Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher 6-7

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2014-01-23 17:00 060903001 Utsiktens BK (HJ) - IFK Göteborg (U17) 1 - 4 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-02-01 11:00 060903047 Näsets SK (HJ) - Utsiktens BK (HJ) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-02-01 12:00 060903002 Öckerö IF (HJ) - Solväders FC (HJ) Prästängen 1 Konstgräs
2014-02-01 14:00 060903038 GAIS (P98/99) - Fredrikstad (No)(P16) 0 - 8 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2014-02-02 15:00 060903031 IF Mölndal Fotboll (D6H) - Santos Cruzazul IF (D6H) 1 - 3 Åbyvallen 1 Konstgräs
Omgång 2
2014-02-07 18:30 060903036 Gunnilse IS (P98) - Rannebergens IF (P98) 0 - 1 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2014-02-08 11:00 060903004 Öckerö IF (HJ) - Torslanda IK (HJ) 0 - 3 Prästängen 1 Konstgräs
2014-02-08 12:00 060903048 Utsiktens BK (HJ) - Sävedalens IF (HJ) 6 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-02-08 13:00 060903034 Björndammens BK (D6H) - FC Fyrklövern (D6H) 0 - 6 Furulundsplan 1 Konstgräs
2014-02-08 13:00 060903070 GAIS (P98) - Lilla Edets IF (P98) 13 - 1 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2014-02-08 14:00 060903037 Ösets BK (D6H) - Göteborgs Bosna IF (D6H) Heden 3 Konstgräs
2014-02-08 16:00 060903035 Gårda BK (D6H) - BK S:T Jakob (D6H) 8 - 2 Skatås 1 Konstgräs
2014-02-09 11:00 060903071 Neutrala IF (D6H) - Västkurd FF (D7H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-02-09 12:00 060903069 Ale United (D6H) - Nödinge SK (D6H) 3 - 2 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2014-02-09 12:15 060903032 Hällesåker IF (D3D) - Hus FF (D3D) 0 - 5 Lindevi IP 3 Konstgräs
2014-02-09 15:00 060903033 IF Mölndal Fotboll (D6H) - Alvhems IK (D6H) Åbyvallen 1 Konstgräs
Omgång 3
2014-02-11 20:00 060903065 FC Heden (D6H) - FC Fiskebäck (D5H) 1 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-02-12 19:00 060903113 Rannebergens IF (D6H) - BK Elit (D6H) 6 - 2 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-02-12 20:00 060903049 BK Wobbler (D6H) - Gårda BK (D6H) 0 - 2 Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-02-13 18:00 060903079 Rannebergens IF (P98) - Marieholm BoIK (P98) 4 - 1 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-02-15 11:00 060903006 Öckerö IF (HJ) - Hisingsbacka FC (HJ) Prästängen 1 Konstgräs
2014-02-15 11:00 060903066 Styrsö BK (D5H) - Härryda IF (D6H) 5 - 1 Påvelund 1 Konstgräs
2014-02-15 11:55 060903096 FC Heden (D6H) - Kärra KIF (C) 8 - 2 Heden 2 Konstgräs
2014-02-15 12:00 060903045 IF Warta (P98) - IF Vardar/Makedonija (P98) 2 - 1 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-02-15 12:00 060903067 Önnereds IK (D6H) - Nol IK (D6H) 2 - 2 Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-02-15 12:30 060903052 Azalea BK (HJ) - IF Warta (HJ) Majvallen 1 Konstgräs
2014-02-15 13:00 060903009 Älvängens IK (D6H) - Alvhems IK (D6H) 9 - 1 Älvevi 2 Konstgräs
