Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 10(00) Sanktan Höst B

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-08-24 18:00 GAIS Grön - Askims IK 1 Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-08-24 18:00 GAIS Svart - Askims IK 2 Heden 6 Konstgräs 7M7
2010-08-24 18:00 Örgryte IS Röd - Hönö IS Vit Kviberg 15:1
2010-08-24 18:00 Örgryte IS Blå - Hönö IS Röd Kviberg 15:2
2010-08-24 18:00 IF Mölndal Fotboll 2 - Sävedalens IF Vit Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-08-24 18:00 IFK Göteborg Blå - Landvetter IS Vit Kviberg 16:1
2010-08-24 18:00 IFK Göteborg Vit - Landvetter IS Grön Kviberg 16:2
2010-08-24 18:00 Näsets SK Vit - Torslanda IK Grön Stavdal Arena
2010-08-24 18:00 IF Warta 1 - Kärra KIF Svart Sälöfjordsvallen 3 Grus
2010-08-24 18:00 Torslanda IK Röd - Mölnlycke IF 3 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-08-24 18:00 BK Häcken Gul/Svart - Balltorps FF Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-08-24 18:00 Lärje-Angereds IF - Säve SK Bläsebovallen Övre
2010-08-24 19:00 IF Mölndal Fotboll 1 - Sävedalens IF Gul Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-08-24 19:00 Näsets SK Vinröd - Torslanda IK Blå Stavdal Arena
2010-08-24 19:00 IF Warta 2 - Kärra KIF Vit Sälöfjordsvallen 3 Grus
2010-08-24 19:00 Mölnlycke IF 1 - Solväders FC 1 Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-08-24 19:00 Mölnlycke IF 2 - Solväders FC 2 Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2010-08-24 19:00 IFK Björkö - Lindome GIF Björkö gräs 11
2010-08-24 19:00 Ytterby IS - Önnereds IK Ytterns IP 21 Gräs
2010-08-25 19:30 Rannebergens IF - Öckerö IF Gunnaredsplan 12 Konstgräs
2010-08-28 14:00 Västra Frölunda IF Grön - Hisingsbacka FC Svart Garminvallen 11(Välen)
2010-08-28 14:00 Västra Frölunda IF Vit - Hisingsbacka FC Vit Garminvallen 12(Välen)
2010-08-29 11:00 Gunnilse IS Röd - Hovås Billdal IF 1 Hjällbovallen 21 konstgräs
2010-08-29 11:00 Gunnilse IS Blå - Hovås Billdal IF 2 Hjällbovallen 22 konstgräs
2010-08-29 16:00 Backatorp IF - Bergsjö IF Lillhagsparken
2010-08-29 17:00 Sävedalens IF Grön - BK Häcken Gul Vallhamra 21 Konstgräs
2010-08-29 17:00 Sävedalens IF Röd - BK Häcken Svart Vallhamra 22 Konstgräs
Omgång 2
2010-08-31 18:00 BK Häcken Gul - GAIS Grön Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-08-31 18:00 Askims IK 1 - Gunnilse IS Röd Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-08-31 18:00 Hovås Billdal IF 1 - Örgryte IS Röd Billdalsvallen 11
2010-08-31 18:00 Hovås Billdal IF 2 - Örgryte IS Blå Billdalsvallen 12
2010-08-31 18:00 Hönö IS Vit - IF Mölndal Fotboll 2 Hönö Arena 11
2010-08-31 18:00 Hönö IS Röd - IF Mölndal Fotboll 1 Hönö Arena 12
2010-08-31 18:00 Torslanda IK Grön - IF Warta 1 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-08-31 18:00 Kärra KIF Vit - Mölnlycke IF 1 Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2010-08-31 18:00 Solväders FC 1 - Västra Frölunda IF Grön Länsmansgårdens IP 3 Grus 7-manna
2010-08-31 18:00 Hisingsbacka FC Svart - Sävedalens IF Grön Backavallen 21(Gratts Arena)
