Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar, Träningsmatcher 2012

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Ardala GOIF Juniorlag Ardala GoIF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Ardala GOIF P 16 Ardala GoIF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
BK Häcken BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
BK Häcken BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
Borås AIK J Borås AIK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Borås AIK P 16 Borås AIK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Carlstad United BK U17 Carlstad United BK(Föreningen) svart, svart, svart
Falkenbergs FF P-17 Falkenbergs FF(Föreningen) gul, vita, vita
Falköpings FK JUNIOR Falköpings FK(Föreningen) Röd-svart, svarta, svarta
Falköpings FK PA Falköpings FK(Föreningen) Röd-svart, svarta, svarta
FC Trollhättan J FC Trollhättan(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Fristads GoIF Jun Fristads GoIF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Fässbergs IF J-trupp Fässbergs IF(Föreningen) Lila, Vit, Lila
GAIS Tipselitserien Halland GAIS(Föreningen) Grön/svart, Vit, Vit
Groheds IF Grohed/Ljungskile Groheds IF(Föreningen) RÖD, BLÅ, RÖD
Gunnilse IS Gunnilse IS(Föreningen) Röd/vit, Blå, Röda
Götene IF J Götene IF(Föreningen) Blå-vit, Blå, Blå
Holmalunds IF Alingsås Junior Holmalunds IF Alingsås(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Hovslätts IK Hovslätts IK(Föreningen) Röd/vit, Vit, Vita
Husqvarna FF Husqvarna FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Härlunda IF J Härlunda IF(Föreningen) Svart, Svart, Vit
Härlunda IF P 16 Härlunda IF(Föreningen) Svart, Svart, Vit
IF Elfsborg U 15 Fredrik Norinder 033258543 0702507927 Gul, Svart, Gul
IF Elfsborg U 16 Kjell Antonsson 033284203 0709284201 Gul, Svart, Gul
IF Elfsborg U 17 Tony Lundqvist 033416338 0705166338 Gul, Svart, Gul
IF Heimer Lidköpings FK Ungdom Lidköpings FK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
IFK Falköping FF Junior IFK Falköping FF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Göteborg IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Göteborg IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Mariestad Junior Jerry Kullberg 0723358555 Blå/Vit, Blå, Blå
IFK Skövde FK P 16 IFK Skövde FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Tidaholm J Peder Jansson 050271145 0707464833 Vit, Blå, Blå
IFK Trollhättan div 3 IFK Trollhättan(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
IFK Trollhättan div 6 IFK Trollhättan(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
IFK Trollhättan J IFK Trollhättan(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
IFK Uddevalla IFK Uddevalla(Föreningen) Vit/Blå, Blå, Blå
IFK Värsås Jun IFK Värsås(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IK Gauthiod J IK Gauthiod(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Oddevold IK Oddevold(Föreningen) Blå m vita ärmar, Vit, Blå
IK Zenith P16 IK Zenith(Föreningen) Grön, Vit, grön
Jula BK Jun Jula BK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Kronängs IF J Kronängs IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Källby IF P 16 Källby IF(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Kärra KIF Kärra KIF(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Kärrtorps IK Skara FC(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Levene-Skogslunds IF J Levene/Skogslunds IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Levene-Skogslunds IF P 16 Levene/Skogslunds IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Lidköpings FK Akademi J Lidköpings FK Akademi(Föreningen) Röd/Svart, Vit, Vit
