Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher 4

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-01-23 12:00 060902001 Västra Frölunda IF (HJ) - Kaverös BK (D5H) Garminvallen konstgräs (Välen)
2010-01-23 13:30 060902002 Eriksbergs IF (D5H) - IFK Björkö (D4H) 0 - 0 Krokängsplan 1 Konstgräs
Omgång 2
2010-02-06 11:00 060902003 IF Väster (D3H) - Tuve IF (D5H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2010-02-06 13:30 060902024 Lärje-Angereds IF (D3H) - KF Velebit (D3H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2010-02-06 14:00 060902005 BK Häcken (U17) - BK Häcken (HJE) Gothia Park konstgräs
Omgång 3
2010-02-09 18:30 060902008 Utsiktens BK (D2H) - Sandarna BK (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2010-02-13 10:30 060902011 Västra Frölunda IF (HJ) - BK Skottfint (D4H) 1 - 3 Ruddalen 1 Konstgräs
2010-02-13 11:00 060902006 Sandarna BK (D4H) - Kållered SK (D2H) 1 - 3 Kållered Sportcenter 1
2010-02-13 12:00 060902012 IK Kongahälla (D4H) - Myckleby IK (D5H) Ytterns IP 3 konstgräs
2010-02-13 12:00 060902015 Lerums IS (D3H) - Landvetter IS (D4H) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2010-02-13 12:00 060902025 Lärje-Angereds IF (D3H) - Gunnilse IS (D2H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2010-02-13 14:00 060902009 Bergsjö IF (D4H) - Tuve IF (D5H) Hjällbovallen 2 Konstgräs
2010-02-13 15:00 060902010 Mossens BK (D4H) - FK Kozara (D4H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
Omgång 4
2010-02-19 20:00 060902022 Bergsjö IF (D4H) - Hovås Billdal IF (D4H) Valhalla 1 Konstgräs
2010-02-20 11:15 060902026 Mölnlycke IF (D5H) - Hestrafors IF (D4H) Mölnlycke IP
2010-02-20 12:00 060902016 KF Velebit (D3H) - IK Zenith (D6H) Backavallen 1 Konstgräs
2010-02-20 12:00 060902021 Lunden Överås BK (D4H) - Lilla Edets IF (D3H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2010-02-20 12:00 060902027 Lärje-Angereds IF (D3H) - Rannebergens IF (D4H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2010-02-20 12:00 060902032 SG-97 (D5H) - Guldhedens IK (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2010-02-20 12:15 060902020 Balltorps FF (D4H) - BK Skottfint (D4H) Förbovallen 1
2010-02-20 13:00 060902019 Sandarna BK (D4H) - Dalen/Krokslätts FF (D4H) Frejaplan 1 K.Gräs
2010-02-20 13:30 060902018 FK Kozara (D4H) - IF Vardar/Makedonija (D5H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2010-02-20 15:00 060902023 Mossens BK (D4H) - Tuve IF (D5H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2010-02-20 17:00 060902017 Kärra KIF (D4H) - Stenungsunds IF (D4H) 0 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
2010-02-21 18:00 060902045 Göteborgs FF (D4H) - Västra Frölunda IF (HJ) Ruddalen 1 Konstgräs
Omgång 5
2010-02-26 19:00 060902029 Ytterby IS (U) - Lödöse Nygård IK (D4H) Ytterns IP 3 konstgräs
2010-02-26 20:00 060902055 Hovås Billdal IF (D4H) - Onsala BK (D5H) 2 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2010-02-27 12:00 060902028 Kärra KIF (D4H) - Sandarna BK (D4H) 0 - 0 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2010-02-27 12:00 060902030 IK Kongahälla (D4H) - Tuve IF (D5H) Munkegärdesplan 1 Grus
2010-02-27 12:00 060902046 Guldhedens IK (D4H) - Göteborgs SIF (D5H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2010-02-27 13:00 060902054 Floda BoIF (D4H) - Öckerö IF (D4H) Flodala IP 3 KG
2010-02-27 16:00 060902033 SG-97 (D5H) - Landvetter IS (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2010-02-28 18:00 060902047 Näsets SK (D4H) - Västra Frölunda IF (HJ) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
Omgång 6
