Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Div. 1-2

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-01-27 18:00 Malmö FF U21 - GIF Nike Malmö IP
2010-01-30 11:00 IFK Klagshamn - BK Olympic Malmö Stadionområdet
2010-01-31 12:00 Helsingborgs IF U21 - Ängelholms FF U21
2010-02-03 13:00 Helsingborgs IF U21 - Malmö FF U21 Olympiafältet
2010-02-06 12:00 GIF Nike - FC Trelleborg Lomma IP
2010-02-06 13:00 Höllvikens GIF - Limhamn Bunkeflo IF Höllvikens IP
2010-02-06 14:00 LdB FC Malmö - Jitex BK Malmö IP
2010-02-06 14:30 Lilla Torg FF - Eslövs BK Malmö Stadionområdet
2010-02-07 11:30 Kristianstads DFF - Jitex BK Kristianstads Arenaområde
2010-02-07 13:00 Ramlösa Södra FF - Höganäs BK Hedens IP, Helsingborg
2010-02-13 11:00 IF Limhamn Bunkeflo - IFK Klagshamn Malmö Stadionområdet
2010-02-13 13:00 Höllvikens GIF - GIF Nike Höllvikens IP
2010-02-13 13:00 Kristianstads FF - Älmhults IF Kristianstads Arenaområde
2010-02-13 14:00 LdB FC Malmö - Kristianstads DFF Malmö IP
2010-02-13 15:00 Ängelholms FF U21 - Mjällby AIF Valhalla IP
2010-02-14 16:00 Lunds BK - IFK Malmö FK Smörlyckans IP
2010-02-15 19:00 Lilla Torg FF - FC Trelleborg Malmö Stadionområdet
2010-02-17 18:15 LdB FC Malmö - Bröndby (DK) Malmö IP
2010-02-19 18:15 LdB FC Malmö - Skovlunde Malmö IP
2010-02-20 11:00 IFK Trelleborg - Kvarnby IK Anderslövs IP
2010-02-20 11:00 IF Limhamn Bunkeflo - Landskrona BoIS Malmö Stadionområdet
2010-02-20 12:00 Eslövs BK - GIF Nike Berga IP, Eslöv
2010-02-20 13:00 Kristianstads FF - Lindsdals IF Kristianstads Arenaområde
2010-02-20 14:00 IFK Malmö FK - Högaborgs BK Malmö Stadionområdet
2010-02-20 15:00 Höllvikens GIF - Höganäs BK Höllvikens IP
2010-02-21 13:00 Ramlösa Södra FF - Eskilsminne IF Herr A Hedens IP, Helsingborg
2010-02-21 14:30 Lilla Torg FF - Kulladals FF Malmö Stadionområdet
2010-02-23 17:00 Malmö FF U-19 - Kalmar FF Malmö Stadionområdet
2010-02-27 13:00 Kristianstads FF - IF Limhamn Bunkeflo Kristianstads Arenaområde
2010-02-27 14:00 IFK Malmö FK - IFK Klagshamn Malmö Stadionområdet
2010-02-27 14:00 Lunds BK - FC Rosengård Klostergårdens IP
2010-02-27 15:00 VMA IK - IFK Hässleholm Kristianstads Arenaområde
2010-02-28 13:00 Ramlösa Södra FF - Påarps GIF A Hedens IP, Helsingborg
2010-02-28 16:00 Lilla Torg FF - GIF Nike Malmö Stadionområdet
2010-03-03 18:00 GIF Nike - Landskrona BoIS U21 Lomma IP
2010-03-06 11:00 Kristianstads DFF - Nosaby IF Kristianstads Arenaområde
2010-03-06 11:30 IFK Klagshamn - IFK Trelleborg Malmö Stadionområdet
2010-03-06 13:00 Ängelholms FF U21 - Ramlösa Södra FF Valhall Park
2010-03-06 13:00 IF Limhamn Bunkeflo - FC Rosengård Malmö IP
2010-03-06 13:00 Högaborgs BK - IFK Hässleholm Västergårds IP
2010-03-06 13:30 Kvarnby IK - BK Olympic Malmö Stadionområdet
2010-03-06 14:00 IFK Malmö FK - Trelleborgs FF U21 Malmö Stadionområdet
2010-03-06 14:00 Landskrona BoIS U21 - Höganäs BK Landskrona IP
2010-03-06 14:00 Höllvikens GIF - Hvidovre IF Höllvikens IP
2010-03-06 14:00 Lunds BK - BGA Klostergårdens IP
2010-03-06 15:00 Kristianstads FF - Östers IF Kristianstads Arenaområde
2010-03-07 12:00 IF Limhamn Bunkeflo U21 - Hyllie IK Malmö Stadionområdet
2010-03-07 14:00 LdB FC Malmö - Östers IF Malmö IP
2010-03-09 18:00 Ramlösa Södra FF - Helsingborgs IF U21 Hedens IP, Helsingborg
2010-03-09 18:00 Ängelholms FF U21 - Höganäs BK Valhall Park
2010-03-09 19:00 Höllvikens GIF - MF Pelister Höllvikens IP
2010-03-10 19:00 Malmö FF U21 - FC Rosengård Malmö IP
2010-03-11 17:30 Högaborgs BK - Lindsdals IF Västergårds IP
2010-03-11 18:30 Kristianstads DFF - Bröndby (DK) Kristianstads Arenaområde