2010-08-31 18:00 Hisingsbacka FC Vit - Sävedalens IF Röd Backavallen 22(Gratts Arena)
2010-08-31 18:00 Öckerö IF - Torslanda IK Röd Prästängen 22 Gräs
2010-08-31 18:15 Balltorps FF - Backatorp IF Förbovallen 11
2010-08-31 19:00 BK Häcken Svart - GAIS Svart Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-08-31 19:00 Askims IK 2 - Gunnilse IS Blå Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-08-31 19:00 Landvetter IS Vit - Näsets SK Vinröd Landevi Grus främre
2010-08-31 19:00 Landvetter IS Grön - Näsets SK Vit Landevi Grus bortre
2010-08-31 19:00 Torslanda IK Blå - IF Warta 2 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-08-31 19:00 Kärra KIF Svart - Mölnlycke IF 2 Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2010-08-31 19:00 Solväders FC 2 - Västra Frölunda IF Vit Länsmansgårdens IP 3 Grus 7-manna
2010-08-31 19:00 Mölnlycke IF 3 - BK Häcken Gul/Svart Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-08-31 19:00 Lindome GIF - Lärje-Angereds IF Lindevi 4
2010-08-31 19:30 Bergsjö IF - IFK Björkö Bergsjövallen 21 Konstgräs
2010-09-04 12:00 Önnereds IK - Rannebergens IF Apelsinplan 21 Konstgräs
2010-09-05 12:00 Säve SK - Ytterby IS Säve 11 Gräs
2010-09-05 17:00 Sävedalens IF Vit - IFK Göteborg Blå Vallhamra 21 Konstgräs
2010-09-05 17:00 Sävedalens IF Gul - IFK Göteborg Vit Vallhamra 22 Konstgräs
Omgång 3
2010-09-07 18:00 Örgryte IS Röd - Sävedalens IF Vit Kviberg 16:1
2010-09-07 18:00 Örgryte IS Blå - Sävedalens IF Gul Kviberg 16:2
2010-09-07 18:00 IF Mölndal Fotboll 1 - Landvetter IS Vit Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-07 18:00 Näsets SK Vinröd - Kärra KIF Svart Stavdal Arena
2010-09-07 18:00 IF Warta 1 - Solväders FC 1 Sälöfjordsvallen 3 Grus
2010-09-07 18:00 Västra Frölunda IF Grön - BK Häcken Gul Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-09-07 18:00 Torslanda IK Röd - Balltorps FF Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-07 18:00 BK Häcken Gul/Svart - Bergsjö IF Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-07 18:00 IFK Björkö - Säve SK Björkö gräs 11
2010-09-07 18:30 Lärje-Angereds IF - Önnereds IK Bläsebovallen Övre
2010-09-07 18:30 Ytterby IS - Öckerö IF Ytterns IP 21 Gräs
2010-09-07 19:00 GAIS Grön - Hovås Billdal IF 1 Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-09-07 19:00 GAIS Svart - Hovås Billdal IF 2 Heden 6 Konstgräs 7M7
2010-09-07 19:00 IF Mölndal Fotboll 2 - Landvetter IS Grön Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-07 19:00 IFK Göteborg Blå - Torslanda IK Grön Kviberg 15:1
2010-09-07 19:00 IFK Göteborg Vit - Torslanda IK Blå Kviberg 15:2
2010-09-07 19:00 Näsets SK Vit - Kärra KIF Vit Stavdal Arena
2010-09-07 19:00 IF Warta 2 - Solväders FC 2 Sälöfjordsvallen 3 Grus
2010-09-07 19:00 Mölnlycke IF 1 - Hisingsbacka FC Svart Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-09-07 19:00 Mölnlycke IF 2 - Hisingsbacka FC Vit Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2010-09-07 19:00 Västra Frölunda IF Vit - BK Häcken Svart Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-09-07 19:30 Rannebergens IF - Mölnlycke IF 3 Gunnaredsplan 11 Konstgräs
