Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 10(00) Sanktan Höst

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-08-25 19:00 Torslanda IK Svart - Lerums IS Lila Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-08-25 19:00 Azalea BK - Mölnlycke IF Gul Heden 6 Konstgräs 7M7
2010-08-25 19:00 Qviding FIF - IF Mölndal Fotboll Kviberg 15:2
2010-08-25 19:30 Eriksbergs IF - Tuve IF Krokängsplan 12 Konstgräs
2010-08-26 18:00 Landvetter IF 2003 2 - IK Zenith Vit Landevi Grus främre
2010-08-26 18:00 Landvetter IF 2003 1 - IK Zenith Grön Landevi Grus bortre
2010-08-26 18:00 Näsets SK Vinröd - Lindome GIF Svart Stavdal Arena
2010-08-26 18:00 Balltorps FF - Kållered SK 1 Förbovallen 11
2010-08-26 18:00 Säve SK - Hönö IS Säve 11 Gräs
2010-08-26 19:00 Näsets SK Vit - Lindome GIF Vit Stavdal Arena
2010-08-26 19:00 Hisingsbacka FC - Lerums IS Vit Backavallen 21(Gratts Arena)
2010-08-26 19:00 Tuve IF - Mölnlycke IF Svart Tuvevallen 3 Grus 7-manna
2010-08-27 18:00 Torslanda IK Röd - Hovås Billdal IF Blå Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-08-27 18:00 Jitex BK Vit - Sävedalens IF Blå Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2010-08-27 18:00 BK Häcken Gul - IFK Göteborg Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-08-27 19:00 Jitex BK Lila - Sävedalens IF Röd Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2010-08-27 19:00 BK Häcken Svart - IFK Hindås Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-08-28 12:00 Askims IK - Kållered SK 2 Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-08-29 14:30 Kungsladugårds BK - Qviding FIF Apelsinplan 21 Konstgräs
2010-10-12 19:00 Torslanda IK Grön - Hovås Billdal IF Röd Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
Omgång 2
2010-08-30 19:00 Solväders FC - Älvsborg FF Svart Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-08-31 19:00 Utbynäs SK - Älvsborg FF Blå Kviberg 16:1
2010-09-01 19:00 Hönö IS - Azalea BK Hönö Arena 12
2010-09-02 18:00 Lindome GIF Vit - Jitex BK Lila Lindevi 5
2010-09-02 19:00 Hovås Billdal IF Blå - Landvetter IF 2003 2 Billdalsvallen 11
2010-09-02 19:00 Hovås Billdal IF Röd - Landvetter IF 2003 1 Billdalsvallen 12
2010-09-02 19:00 IK Zenith Vit - Näsets SK Vinröd Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-02 19:00 IK Zenith Grön - Näsets SK Vit Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-02 19:00 Lindome GIF Svart - Jitex BK Vit Lindevi 5
2010-09-02 19:00 IFK Göteborg - Askims IK Kviberg 16:1
2010-09-02 19:00 IFK Hindås - Balltorps FF Fagervallen 12 Gräs
2010-09-02 19:00 Kållered SK 2 - Torslanda IK Röd Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2010-09-02 19:00 Kållered SK 1 - Torslanda IK Grön Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2010-09-02 19:00 Mölnlycke IF Gul - Eriksbergs IF Djupedalsplan Grus höger
2010-09-02 19:00 Mölnlycke IF Svart - BK Lobo Djupedalsplan Grus vänster
2010-09-02 19:00 Qviding FIF - Tuve IF Kviberg 16:2
2010-09-02 19:00 IF Mölndal Fotboll - Älvsborg FF Svart Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-05 12:45 Sävedalens IF Blå - Torslanda IK Svart Vallhamra 21 Konstgräs
2010-09-05 12:45 Sävedalens IF Röd - Hisingsbacka FC Vallhamra 22 Konstgräs
2010-09-05 16:00 Lerums IS Vit - BK Häcken Gul Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2010-09-05 16:00 Lerums IS Lila - BK Häcken Svart Rydsbergsplan 12 Konstgräs
Omgång 3
2010-09-06 19:30 Kungsladugårds BK - Mölnlycke IF Svart Apelsinplan 21 Konstgräs
2010-09-08 19:00 Torslanda IK Svart - IFK Göteborg Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-08 19:00 Landvetter IF 2003 2 - Lindome GIF Svart Landevi Grus främre
2010-09-08 19:00 Landvetter IF 2003 1 - Lindome GIF Vit Landevi Grus bortre
2010-09-08 19:00 Azalea BK - Utbynäs SK Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-09-09 18:00 Näsets SK Vinröd - Sävedalens IF Blå Stavdal Arena
2010-09-09 18:00 Balltorps FF - Hovås Billdal IF Röd Förbovallen 11
