Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 11(00) Sanktan Höst A

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2011-08-21 12:00 Nödinge SK - Götaholms BK Vimmervi 11 Gräs
2011-08-21 17:00 Mossens BK - Kareby IS Guldheden Södra 11 Konstgräs
2011-08-23 18:00 Qviding FIF Milan - IK Zenith Grön Kviberg 15:1
2011-08-23 18:00 Qviding FIF Juventus - IK Zenith Vit Kviberg 15:2
2011-08-23 18:00 Älvsborg FF 1 - IF Väster Grön Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2011-08-23 18:00 Älvsborg FF 2 - IF Väster Orange Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2011-08-23 18:00 Cruz Azul IF - Utbynäs SK 1 Heden 5 Konstgräs 7M7
2011-08-23 18:00 Masthuggets BK - Utbynäs SK 2 Heden 6 Konstgräs 7M7
2011-08-23 18:00 Fässbergs IF Vit - Qviding FIF Roma Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2011-08-23 18:00 Dalen/Krokslätts FF 1 - Solängens BK Toltorpsplan 1 Grus
2011-08-23 18:00 Sjövalla FK 1 - Jonsereds IF Vällsjöplan främre
2011-08-23 18:00 Hovås Billdal IF 3 - Slottsskogen/Godhem IF Billdalsvallen 11
2011-08-23 18:30 Bergums IF Blå - Älvsborg FF 3 The Carpenters Arena 21
2011-08-23 18:30 Bergums IF Vit - Älvsborg FF 4 The Carpenters Arena 22
2011-08-23 18:30 Öckerö IF - Assyriska BK Prästängen 22 Gräs
2011-08-23 19:00 Hovås Billdal IF 1 - Ytterby IS 1 Billdalsvallen 11
2011-08-23 19:00 Hovås Billdal IF 2 - Ytterby IS 2 Billdalsvallen 12
2011-08-23 19:00 Fässbergs IF Lila - Qviding FIF Lazio Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2011-08-23 19:00 Dalen/Krokslätts FF 2 - Balltorps FF Toltorpsplan 1 Grus
2011-08-23 19:00 Sjövalla FK 2 - Lerums IS Almekärr Vällsjöplan främre
2011-08-23 19:00 Mölnlycke IF Norr - BK Häcken Vit Djupedalsplan A Konstgräs höger
2011-08-23 19:00 Floda BoIF - Hällesåker IF Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2011-08-23 19:00 Kortedala IF - Hjuviks AIK Kortedalavallen 3 Grus 7-manna
2011-08-23 19:15 Södra Skärgården IK - BK Lobo Kilen Donsö
2011-10-06 18:15 Lunden Överås BK - Önnereds IK Överåsvallen 11 Konstgräs
2011-10-16 15:00 Guldhedens IK Röd - Azalea BK Orange Karl Johans Torg Konstgräs 7M7
2011-10-16 16:00 Guldhedens IK Vit - Azalea BK Svart Karl Johans Torg Konstgräs 7M7
Omgång 2
Utbynäs SK 1 - Hovås Billdal IF 1 Kviberg 15:1
Utbynäs SK 2 - Hovås Billdal IF 2 Kviberg 15:2
2011-08-27 15:30 Lerums IS Almekärr - Qviding FIF Juventus Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2011-08-28 12:00 Balltorps FF - Sjövalla FK 2 Förbovallen 12
2011-08-28 12:00 Slottsskogen/Godhem IF - Lunden Överås BK Sikvallen 11 Gräs
2011-08-28 13:00 Jonsereds IF - Qviding FIF Milan Jonsereds IP 21 Konstgräs
2011-08-28 13:00 Önnereds IK - Mossens BK Apelsinplan 21 Konstgräs
2011-08-30 18:00 Qviding FIF Roma - Bergums IF Blå Kviberg 16:1
2011-08-30 18:00 Qviding FIF Lazio - Bergums IF Vit Kviberg 16:2
2011-08-30 18:00 Älvsborg FF 3 - Guldhedens IK Vit Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2011-08-30 18:00 Älvsborg FF 4 - Guldhedens IK Röd Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2011-08-30 18:00 Azalea BK Svart - Dalen/Krokslätts FF 1 Heden 5 Konstgräs 7M7