2010-09-12 12:00 Gunnilse IS Röd - Hönö IS Vit Hjällbovallen 21 konstgräs
2010-09-12 12:00 Gunnilse IS Blå - Hönö IS Röd Hjällbovallen 22 konstgräs
2010-09-12 16:00 Sävedalens IF Grön - Askims IK 1 Vallhamra 21 Konstgräs
2010-09-12 16:00 Sävedalens IF Röd - Askims IK 2 Vallhamra 22 Konstgräs
2010-09-12 16:00 Backatorp IF - Lindome GIF Lillhagsparken
Omgång 4
2010-09-14 17:45 BK Häcken Gul - Gunnilse IS Röd Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-14 17:45 Kärra KIF Svart - Västra Frölunda IF Grön Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2010-09-14 18:00 Askims IK 1 - Örgryte IS Röd Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-09-14 18:00 Hovås Billdal IF 1 - IF Mölndal Fotboll 1 Billdalsvallen 11
2010-09-14 18:00 Hovås Billdal IF 2 - IF Mölndal Fotboll 2 Billdalsvallen 12
2010-09-14 18:00 Hönö IS Vit - IFK Göteborg Blå Hönö Arena 11
2010-09-14 18:00 Hönö IS Röd - IFK Göteborg Vit Hönö Arena 12
2010-09-14 18:00 Torslanda IK Grön - Mölnlycke IF 1 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-14 18:00 Solväders FC 1 - Sävedalens IF Grön Länsmansgårdens IP 3 Grus 7-manna
2010-09-14 18:15 Balltorps FF - IFK Björkö Förbovallen 11
2010-09-14 18:30 Lindome GIF - Ytterby IS Lindevi 4
2010-09-14 18:30 Öckerö IF - BK Häcken Gul/Svart Prästängen 22 Gräs
2010-09-14 18:45 BK Häcken Svart - Gunnilse IS Blå Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-14 18:45 Kärra KIF Vit - Västra Frölunda IF Vit Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2010-09-14 19:00 Askims IK 2 - Örgryte IS Blå Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-09-14 19:00 Landvetter IS Vit - IF Warta 1 Landevi Grus främre
2010-09-14 19:00 Landvetter IS Grön - IF Warta 2 Landevi Grus bortre
2010-09-14 19:00 Torslanda IK Blå - Mölnlycke IF 2 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-14 19:00 Solväders FC 2 - Sävedalens IF Röd Länsmansgårdens IP 3 Grus 7-manna
2010-09-14 19:00 Mölnlycke IF 3 - Backatorp IF Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-09-14 19:30 Hisingsbacka FC Svart - GAIS Grön Backavallen 11 Konstgräs
2010-09-14 19:30 Hisingsbacka FC Vit - GAIS Svart Backavallen 12 Konstgräs
2010-09-14 19:30 Bergsjö IF - Lärje-Angereds IF Bergsjövallen 21 Konstgräs
2010-09-15 18:00 Önnereds IK - Torslanda IK Röd Apelsinplan 21 Konstgräs
2010-09-19 12:00 Säve SK - Rannebergens IF Säve 11 Gräs
2010-09-19 16:00 Sävedalens IF Vit - Näsets SK Vinröd Vallhamra 21 Konstgräs
2010-09-19 16:00 Sävedalens IF Gul - Näsets SK Vit Vallhamra 22 Konstgräs
Omgång 5
2010-09-21 17:30 IF Mölndal Fotboll 1 - Torslanda IK Grön Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-21 17:30 IFK Göteborg Blå - Kärra KIF Svart Kviberg 15:1
2010-09-21 17:30 IFK Göteborg Vit - Kärra KIF Vit Kviberg 15:2
2010-09-21 17:30 Västra Frölunda IF Grön - Askims IK 1 Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-09-21 18:00 Örgryte IS Röd - Landvetter IS Vit Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-09-21 18:00 Örgryte IS Blå - Landvetter IS Grön Heden 6 Konstgräs 7M7