2010-03-01 20:00 060902039 IK Virgo (D5H) - Kållered SK (D2H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2010-03-02 18:30 060902035 Lärje-Angereds IF (D3H) - GAIS (U) 0 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2010-03-03 16:45 060902064 Västra Frölunda IF (HJ) - Göteborgs FF (D4H) 1 - 2 Ruddalen 1 Konstgräs
2010-03-04 18:30 060902040 Sandarna BK (D4H) - IK Kongahälla (D4H) Munkegärdesplan 1 Grus
2010-03-04 18:30 060902065 Gunnilse IS (HJ) - Rannebergens IF (D4H) Hjällbovallen 2 Konstgräs
2010-03-06 11:00 060902044 Kållered SK (D2H) - Lunden Överås BK (D4H) 3 - 0 Kållered Sportcenter 1
2010-03-06 11:30 060902041 Västra Frölunda IF (HJ) - Sandareds IF (D4H) Garminvallen konstgräs (Välen)
2010-03-06 12:00 060902037 KF Velebit (D3H) - Partille IF (D4H) Backavallen 1 Konstgräs
2010-03-06 13:00 060902034 Lärje-Angereds IF (D3H) - Vallens IF (D4H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2010-03-06 13:00 060902042 Dalen/Krokslätts FF (D4H) - SKIF Semberija (D4H) 1 - 1 Frejaplan 1 K.Gräs
2010-03-06 13:00 060902058 Floda BoIF (D4H) - Eriksbergs IF (D5H) Flodala IP 3 KG
2010-03-06 14:00 060902036 Rannebergens IF (D4H) - SG-97 (D5H) Ruddalen 1 Konstgräs
2010-03-06 17:30 060902038 Kärra KIF (D4H) - Alingsås IF (D4H) 1 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2010-03-06 18:00 060902031 Gunnilse IS (HJ) - Husqvarna FF (HJ) Hjällbovallen 2 Konstgräs
Omgång 7
2010-03-09 18:30 060902067 Qviding FIF (U21) - BK Skottfint (D4H) 4 - 2 Heden 3 Konstgräs
2010-03-09 18:30 060902068 Lerums IS (D3H) - Landvetter IS (D4H) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2010-03-10 18:30 060902050 Rannebergens IF (D4H) - SKIF Semberija (D4H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2010-03-13 12:00 060902053 Lunden Överås BK (D4H) - Landvetter IS (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2010-03-13 12:00 060902077 Guldhedens IK (D4H) - Onsala BK (D5H) 3 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2010-03-13 13:00 060902048 Näsets SK (D4H) - Älvsborg FF (D4H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2010-03-13 13:00 060902049 Lärje-Angereds IF (D3H) - IF Vardar/Makedonija (D5H) 3 - 2 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2010-03-13 13:00 060902051 Hovås Billdal IF (D4H) - Tuve IF (D5H) 5 - 0 Hovås Billdal Arena 1
2010-03-13 13:00 060902052 Dalen/Krokslätts FF (D4H) - Balltorps FF (D4H) 0 - 1 Frejaplan 1 K.Gräs
2010-03-13 14:00 060902070 SG-97 (D5H) - SKIF Semberija (D4H) 2 - 2 Ruddalen 1 Konstgräs
2010-03-13 16:00 060902073 BK Skottfint (D4H) - Partille IF (D4H) 0 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
Omgång 8
2010-03-17 18:00 060902078 Lärje-Angereds IF (D3H) - KF Velebit (D3H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2010-03-18 20:00 060902062 Dalen/Krokslätts FF (D4H) - Göteborgs FF (D4H) 4 - 0 Kållered Sportcenter 1
2010-03-20 11:00 060902059 IF Väster (D3H) - BK Skottfint (D4H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2010-03-20 12:00 060902057 KF Velebit (D3H) - Landvetter IS (D4H) 1 - 0 Backavallen 1 Konstgräs
2010-03-20 12:00 060902061 SKIF Semberija (D4H) - Hovås Billdal IF (D4H) Kviberg 5 konstgräs
2010-03-20 12:15 060902060 Balltorps FF (D4H) - Kållered SK (D2H) 1 - 3 Förbovallen 1
2010-03-20 13:00 060902056 Lärje-Angereds IF (D3H) - Mossens BK (D4H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2010-03-20 13:00 060902088 Älvsborg FF (D4H) - Guldhedens IK (D4H) Påvelund 1 Konstgräs
2010-03-20 14:00 060902072 SG-97 (D5H) - FK Kozara (D4H) 0 - 6 Ruddalen 1 Konstgräs
2010-03-20 14:00 060902086 Hällesåker IF (D5H) - Öckerö IF (D4H) 0 - 3 Lindevi IP 3 Konstgräs
2010-03-22 20:00 060902069 Qviding FIF (U21) - GAIK/Kullen (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