2010-03-13 10:00 Ramlösa Södra FF - Lindsdals IF Hedens IP, Helsingborg
2010-03-13 11:00 IF Limhamn Bunkeflo - Lunds BK Malmö Stadionområdet
2010-03-13 12:00 Landskrona BoIS U21 - IFK Malmö FK Landskrona IP
2010-03-13 13:00 Höllvikens GIF - IFK Trelleborg Höllvikens IP
2010-03-13 13:00 Kristianstads FF - BSV Kristianstads Arenaområde
2010-03-15 16:00 Kristianstads FF - Helsingborgs IF U21 Kristianstads Arenaområde
2010-03-17 18:00 Kristianstads DFF - Östers IF Kristianstads Arenaområde
2010-03-17 20:00 Lilla Torg FF - Oxie IF Malmö Stadionområdet
2010-03-20 12:00 GIF Nike - Oxie IF Lomma IP
2010-03-20 13:00 IFK Trelleborg - Trelleborgs FF U21 Anderslövs IP
2010-03-20 13:00 Högaborgs BK - Laholms FK Västergårds IP
2010-03-20 14:00 IFK Malmö FK - Kvarnby IK Malmö Stadionområdet
2010-03-20 15:00 VMA IK - Markaryds IF Kristianstads Arenaområde
2010-03-21 12:00 IF Limhamn Bunkeflo U21 - Veberöds AIF Malmö Stadionområdet
2010-03-21 13:00 Ängelholms FF U21 - Landskrona BoIS U21 Valhall Park
2010-03-21 14:30 Lilla Torg FF - FC Trelleborg Malmö Stadionområdet
2010-03-23 17:00 IF Limhamn Bunkeflo - Östers IF Malmö Stadionområdet
2010-03-23 18:00 Helsingborgs IF U21 - IFK Värnamo Olympiafältet
2010-03-23 18:30 GIF Nike - IFK Hässleholm Lomma IP
2010-03-24 19:00 GIF Nike - Kulladals FF Kulladals IP, konstgräs
2010-03-27 12:00 Landskrona BoIS U21 - IFK Trelleborg Landskrona IP
2010-03-27 12:00 GIF Nike - Eslövs BK Lomma IP
2010-03-27 13:30 Kvarnby IK - Malmö City FC Malmö Stadionområdet
2010-03-27 15:00 Kristianstads DFF - Vittsjö GIK Sparbanksarenan
2010-03-30 17:30 Lunds BK - Ramlösa Södra FF Klostergårdens IP
2010-03-30 20:00 IFK Malmö FK - Höllvikens GIF Malmö Stadionområdet
2010-04-01 18:00 Högaborgs BK - VMA IK Västergårds IP
2010-04-02 13:00 IFK Hässleholm - IFK Värnamo Österås IP
2010-04-02 14:00 Lunds BK - Kvarnby IK Klostergårdens IP
2010-04-03 12:00 GIF Nike - Lilla Torg FF Lomma IP
2010-04-03 13:00 Kristianstads FF - IFK Klagshamn Kristianstads Arenaområde
2010-04-06 19:00 Ramlösa Södra FF - IFK Hässleholm Hedens IP, Helsingborg
2010-04-09 17:00 Högaborgs BK - Eskilsminne IF Herr A Västergårds IP
2010-04-09 17:45 IFK Klagshamn - MF Pelister
2010-04-10 11:00 IFK Trelleborg - Asmundtorps IF Anderslövs IP
2010-04-10 11:15 Lilla Torg FF - Höganäs BK Mellanhedens IP
2010-04-10 13:00 Lunds BK - IK Oddevold Klostergårdens IP
2010-04-10 13:00 IFK Hässleholm - Rydaholms GoIF Österås IP
2010-04-10 14:00 Kristianstads FF - Ramlösa Södra FF Kristianstads Arenaområde
2010-04-10 15:00 Höllvikens GIF - FC Trelleborg
2010-04-11 14:00 (Inst.) IFK Hässleholm - Ramlösa Södra FF
2010-07-24 13:00 GIF Nike - IFK Trelleborg Lomma IP, Konstgräs 2
2010-07-26 18:00 IF Limhamn Bunkeflo - Lunds BK Limhamns IP
2010-07-28 19:00 Kristianstads FF - Hvidovre IF Kristianstads Arenaområde
2010-07-29 18:00 LdB FC Malmö - Bröndby (DK) Malmö IP
2010-08-09 19:00 IF Limhamn Bunkeflo - LdB FC Malmö Brovallen, Bunkeflostrand
2010-11-07 13:00 IFK Klagshamn - Mjällby AIF Malmö Stadionområdet
2010-11-13 11:00 Höllvikens GIF - FC Trelleborg Höllvikens IP
2010-11-13 13:00 IFK Klagshamn - BK Olympic Kulladals IP, konstgräs
2010-11-20 13:00 Malmö FF U-19 - IFK Trelleborg Malmö Stadionområdet
2010-11-20 14:00 Höllvikens GIF - BK Olympic Höllvikens IP
2010-11-20 15:15 Högaborgs BK - Påarps GIF A Harlyckan
2010-11-27 14:00 Kvarnby IK - GIF Nike Bäckagårds IP
2010-12-04 11:00 GIF Nike - Lilla Torg FF Lomma IP
2010-12-11 14:00 Kvarnby IK - Svedala IF Bäckagårds IP

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info