Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 12(98) Sanktan Höst A

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-08-25 17:30 Lekstorps IF - Lerums IS Nord LP Idrottsplats 21
2010-08-25 18:00 Azalea BK Linné 1 - IF Väster 1 Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-08-25 18:00 Azalea BK Linné 2 - IF Väster 2 Heden 6 Konstgräs 7M7
2010-08-25 18:00 Västra Frölunda IF 3 - IK Zenith Grön Hovgårdsvallen 21 Konstgräs(Bjurforsplanen)
2010-08-25 18:00 Västra Frölunda IF 4 - IK Zenith Vit Hovgårdsvallen 22 Konstgräs(Bjurforsplanen)
2010-08-25 18:00 Kållered SK 1 - Lindome GIF Vit Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2010-08-25 18:00 Kållered SK 2 - Lindome GIF Svart Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2010-08-25 18:00 Sjövalla FK Grön - Torslanda IK Rött Vällsjöplan främre
2010-08-25 18:00 Dalen/KFF/BK Bifrost 2 - Älvsborg FF Svart Krokslättsvallen 11
2010-08-25 18:00 Dalen/KFF/BK Bifrost 1 - Älvsborg FF Blå Krokslättsvallen 12
2010-08-25 18:00 Hovås Billdal IF United - Qviding FIF 1 Billdalsvallen 11
2010-08-25 18:00 Hovås Billdal IF City - Qviding FIF 2 Billdalsvallen 12
2010-08-25 18:00 Bergums IF - BK Lobo Bergumsvallen 11 Gräs
2010-08-25 18:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF - Floda BoIF Tuvevallen 3 Grus 7-manna
2010-08-25 18:00 Hjuviks AIK - Hälsö BK Hästevik 7M7
2010-08-25 18:00 Qviding FIF 3 - Mölnlycke IF 3 Kviberg 15:2
2010-08-25 19:00 Sjövalla FK Vit - Torslanda IK Svart Vällsjöplan främre
2010-08-25 19:00 Ahlafors IF - Assyriska BK Svenska Stenhus Arena 21 Gräs
2010-08-25 19:00 Hönö IS - IF Mölndal Fotboll Hönö Arena 11
2010-08-25 19:00 IFK Hindås - Lundby IF 06 Fagervallen 11 Gräs
2010-08-25 19:00 Romelanda UF - Sandarna BK Romevi 21 Gräs
2010-08-25 19:00 Slottsskogen/Godhem IF - Solängens BK Sikvallen 11 Gräs
2010-08-25 19:00 Kortedala IF - Ytterby IS Kortedalavallen 3 Grus 7-manna
2010-08-25 19:15 Södra Skärgården IK - Utbynäs SK Kilen Donsö
2010-08-28 10:00 Lerums IS Nord - Lunden Överås BK Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2010-08-28 15:30 Näsets SK 1 - Azalea BK Majorna Orange Åkeredsvallen 21 Konstgräs
2010-08-28 15:30 Näsets SK 2 - Azalea BK Majorna Svart Åkeredsvallen 22 Konstgräs
Omgång 2
2010-08-31 19:30 Lunden Överås BK - Romelanda UF Överåsvallen 12 Konstgräs
2010-09-01 18:00 Lindome GIF Vit - Näsets SK 1 Lindevi 4
2010-09-01 18:00 Torslanda IK Svart - Dalen/KFF/BK Bifrost 1 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-01 18:00 Älvsborg FF Blå - Hovås Billdal IF United Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2010-09-01 18:00 Älvsborg FF Svart - Hovås Billdal IF City Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2010-09-01 18:00 Qviding FIF 1 - Azalea BK Linné 1 Kviberg 15:1
2010-09-01 18:00 Qviding FIF 2 - Azalea BK Linné 2 Kviberg 15:2
2010-09-01 18:00 Assyriska BK - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Välen 2 Gräs 7-manna
2010-09-01 18:00 Lundby IF 06 - Qviding FIF 3 Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-01 18:15 IF Väster 1 - Västra Frölunda IF 3 Önneredsplan 11 Konstgräs