2014-02-15 13:00 060903019 Landvetter IS (HJ) - Lerums IS (HJ) 2 - 2 Landvetter IP A-plan
2014-02-15 13:00 060903073 Hönö IS (D5H) - Pushers BK (D6H) 3 - 1 Hönö Arena 1
2014-02-15 14:00 060903011 Knippla IK/Hyppelns IK (D6H) - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg (D6H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-02-15 14:00 060903072 Finlandia-Pallo IF (HJ) - Assyriska BK (HJ) 4 - 3 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-02-15 14:00 060903078 Gunnilse IS (HJ) - IK Kongahälla (HJ) 4 - 1 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2014-02-15 14:30 060903007 Proletären FF (D7H) - Västkurd FF (D7H) 4 - 0 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-02-15 15:00 060903050 Torslanda IK (DE1D) - Torslanda IK (P98) 0 - 5 Torslandavallen 2 Konstgräs
2014-02-15 16:00 060903046 Ösets BK (D6H) - FC Härlanda (D6H) 3 - 3 Heden 3 Konstgräs
2014-02-15 16:15 060903014 Sävedalens IF (HJ) - Lerums IS (HJ) WO (3 - 0) Vallhamra 2 Konstgräs
2014-02-16 12:00 060903013 IFK Göteborg (P98) - Halmstads BK (P98) 2 - 7 Kviberg 2 konstgräs
2014-02-16 12:00 060903018 Älvsborg FF (HJ) - Fässbergs IF (HJ) Påvelund 1 Konstgräs
2014-02-16 12:00 060903042 Marieholm BoIK (HR) - FC Linné (HR) 3 - 4 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-02-16 13:00 060903043 IF Vardar/Makedonija (P98) - Sandarna BK (P98) Backavallen 1 Konstgräs
2014-02-16 15:00 060903055 IF Mölndal Fotboll (D6H) - FC Alingsås (D6H) 1 - 0 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-02-16 15:00 060903077 Serbiska KoIF Kozara (HJ) - Älvängens IK (HJ) 3 - 2 Kviberg 2 konstgräs
2014-02-16 15:30 060903008 Rambergets SK (D6H) - Elisedals IS (D7H) Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-02-16 15:30 060903054 Guldhedens IK (D3D) - Hällesåker IF (D3D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-02-16 16:15 060903053 Kungälvs FF (D3D) - Tjörns DFF (D3D) Kongevi 1 Konstgräs
2014-02-16 16:30 060903051 Utsiktens BK (HJ) - Gerdskens BK (HJ) 1 - 0 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-02-16 17:00 060903005 Lundby IF 06 (D6H) - Masthuggets BK (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-02-16 17:00 060903044 Jonsereds IF U-Seniorer (HR) - Öjersjö IF (D6H) Jonsereds IP 2 Konstgräs
Omgång 4
2014-02-20 20:00 060903021 Landvetter IS (HJ) - Örgryte IS (HJ) 1 - 3 Landvetter IP A-plan
2014-02-21 18:30 060903023 Ytterby IS (HJ) - Sävedalens IF (HJ) Ytterns IP 3 konstgräs
2014-02-21 19:00 060903020 Göteborgs Bosna IF (D6H) - Surte IS FK (D7H) 2 - 1 Backavallen 1 Konstgräs
2014-02-22 11:00 060903061 Näsets SK (D2D) - Alingsås KIK (D2D) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-02-22 12:00 060903025 Öckerö IF (HJ) - Utsiktens BK (HJ) Prästängen 1 Konstgräs
2014-02-22 12:00 060903028 Bergums IF (D2D) - Lerkils IF (D2D) 3 - 3 The Carpenters Arena
2014-02-22 12:00 060903076 Önnereds IK (D6H) - Grimmereds BK (D6H) 3 - 0 Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-02-22 12:00 060903081 Härryda IF (D6H) - Järnbrotts IF (D6H) Landvetter IP B-plan