Lidköpings FK Akademi P 16 Lidköpings FK Akademi(Föreningen) Röd/Svart, Vit, Vit
Mariedals IK J1 Mariedals IK(Föreningen) Blå-vit, Vit, Blå-vit
Mariestads BK Juniorlag Mariestads BK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Norrby IF U 18 division 2 Norrby IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Norrby IF Div 5 René Oliva 0705411761 Blå, Vit, Blå
Norrby IF Junior Dony M Larsson 0732019269 Blå, Vit, Blå
Norrby IF P14 DM Jan Steen 033294325 0730555017 Blå, Vit, Blå
Qviding FIF Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Qviding FIF Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Råda BK J Råda BK(Föreningen) Vit-Grön, Grön, Vit
Sandareds IF P 16 Sandareds IF(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Sjuntorps IF J Sjuntorps IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Skara FC J 1 Skara FC(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Skara FC J 2 Skara FC(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Skoftebyns IF Skoftebyns IF(Föreningen) Vit , Svart, Vit
Skoftebyns IF Div 3 Skoftebyns IF(Föreningen) Vit , Svart, Vit
Skoftebyns IF J Hans Johansson 052071233 0738000292 Vit , Svart, Vit
Skultorps IF Juniorer Skultorps IF(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Skövde AIK J Skövde AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Skövde AIK P 16 Skövde AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Spånga IS FK Spånga IS FK(Föreningen) Blå-vit, Blå, Blå
Sävedalens IF Sävedalens IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Tibro AIK FK P 16 Tibro AIK FK(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Tidaholms GoIF J Tidaholms GoIF(Föreningen) Svart-vit, Svart, Vit
Tidaholms GoIF U1 Tidaholms GoIF(Föreningen) Svart-vit, Svart, Vit
Torslanda IK Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Trollhättans BoIS P 17 Trollhättans BoIS(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Trollhättans FK J Trollhättans FK(Föreningen) Vit, Röd, Röd
Trollhättans FK P 16 E Trollhättans FK(Föreningen) Vit, Röd, Röd
Töllsjö IF H6 ALI Töllsjö IF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Ulricehamns IFK Div 3 Ulricehamns IFK(Föreningen) Blå-svart, Svart, Svart
Ulricehamns IFK UIFK P 16 Ulricehamns IFK(Föreningen) Blå-svart, Svart, Svart
Vara SK J Vara SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Vara SK P 16 Vara SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Varbergs BoIS FC P16 Varbergs BoIS FC(Föreningen) grönsvartrandig, svart, svarta
Wargöns IK J Wargöns IK(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Vänersborgs FK EP Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Vänersborgs FK Jun Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Vänersborgs FK P 17 Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Västra Frölunda IF Västra Frölunda IF(Föreningen) Grön, vit (senior) grön(juniorer) , vit (senior) grön(juniorer)
Älvsborg FF Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Örgryte IS Tipselit yngre Göran Malm 0739802524 Röd, Blå, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2012-02-10 17:30 200996024 Norrby IF U 18 division 2 - Kronängs IF J Ramnavallen
2012-02-11 10:30 200996001 IF Elfsborg U 17 - Carlstad United BK U17 Borås Arena
2012-02-11 12:00 200996025 Norrby IF Junior - Husqvarna FF Ramnavallen
2012-02-18 13:30 200996017 FC Trollhättan J - Qviding FIF Edsborgs IP konstgräs
2012-02-19 16:00 200996006 IF Elfsborg U 16 - IFK Göteborg Eriksdalsparken, Olsfors
2012-02-19 17:00 200996003 IF Elfsborg U 17 - IF Heimer Lidköpings FK Ungdom Borås Arena
