:00 060902049 SKIF Semberija (D4H) - Kortedala IF (D5H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2009-03-03 18:30 060902058 IK Zenith (D5H) - IF Väster (D3H) Torslandavallen 2 Konstgräs
2009-03-05 18:15 060902046 Rannebergens IF (D4H) - Marieholm BoIK (D5H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2009-03-07 12:00 060902052 Sandarna BK (D4H) - IFK Fjärås (D3H) 0 - 1 Påvelund 1 Konstgräs
2009-03-07 12:00 060902054 Bergsjö IF (D5H) - Kortedala IF (D5H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2009-03-07 12:00 060902055 Lunden Överås BK (D4H) - Kållered SK (D3H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2009-03-07 12:00 060902056 Guldhedens IK (D4H) - Björndammens BK (D6H) 3 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-03-07 13:00 060902057 Floda BoIF (D4H) - Gerdskens BK (D4H) Flodala IP 1 Gräs
2009-03-07 13:15 060902048 Jitex BK (D1D) - IF Norvalla (D2D) Frejaplan 1 K.Gräs
2009-03-07 13:30 060902051 Hovås Billdal IF (D2D) - Vallens IF (D2D) 2 - 1 Kobbegården 1 Konstgräs
2009-03-07 13:30 060902053 Mossens BK (D4H) - Tuve IF (D4H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-03-07 14:00 060902050 SKIF Semberija (D4H) - FK Kozara (D4H) 3 - 2 Kviberg 2 konstgräs
2009-03-08 11:15 060902047 Jitex DFF (D2D) - Nittorps IK (D2D) Frejaplan 1 K.Gräs
Omgång 7
2009-03-10 20:00 060902067 Lerums IS (D3H) - Kode IF (D4H) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2009-03-11 19:00 060902066 Romelanda UF (D5H) - Ahlafors IF (U) Romevi 3 Konstgräs
2009-03-11 20:00 060902064 SKIF Semberija (D4H) - IFK Björkö (D4H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2009-03-14 10:30 060902062 Mölnlycke IF (D4H) - BK Skottfint (D4H) Mölnlycke IP
2009-03-14 11:45 060902060 Rannebergens IF (D4H) - Alingsås IF (D4H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2009-03-14 12:00 060902063 Guldhedens IK (D4H) - Landvetter IS (D4H) 1 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-03-14 12:00 060902068 KF Velebit (D4H) - Partille IF (D4H) Backavallen 1 Konstgräs
2009-03-14 12:00 060902069 Lunden Överås BK (D4H) - Mossens BK (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2009-03-14 12:00 060902070 Sandarna BK (D4H) - Kållered SK (D3H) 0 - 1 Påvelund 1 Konstgräs
2009-03-14 13:00 060902059 Balltorps FF (D5H) - Tuve IF (D4H) 7 - 0 Förbovallen 1
2009-03-14 13:30 060902065 Hovås Billdal IF (D2D) - Skepplanda BTK (D2D) 3 - 0 Kobbegården 1 Konstgräs
Omgång 8
2009-03-18 19:00 060902073 SKIF Semberija (D4H) - BK Skottfint (D4H) Kviberg 2 konstgräs
2009-03-19 18:45 060902078 Lerums IS (D3H) - Floda BoIF (D4H) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2009-03-21 10:30 060902082 IF Väster (D3H) - Öckerö IF (D4H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2009-03-21 11:00 060902071 Kållered SK (D3H) - Partille IF (D4H) Förbovallen 1
2009-03-21 11:30 060902084 Lunden Överås BK (D4H) - Sandarna BK (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2009-03-21 12:00 060902081 Västra Frölunda IF (HJE) - BK Skottfint (D4H) 3 - 3 Garminvallen konstgräs (Välen)
2009-03-21 12:00 060902083 Bergsjö IF (D5H) - FK Kozara (D4H) 2 - 1 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2009-03-21 13:15 060902077 Jitex BK (D1D) - Sandarna BK (D2D) Frejaplan 1 K.Gräs
2009-03-21 13:25 060902087 Torslanda IK (D2D) - IFK Fjärås (D2D) Torslandavallen 2 Konstgräs
2009-03-21 13:30 060902080 Mossens BK (D4H) - Kode IF (D4H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-03-21 14:30 060902098 Hällesåker IF (D5H) - Älvsborg FF (D4H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2009-03-21 15:00 060902074 Näsets SK (D5H) - Smögens IF (D4H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2009-03-21 15:30 060902085 Croatia BK (D6H) - Kortedala IF (D5H) 2 - 0 Kviberg 2 konstgräs