2010-09-09 18:00 Älvsborg FF Svart - Hönö IS Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2010-09-09 18:00 Älvsborg FF Blå - Qviding FIF Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2010-09-09 18:00 Säve SK - Mölnlycke IF Gul Säve 12 Gräs
2010-09-09 18:00 Tuve IF - Solväders FC Tuvevallen 3 Grus 7-manna
2010-09-09 19:00 Näsets SK Vit - Sävedalens IF Röd Stavdal Arena
2010-09-09 19:00 Hisingsbacka FC - IFK Hindås Backavallen 21(Gratts Arena)
2010-09-10 18:00 Torslanda IK Röd - IK Zenith Vit Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-10 18:00 Jitex BK Vit - Lerums IS Vit Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2010-09-10 18:00 BK Häcken Gul - Kållered SK 2 Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-10 19:00 Torslanda IK Grön - IK Zenith Grön Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-10 19:00 Jitex BK Lila - Lerums IS Lila Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2010-09-10 19:00 BK Häcken Svart - Kållered SK 1 Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-11 12:00 Askims IK - Hovås Billdal IF Blå Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-09-12 16:00 Kungsladugårds BK - IF Mölndal Fotboll Apelsinplan 21 Konstgräs
Omgång 4
2010-09-13 19:00 Solväders FC - Säve SK Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-09-16 17:30 Hovås Billdal IF Blå - Näsets SK Vinröd Billdalsvallen 11
2010-09-16 17:30 Hovås Billdal IF Röd - Näsets SK Vit Billdalsvallen 12
2010-09-16 17:30 Lindome GIF Svart - Torslanda IK Svart Lindevi 5
2010-09-16 17:30 IFK Göteborg - Torslanda IK Röd Kviberg 16:1
2010-09-16 17:30 Kållered SK 2 - Landvetter IF 2003 2 Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2010-09-16 17:30 Kållered SK 1 - Landvetter IF 2003 1 Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2010-09-16 17:30 Qviding FIF - BK Lobo Kviberg 16:2
2010-09-16 17:30 IF Mölndal Fotboll - Säve SK Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-16 18:00 IK Zenith Vit - Jitex BK Vit Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-16 18:00 IK Zenith Grön - Jitex BK Lila Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-16 18:00 Hönö IS - Eriksbergs IF Hönö Arena 11
2010-09-16 18:30 Lindome GIF Vit - Hisingsbacka FC Lindevi 5
2010-09-16 18:30 IFK Hindås - Torslanda IK Grön Fagervallen 12 Gräs
2010-09-16 18:30 Utbynäs SK - Kungsladugårds BK Kviberg 15:2
2010-09-16 19:00 Mölnlycke IF Gul - Älvsborg FF Blå Djupedalsplan Grus höger
2010-09-16 19:00 Mölnlycke IF Svart - Älvsborg FF Svart Djupedalsplan Grus vänster
2010-09-18 11:00 Lerums IS Vit - Balltorps FF Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2010-09-18 11:00 Lerums IS Lila - Askims IK Rydsbergsplan 12 Konstgräs
2010-09-19 15:00 Sävedalens IF Blå - BK Häcken Gul Vallhamra 21 Konstgräs
2010-09-19 15:00 Sävedalens IF Röd - BK Häcken Svart Vallhamra 22 Konstgräs
Omgång 5
2010-09-20 19:30 Eriksbergs IF - Qviding FIF Krokängsplan 11 Konstgräs
2010-09-20 19:30 Kungsladugårds BK - Solväders FC Apelsinplan 21 Konstgräs
2010-09-22 19:00 Torslanda IK Svart - Kållered SK 2 Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-23 18:00 Landvetter IF 2003 2 - Sävedalens IF Röd Landevi Grus främre
2010-09-23 18:00 Landvetter IF 2003 1 - Sävedalens IF Blå Landevi Grus bortre
2010-09-23 18:00 Näsets SK Vit - Lerums IS Vit Stavdal Arena
2010-09-23 18:00 Balltorps FF - IK Zenith Grön Förbovallen 11
2010-09-23 18:00 Älvsborg FF Svart - Mölnlycke IF Gul Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2010-09-23 18:00 Älvsborg FF Blå - Mölnlycke IF Svart Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2010-09-23 18:00 Säve SK - Utbynäs SK Säve 11 Gräs
2010-09-23 18:15 BK Lobo - Hönö IS Flatåsplan 12 Grus
2010-09-23 19:00 Näsets SK Vinröd - Lerums IS Lila Stavdal Arena
2010-09-23 19:00 Hisingsbacka FC - Kållered SK 1 Backavallen 21(Gratts Arena)
