Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher 4

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2014-01-16 18:30 060901001 Hisingsbacka FC (D4H) - Kortedala IF (D3H) 6 - 2 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-01-30 18:30 060901016 Västra Frölunda IF (D3H) - Näsets SK (D6H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-02-02 11:00 060901017 IK Virgo (D4H) - Kaverös BK (D5H) 2 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-02-03 20:00 060901002 KF Velebit (D4H) - Hisingsbacka FC (D4H) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
Omgång 2
2014-02-05 19:00 060901021 Hovås Billdal IF (D4H) - Örgryte IS (U19) 1 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
2014-02-08 11:00 060901029 Donsö IS (D4H) - FC Komarken (D5H) Påvelund 1 Konstgräs
2014-02-08 11:15 060901018 Eriksbergs IF (D4H) - SG-97 3 - 2 Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-02-08 11:45 060901028 Kaverös BK (D5H) - Göteborgs FF (D4H) 1 - 7 Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-02-08 12:00 060901003 KF Velebit (D4H) - IK Virgo (D4H) Backavallen 1 Konstgräs
2014-02-08 12:00 060901004 Ytterby IS (D2H) - IK Kongahälla (D4H) 4 - 2 Ytterns IP 3 konstgräs
2014-02-08 12:00 060901005 IF Väster (D4H) - Floda BoIF (D4H) 2 - 2 Önneredsplan 1 Konstgräs
2014-02-08 12:00 060901020 Partille IF FK (D4H) - Västra Frölunda IF (D3H) Lexby 2 Konstgräs
2014-02-08 12:00 060901027 Kode IF (D4H) - Ödsmåls IK (D4H) 2 - 2 Kode IP 3 Konstgräs
2014-02-08 13:30 060901011 Älvsborg FF (D4H) - Älvsborg FF (D4H) 1 - 2 Påvelund 1 Konstgräs
Omgång 3
2014-02-12 19:00 060901022 Utbynäs SK (D5H) - Donsö IS (D4H) 3 - 4 Kviberg 2 konstgräs
2014-02-12 19:00 060901025 Floda BoIF (D4H) - Eriksbergs IF (D4H) 1 - 0 Flodala IP 3 KG
2014-02-15 11:15 060901019 Eriksbergs IF (D4H) - Gerdskens BK (D4H) Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-02-15 12:00 060901007 IF Väster (D4H) - IF Warta (D4H) 10 - 2 Önneredsplan 1 Konstgräs
2014-02-15 12:00 060901008 Bergums IF (D4H) - Partille IF FK (D4H) The Carpenters Arena
2014-02-15 12:00 060901009 KF Velebit (D4H) - Lärje-Angereds IF (D2H) 2 - 2 Backavallen 1 Konstgräs
2014-02-15 12:30 060901034 Guldhedens IK (D4H) - Kaverös BK (D5H) 4 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-02-15 13:00 060901024 Hovås Billdal IF (D4H) - Kungsbacka IF (D4H) 1 - 8 Hovås Billdal Arena 1
2014-02-15 13:00 060901039 SKIF Semberija (D4H) - IFK Björkö (D5H) 0 - 1 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2014-02-15 13:00 060901040 Öckerö IF (D4H) - Stala IF (D5H) Prästängen 1 Konstgräs
2014-02-15 14:00 060901010 Romelanda UF (D4H) - Edet FK (D4H) 3 - 2 Romevi 3 Konstgräs
2014-02-15 14:30 060901023 Västra Frölunda IF (D3H) - FK Kozara (D5H) 1 - 2 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-02-16 11:00 060901026 IK Virgo (D4H) - Göteborgs FF (D4H) 5 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-02-16 14:30 060901038 Hisingsbacka FC (D4H) - GAIK (D5H) Backavallen 1 Konstgräs
Omgång 4
2014-02-22 10:00 060901046 Örgryte IS (U19) - IFK Uddevalla (U19) 7 - 1 Hammarviken Arena