2010-09-21 18:00 Näsets SK Vinröd - Solväders FC 1 Stavdal Arena
2010-09-21 18:00 IF Warta 1 - Hisingsbacka FC Svart Sälöfjordsvallen 3 Grus
2010-09-21 18:00 Torslanda IK Röd - Bergsjö IF Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-21 18:00 BK Häcken Gul/Svart - Lindome GIF Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-21 18:00 Lärje-Angereds IF - Öckerö IF Bläsebovallen Övre
2010-09-21 18:30 IF Mölndal Fotboll 2 - Torslanda IK Blå Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-21 18:30 Västra Frölunda IF Vit - Askims IK 2 Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-09-21 18:30 IFK Björkö - Önnereds IK Björkö gräs 11
2010-09-21 18:30 Ytterby IS - Mölnlycke IF 3 Ytterns IP 21 Gräs
2010-09-21 19:00 GAIS Grön - Hönö IS Vit Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-09-21 19:00 GAIS Svart - Hönö IS Röd Heden 6 Konstgräs 7M7
2010-09-21 19:00 Näsets SK Vit - Solväders FC 2 Stavdal Arena
2010-09-21 19:00 IF Warta 2 - Hisingsbacka FC Vit Sälöfjordsvallen 3 Grus
2010-09-21 19:00 Mölnlycke IF 1 - BK Häcken Gul Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-09-21 19:00 Mölnlycke IF 2 - BK Häcken Svart Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2010-09-26 11:00 Gunnilse IS Röd - Sävedalens IF Vit Hjällbovallen 21 konstgräs
2010-09-26 11:00 Gunnilse IS Blå - Sävedalens IF Gul Hjällbovallen 22 konstgräs
2010-09-26 12:00 Rannebergens IF - Balltorps FF Angered Arena 11 Gräs
2010-09-26 12:45 Sävedalens IF Grön - Hovås Billdal IF 1 Vallhamra 21 Konstgräs
2010-09-26 12:45 Sävedalens IF Röd - Hovås Billdal IF 2 Vallhamra 22 Konstgräs
2010-09-26 16:00 Backatorp IF - Säve SK Lillhagsparken
Omgång 6
2010-09-26 12:00 BK Häcken Gul - Örgryte IS Röd Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-26 13:00 BK Häcken Svart - Örgryte IS Blå Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-28 18:00 Askims IK 1 - IF Mölndal Fotboll 1 Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-09-28 18:00 Hovås Billdal IF 1 - IFK Göteborg Blå Billdalsvallen 11
2010-09-28 18:00 Hovås Billdal IF 2 - IFK Göteborg Vit Billdalsvallen 12
2010-09-28 18:00 Hönö IS Vit - Näsets SK Vinröd Hönö Arena 11
2010-09-28 18:00 Hönö IS Röd - Näsets SK Vit Hönö Arena 12
2010-09-28 18:00 Torslanda IK Grön - Västra Frölunda IF Grön Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-28 18:00 Hisingsbacka FC Svart - Gunnilse IS Röd Backavallen 21(Gratts Arena)
2010-09-28 18:00 Hisingsbacka FC Vit - Gunnilse IS Blå Backavallen 22(Gratts Arena)
2010-09-28 18:00 Balltorps FF - Lärje-Angereds IF Förbovallen 11
2010-09-28 18:00 Lindome GIF - Rannebergens IF Lindevi 4
2010-09-28 18:00 Öckerö IF - Backatorp IF Prästängen 22 Gräs
2010-09-28 19:00 Askims IK 2 - IF Mölndal Fotboll 2 Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-09-28 19:00 Landvetter IS Vit - Mölnlycke IF 1 Landevi Grus främre
2010-09-28 19:00 Landvetter IS Grön - Mölnlycke IF 2 Landevi Grus bortre