2010-09-24 18:00 Torslanda IK Grön - Lindome GIF Svart Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-24 19:00 Torslanda IK Röd - Lindome GIF Vit Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-09-25 12:00 Askims IK - IK Zenith Vit Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-09-26 11:00 Jitex BK Vit - IFK Göteborg Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2010-09-26 12:00 Jitex BK Lila - IFK Hindås Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2010-09-26 14:00 BK Häcken Gul - Hovås Billdal IF Blå Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-09-26 15:00 BK Häcken Svart - Hovås Billdal IF Röd Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-10-26 12:00 Utbynäs SK - IF Mölndal Fotboll Kviberg 15:1
Omgång 6
2010-09-27 19:00 Solväders FC - Azalea BK Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-09-28 18:00 IF Mölndal Fotboll - Tuve IF Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-09-29 18:00 Hovås Billdal IF Blå - Jitex BK Vit Billdalsvallen 11
2010-09-29 18:00 Hovås Billdal IF Röd - Jitex BK Lila Billdalsvallen 12
2010-09-29 18:00 IFK Göteborg - Landvetter IF 2003 1 Kviberg 16:2
2010-09-29 18:00 IFK Hindås - Landvetter IF 2003 2 Fagervallen 11 Gräs
2010-09-29 18:00 Kållered SK 1 - Näsets SK Vit Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2010-09-29 18:00 Kållered SK 2 - Näsets SK Vinröd Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2010-09-30 18:00 IK Zenith Vit - Torslanda IK Svart Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-30 18:00 IK Zenith Grön - Hisingsbacka FC Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2010-09-30 18:00 Hönö IS - Älvsborg FF Blå Hönö Arena 12
2010-09-30 19:00 Mölnlycke IF Gul - Kungsladugårds BK Djupedalsplan Grus höger
2010-09-30 19:00 Mölnlycke IF Svart - Säve SK Djupedalsplan Grus vänster
2010-10-03 10:00 Lerums IS Vit - Torslanda IK Röd Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2010-10-03 10:00 Lerums IS Lila - Torslanda IK Grön Rydsbergsplan 12 Konstgräs
2010-10-03 11:00 Qviding FIF - Älvsborg FF Svart Kviberg 15:2
2010-10-03 12:00 Lindome GIF Svart - BK Häcken Gul Lindevi 4
2010-10-03 12:45 Sävedalens IF Röd - Askims IK Vallhamra 21 Konstgräs
2010-10-03 12:45 Sävedalens IF Blå - Balltorps FF Vallhamra 22 Konstgräs
2010-10-03 13:00 Lindome GIF Vit - BK Häcken Svart Lindevi 4
2010-10-03 13:00 Utbynäs SK - Tuve IF Kviberg 15:2
Omgång 7
2010-10-04 19:30 Eriksbergs IF - Mölnlycke IF Svart Krokängsplan 11 Konstgräs
2010-10-05 17:45 IF Mölndal Fotboll - Azalea BK Enerbacksplan Gräs 7M7
2010-10-06 19:00 Torslanda IK Svart - Hovås Billdal IF Blå Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-10-06 19:00 Hisingsbacka FC - Hovås Billdal IF Röd Backavallen 21(Gratts Arena)
2010-10-06 19:00 Landvetter IF 2003 2 - Lerums IS Vit Landevi Grus främre
2010-10-06 19:00 Landvetter IF 2003 1 - Lerums IS Lila Landevi Grus bortre
2010-10-07 17:45 Älvsborg FF Svart - Utbynäs SK Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2010-10-07 17:45 Älvsborg FF Blå - Solväders FC Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2010-10-07 17:45 BK Lobo - Mölnlycke IF Gul Flatåsplan 12 Grus
2010-10-07 18:00 Näsets SK Vit - IFK Göteborg Stavdal Arena
2010-10-07 18:00 Balltorps FF - Lindome GIF Vit Förbovallen 11
2010-10-07 18:00 Tuve IF - Hönö IS Tuvevallen 3 Grus 7-manna
2010-10-07 19:00 Näsets SK Vinröd - IFK Hindås Stavdal Arena
2010-10-07 19:00 Azalea BK - Qviding FIF Heden 5 Konstgräs 7M7
2010-10-08 18:00 Torslanda IK Röd - Sävedalens IF Blå Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-10-08 19:00 Torslanda IK Grön - Sävedalens IF Röd Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2010-10-09 12:00 Jitex BK Vit - Kållered SK 1 Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2010-10-09 13:00 Jitex BK Lila - Kållered SK 2 Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2010-10-10 12:00 Askims IK - Lindome GIF Svart Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2010-10-10 14:00 BK Häcken Gul - IK Zenith Grön Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2010-10-10 15:00 BK Häcken Svart - IK Zenith Grön Slättadamm 4 Gräs 7-manna

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info