2011-08-30 18:00 Azalea BK Orange - Dalen/Krokslätts FF 2 Heden 6 Konstgräs 7M7
2011-08-30 18:15 IF Väster Grön - Cruz Azul IF Önneredsplan 11 Konstgräs
2011-08-30 18:15 IF Väster Orange - Masthuggets BK Önneredsplan 12 Konstgräs
2011-08-30 18:30 Ytterby IS 1 - Fässbergs IF Vit Ytterns IP 21 Gräs
2011-08-30 18:30 Ytterby IS 2 - Fässbergs IF Lila Ytterns IP 22 Gräs
2011-08-30 18:30 Solängens BK - Sjövalla FK 1 Eklandavallen 11
2011-08-30 18:30 Assyriska BK - Hovås Billdal IF 3 Välen 2 Gräs 7-manna
2011-08-30 18:30 Kareby IS - Nödinge SK Kareby 2 gräs
2011-08-30 18:30 Götaholms BK - Floda BoIF Gamlestadsvallen 11 Gräs
2011-08-30 18:30 Hällesåker IF - Kortedala IF Hällesåker 21
2011-08-30 18:30 Hjuviks AIK - Södra Skärgården IK Hästevik 7M7
2011-08-30 18:30 Sjövalla FK 2 - Mölnlycke IF Norr Vällsjöplan främre
2011-08-30 18:45 IK Zenith Grön - Älvsborg FF 1 Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2011-08-30 18:45 IK Zenith Vit - Älvsborg FF 2 Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2011-08-30 19:00 BK Häcken Vit - Öckerö IF Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2011-08-30 19:00 BK Lobo - Bergsjö IF Flatåsplan 11 Grus
Omgång 3
2011-09-04 11:30 Mossens BK - Götaholms BK Guldheden Södra 11 Konstgräs
2011-09-04 12:00 Nödinge SK - Hällesåker IF Vimmervi 11 Gräs
2011-09-04 12:00 Bergsjö IF - BK Häcken Vit Bergsjövallen 21 Konstgräs
2011-09-04 12:30 Guldhedens IK Vit - Solängens BK Guldheden Södra 11 Konstgräs
2011-09-04 12:30 Guldhedens IK Röd - Balltorps FF Guldheden Södra 12 Konstgräs
2011-09-06 18:00 Qviding FIF Milan - IF Väster Grön Kviberg 15:1
2011-09-06 18:00 Qviding FIF Juventus - IF Väster Orange Kviberg 15:2
2011-09-06 18:00 Älvsborg FF 1 - Utbynäs SK 1 Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2011-09-06 18:00 Älvsborg FF 2 - Utbynäs SK 2 Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2011-09-06 18:00 Cruz Azul IF - Ytterby IS 1 Heden 5 Konstgräs 7M7
2011-09-06 18:00 Masthuggets BK - Ytterby IS 2 Heden 6 Konstgräs 7M7
2011-09-06 18:00 Fässbergs IF Vit - Älvsborg FF 3 Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2011-09-06 18:00 Dalen/Krokslätts FF 1 - Jonsereds IF Toltorpsplan 1 Grus
2011-09-06 18:00 Sjövalla FK 1 - IK Zenith Grön Vällsjöplan främre
2011-09-06 18:00 Hovås Billdal IF 3 - Önnereds IK Billdalsvallen 11
2011-09-06 18:30 Bergums IF Blå - Azalea BK Svart The Carpenters Arena 21
2011-09-06 18:30 Bergums IF Vit - Azalea BK Orange The Carpenters Arena 22
2011-09-06 18:30 Öckerö IF - Slottsskogen/Godhem IF Prästängen 22 Gräs
2011-09-06 18:30 Floda BoIF - Hjuviks AIK Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2011-09-06 18:30 Kortedala IF - BK Lobo Kortedalavallen 3 Grus 7-manna
2011-09-06 19:00 Hovås Billdal IF 1 - Qviding FIF Roma Billdalsvallen 11
2011-09-06 19:00 Hovås Billdal IF 2 - Qviding FIF Lazio Billdalsvallen 12