2014-02-22 11:30 060901048 Hisingsbacka FC (D4H) - Hisingsbacka FC (D4H) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-02-22 12:00 060901013 IF Väster (D4H) - IK Virgo (D4H) 0 - 1 Önneredsplan 1 Konstgräs
2014-02-22 12:00 060901014 IK Kongahälla (D4H) - Kärra KIF (D3H) Kongevi 1 Konstgräs
2014-02-22 12:00 060901015 KF Velebit (D4H) - Floda BoIF (D4H) Backavallen 1 Konstgräs
2014-02-22 12:00 060901031 Västra Frölunda IF (D3H) - Hovås Billdal IF (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2014-02-22 12:30 060901030 Göteborgs FF (D4H) - Kungsladugårds BK (D5H) 3 - 0 Majvallen 1 Konstgräs
2014-02-22 13:00 060901033 Landvetter IS (D4H) - Kaverös BK (D5H) 3 - 1 Landvetter IP A-plan
2014-02-22 14:00 060901032 Mölnlycke IF (D4H) - Guldhedens IK (D4H) 2 - 0 Mölnlycke IP
2014-02-23 12:30 060901012 Mossens BK (D5H) - Donsö IS (D4H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
Omgång 5
2014-02-27 19:00 060901056 Hisingsbacka FC (D4H) - Gerdskens BK (D4H) 3 - 1 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-01 11:00 060901043 Mölnlycke IS (D4H) - Mossens BK (D5H) 0 - 1 Mölnlycke IP
2014-03-01 11:15 060901035 Eriksbergs IF (D4H) - SKIF Semberija (D4H) 3 - 1 Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-03-01 11:30 060901042 Bergsjö IF (D5H) - Kortedala IF (D3H) 3 - 2 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2014-03-01 12:00 060901037 Dalen/KFF (D3H) - Guldhedens IK (D4H) Krokslättsvallen konstgräs
2014-03-01 12:00 060901041 KF Velebit (D4H) - Ahlafors IF (D3H) 3 - 1 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-01 12:00 060901044 Partille IF FK (D4H) - Lunden ÖBK (D3H) 2 - 3 Lexby 2 Konstgräs
2014-03-01 14:30 060901036 United Africa FC (D4H) - FK Kozara (D5H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
Omgång 6
2014-03-03 20:15 060901060 Hällesåker IF (D5H) - IFK Fjärås (D4H) 0 - 6 Lindevi IP 3 Konstgräs
2014-03-08 11:00 060901047 Donsö IS (D4H) - Göteborgs FF (D4H) 2 - 3 Påvelund 1 Konstgräs
2014-03-08 11:30 060901053 Bergsjö IF (D5H) - IF Warta (D4H) 5 - 1 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2014-03-08 12:00 060901051 IK Kongahälla (D4H) - Dalen/KFF (D3H) Kongevi 1 Konstgräs
2014-03-08 12:00 060901052 KF Velebit (D4H) - Kortedala IF (D3H) 1 - 1 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-08 12:00 060901055 IF Väster (D4H) - Fässbergs IF (D3H) Önneredsplan 1 Konstgräs
2014-03-08 12:00 060901087 Floda BoIF (D4H) - Älvsborg FF (D4H) 1 - 0 Flodala IP 3 KG
2014-03-08 12:30 060901045 Guldhedens IK (D4H) - Kungsladugårds BK (D5H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-08 12:45 060901069 Kärra KIF (D3H) - GAIK (D5H) 1 - 2 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2014-03-08 13:15 060901068 Hovås Billdal IF (D4H) - Bergums IF (D4H) 3 - 3 Hovås Billdal Arena 1
2014-03-08 14:00 060901049 Mölnlycke IF (D4H) - Onsala BK (D4H) 0 - 4 Mölnlycke IP
2014-03-08 14:00 060901050 Romelanda UF (D4H) - Skärhamns IK (D4H) Romevi 3 Konstgräs
2014-03-08 14:15 060901057 Kode IF (D4H) - Färgelanda IF (D4H) 6 - 0 Kode IP 3 Konstgräs