2014-02-22 12:00 060903137 IFK Hindås (D6H) - IFK Hällingsjö (D?H) 2 - 0 Fagervallen 2 Konstgräs
2014-02-22 12:30 060903138 Jonsereds IF (P98) - Sävedalens IF (P98) 2 - 1 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2014-02-22 12:45 060903062 Näsets SK (D2D) - IK Rössö (D2D) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-02-22 13:00 060903075 Hönö IS (D5H) - Vrångö IF (D6H) 2 - 0 Hönö Arena 1
2014-02-22 13:30 060903074 Pushers BK (D6H) - Hälsö BK (D6H) 2 - 2 Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-02-22 13:30 060903100 Lärje-Angereds IF (U17) - Älvsborg FF (U17) 3 - 1 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2014-02-22 13:30 060903139 Backatorp IF (D7H) - Neutrala IF (D6H) 2 - 2 Backavallen 1 Konstgräs
2014-02-22 14:00 060903059 Lindome GIF (D2D) - Jitex BK (F19) 2 - 0 Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-02-22 14:30 060903027 Proletären FF (D7H) - FC Sparta (D7H) 1 - 0 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-02-22 15:00 060903017 IFK Göteborg (P98) - Falkenbergs FF (P98) Skatås 1 Konstgräs
2014-02-22 16:00 060903064 Bjurslätts IF (D7H) - Lövet/Johannebergs IF (D7H) 1 - 4 Slättadamm 2 konstgräs
2014-02-22 16:15 060903022 Brämaregårdens FC (D7H) - Näsets SK (HJ) 1 - 4 Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-02-22 16:15 060903097 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg (D6H) - Solväders FC (HJ) 4 - 4 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-02-23 12:00 060903029 Knippla IK/Hyppelns IK (D6H) - GAIS (P98/99) 2 - 3 Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-02-23 12:00 060903068 Lindome GIF (HJ) - Utsiktens BK (HJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-02-23 12:00 060903098 Kode IF (D3D) - Tjörns DFF (D3D) Kode IP 3 Konstgräs
2014-02-23 12:00 060903151 Ale United (HJ) - Ytterby IS (HJ) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2014-02-23 12:15 060903063 Hällesåker IF (D3D) - Kungälvs FF (D3D) Lindevi IP 3 Konstgräs
2014-02-23 13:00 060903080 Lerums IS (HJ) - Sandarna BK (HJ) 8 - 0 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2014-02-23 15:00 060903099 Kode IF (HJ) - IK Kongahälla (HJ) 2 - 2 Kode IP 3 Konstgräs
2014-02-23 16:00 060903136 Utbynäs SK (HJ) - Somalia SK (HJ) 4 - 1 Kviberg 2 konstgräs
2014-02-23 16:30 060903016 Assyriska BK (HJ) - Fässbergs IF (HJ) 3 - 3 Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-02-23 16:30 060903030 Jonsereds IF U-Seniorer (HR) - Ösets BK (D6H) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2014-02-23 16:30 060903112 Mölnlycke IF (P98) - Onsala BK (P98) Mölnlycke IP
2014-02-23 17:00 060903024 Lundby IF 06 (D6H) - Göteborgs SIF (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-02-23 18:00 060903165 Landvetter IF 2003 (DJ) - Floda/Tollered (DJ) Landvetter IP A-plan
2014-02-23 19:00 060903058 FC Mölndal (D3D) - Göteborgs FF (D2D) Åbyvallen 2 Konstgräs
2014-02-23 19:30 060903150 Hermansby IF (D7H) - Hålta IK (D6H) 1 - 3 Kongevi 1 Konstgräs
Omgång 5
