Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 12(02) Vår Klass 5

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2014-04-26 11:45 Askims IK Grön - Angered FC 2 Kobbegården 11 konstgräs
2014-04-26 12:00 Hisingsbacka FC Vit - Södra Skärgården IK 2 Backavallen 21(Gratts Arena)
2014-04-26 14:00 Fässbergs IF Vit - Slottsskogen/Godhem IF Vit Rävekärrsplan
2014-04-26 15:00 Öckerö IF - Backatorp IF Svart Prästängen 3 9M9 Konstgräs
2014-04-27 12:00 Jonsereds IF - Sjövalla FK Jonsereds IP 21 Konstgräs
2014-04-27 12:00 Somalia SK - Kortedala IF Bergsjövallen 21 Konstgräs
2014-04-27 15:45 Kållered SK Blå - IF Mölndal Fotboll Röd Kållered Sportcenter 11
2014-05-01 10:00 Azalea BK Tigrarna - Hönö IS Vit Hönö Arena 2
2014-05-17 10:00 Utbynäs SK 3 - Ytterby IS Vit Kviberg 51
2014-05-25 11:00 Partille IF FK Vit - Nödinge SK Fotboll Vit Lexby 21 Konstgräs
Omgång 2
2014-05-03 11:45 Angered FC 2 - Azalea BK Tigrarna Bläsebovallen 11 Konstgräs
2014-05-03 12:00 Sjövalla FK - Somalia SK Djupedalsplan B Konstgräs vänster
2014-05-03 13:00 Södra Skärgården IK 2 - Partille IF FK Vit Donsövallen 11
2014-05-03 15:00 Backatorp IF Svart - Fässbergs IF Vit Backavallen 11 Konstgräs
2014-05-04 12:00 Nödinge SK Fotboll Vit - Askims IK Grön Vimmervi 11 Gräs
2014-05-04 13:00 IK Zenith Grön-Vit - Kållered SK Blå Hovgårdsvallen 3 Konstgräs (Team Sportia planen)
2014-05-04 14:30 Hönö IS Vit - Öckerö IF Hönö Arena 2
2014-05-04 14:30 IF Mölndal Fotboll Röd - Hisingsbacka FC Vit Frejaplan 11 K.Gräs
2014-05-04 15:00 Ytterby IS Vit - Jonsereds IF Ytterns IP 31
2014-05-07 17:00 Slottsskogen/Godhem IF Vit - Utbynäs SK 3 Sikvallen 11 Gräs
Omgång 3
2014-05-10 12:00 Hisingsbacka FC Vit - Nödinge SK Fotboll Vit Backavallen 21(Gratts Arena)
2014-05-10 14:00 Azalea BK Tigrarna - Backatorp IF Svart Heden 41 Konstgräs
2014-05-10 14:00 Askims IK Grön - Hönö IS Vit Kobbegården 11 konstgräs
2014-05-10 15:30 Öckerö IF - Slottsskogen/Godhem IF Vit Prästängen 3 9M9 Konstgräs
2014-05-11 12:00 Jonsereds IF - Kortedala IF Jonsereds IP 21 Konstgräs
2014-05-11 12:00 Somalia SK - IK Zenith Grön-Vit Bergsjövallen 21 Konstgräs
2014-05-11 12:00 Partille IF FK Vit - Angered FC 2 Lexby 21 Konstgräs
2014-05-11 13:00 Kållered SK Blå - Södra Skärgården IK 2 Kållered Sportcenter 11
2014-05-11 14:00 Utbynäs SK 3 - Sjövalla FK Kviberg 2:22
2014-05-11 18:00 Fässbergs IF Vit - Ytterby IS Vit Rävekärrsplan
Omgång 4
2014-05-18 11:45 IF Mölndal Fotboll Röd - Partille IF FK Vit Frejaplan 11 K.Gräs
2014-05-18 12:30 Ytterby IS Vit - Somalia SK Ytterns IP 31
2014-05-18 13:00 Kortedala IF - Kållered SK Blå Kortedalavallen 11 Gräs
2014-05-18 13:00 Slottsskogen/Godhem IF Vit - Jonsereds IF Sikvallen 11 Gräs
2014-05-18 13:00 IK Zenith Grön-Vit - Hisingsbacka FC Vit Hovgårdsvallen 3 Konstgräs (Team Sportia planen)