2014-03-12 19:00 060901058 Lekstorps IF (D5H) - Floda BoIF (D4H) 1 - 0 LP Idrottsplats 1
Omgång 7
2014-03-11 18:30 060901071 Guldhedens IK (D4H) - Askims IK (D4H) 2 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-13 18:30 060901072 Västra Frölunda IF (D3H) - Göteborgs FF (D4H) 1 - 2 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-03-13 18:30 060901090 Hisingsbacka FC (D4H) - Donsö IS (D4H) 2 - 3 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-15 12:00 060901073 Dalen/KFF (D3H) - Landvetter IS (D4H) 3 - 2 Krokslättsvallen konstgräs
2014-03-15 12:00 060901076 Hisingsbacka FC (D4H) - Tölö IF (D4H) 2 - 4 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-15 12:00 060901078 Partille IF FK (D4H) - KF Velebit (D4H) 2 - 3 Lexby 2 Konstgräs
2014-03-15 12:15 060901089 IF Warta (D4H) - Sandarna BK (D5H) 2 - 2 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-03-15 12:30 060901070 Kärra KIF (D3H) - SG-97 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2014-03-15 13:00 060901077 Balltorps FF (D5H) - Askims IK (D4H) Förbovallen 1
2014-03-15 13:15 060901075 Hovås Billdal IF (D4H) - BK Skottfint (D3H) 1 - 4 Hovås Billdal Arena 1
2014-03-16 15:00 060901059 Kungsladugårds BK (D5H) - IK Virgo (D4H) 2 - 2 Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-03-27 20:00 060901079 Mölnlycke IS (D4H) - IK Virgo (D4H) Mölnlycke IP
Omgång 8
2014-03-18 18:30 060901061 Guldhedens IK (D4H) - Donsö IS (D4H) 3 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-18 20:00 060901062 FC Fiskebäck D5H - Eriksbergs IF (D4H) 4 - 1 Önneredsplan 1 Konstgräs
2014-03-19 19:30 060901065 Romelanda UF (D4H) - Finlandia/Pallo AIF D6H 2 - 1 Romevi 3 Konstgräs
2014-03-20 20:00 060901063 United Africa FC (D4H) - Mölnlycke IS (D4H) Mölnlycke IP
2014-03-20 20:00 060901094 BK Skottfint (D3H) - Göteborgs FF (D4H) 3 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-03-22 12:00 060901067 IF Väster (D4H) - Kaverös BK (D5H) 4 - 0 Önneredsplan 1 Konstgräs
2014-03-22 12:00 060901091 Partille IF FK (D4H) - Hovås Billdal IF (D4H) Lexby 2 Konstgräs
2014-03-22 12:00 060901095 Kode IF (D4H) - IFK Lane (D4H) 2 - 3 Kode IP 3 Konstgräs
2014-03-22 13:00 060901064 Landvetter IS (D4H) - Sätila SK A D4H Landvetter IP A-plan
2014-03-22 13:00 060901066 Bergsjö IF (D5H) - SKIF Semberija (D4H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2014-03-22 13:30 060901092 Askims IK (D4H) - Annebergs IF (D4H) Kobbegården 1 Konstgräs
2014-03-22 13:30 060901096 Hisingsbacka FC (D4H) - Kortedala IF (D3H) 0 - 2 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-22 15:00 060901088 Balltorps FF (D5H) - Kärra KIF (D3H) Förbovallen 1
2014-03-22 16:00 060901098 Öckerö IF (D4H) - IS Halmia (U19) Prästängen 1 Konstgräs
Omgång 9
2014-03-24 18:30 060901093 Västra Frölunda IF (D3H) - SKIF Semberija (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2014-03-25 19:15 060901084 IK Kongahälla (D4H) - Askims IK (D4H) 2 - 1 Kongevi 1 Konstgräs