2014-02-26 17:30 060903108 IFK Göteborg (P98) - Lerums IS (P98) Kviberg 2 konstgräs
2014-02-27 20:10 060903114 FC Härlanda (D6H) - Smirket United FC (D7H) Heden 2 Konstgräs
2014-03-01 10:00 060903184 Tuve IF (D3D) - Lerkils IF (D2D) Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-01 11:00 060903140 Göteborgs SIF (D6H) - Nol IK (D6H) 0 - 1 Heden 2 Konstgräs
2014-03-01 11:00 060903202 Landvetter IF 2003 (D3D) - IFK Örby (D1D) 2 - 0 Landvetter IP A-plan
2014-03-01 12:00 060903126 Bergums IF (D2D) - Utbynäs SK (D3D) The Carpenters Arena
2014-03-01 12:00 060903200 BK Häcken (D3D) - Hällesåker IF (D3D) Slättadamm 2 konstgräs
2014-03-01 12:15 060903154 Utsiktens BK (HJ) - Lerums IS (HJ) Ruddalen 1 Konstgräs
2014-03-01 12:30 060903102 Kode IF (D3D) - Mossens BK (D2D) Kode IP 3 Konstgräs
2014-03-01 13:00 060903086 Hönö IS (D5H) - Kärra KIF (C) 3 - 2 Hönö Arena 1
2014-03-01 13:00 060903106 Björndammens BK (D6H) - IF Mölndal Fotboll (D6H) 5 - 0 Furulundsplan 1 Konstgräs
2014-03-01 13:00 060903124 Älvängens IK (HJ) - Wargöns IK (HJ) Älvevi 2 Konstgräs
2014-03-01 13:30 060903089 Qviding FIF (D2D) - Skepplanda BTK (D2D) 6 - 1 Härlanda Park 1 Konstgräs
2014-03-01 13:30 060903153 Mölnlycke IF (P98) - Rannebergens IF (P98) Mölnlycke IP
2014-03-01 13:45 060903155 Backatorp IF (D7H) - Gothenburg Celtic FC (D6H) 3 - 2 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-01 14:00 060903091 Sandarna BK (HJ) - IK Kongahälla (HJ) 3 - 0 Majvallen 1 Konstgräs
2014-03-01 14:00 060903116 Knippla IK/Hyppelns IK (D6H) - Nossebro IF (D6H) 1 - 3 Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-03-01 14:00 060903129 Landala IF (D7H) - AIF Göteborg (D7H) 2 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-01 14:30 060903125 Proletären FF (D7H) - SK Argo (D7H) 2 - 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-03-01 15:00 060903111 Älvsborg FF (HJ) - Kärra/KIF (HJ) 2 - 1 Påvelund 1 Konstgräs
2014-03-01 15:00 060903117 Hisingsbacka FC (HJ) - Somalia SK (HJ) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-01 15:30 060903156 Mölnlycke IF (HJ) - GAIS (U17) Mölnlycke IP
2014-03-01 16:00 060903083 FC Fyrklövern (D6H) - Angered FC (D6H) 2 - 2 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-01 16:00 060903105 Bjurslätts IF (D7H) - Ösets BK (D6H) 0 - 5 Slättadamm 2 konstgräs
2014-03-01 16:00 060903182 Gårda BK (D6H) - Nödinge SK (D6H) Skatås 1 Konstgräs
2014-03-01 16:00 060903193 Utbynäs SK (HJ) - Assyriska BK (HJ) 3 - 4 Kviberg 2 konstgräs
2014-03-01 16:15 060903115 Sävedalens IF (HJ) - Jonsereds IF (HJ) 1 - 0 Vallhamra 2 Konstgräs
2014-03-02 11:00 060903128 Fässbergs IF (HJ) - Azalea BK (HJ) Frejaplan 1 K.Gräs
2014-03-02 12:00 060903123 Lindome GIF (HJ) - Askims IK (HJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-03-02 12:15 060903104 Hällesåker IF (D3D) - Jitex BK (F19) Lindevi IP 3 Konstgräs
2014-03-02 13:00 060903103 IF Vardar/Makedonija (P98) - Onsala BK (P98) Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-02 13:00 060903120 Ytterby IS (D2D) - IFK Fjärås (D2D) 1 - 0 Ytterns IP 3 konstgräs