2009-03-22 12:00 060902086 Tollereds IF (D5H) - Gerdskens BK (D4H) 0 - 1 Flodala IP 3 KG
2009-03-22 14:00 060902072 Donsö IS (D5H) - IFK Björkö (D4H) Heden 3 Konstgräs
2009-03-22 15:00 060902079 Landvetter IS (D4H) - Romelanda UF (D5H) Mölnlycke IP
Omgång 9
2009-03-25 18:30 060902099 FK Kozara (D4H) - IF Vardar/Makedonija (D5H) Kviberg 5 konstgräs
2009-03-28 10:30 060902093 IF Väster (D3H) - Partille IF (D4H) 2 - 2 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2009-03-28 12:00 060902089 Guldhedens IK (D4H) - Romelanda UF (D5H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-03-28 12:00 060902091 Sandarna BK (D4H) - Landvetter IS (D4H) 1 - 2 Påvelund 1 Konstgräs
2009-03-28 12:00 060902094 Västra Frölunda IF (HJE) - Halmstads BK (HJE) Garminvallen konstgräs (Välen)
2009-03-28 12:00 060902095 Lunden Överås BK (D4H) - Kungsbacka IF (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2009-03-28 13:30 060902088 Hisingsbacka FC (D6H) - Kärra KIF (D3H) Backavallen 1 Konstgräs
2009-03-28 13:30 060902090 Mossens BK (D4H) - Kortedala IF (D5H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-03-28 13:45 060902092 Älvsborg FF (D4H) - Tölö IF (D4H) Påvelund 1 Konstgräs
2009-03-29 13:00 060902096 Sandarna BK (D2D) - Mariebo IK (D2D) Heden 2 Konstgräs
2009-03-29 14:00 060902097 Hovås Billdal IF (D2D) - Dalsjöfors GoIF (D1D) Apelsinplan 2 Konstgräs
Omgång 10
2009-04-01 18:00 060902106 Bergsjö IF (D5H) - BK Skottfint (D4H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2009-04-01 18:45 060902105 Sandarna BK (D2D) - IFK Fjärås (D2D) Valhalla 1 Konstgräs
2009-04-02 18:15 060902103 Rannebergens IF (D4H) - Björndammens BK (D6H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2009-04-04 11:30 060902104 Lunden Överås BK (D4H) - BK Skottfint (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2009-04-04 13:00 060902102 Älvängens IK (D6H) - Sjuntorps IF (D5H) Älvevi 2 Konstgräs
2009-04-04 13:15 060902101 Jitex BK (D1D) - Vallens IF (D2D) Frejaplan 1 K.Gräs
2009-04-04 13:30 060902100 Hovås Billdal IF (D4H) - Balltorps FF (D5H) 3 - 0 Kobbegården 1 Konstgräs
2009-07-25 11:00 060902110 SG-97 (D4H) - Sandarna BK (D4H) Sikvallen 1 Gräs
2009-07-27 19:00 060902107 Tuve IF (D4H) - Romelanda UF (D5H) Tuvevallen 1 Gräs
2009-07-28 17:30 060902111 Sandarna BK (D4H) - Eriksbergs IF (D5H) Majvallen 1 Konstgräs
2009-07-28 19:00 060902109 Dalen/Krokslätts FF (D4H) - IF Warta (D3H) Krokslättsvallen konstgräs
2009-07-29 19:30 060902114 Kållered SK (D3H) - Balltorps FF (D5H) Kållered Sportcenter 1
2009-07-30 19:00 060902108 Tuve IF (D4H) - IFK Björkö (D4H) Tuvevallen 1 Gräs
2009-08-01 13:00 060902115 Sandarna BK (D2D) - Mariebo IK (D2D) 3 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2009-08-08 15:00 060902112 Partille IF (D4H) - Näsets SK (D5H) Lexby 1 Gräs
2009-10-12 18:30 060902123 Älvsborg FF (D4H) - FK Kozara (D4H) Påvelund 1 Konstgräs
2009-11-21 13:00 060902117 Balltorps FF (D5H) - IF Väster (D3H) 3 - 1 Förbovallen 1
2009-11-26 18:30 060902120 Älvsborg FF (D4H) - SG-97 (D4H) Påvelund 1 Konstgräs
2009-11-28 12:00 060902116 Göteborgs FF (D4H) - Sandarna BK (D4H) 5 - 1 Majvallen 1 Konstgräs
2009-11-28 12:00 060902119 Kärra KIF (D3H) - Lärje-Angereds IF (D4H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2009-12-02 18:00 060902121 Lärje-Angereds IF (D4H) - FK Kozara (D4H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2009-12-05 11:15 060902118 Mölnlycke IF (D4H) - Landvetter IS (D4H) Mölnlycke IP
2009-12-07 18:30 060902122 Mossens BK (D4H) - Askims IK (D5H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2009-12-10 18:45 060902124 Rannebergens IF (D4H) - Gunnilse IS (U) 0 - 0 Gunnaredsplan 1 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info