2014-03-29 12:00 060901085 KF Velebit (D4H) - Guldhedens IK (D4H) 3 - 0 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-29 12:30 060901080 Göteborgs FF (D4H) - IF Warta (D4H) 5 - 1 Majvallen 1 Konstgräs
2014-03-29 13:00 060901082 Landvetter IS (D4H) - Tölö IF (D4H) 2 - 1 Landvetter IP A-plan
2014-03-29 13:30 060901100 Askims IK (D4H) - Kungsladugårds BK (D5H) Kobbegården 1 Konstgräs
2014-03-29 14:00 060901081 Mölnlycke IF (D4H) - Partille IF FK (D4H) 1 - 0 Mölnlycke IP
2014-03-29 14:00 060901097 SG-97 - SKIF Semberija (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2014-03-29 16:00 060901099 Romelanda UF (D4H) - Hermansby IF (D7H) Romevi 3 Konstgräs
Omgång 14
2014-08-04 19:00 060901102 Bergsjö IF (D5H) - SKIF Semberija (D4H) Bergsjövallen 1 Gräs
2014-08-05 19:00 060901101 Hisingsbacka FC (D4H) - Finlandia/Pallo AIF D6H 1 - 0 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
Omgång 15
2014-07-26 14:00 060901104 Eriksbergs IF (D4H) - Bergsjö IF (D5H) 4 - 2 Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-07-29 20:00 060901106 IK Kongahälla (D4H) - Eriksbergs IF (D4H) 2 - 4 Kongevi 1 Konstgräs
2014-07-30 18:00 060901107 SKIF Semberija (D4H) - Kortedala IF (D3H) 2 - 4 Bergsjövallen 1 Gräs
2014-07-31 19:00 060901105 Sjövalla FK (D7H) - Mölnlycke IS (D4H) 1 - 2 Djupedalsplan A Konstgräs
2014-07-31 19:00 060901108 Hisingsbacka FC (D4H) - Kortedala IF (D3H) 3 - 1 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-08-01 19:00 060901103 Kode IF (D4H) - Eriksbergs IF (D4H) 7 - 4 Kode IP 1 Gräs
2014-08-09 12:00 060901109 Landvetter IS (D4H) - Romelanda UF (D4H) 2 - 2 Landvetter IP A-plan
Omgång 16
2014-10-25 12:00 060901111 Lunden ÖBK (D3H) - Allstarlaget Östra Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-11-20 20:00 060901114 Kungsladugårds BK (D5H) - Göteborgs FF (D4H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-11-22 13:30 060901115 IK Virgo (D4H) - Torslanda IK (A) 3 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-11-22 14:00 060901113 Bjurslätts IF (A) - Sandarna BK (D5H) Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-11-26 20:00 060901120 Näsets SK (D2D) - Hällesåker IF (D3D) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-11-29 12:00 060901121 Stenkullen GoIK A - Härryda IF (D6H) 7 - 1 Stenkullens IP 2 KG
2014-11-29 12:00 060901122 Kärra KIF (D3H) - Kållered SK (A) 4 - 0 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2014-11-29 12:30 060901118 Kode IF (D4H) - Bergsjö IF (D5H) 1 - 4 Kode IP 3 Konstgräs
2014-11-30 12:00 060901116 Finlandia/Pallo AIF D6H - Utbynäs SK (D5H) 9 - 3 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-12-05 18:45 060901119 Kode IF (D4H) - Nol IK (D6H) Kode IP 3 Konstgräs
2014-12-06 12:00 060901123 Kärra KIF (D3H) - Hisingsbacka FC (D4H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2014-12-06 14:00 060901124 FC Komarken (D5H) - Finlandia/Pallo AIF D6H 3 - 4 Kongevi 1 Konstgräs
2014-12-12 18:00 060901117 Hisingsbacka FC (D4H) - Eriksbergs IF (D4H) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-12-13 11:45 060901125 Assyriska BK (D2H) - Kortedala IF (D3H) Ruddalen 1 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info