2014-03-02 13:30 060903088 Grimmereds BK (D6H) - Real Maskin BK (D6H) 2 - 1 Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-03-02 14:00 060903127 Balltorps FF (D3D) - IK Virgo (D4D) 0 - 1 Förbovallen 1
2014-03-02 14:50 060903109 Rannebergens IF (P98) - Guldhedens IK (P98) 3 - 2 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-03-02 15:00 060903094 FC Sparta (D7H) - Marieholm BoIK (HR) 1 - 7 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-02 15:00 060903122 Öckerö IF (HJ) - Näsets SK (HJ) 1 - 5 Prästängen 1 Konstgräs
2014-03-02 15:00 060903183 Dalen/KFF (HJ) - Lekstorps IF (HJ) 2 - 4 Krokslättsvallen konstgräs
2014-03-02 15:30 060903090 Guldhedens IK (D3D) - Göteborgs FF (D2D) 0 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-02 15:45 060903082 Sävedalens IF (HJ) - Serbiska KoIF Kozara (HJ) 1 - 7 Vallhamra 2 Konstgräs
2014-03-02 16:15 060903212 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg (D6H) - Västra Frölunda IF (HJ) 8 - 0 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2014-03-02 16:45 060903093 Sjövalla FK (D7H) - Öjersjö IF (D6H) 0 - 4 Djupedalsplan A Konstgräs
2014-03-02 17:00 060903084 Kållered SK (D3D) - Kungälvs FF (D3D) Kållered Sportcenter 1
2014-03-02 17:00 060903118 Jonsereds IF U-Seniorer (HR) - Trollhättans Syrianska Föreningen (D6H) 0 - 5 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2014-03-02 17:00 060903121 Lundby IF 06 (D6H) - Götaholms BK (D6H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-03-02 17:00 060903185 Rannebergens IF (D6H) - Solväders FC (D7H) 2 - 4 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-03-02 18:00 060903152 BK Elit (D6H) - IF Jedinstvo (D6H) 1 - 4 Kviberg 2 konstgräs
2014-03-02 18:30 060903087 GAIS (P98) - Kinna IF (P98) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2014-03-02 19:00 060903092 FC Mölndal (D3D) - Sandarna BK (D3D) WO (3 - 0) Åbyvallen 2 Konstgräs
Omgång 6
2014-03-05 18:45 060903195 Ahlafors IF (D3D) - Kungälvs FF (D3D) 3 - 0 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2014-03-05 20:00 060903160 Finlandia-Pallo IF (HJ) - IK Zenith (HJ) 1 - 3 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-06 20:00 060903247 FC Fiskebäck (D5H) - Göteborgs FF (HJ) 7 - 1 Påvelund 1 Konstgräs
2014-03-08 10:00 060903176 Öckerö IF (HJ) - Kållered SK (HJ) Prästängen 1 Konstgräs
2014-03-08 11:00 060903194 Kärra/KIF (HJ) - GAIS (HJ) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2014-03-08 11:15 060903274 Fässbergs IF (HJ) - Älvsborg FF (HJ) 0 - 7 Eklandavallen Konstgräs 1
2014-03-08 11:45 060903149 Qviding FIF (HJ) - Hestrafors IF (HJ) 1 - 2 Härlanda Park 1 Konstgräs
2014-03-08 12:00 060903131 Ahlafors IF (D3D) - IK Zenith (D3D) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2014-03-08 12:00 060903133 Rannebergens IF (D6H) - Öjersjö IF (D6H) 2 - 6 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-03-08 12:00 060903167 Fotö GOIF (D6H) - Real Maskin BK (D6H) 1 - 2 Prästängen 1 Konstgräs
2014-03-08 12:00 060903178 Bergums IF (D2D) - Kode IF (D3D) 0 - 0 The Carpenters Arena