2014-05-18 13:00 Angered FC 2 - Öckerö IF Bläsebovallen 11 Konstgräs
2014-05-18 13:45 Backatorp IF Svart - Utbynäs SK 3 Backavallen 11 Konstgräs
2014-05-18 14:30 Hönö IS Vit - Fässbergs IF Vit Hönö Arena 2
2014-05-18 15:00 Södra Skärgården IK 2 - Askims IK Grön Donsövallen 11
2014-05-18 15:00 Nödinge SK Fotboll Vit - Azalea BK Tigrarna Vimmervi 11 Gräs
Omgång 5
2014-05-24 10:45 Jonsereds IF - IK Zenith Grön-Vit Jonsereds IP 21 Konstgräs
2014-05-24 14:30 Hisingsbacka FC Vit - Angered FC 2 Backavallen 21(Gratts Arena)
2014-05-24 15:00 Fässbergs IF Vit - Sjövalla FK Rävekärrsplan
2014-05-24 15:45 Somalia SK - IF Mölndal Fotboll Röd Bergsjövallen 21 Konstgräs
2014-05-24 16:00 Askims IK Grön - Backatorp IF Svart Kobbegården 12 konstgräs
2014-05-25 13:00 Kållered SK Blå - Nödinge SK Fotboll Vit Kållered Sportcenter 11
2014-05-25 13:00 Partille IF FK Vit - Hönö IS Vit Lexby 21 Konstgräs
2014-05-25 14:00 Azalea BK Tigrarna - Slottsskogen/Godhem IF Vit Heden 21 Konstgräs
2014-05-25 14:00 Utbynäs SK 3 - Kortedala IF Kviberg 2:22
2014-06-02 18:30 Öckerö IF - Ytterby IS Vit Prästängen 3 9M9 Konstgräs
Omgång 6
2014-06-06 14:30 Södra Skärgården IK 2 - Azalea BK Tigrarna Styrsöplan 11 Gräs
2014-06-07 13:00 IK Zenith Grön-Vit - Partille IF FK Vit Hovgårdsvallen 3 Konstgräs (Team Sportia planen)
2014-06-07 15:00 IF Mölndal Fotboll Röd - Askims IK Grön Frejaplan 11 K.Gräs
2014-06-08 13:00 Kortedala IF - Hisingsbacka FC Vit Kortedalavallen 11 Gräs
2014-06-08 13:00 Backatorp IF Svart - Jonsereds IF Backavallen 12 Konstgräs
2014-06-08 13:00 Angered FC 2 - Fässbergs IF Vit Bläsebovallen Övre
2014-06-08 14:00 Hönö IS Vit - Utbynäs SK 3 Hönö Arena 2
2014-06-08 14:00 Sjövalla FK - Kållered SK Blå Djupedalsplan A Konstgräs höger
2014-06-08 14:00 Nödinge SK Fotboll Vit - Öckerö IF Vimmervi 11 Gräs
2014-06-08 15:00 Slottsskogen/Godhem IF Vit - Somalia SK Sikvallen 11 Gräs
Omgång 7
Somalia SK - Södra Skärgården IK 2 Bergsjövallen 21 Konstgräs
2014-05-31 11:00 Sjövalla FK - Öckerö IF Djupedalsplan A Konstgräs höger
2014-06-01 16:30 Hisingsbacka FC Vit - Hönö IS Vit Backavallen 21(Gratts Arena)
2014-06-09 18:00 Utbynäs SK 3 - IK Zenith Grön-Vit Bergsjövallen 22 Konstgräs
2014-06-11 18:00 Fässbergs IF Vit - Kortedala IF Rävekärrsplan
2014-06-14 13:00 Backatorp IF Svart - Partille IF FK Vit Backavallen 11 Konstgräs
2014-06-15 13:00 Kållered SK Blå - Angered FC 2 Kållered Sportcenter 11
2014-06-15 13:00 Askims IK Grön - Slottsskogen/Godhem IF Vit Kobbegården 12 konstgräs
2014-06-15 14:00 Azalea BK Tigrarna - Ytterby IS Vit Heden 41 Konstgräs
2014-06-15 16:30 Jonsereds IF - IF Mölndal Fotboll Röd Jonsereds IP 21 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info