2010-09-01 18:15 IF Väster 2 - Västra Frölunda IF 4 Önneredsplan 12 Konstgräs
2010-09-01 18:30 Azalea BK Majorna Orange - Sjövalla FK Grön Dalen Norra 11 Grus
2010-09-01 18:30 Azalea BK Majorna Svart - Sjövalla FK Vit Dalen Norra 12 Grus
2010-09-01 18:30 Sandarna BK - Södra Skärgården IK Karl Johans Torg Konstgräs 7M7
2010-09-01 19:00 IK Zenith Vit - Kållered SK 1 Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-01 19:00 IK Zenith Grön - Kållered SK 2 Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-01 19:00 Lindome GIF Svart - Näsets SK 2 Lindevi 4
2010-09-01 19:00 Torslanda IK Rött - Dalen/KFF/BK Bifrost 2 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-01 19:00 BK Lobo - Hjuviks AIK Flatåsplan 11 Grus
2010-09-01 19:00 Hälsö BK - IFK Hindås Stuvö Backe (Hälsö 11 Gräs)
2010-09-01 19:00 IF Mölndal Fotboll - Lerums IS Nord Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-01 19:00 Mölnlycke IF 3 - Slottsskogen/Godhem IF Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-09-01 19:00 Solängens BK - Kortedala IF Eklandavallen 11
2010-09-01 19:00 Utbynäs SK - Lekstorps IF Kviberg 15:1
2010-09-01 19:00 Floda BoIF - Bergums IF Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2010-09-01 19:00 Hönö IS - Ytterby IS Hönö Arena 11
2010-09-05 12:00 Ytterby IS - Ahlafors IF Ytterns IP 21 Gräs
Omgång 3
2010-09-08 17:30 Lekstorps IF - Floda BoIF LP Idrottsplats 11
2010-09-08 18:00 Västra Frölunda IF 3 - Lindome GIF Vit Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-09-08 18:00 Sjövalla FK Grön - Älvsborg FF Blå Vällsjöplan främre
2010-09-08 18:00 Azalea BK Linné 1 - IK Zenith Grön Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-09-08 18:00 Azalea BK Linné 2 - IK Zenith Vit Heden 6 Konstgräs 7M7
2010-09-08 18:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF - Hälsö BK Tuvevallen 3 Grus 7-manna
2010-09-08 18:00 Slottsskogen/Godhem IF - Utbynäs SK Sikvallen 11 Gräs
2010-09-08 18:30 Bergums IF - Hönö IS The Carpenters Arena 21
2010-09-08 18:45 Dalen/KFF/BK Bifrost 1 - Qviding FIF 1 Krokslättsvallen 11
2010-09-08 18:45 Dalen/KFF/BK Bifrost 2 - Qviding FIF 2 Krokslättsvallen 12
2010-09-08 19:00 Västra Frölunda IF 4 - Lindome GIF Svart Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-09-08 19:00 Kållered SK 1 - Azalea BK Majorna Orange Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2010-09-08 19:00 Kållered SK 2 - Azalea BK Majorna Svart Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2010-09-08 19:00 Sjövalla FK Vit - Älvsborg FF Svart Vällsjöplan främre
2010-09-08 19:00 Hovås Billdal IF United - IF Väster 1 Billdalsvallen 11
2010-09-08 19:00 Hovås Billdal IF City - IF Väster 2 Billdalsvallen 12
2010-09-08 19:00 Ahlafors IF - BK Lobo Svenska Stenhus Arena 21 Gräs
2010-09-08 19:00 Hjuviks AIK - IF Mölndal Fotboll Hästevik 7M7
2010-09-08 19:00 IFK Hindås - Lunden Överås BK Fagervallen 11 Gräs
2010-09-08 19:00 Qviding FIF 3 - Sandarna BK Kviberg 15:1
2010-09-08 19:00 Romelanda UF - Solängens BK Romevi 21 Gräs
2010-09-08 19:00 Ytterby IS - Lundby IF 06 Ytterns IP 21 Gräs
