Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Dam Div 4

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alets IK Alets IK(Föreningen) Röda, Blåa, Blåa
BK Astrio BK Astrio(Föreningen) Gul, Svarta, Gula
Delary/Hamneda Delary IF(Föreningen) Svart, Svart
Derome BK Derome BK(Föreningen) röd, blå, röd
DFK Hasko DFK Hasko(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svarta
Ekets GoIF Ekets GoIF(Föreningen) vit, röd, röd
FC Kabel Åttio FC Kabel Åttio(Föreningen) Brun, Brun, Bruna
Hyltebruks IF Hyltebruks IF(Föreningen) blå, vit, blå
IF Böljan IF Böljan Falkenberg(Föreningen) blå, Blå, Vit
IF Salamis IF Salamis(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IF Väster IF Väster(Föreningen) Orange, Svart, Orange
IFK Örby IFK Örby(Föreningen) Blå/Vit, blå, Blå
IK Bergandy IK Bergandy(Föreningen) vit, vit, vit
IK Bergandy IK Bergandy(Föreningen) vit, vit, vit
IS Halmia IS Halmia(Föreningen) vit, röda, vita
Kindaholms FF Kindaholms FF(Föreningen) Grön, Svart, Grön
Kornhult/Hishult FF Kornhult/Hishult FF(Föreningen) Blå, blåa, blå
Kullabygdens DFF A Kullabygdens DFF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kvibille/getinge Kvibille BK(Föreningen) blå, vita, vit
Kållered SK Kållered SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Laholms FK Laholms FK(Föreningen) Vit, svart, Vit
Lerkils IF Niklas Terner 0707443202 Blå, Röd, Blå
Näsets IK Näsets IK(Föreningen) Vinröd, Vit, Vinröda
Onsala BK Dam Onsala BK(Föreningen) vit, blå, blå
Oskarströms IS Oskarströms IS(Föreningen) vit, vita, vit
Rågsveds IF Rågsveds IF(Föreningen) Gul, Grön, Gul
Råå IF Johan Paulsson 0762385074 Ljusblå, Vit, Ljusblå
Simlångsdalens IF Simlångsdalens IF(Föreningen) Blå, Svart , Blå
Slöinge GOIF /Skrea Slöinge GOIF(Föreningen) vit, vita, vita
Smålandsstenars GoIF Smålandsstenars GOIF(Föreningen) Svart/vit, Svart, Vit/svart
Snöstorp Nyhem FF Snöstorp Nyhem FF(Föreningen) röd, gröna, gröna
Stenungsunds IF Stenungsunds IF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Tofta GOIF Tofta GIF(Föreningen) Blå, Vita, Blå
Torup/Rydö FF Dam Torup/Rydö FF(Föreningen) röda, svarta, svarta
Trollhättans BoIS Trollhättans BoIS(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Trönninge IF Dam Trönninge IF(Föreningen) vit, röda, vita
Tvååker/Galtabäck Tvååkers IF(Föreningen) Röd, Svart, Röda
Ubbhult/Hällingsjö/Sätila Ubbhults IF(Föreningen) Svart/vit, Svart, Svart
Ullareds IK / Ätrans FF Ullareds IK(Föreningen) blå, blå, vita
Valinge IF Valinge IF(Föreningen) blå, blå, blå
Vessigebro BK Ginsten Vessigebro BK(Föreningen) Herr: Blå/svart. Dam: Blå, Herr: Svart. Dam: Blå, Herr: Orange. Dam: Blå
Westbo United DFF Westbo United DFF(Föreningen) Lila, Vit, Vit
VGLT Genevad/Veinge IF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Vittsjö DFK Vittsjö DFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Västra Frölunda IF Västra Frölunda IF(Föreningen) Grön, vit (senior) grön(juniorer) , vit (senior) grön(juniorer)
Åsa IF Åsa IF(Föreningen) svarta, svarta, svarta
Örby FC Örby FC(Föreningen) Blå-vit, Blå-vit, Blå-vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2012-02-25 10:00 079915006 Kvibille/getinge - BK Astrio Sannarps IP konstgräs