2012-02-25 11:00 200996012 Lidköpings FK Akademi J - Skövde AIK J Framnäs konstgräs, Lidköping
2012-02-25 12:00 200996002 IF Elfsborg U 17 - IFK Göteborg Borås Arena
2012-02-25 12:00 200996026 Norrby IF U 18 division 2 - IFK Uddevalla Ramnavallen
2012-02-25 13:30 200996018 FC Trollhättan J - Torslanda IK Edsborgs IP konstgräs
2012-03-03 11:15 200996019 FC Trollhättan J - IFK Uddevalla Edsborgs IP konstgräs
2012-03-03 13:00 200996044 Holmalunds IF Alingsås Junior - Töllsjö IF H6 ALI 0 - 0 Alströmervallen
2012-03-03 14:00 200996007 IF Elfsborg U 16 - Västra Frölunda IF Eriksdalsparken, Olsfors
2012-03-03 14:00 200996027 Norrby IF Junior - Älvsborg FF Ramnavallen
2012-03-03 16:00 200996060 IFK Mariestad Junior - Jula BK Jun 6 - 1 Lekevi IP konstgräs
2012-03-04 11:00 200996031 Skara FC J 1 - Skövde AIK J 1 - 3 Sparbanken Arena Konstgräs 7-manna
2012-03-04 14:15 200996059 IFK Trollhättan div 3 - Trollhättans BoIS P 17 3 - 3 Granngården konstgräs
2012-03-04 15:00 200996004 IF Elfsborg U 17 - GAIS Tipselitserien Halland Borås Arena
2012-03-04 16:00 200996013 Lidköpings FK Akademi J - IFK Tidaholm J Framnäs konstgräs, Lidköping
2012-03-04 16:00 200996039 Götene IF J - Falköpings FK JUNIOR 5 - 7 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2012-03-10 10:00 200996005 IF Elfsborg U 17 - BK Häcken Ramnavallen
2012-03-10 10:00 200996049 Lidköpings FK Akademi P 16 - Källby IF P 16 Framnäs IP konstgräs
2012-03-10 12:15 200996067 Trollhättans BoIS P 17 - IFK Göteborg Nya Bjärkevi
2012-03-10 13:30 200996020 FC Trollhättan J - GAIS Tipselitserien Halland Edsborgs IP konstgräs
2012-03-10 18:00 200996028 Norrby IF Junior - Torslanda IK Ramnavallen
2012-03-11 10:00 200996063 IFK Skövde FK P 16 - Borås AIK J Södermalms IP konstgräs
2012-03-11 11:00 200996032 Skara FC J 1 - IK Gauthiod J Sparbanken Arena Konstgräs 7-manna
2012-03-11 14:00 200996040 Götene IF J - Levene-Skogslunds IF J Sparbanksvallen Götene konstgräs
2012-03-11 16:00 200996008 IF Elfsborg U 16 - BK Häcken 1 - 1 Eriksdalsparken, Olsfors
2012-03-11 16:00 200996014 Lidköpings FK Akademi J - Trollhättans FK J Framnäs konstgräs, Lidköping
2012-03-11 17:00 200996045 Holmalunds IF Alingsås Junior - Borås AIK J Alströmervallen
2012-03-11 17:00 200996058 Ulricehamns IFK Div 3 - Fristads GoIF Jun 3 - 1 Lassalyckan
2012-03-11 18:30 200996066 Trollhättans FK P 16 E - Vänersborgs FK EP Edsborgs IP konstgräs
2012-03-17 12:00 200996079 IFK Mariestad Junior - Mariestads BK Juniorlag Lekevi IP konstgräs
2012-03-17 14:00 200996061 Levene-Skogslunds IF P 16 - Skara FC J 2 Lunnevi konstgräs
2012-03-17 16:00 200996041 Götene IF J - Härlunda IF J 8 - 1 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2012-03-17 17:00 200996037 Skara FC J 2 - Falköpings FK PA Sparbanken Arena Konstgräs 7-manna
2012-03-18 10:00 200996055 Tidaholms GoIF U1 - IFK Skövde FK P 16 Tidavallen konstgräs
2012-03-18 10:00 200996064 IFK Trollhättan J - Skoftebyns IF J 2 - 3 Granngården konstgräs
2012-03-18 11:00 200996033 Skara FC J 1 - Falköpings FK JUNIOR Sparbanken Arena Konstgräs 7-manna
2012-03-18 11:00 200996046 Holmalunds IF Alingsås Junior - Trollhättans FK J 4 - 4 Alströmervallen
2012-03-18 12:00 200996071 Norrby IF Div 5 - Varbergs BoIS FC P16 2 - 3 Ramnavallen
2012-03-18 16:00 200996009 IF Elfsborg U 16 - IK Zenith P16 5 - 0 Eriksdalsparken, Olsfors
2012-03-18 19:00 200996054 Ardala GOIF Juniorlag - Vara SK J Sparbanken Arena Konstgräs
2012-03-23 19:15 200996050 Lidköpings FK Akademi P 16 - Skövde AIK P 16 Framnäs IP konstgräs
2012-03-24 09:00 200996077 Skövde AIK P 16 - Sävedalens IF Sparbanken Arena Konstgräs
2012-03-24 11:15 200996021 FC Trollhättan J - Örgryte IS Tipselit yngre Edsborgs IP konstgräs