2014-03-08 12:30 060903214 Göteborgs FF (D2D) - Lerkils IF (D2D) Majvallen 1 Konstgräs
2014-03-08 13:00 060903164 Landvetter IS (HJ) - IK Kongahälla (HJ) 2 - 4 Landvetter IP A-plan
2014-03-08 13:00 060903290 Jitex BK (F19) - Lerums IS (DJ) 5 - 0 Frejaplan 1 K.Gräs
2014-03-08 13:30 060903144 Pushers BK (D6H) - FC Heden (D6H) Heden 4 Konstgräs
2014-03-08 13:30 060903146 Ösets BK (D6H) - Masthuggets BK (D6H) Heden 3 Konstgräs
2014-03-08 13:30 060903273 Utbynäs SK (D3D) - Göteborgs SIF (D2D) 5 - 1 Kviberg 5 konstgräs
2014-03-08 14:00 060903130 Gunnilse IS (HJ) - Floda BoIF (HJ) 15 - 1 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2014-03-08 14:00 060903170 Knippla IK/Hyppelns IK (D6H) - Göteborgs Bosna IF (D6H) 1 - 2 Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-03-08 14:00 060903172 Finlandia-Pallo IF (HJ) - Älvsborg FF (HJ) 3 - 0 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-08 14:00 060903181 Lövet/Johannebergs IF (D7H) - Landala IF (D7H) 5 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-08 14:15 060903246 Utsiktens BK (HJ) - Näsets SK (D6H) Ruddalen 1 Konstgräs
2014-03-08 14:30 060903179 Proletären FF (D7H) - Solväders FC (D7H) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-03-08 15:30 060903245 Örgryte IS (P98) - Mölnlycke IF (P98) Hammarviken Arena
2014-03-08 15:30 060903291 Qviding FIF P98 - Mölnlycke IF (P98) Härlanda Park 1 Konstgräs
2014-03-08 16:00 060903157 Neutrala IF (D6H) - Gothenburg Celtic FC (D6H) LP Idrottsplats 1
2014-03-08 16:00 060903159 Bjurslätts IF (D7H) - Elisedals IS (D7H) 0 - 7 Slättadamm 2 konstgräs
2014-03-08 16:00 060903166 Brämaregårdens FC (D7H) - Somalia SK (D7H) 2 - 4 Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-03-08 16:00 060903186 Gårda BK (D6H) - Nol IK (D6H) Skatås 1 Konstgräs
2014-03-08 16:00 060903196 Utbynäs SK (HJ) - Sävedalens IF (HJ) 4 - 0 Kviberg 2 konstgräs
2014-03-09 11:00 060903134 Lerums IS (HJ) - Jonsereds IF (HJ) 3 - 1 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2014-03-09 11:00 060903162 Neutrala IF (HJ) - Västkurd FF (D7H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-03-09 12:00 060903163 Älvsborg FF (HJ) - Azalea BK (HJ) 1 - 2 Påvelund 1 Konstgräs
2014-03-09 12:00 060903174 Lindome GIF (HJ) - Sjövalla FK (D7H) 4 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-03-09 12:00 060903180 Balltorps FF (D3D) - Sävedalens IF (D4D) 3 - 3 Förbovallen 1
2014-03-09 13:00 060903132 Lerums IS (D3D) - Hisingsbacka FC (D2D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2014-03-09 14:00 060903142 Lekstorps IF (HJ) - Neutrala IF (HJ) 1 - 3 LP Idrottsplats 1
2014-03-09 14:00 060903143 Hönö IS Skärgården FC (HJ) - Fässbergs IF (HJ) Hönö Arena 1
2014-03-09 14:00 060903192 Högaborg FC (D7H) - Backatorp IF (D7H) 1 - 2 Heden 3 Konstgräs
2014-03-09 14:00 060903272 Marieholm BoIK (HR) - Rödbo IF (D7H) Lövgärdesplan 2 Konstgräs
2014-03-09 15:00 060903244 Dalen/KFF (HJ) - Mölnlycke IF (HJ) 0 - 1 Krokslättsvallen konstgräs