2011-09-06 19:00 Fässbergs IF Lila - Älvsborg FF 4 Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2011-09-06 19:00 Dalen/Krokslätts FF 2 - Lerums IS Almekärr Toltorpsplan 1 Grus
2011-09-06 19:00 Sjövalla FK 2 - IK Zenith Vit Vällsjöplan främre
2011-09-06 19:00 Mölnlycke IF Norr - Assyriska BK Djupedalsplan A Konstgräs höger
2011-09-06 19:00 Södra Skärgården IK - Balltorps FF Kilen Donsö
2011-09-08 17:00 Lunden Överås BK - Kareby IS Överåsvallen 11 Konstgräs
Omgång 4
2011-09-11 12:00 Balltorps FF - Qviding FIF Juventus Förbovallen 12
2011-09-11 12:00 Lerums IS Almekärr - Älvsborg FF 2 Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2011-09-11 13:00 Jonsereds IF - Älvsborg FF 1 Jonsereds IP 21 Konstgräs
2011-09-11 13:00 Lunden Överås BK - Öckerö IF Överåsvallen 11 Konstgräs
2011-09-11 15:30 Önnereds IK - Nödinge SK Apelsinplan 21 Konstgräs
2011-09-13 18:00 Utbynäs SK 1 - Fässbergs IF Vit Kviberg 15:1
2011-09-13 18:00 Utbynäs SK 2 - Fässbergs IF Lila Kviberg 15:2
2011-09-13 18:00 Qviding FIF Roma - Guldhedens IK Vit Kviberg 16:1
2011-09-13 18:00 Qviding FIF Lazio - Guldhedens IK Röd Kviberg 16:2
2011-09-13 18:00 Älvsborg FF 3 - Dalen/Krokslätts FF 1 Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2011-09-13 18:00 Älvsborg FF 4 - Dalen/Krokslätts FF 2 Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2011-09-13 18:00 Azalea BK Svart - Sjövalla FK 1 Heden 5 Konstgräs 7M7
2011-09-13 18:00 Azalea BK Orange - Sjövalla FK 2 Heden 6 Konstgräs 7M7
2011-09-13 18:15 IF Väster Grön - Hovås Billdal IF 1 Önneredsplan 11 Konstgräs
2011-09-13 18:15 IF Väster Orange - Hovås Billdal IF 2 Önneredsplan 12 Konstgräs
2011-09-13 18:30 Ytterby IS 1 - Bergums IF Blå Ytterns IP 21 Gräs
2011-09-13 18:30 Ytterby IS 2 - Bergums IF Vit Ytterns IP 22 Gräs
2011-09-13 18:30 Solängens BK - Qviding FIF Milan Eklandavallen 11
2011-09-13 18:30 BK Häcken Vit - Hovås Billdal IF 3 Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2011-09-13 18:30 Assyriska BK - Lunden Överås BK Välen 2 Gräs 7-manna
2011-09-13 18:30 Slottsskogen/Godhem IF - Mossens BK Sikvallen 11 Gräs
2011-09-13 18:30 Kareby IS - Floda BoIF Kareby 2 gräs
2011-09-13 18:30 Götaholms BK - Kortedala IF Gamlestadsvallen 11 Gräs
2011-09-13 18:30 Hällesåker IF - Södra Skärgården IK Hällesåker 21
2011-09-13 18:30 Hjuviks AIK - Bergsjö IF Hästevik 7M7
2011-09-13 18:45 IK Zenith Grön - Cruz Azul IF Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2011-09-13 18:45 IK Zenith Vit - Masthuggets BK Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2011-09-13 19:00 BK Lobo - Mölnlycke IF Norr Flatåsplan 11 Grus
Omgång 5
2011-09-18 11:45 Mossens BK - Hällesåker IF Guldheden Södra 11 Konstgräs
2011-09-18 12:00 Lunden Överås BK - Götaholms BK Överåsvallen 11 Konstgräs
2011-09-18 12:00 Nödinge SK - Hjuviks AIK Vimmervi 11 Gräs
2011-09-18 12:00 Bergsjö IF - Assyriska BK Bergsjövallen 21 Konstgräs
2011-09-18 14:30 Södra Skärgården IK - BK Häcken Vit Kilen Donsö