2010-09-08 19:15 Södra Skärgården IK - Assyriska BK Kilen Donsö
2010-09-12 09:30 Näsets SK 1 - Torslanda IK Svart Åkeredsvallen 21 Konstgräs
2010-09-12 10:00 Lerums IS Nord - Mölnlycke IF 3 Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2010-09-12 10:30 Näsets SK 2 - Torslanda IK Rött Åkeredsvallen 21 Konstgräs
2010-09-12 12:00 Kortedala IF - Lundby IF 06 Kortedalavallen 3 Grus 7-manna
Omgång 4
2010-09-15 17:45 Lindome GIF Vit - Dalen/KFF/BK Bifrost 2 Lindevi 4
2010-09-15 17:45 Qviding FIF 1 - Kållered SK 1 Kviberg 15:2
2010-09-15 17:45 Qviding FIF 2 - Kållered SK 2 Kviberg 15:1
2010-09-15 18:00 Älvsborg FF Blå - Västra Frölunda IF 4 Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2010-09-15 18:00 Älvsborg FF Svart - Västra Frölunda IF 3 Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2010-09-15 18:00 Torslanda IK Svart - Azalea BK Linné 1 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-15 18:00 Assyriska BK - Hjuviks AIK Välen 2 Gräs 7-manna
2010-09-15 18:00 BK Lobo - IFK Hindås Flatåsplan 11 Grus
2010-09-15 18:00 Floda BoIF - Lerums IS Nord Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2010-09-15 18:00 Lundby IF 06 - Slottsskogen/Godhem IF Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-15 18:00 Hönö IS - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Hönö Arena 11
2010-09-15 18:15 IF Väster 1 - Näsets SK 1 Önneredsplan 11 Konstgräs
2010-09-15 18:15 IF Väster 2 - Näsets SK 2 Önneredsplan 12 Konstgräs
2010-09-15 18:30 Azalea BK Majorna Orange - Hovås Billdal IF United Dalen Norra 11 Grus
2010-09-15 18:30 Azalea BK Majorna Svart - Hovås Billdal IF City Dalen Norra 12 Grus
2010-09-15 18:30 Hälsö BK - Qviding FIF 3 Stuvö Backe (Hälsö 11 Gräs)
2010-09-15 18:30 IF Mölndal Fotboll - Romelanda UF Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-15 18:30 Sandarna BK - Lekstorps IF Karl Johans Torg Konstgräs 7M7
2010-09-15 18:45 Lindome GIF Svart - Dalen/KFF/BK Bifrost 1 Lindevi 4
2010-09-15 18:45 Utbynäs SK - Ahlafors IF Kviberg 15:2
2010-09-15 19:00 IK Zenith Grön - Sjövalla FK Vit Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-15 19:00 IK Zenith Vit - Sjövalla FK Grön Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-15 19:00 Torslanda IK Rött - Azalea BK Linné 2 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-15 19:00 Mölnlycke IF 3 - Kortedala IF Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-09-15 19:00 Solängens BK - Bergums IF Eklandavallen 11
2010-09-15 19:30 Lunden Överås BK - Södra Skärgården IK Överåsvallen 11 Konstgräs
Omgång 5
2010-09-22 17:30 Västra Frölunda IF 4 - Azalea BK Majorna Orange Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-09-22 17:30 Sjövalla FK Grön - Qviding FIF 1 Vällsjöplan främre
2010-09-22 17:45 Dalen/KFF/BK Bifrost 1 - IF Väster 1 Krokslättsvallen 11
2010-09-22 17:45 Dalen/KFF/BK Bifrost 2 - IF Väster 2 Krokslättsvallen 12
2010-09-22 18:00 Hovås Billdal IF United - IK Zenith Grön Billdalsvallen 11
2010-09-22 18:00 Hovås Billdal IF City - IK Zenith Vit Billdalsvallen 12