2012-03-24 14:00 200996030 Levene-Skogslunds IF P 16 - Ardala GOIF P 16 4 - 3 Lunnevi konstgräs
2012-03-24 15:00 200996078 IFK Skövde FK P 16 - Sävedalens IF 0 - 3 Sparbanken Arena Konstgräs
2012-03-24 18:00 200996056 Tidaholms GoIF U1 - Skara FC J 2 Tidavallen konstgräs
2012-03-25 11:00 200996034 Skara FC J 1 - Lidköpings FK Akademi J 0 - 2 Sparbanken Arena Konstgräs 7-manna
2012-03-25 17:00 200996069 Ulricehamns IFK UIFK P 16 - Hovslätts IK 3 - 4 Lassalyckan
2012-03-25 18:00 200996075 Trollhättans FK P 16 E - Lidköpings FK Akademi P 16 Granngården konstgräs
2012-03-25 18:30 200996081 Fristads GoIF Jun - Falköpings FK JUNIOR Tånga hed konstgräs
2012-03-25 19:30 200996076 Trollhättans FK J - Vänersborgs FK Jun Edsborgs IP konstgräs
2012-03-31 13:00 200996035 Skara FC J 1 - IFK Mariestad Junior Sparbanken Arena Konstgräs
2012-03-31 13:00 200996047 Holmalunds IF Alingsås Junior - Lidköpings FK Akademi J 1 - 3 Alströmervallen
2012-03-31 15:00 200996084 Spånga IS FK - Kärrtorps IK Sparbanken Arena Konstgräs 7-manna
2012-03-31 17:00 200996029 Norrby IF Junior - FC Trollhättan J Ramnavallen
2012-03-31 18:00 200996057 Tidaholms GoIF U1 - Tibro AIK FK P 16 Tidavallen konstgräs
2012-03-31 19:00 200996082 Fristads GoIF Jun - IFK Falköping FF Junior Ramnavallen
2012-04-01 12:00 200996065 IFK Trollhättan div 3 - Sjuntorps IF J 6 - 0 Granngården konstgräs
2012-04-01 14:00 200996011 IF Elfsborg U 15 - Qviding FIF Ramnavallen
2012-04-01 16:00 200996051 Lidköpings FK Akademi P 16 - Groheds IF Grohed/Ljungskile Framnäs IP konstgräs
2012-04-01 18:00 200996085 Mariedals IK J1 - Kronängs IF J Ramnavallen
2012-04-04 19:30 200996086 IK Gauthiod J - Wargöns IK J Lunnevi konstgräs
2012-04-05 15:30 200996087 Skövde AIK J - Fässbergs IF J-trupp 2 - 2 Sparbanken Arena Konstgräs
2012-04-06 10:00 200996074 Borås AIK J - Kärra KIF Ramnavallen
2012-04-06 12:00 200996068 Skoftebyns IF Div 3 - Sjuntorps IF J 3 - 1 Granngården konstgräs
2012-04-06 16:00 200996073 Norrby IF P14 DM - IFK Trollhättan div 6 Ramnavallen
2012-04-07 14:00 200996015 Lidköpings FK Akademi J - Vara SK J Framnäs konstgräs, Lidköping
2012-04-08 11:00 200996036 Skara FC J 1 - Vänersborgs FK Jun Sparbanken Arena Konstgräs 7-manna
2012-04-09 11:00 200996010 IF Elfsborg U 16 - Gunnilse IS Eriksdalsparken, Olsfors
2012-04-09 12:00 200996080 Skultorps IF Juniorer - IFK Värsås Jun 2 - 2 Orkanvallen
2012-04-09 13:30 200996022 FC Trollhättan J - Skoftebyns IF 1 - 1 Edsborgs IP konstgräs
2012-04-09 16:00 200996042 Götene IF J - IFK Tidaholm J Sparbanksvallen Götene konstgräs
2012-04-09 17:00 200996038 Skara FC J 2 - Vänersborgs FK P 17 Sparbanken Arena Konstgräs 7-manna
2012-04-09 18:00 200996052 Lidköpings FK Akademi P 16 - Härlunda IF P 16 1 - 5 Framnäs IP konstgräs
2012-04-10 16:30 200996088 Norrby IF Div 5 - Borås AIK P 16 Ramnavallen
2012-04-11 18:15 200996053 Vara SK P 16 - Lidköpings FK Akademi P 16 2 - 2 Torsvallen
2012-04-14 11:30 200996023 FC Trollhättan J - IK Oddevold Edsborgs IP konstgräs
2012-04-14 13:00 200996048 Holmalunds IF Alingsås Junior - Skara FC J 1 5 - 2 Alströmervallen
2012-04-14 15:00 200996083 Ardala GOIF Juniorlag - Råda BK J 4 - 11 Vinköl
2012-04-15 10:00 200996016 Lidköpings FK Akademi J - Skoftebyns IF J 5 - 0 Framnäs konstgräs, Lidköping
2012-04-15 10:15 200996089 IFK Trollhättan div 3 - Trollhättans FK P 16 E 3 - 2 Granngården konstgräs
2012-04-15 14:30 200996070 Ulricehamns IFK UIFK P 16 - Sandareds IF P 16 4 - 1 Lassalyckan
2012-08-11 10:30 200996090 Götene IF J - Lidköpings FK Akademi J 3 - 2 Västerby

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info