2012-02-26 14:00 079915001 Snöstorp Nyhem FF - IS Halmia Sannarps IP
2012-03-03 10:00 079915021 Kvibille/getinge - Trönninge IF Dam Sannarps IP konstgräs
2012-03-03 14:00 079915026 Kornhult/Hishult FF - DFK Hasko 2 - 1 Kornhults IP
2012-03-04 11:00 079915018 Onsala BK Dam - Örby FC Rydets IP Konstgräs
2012-03-04 11:00 079915024 VGLT - Kullabygdens DFF A Glänninge Konstgräs
2012-03-04 13:15 079915002 Åsa IF - Näsets IK Åsa C naturgräs
2012-03-04 15:30 079915007 Lerkils IF - Valinge IF Rydets IP Konstgräs
2012-03-10 13:00 079915034 Hyltebruks IF - Kindaholms FF Örnvallen konstgräs
2012-03-10 16:00 079915012 Alets IK - IK Bergandy Sannarps IP konstgräs
2012-03-11 09:00 079915016 Laholms FK - Oskarströms IS 3 - 1 Glänninge Konstgräs
2012-03-11 11:00 079915025 VGLT - IF Salamis Glänninge Konstgräs
2012-03-11 12:00 079915038 Ullareds IK / Ätrans FF - Tvååker/Galtabäck Hedevi
2012-03-11 13:15 079915003 Åsa IF - Kvibille/getinge Åsa C naturgräs
2012-03-11 18:00 079915033 IS Halmia - Westbo United DFF Sannarps IP
2012-03-17 11:00 079915022 Trönninge IF Dam - Snöstorp Nyhem FF Bosön
2012-03-18 11:00 079915019 Onsala BK Dam - Stenungsunds IF Rydets IP Konstgräs
2012-03-18 12:00 079915013 Alets IK - Simlångsdalens IF Sannarps IP konstgräs
2012-03-18 13:00 079915027 Kornhult/Hishult FF - Trönninge IF Dam 1 - 2 Kornhults IP
2012-03-18 13:15 079915004 Åsa IF - Kållered SK Åsa C naturgräs
2012-03-18 15:30 079915039 Lerkils IF - Derome BK 1 - 2 Rydets IP Konstgräs
2012-03-18 17:00 079915017 Laholms FK - Snöstorp Nyhem FF Glänninge Konstgräs
2012-03-24 16:00 079915032 IS Halmia - Råå IF Sannarps IP
2012-03-25 11:00 079915014 Alets IK - Torup/Rydö FF Dam Sannarps IP konstgräs
2012-03-25 13:15 079915005 Åsa IF - Västra Frölunda IF Åsa C naturgräs
2012-03-25 14:30 079915041 Trönninge IF Dam - IK Bergandy Bosön
2012-03-25 16:00 079915028 Kornhult/Hishult FF - Delary/Hamneda 4 - 1 Kornhults IP
2012-03-29 18:00 079915042 IS Halmia - IF Böljan Sannarps IP
2012-03-31 16:00 079915015 Alets IK - Rågsveds IF Sannarps IP konstgräs
2012-04-01 12:00 079915031 Oskarströms IS - Slöinge GOIF /Skrea Grusplanen Oskarström
2012-04-01 12:00 079915037 Ullareds IK / Ätrans FF - Vessigebro BK Ginsten Hedevi
2012-04-01 14:30 079915040 Valinge IF - IF Böljan 1 - 2 Skogstorp
2012-04-01 15:30 079915009 Lerkils IF - Ubbhult/Hällingsjö/Sätila 1 - 5 Rydets IP Konstgräs
2012-04-05 18:00 079915043 IS Halmia - Kvibille/getinge Sannarps IP
2012-04-06 13:00 079915029 Kornhult/Hishult FF - Vittsjö DFK 1 - 3 Kornhults IP
2012-04-07 11:00 079915035 Hyltebruks IF - Snöstorp Nyhem FF Örnvallen
2012-04-08 15:30 079915010 Lerkils IF - Tvååker/Galtabäck 3 - 1 Rydets IP Konstgräs
2012-04-09 13:00 079915030 Kornhult/Hishult FF - Ekets GoIF 11 - 1 Kornhults IP
2012-04-09 14:00 079915047 Tofta GOIF - Örby FC 1 - 1 Veddige IP
2012-04-09 18:00 079915011 Derome BK - IFK Örby Veddige IP
2012-04-12 18:15 079915045 VGLT - Alets IK 8 - 2 Lilla Tjärby IP
2012-04-14 14:00 079915046 VGLT - FC Kabel Åttio Lilla Tjärby IP

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info