2010-09-28 19:00 Torslanda IK Blå - Västra Frölunda IF Vit Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-28 19:00 Mölnlycke IF 3 - IFK Björkö Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-09-29 19:30 Bergsjö IF - Ytterby IS Bergsjövallen 21 Konstgräs
2010-10-02 12:00 Solväders FC 1 - GAIS Grön Länsmansgårdens IP 3 Grus 7-manna
2010-10-02 13:00 Solväders FC 2 - GAIS Svart Länsmansgårdens IP 3 Grus 7-manna
2010-10-03 12:00 Säve SK - Torslanda IK Röd Säve 11 Gräs
2010-10-03 13:00 Kärra KIF Svart - Sävedalens IF Grön Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2010-10-03 14:00 Kärra KIF Vit - Sävedalens IF Röd Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2010-10-03 16:00 Sävedalens IF Vit - IF Warta 1 Vallhamra 21 Konstgräs
2010-10-03 16:00 Sävedalens IF Gul - IF Warta 2 Vallhamra 22 Konstgräs
2010-10-03 16:00 Önnereds IK - BK Häcken Gul/Svart Apelsinplan 21 Konstgräs
Omgång 7
2010-10-03 12:00 Örgryte IS Röd - Torslanda IK Grön Kviberg 16:1
2010-10-03 12:00 Örgryte IS Blå - Torslanda IK Blå Kviberg 16:2
2010-10-03 13:00 IFK Göteborg Blå - Solväders FC 1 Kviberg 16:1
2010-10-03 13:00 IFK Göteborg Vit - Solväders FC 2 Kviberg 16:2
2010-10-03 15:00 Västra Frölunda IF Grön - Hovås Billdal IF 1 Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-10-03 16:00 Västra Frölunda IF Vit - Hovås Billdal IF 2 Välen gräs 7M7 Nr 1, Varpaplan
2010-10-05 17:45 BK Häcken Gul/Svart - Säve SK Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-10-05 17:45 IFK Björkö - Öckerö IF Björkö gräs 11
2010-10-05 17:45 Lärje-Angereds IF - Mölnlycke IF 3 Bläsebovallen Övre
2010-10-05 17:45 Ytterby IS - Balltorps FF Ytterns IP 21 Gräs
2010-10-05 18:00 Näsets SK Vinröd - Hisingsbacka FC Svart Stavdal Arena
2010-10-05 18:00 Torslanda IK Röd - Lindome GIF Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-10-05 19:00 GAIS Grön - Sävedalens IF Vit Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-10-05 19:00 GAIS Svart - Sävedalens IF Gul Heden 6 Konstgräs 7M7
2010-10-05 19:00 Näsets SK Vit - Hisingsbacka FC Vit Stavdal Arena
2010-10-05 19:00 Mölnlycke IF 1 - Askims IK 1 Djupedalsplan A Konstgräs höger
2010-10-05 19:00 Mölnlycke IF 2 - Askims IK 2 Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2010-10-05 19:30 IF Warta 1 - BK Häcken Gul Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs
2010-10-05 19:30 IF Warta 2 - BK Häcken Svart Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
2010-10-05 19:30 Rannebergens IF - Bergsjö IF Gunnaredsplan 11 Konstgräs
2010-10-10 12:00 Gunnilse IS Röd - Landvetter IS Vit Hjällbovallen 21 konstgräs
2010-10-10 12:00 Gunnilse IS Blå - Landvetter IS Grön Hjällbovallen 22 konstgräs
2010-10-10 12:00 IF Mölndal Fotboll 1 - Kärra KIF Svart Åbyvallen 9 Gräs 7-manna
2010-10-10 12:45 Sävedalens IF Grön - Hönö IS Vit Vallhamra 21 Konstgräs
2010-10-10 12:45 Sävedalens IF Röd - Hönö IS Röd Vallhamra 22 Konstgräs
2010-10-10 13:00 IF Mölndal Fotboll 2 - Kärra KIF Vit Åbyvallen 9 Gräs 7-manna
2010-10-10 16:00 Backatorp IF - Önnereds IK Lillhagsparken

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info