2011-09-20 17:30 Fässbergs IF Vit - Azalea BK Svart Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2011-09-20 18:00 Älvsborg FF 1 - Ytterby IS 1 Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2011-09-20 18:00 Älvsborg FF 2 - Ytterby IS 2 Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2011-09-20 18:00 Cruz Azul IF - Qviding FIF Roma Heden 5 Konstgräs 7M7
2011-09-20 18:00 Masthuggets BK - Qviding FIF Lazio Heden 6 Konstgräs 7M7
2011-09-20 18:00 Dalen/Krokslätts FF 1 - IK Zenith Grön Toltorpsplan 1 Grus
2011-09-20 18:00 Sjövalla FK 1 - IF Väster Grön Vällsjöplan främre
2011-09-20 18:00 Hovås Billdal IF 3 - Kareby IS Billdalsvallen 11
2011-09-20 18:15 Öckerö IF - Önnereds IK Prästängen 22 Gräs
2011-09-20 18:30 Fässbergs IF Lila - Azalea BK Orange Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2011-09-20 18:30 Bergums IF Blå - Solängens BK The Carpenters Arena 21
2011-09-20 18:30 Bergums IF Vit - Balltorps FF The Carpenters Arena 22
2011-09-20 18:30 Floda BoIF - BK Lobo Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2011-09-20 18:30 Kortedala IF - Bergsjö IF Kortedalavallen 3 Grus 7-manna
2011-09-20 19:00 Hovås Billdal IF 1 - Älvsborg FF 3 Billdalsvallen 11
2011-09-20 19:00 Hovås Billdal IF 2 - Älvsborg FF 4 Billdalsvallen 12
2011-09-20 19:00 Guldhedens IK Vit - Jonsereds IF Heden 5 Konstgräs 7M7
2011-09-20 19:00 Guldhedens IK Röd - Lerums IS Almekärr Heden 6 Konstgräs 7M7
2011-09-20 19:00 Dalen/Krokslätts FF 2 - IK Zenith Vit Toltorpsplan 1 Grus
2011-09-20 19:00 Sjövalla FK 2 - IF Väster Orange Vällsjöplan främre
2011-09-20 19:00 Mölnlycke IF Norr - Slottsskogen/Godhem IF Djupedalsplan A Konstgräs höger
2011-09-20 20:00 Qviding FIF Milan - Utbynäs SK 1 Kviberg 51
2011-09-20 20:00 Qviding FIF Juventus - Utbynäs SK 2 Kviberg 52
Omgång 6
2011-09-14 18:30 Önnereds IK - Floda BoIF Apelsinplan 21 Konstgräs
2011-09-24 10:00 Lerums IS Almekärr - Cruz Azul IF Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2011-09-25 12:00 Balltorps FF - Älvsborg FF 2 Förbovallen 12
2011-09-25 12:00 Jonsereds IF - Masthuggets BK Jonsereds IP 22 Konstgräs
2011-09-25 12:00 Nödinge SK - Hovås Billdal IF 3 Vimmervi 21 Konstgräs
2011-09-27 18:00 Utbynäs SK 1 - Bergums IF Blå Kviberg 15:1
2011-09-27 18:00 Utbynäs SK 2 - Bergums IF Vit Kviberg 15:2
2011-09-27 18:00 Ytterby IS 1 - Guldhedens IK Vit Ytterns IP 21 Gräs
2011-09-27 18:00 Ytterby IS 2 - Guldhedens IK Röd Ytterns IP 22 Gräs
2011-09-27 18:00 Qviding FIF Roma - Dalen/Krokslätts FF 1 Kviberg 16:1
2011-09-27 18:00 Qviding FIF Lazio - Dalen/Krokslätts FF 2 Kviberg 16:2
2011-09-27 18:00 Älvsborg FF 3 - Sjövalla FK 1 Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2011-09-27 18:00 Älvsborg FF 4 - Sjövalla FK 2 Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2011-09-27 18:00 Azalea BK Svart - Qviding FIF Milan Heden 5 Konstgräs 7M7
2011-09-27 18:00 Azalea BK Orange - Qviding FIF Juventus Heden 6 Konstgräs 7M7
2011-09-27 18:00 BK Häcken Vit - Lunden Överås BK Slättadamm 4 Gräs 7-manna