Omgång 9
2010-03-23 18:30 060902075 IF Warta (D3H) - IF Warta (D3H) 9 - 4 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2010-03-23 18:30 060902090 Kållered SK (D2H) - IK Virgo (D5H) Kållered Sportcenter 1
2010-03-24 19:30 060902076 SKIF Semberija (D4H) - Näsets SK (D4H) Kviberg 5 konstgräs
2010-03-24 20:00 060902079 Lerums IS (D3H) - IK Kongahälla (D4H) 3 - 1 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2010-03-24 20:00 060902089 Dalen/Krokslätts FF (D4H) - Lunden Överås BK (D4H) Frejaplan 1 K.Gräs
2010-03-27 10:30 060902074 Mölnlycke IF (D5H) - Älvsborg FF (D4H) Mölnlycke IP
2010-03-27 11:00 060902104 IF Väster (D3H) - Göteborgs FF (D4H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2010-03-27 12:00 060902080 Rannebergens IF (D4H) - IF Vardar/Makedonija (D5H) Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2010-03-27 12:00 060902081 KF Velebit (D3H) - Utbynäs SK (D5H) 7 - 1 Backavallen 1 Konstgräs
2010-03-27 12:00 060902085 Lunden Överås BK (D4H) - Sandarna BK (D4H) 3 - 2 Överåsvallen 1 Konstgräs
2010-03-27 12:00 060902087 SKIF Semberija (D4H) - Finlandia/Pallo AIF (D5H) 5 - 3 Kviberg 5 konstgräs
2010-03-27 12:00 060902095 Guldhedens IK (D4H) - Hovås Billdal IF (D4H) 2 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2010-03-27 13:00 060902084 Dalen/Krokslätts FF (D4H) - Ballingslöv GoIF (D5H) 1 - 1 Frejaplan 1 K.Gräs
2010-03-27 13:30 060902092 Eriksbergs IF (D5H) - FK Kozara (D4H) 4 - 0 Krokängsplan 1 Konstgräs
2010-03-27 14:00 060902083 SG-97 (D5H) - Qviding FIF (HJ) Ruddalen 1 Konstgräs
Omgång 10
2010-03-29 18:30 060902103 Kaverös BK (D5H) - IFK Björkö (D4H) Heden 2 Konstgräs
2010-03-29 19:30 060902093 SKIF Semberija (D4H) - Öckerö IF (D4H) Kviberg 5 konstgräs
2010-04-01 18:30 060902099 Kållered SK (D2H) - IFK Björkö (D4H) 4 - 1 Kållered Sportcenter 1
2010-04-01 20:00 060902105 Marieholm BoIK (D6H) - Landvetter IS (D4H) Hjällbovallen 2 Konstgräs
2010-04-02 11:00 060902097 Dalen/Krokslätts FF (D4H) - Älvsborg FF (D4H) Frejaplan 1 K.Gräs
2010-04-02 12:00 060902094 Kärra KIF (D4H) - Hisingsbacka FC (D5H) 1 - 1 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2010-04-02 12:00 060902096 Kortedala IF (D4H) - Tuve IF (D5H) 3 - 1 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2010-04-02 12:00 060902098 Lunden Överås BK (D4H) - SG-97 (D5H) 9 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2010-04-05 15:00 060902100 Ytterby IS (U) - Lärje-Angereds IF (D3H) Ytterns IP 3 konstgräs
2010-04-05 15:00 060902101 Hovås Billdal IF (D4H) - FK Kozara (D4H) Hovås Billdal Arena 1
2010-04-05 17:00 060902102 Eriksbergs IF (D5H) - Sandarna BK (D4H) 0 - 5 Krokängsplan 1 Konstgräs
Omgång 13
2010-07-30 18:00 060902108 Eriksbergs IF (D5H) - Sandarna BK (D4H) 4 - 5 Krokängsplan 1 Konstgräs
2010-07-31 13:00 060902109 Balltorps FF (D4H) - Mossens BK (D4H) 0 - 3 Förbovallen 1
2010-07-31 13:00 060902111 Mölnlycke IF (D5H) - Göteborgs FF (D4H) 4 - 0 Mölnlycke IP
2010-07-31 15:00 060902110 Hovås Billdal IF (D4H) - Guldhedens IK (D4H) Hovåsvallen 1 Gräs
2010-08-02 19:00 060902107 Kode IF (D4H) - IK Kongahälla (D4H) 1 - 2 Kode IP 1 Gräs
2010-08-06 19:00 060902106 Hovås Billdal IF (D4H) - Lunden Överås BK (D4H) Hovåsvallen 1 Gräs
2010-08-07 12:00 060902112 Lunden Överås BK (D4H) - BK Skottfint (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
Omgång 14
2010-11-06 13:30 060902113 Landvetter IS (D4H) - SG-97 (D5H) 1 - 2 Mölnlycke IP
2010-11-22 18:45 060902115 IK Kongahälla (D4H) - Lärje-Angereds IF (D3H) Ytterns IP 3 konstgräs
2010-12-04 11:45 060902114 Näsets SK (D4H) - Kärra KIF (D4H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info