2010-09-22 18:00 Kållered SK 1 - Torslanda IK Svart Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2010-09-22 18:00 Kållered SK 2 - Torslanda IK Rött Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2010-09-22 18:00 Bergums IF - IF Mölndal Fotboll The Carpenters Arena 21
2010-09-22 18:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF - Lundby IF 06 Tuvevallen 3 Grus 7-manna
2010-09-22 18:00 Hjuviks AIK - Lunden Överås BK Hästevik 7M7
2010-09-22 18:00 Hönö IS - Mölnlycke IF 3 Hönö Arena 11
2010-09-22 18:00 IFK Hindås - Sandarna BK Fagervallen 11 Gräs
2010-09-22 18:00 Qviding FIF 3 - Utbynäs SK Kviberg 15:1
2010-09-22 18:00 Romelanda UF - Ytterby IS Romevi 21 Gräs
2010-09-22 18:00 Slottsskogen/Godhem IF - BK Lobo Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2010-09-22 18:00 Lekstorps IF - Assyriska BK LP Idrottsplats 11
2010-09-22 18:00 Ahlafors IF - Kortedala IF Svenska Stenhus Arena 21 Gräs
2010-09-22 18:15 Hälsö BK - Floda BoIF Stuvö Backe (Hälsö 11 Gräs)
2010-09-22 18:30 Västra Frölunda IF 3 - Azalea BK Majorna Svart Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-09-22 18:30 Sjövalla FK Vit - Qviding FIF 2 Vällsjöplan främre
2010-09-25 11:00 Azalea BK Linné 1 - Lindome GIF Vit Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-09-25 12:00 Azalea BK Linné 2 - Lindome GIF Svart Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-09-26 10:00 Lerums IS Nord - Solängens BK Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2010-09-26 13:15 Södra Skärgården IK - Hälsö BK Kilen Donsö
2010-09-26 16:45 Näsets SK 1 - Älvsborg FF Blå Åkeredsvallen 21 Konstgräs
2010-09-26 16:45 Näsets SK 2 - Älvsborg FF Svart Åkeredsvallen 22 Konstgräs
Omgång 6
2010-09-29 18:00 Lindome GIF Vit - Sjövalla FK Grön Lindevi 4
2010-09-29 18:00 Lindome GIF Svart - Sjövalla FK Vit Lindevi 5
2010-09-29 18:00 Torslanda IK Svart - Hovås Billdal IF United Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-29 18:00 Qviding FIF 1 - Västra Frölunda IF 3 Kviberg 15:1
2010-09-29 18:00 Qviding FIF 2 - Västra Frölunda IF 4 Kviberg 15:2
2010-09-29 18:00 Älvsborg FF Svart - Azalea BK Linné 1 Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2010-09-29 18:00 Älvsborg FF Blå - Azalea BK Linné 2 Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2010-09-29 18:00 Assyriska BK - Lerums IS Nord Välen 2 Gräs 7-manna
2010-09-29 18:00 BK Lobo - Qviding FIF 3 Flatåsplan 11 Grus
2010-09-29 18:00 Hälsö BK - Slottsskogen/Godhem IF Stuvö Backe (Hälsö 11 Gräs)
2010-09-29 18:00 IF Mölndal Fotboll - Södra Skärgården IK Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-29 18:00 Lundby IF 06 - Ahlafors IF Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-29 18:00 Utbynäs SK - Bergums IF Kviberg 16:1
2010-09-29 18:00 Floda BoIF - Hjuviks AIK Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2010-09-29 18:00 Mölnlycke IF 3 - Romelanda UF Romevi 21 Gräs
2010-09-29 18:00 Kortedala IF - IFK Hindås Kortedalavallen 3 Grus 7-manna
2010-09-29 18:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF - Solängens BK Tuvevallen 3 Grus 7-manna
2010-09-29 18:15 IF Väster 1 - Kållered SK 1 Önneredsplan 11 Konstgräs