2011-09-27 18:00 Assyriska BK - Mossens BK Välen 2 Gräs 7-manna
2011-09-27 18:00 Slottsskogen/Godhem IF - Nödinge SK Sikvallen 11 Gräs
2011-09-27 18:00 Kareby IS - Kortedala IF Kareby 2 gräs
2011-09-27 18:00 Hällesåker IF - Bergsjö IF Hällesåker 21
2011-09-27 18:00 Hjuviks AIK - Mölnlycke IF Norr Hästevik 7M7
2011-09-27 18:00 BK Lobo - Öckerö IF Flatåsplan 11 Grus
2011-09-27 18:15 IF Väster Grön - Fässbergs IF Vit Önneredsplan 11 Konstgräs
2011-09-27 18:15 IF Väster Orange - Fässbergs IF Lila Önneredsplan 12 Konstgräs
2011-09-27 18:30 Solängens BK - Älvsborg FF 1 Eklandavallen 11
2011-09-27 18:45 IK Zenith Grön - Hovås Billdal IF 1 Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2011-09-27 18:45 IK Zenith Vit - Hovås Billdal IF 2 Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
Omgång 7
2011-10-01 12:00 Fässbergs IF Vit - Solängens BK Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2011-10-01 13:00 Fässbergs IF Lila - Balltorps FF Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2011-10-01 13:30 Södra Skärgården IK - Assyriska BK Kilen Donsö
2011-10-02 12:00 Dalen/Krokslätts FF 1 - IF Väster Grön Toltorpsplan 1 Grus
2011-10-02 12:00 Sjövalla FK 1 - Utbynäs SK 1 Vällsjöplan främre
2011-10-02 12:00 Öckerö IF - Kareby IS Prästängen 22 Gräs
2011-10-02 12:00 Hovås Billdal IF 3 - Götaholms BK Billdalsvallen 11
2011-10-02 12:00 Lunden Överås BK - Hällesåker IF Överåsvallen 11 Konstgräs
2011-10-02 12:00 Mossens BK - Hjuviks AIK Guldheden Södra 12 Konstgräs
2011-10-02 12:00 Nödinge SK - BK Lobo Vimmervi 11 Gräs
2011-10-02 12:00 Bergsjö IF - Slottsskogen/Godhem IF Bergsjövallen 21 Konstgräs
2011-10-02 13:00 Dalen/Krokslätts FF 2 - IF Väster Orange Toltorpsplan 1 Grus
2011-10-02 13:00 Sjövalla FK 2 - Utbynäs SK 2 Vällsjöplan främre
2011-10-04 17:30 Hovås Billdal IF 1 - Azalea BK Svart Billdalsvallen 11
2011-10-04 17:30 Hovås Billdal IF 2 - Azalea BK Orange Billdalsvallen 12
2011-10-04 17:45 Qviding FIF Milan - Ytterby IS 1 Kviberg 15:1
2011-10-04 17:45 Qviding FIF Juventus - Ytterby IS 2 Kviberg 15:2
2011-10-04 17:45 Älvsborg FF 1 - Qviding FIF Roma Hagenplan 11 Gräs, Tr.plan
2011-10-04 17:45 Älvsborg FF 2 - Qviding FIF Lazio Hagenplan 12 Gräs, Tr.plan
2011-10-04 17:45 Floda BoIF - Slottsskogen/Godhem IF Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2011-10-04 18:00 Cruz Azul IF - Älvsborg FF 3 Heden 5 Konstgräs 7M7
2011-10-04 18:00 Masthuggets BK - Älvsborg FF 4 Heden 6 Konstgräs 7M7
2011-10-04 18:00 Kortedala IF - BK Häcken Vit Kortedalavallen 3 Grus 7-manna
2011-10-04 18:30 Bergums IF Blå - Jonsereds IF The Carpenters Arena 21
2011-10-04 18:30 Bergums IF Vit - Lerums IS Almekärr The Carpenters Arena 22
2011-10-04 19:00 Guldhedens IK Vit - IK Zenith Grön Heden 5 Konstgräs 7M7
2011-10-04 19:00 Guldhedens IK Röd - IK Zenith Vit Heden 6 Konstgräs 7M7
2011-10-04 19:00 Mölnlycke IF Norr - Önnereds IK Djupedalsplan A Konstgräs höger

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info