2010-09-29 18:15 IF Väster 2 - Kållered SK 2 Önneredsplan 12 Konstgräs
2010-09-29 18:30 Azalea BK Majorna Orange - Dalen/KFF/BK Bifrost 1 Dalen Norra 11 Grus
2010-09-29 18:30 Azalea BK Majorna Svart - Dalen/KFF/BK Bifrost 2 Dalen Norra 12 Grus
2010-09-29 18:30 Sandarna BK - Hönö IS Karl Johans Torg Konstgräs 7M7
2010-09-29 18:45 IK Zenith Grön - Näsets SK 1 Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-29 18:45 IK Zenith Vit - Näsets SK 2 Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-29 19:00 Torslanda IK Rött - Hovås Billdal IF City Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-10-02 12:00 Lunden Överås BK - Lekstorps IF Överåsvallen 11 Konstgräs
2010-10-03 12:00 Ytterby IS - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Ytterns IP 21 Gräs
Omgång 7
2010-10-03 11:00 Sjövalla FK Vit - IF Väster 1 Vällsjöplan främre
2010-10-03 12:00 Sjövalla FK Grön - IF Väster 2 Vällsjöplan främre
2010-10-06 17:45 Kållered SK 1 - Älvsborg FF Svart Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2010-10-06 17:45 Kållered SK 2 - Älvsborg FF Blå Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2010-10-06 17:45 Hovås Billdal IF United - Lindome GIF Vit Billdalsvallen 11
2010-10-06 17:45 Hovås Billdal IF City - Lindome GIF Svart Billdalsvallen 12
2010-10-06 17:45 Hönö IS - Hälsö BK Hönö Arena 11
2010-10-06 17:45 IFK Hindås - IF Mölndal Fotboll Fagervallen 11 Gräs
2010-10-06 17:45 Qviding FIF 3 - Lunden Överås BK Kviberg 15:1
2010-10-06 17:45 Slottsskogen/Godhem IF - Sandarna BK Sikvallen 11 Gräs
2010-10-06 17:45 Ahlafors IF - Romelanda UF Svenska Stenhus Arena 21 Gräs
2010-10-06 17:45 Hjuviks AIK - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Hästevik 7M7
2010-10-06 18:00 Torslanda IK Rött - Västra Frölunda IF 4 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-10-06 18:00 Bergums IF - Ytterby IS The Carpenters Arena 21
2010-10-06 18:45 IK Zenith Grön - Azalea BK Majorna Orange Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-10-06 18:45 IK Zenith Vit - Azalea BK Majorna Svart Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-10-06 19:00 Azalea BK Linné 1 - Dalen/KFF/BK Bifrost 1 Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-10-06 19:00 Azalea BK Linné 2 - Dalen/KFF/BK Bifrost 2 Heden 6 Konstgräs 7M7
2010-10-06 19:00 Lekstorps IF - BK Lobo LP Idrottsplats 11
2010-10-06 19:00 Mölnlycke IF 3 - Utbynäs SK Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-10-06 19:30 Näsets SK 1 - Qviding FIF 1 Åkeredsvallen 21 Konstgräs
2010-10-06 19:30 Näsets SK 2 - Qviding FIF 2 Åkeredsvallen 22 Konstgräs
2010-10-10 10:00 Lerums IS Nord - Lundby IF 06 Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2010-10-10 11:00 Solängens BK - Assyriska BK Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2010-10-10 12:20 Västra Frölunda IF 3 - Torslanda IK Svart Garminvallen 11(Välen)
2010-10-10 13:15 Södra Skärgården IK - Kortedala IF Kilen Donsö
2010-10-10 15:45 Lunden Överås BK - Floda BoIF Överåsvallen 11 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info