2014-03-09 15:00 060903315 SG/97 (HJ) - Solväders FC (HJ) Ruddalen 1 Konstgräs
2014-03-09 15:30 060903169 Serbiska KoIF Kozara (HJ) - Hisingsbacka FC (HJ) 4 - 1 Kviberg 2 konstgräs
2014-03-09 15:30 060903177 Rambergets SK (D6H) - Vrångö IF (D6H) 2 - 1 Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-03-09 16:30 060903148 Assyriska BK (HJ) - IF Warta (HJ) 5 - 5 Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-03-09 16:30 060903171 Jonsereds IF U-Seniorer (HR) - Grimmereds BK (D6H) 1 - 0 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2014-03-09 17:00 060903135 Kållered SK (D3D) - Tofta GOIF (D2D) 1 - 7 Kållered Sportcenter 1
2014-03-09 17:00 060903158 BK Elit (D6H) - BK Björkåsen (D7H) Kviberg 2 konstgräs
2014-03-09 18:00 060903168 Näsets SK (HJ) - Kållered SK (HJ) Ruddalen 1 Konstgräs
2014-03-09 18:00 060903173 Menisken IF (D7H) - FC Sparta (D7H) 2 - 2 Heden 4 Konstgräs
2014-03-09 18:30 060903145 Sandarna BK (D3D) - SK Argo/Sandarna BK (D4D) Heden 2 Konstgräs
2014-03-09 18:30 060903161 Ytterby IS (HJ) - Gunnilse IS (HJ) 0 - 4 Ytterns IP 3 konstgräs
2014-03-09 19:00 060903147 FC Mölndal (D3D) - Kungälvs FF (D3D) 2 - 0 Åbyvallen 2 Konstgräs
Omgång 7
2014-03-11 19:00 060903190 Lekstorps IF (HJ) - Älvängens IK (HJ) LP Idrottsplats 1
2014-03-11 19:00 060903215 Romelanda UF (D3D) - Edet FK (D2D) 0 - 1 Romevi 3 Konstgräs
2014-03-13 18:30 060903318 BK S:T Jakob (D6H) - FC Härlanda (D6H) Heden 2 Konstgräs
2014-03-14 18:30 060903266 Ytterby IS (HJ) - Gunnilse IS (HJ) 0 - 6 Ytterns IP 3 konstgräs
2014-03-15 11:00 060903220 Kållered SK (HJ) - Sävedalens IF (HJ) Kållered Sportcenter 1
2014-03-15 11:00 060903278 Näsets SK (HJ) - Herrestads AIF (HJ) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-03-15 11:00 060903317 Fässbergs IF (HJ) - Örgryte IS (P98) 1 - 3 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-03-15 12:00 060903188 Rannebergens IF (D6H) - Västkurd FF (D7H) 4 - 2 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-03-15 12:00 060903217 Öjersjö IF (D6H) - Real Maskin BK (D6H) 9 - 0 Öjersjö IP 1 Konstgräs
2014-03-15 12:00 060903218 Ahlafors IF (D3D) - Lödöse Nygård IK (D2D) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2014-03-15 12:00 060903286 Öckerö IF (HJ) - IF Väster (HJ) 2 - 1 Prästängen 1 Konstgräs
2014-03-15 12:30 060903219 Guldhedens IK (D3D) - Utbynäs SK (D3D) 2 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-15 14:00 060903280 Knippla IK/Hyppelns IK (D6H) - FC Heden (D6H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-03-15 14:00 060903288 Landala IF (D7H) - Vrångö IF (D6H) 1 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-15 14:00 060903342 Lindome GIF (HJ) - Tölö IF (HJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-03-15 14:30 060903287 Proletären FF (D7H) - IF Jedinstvo (D6H) 2 - 5 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-03-15 15:00 060903191 Qviding FIF (HJ) - Serbiska KoIF Kozara (HJ) 3 - 1 Härlanda Park 1 Konstgräs
2014-03-15 15:00 060903275 Älvsborg FF (HJ) - Sävedalens IF (HJ) Påvelund 1 Konstgräs
2014-03-15 15:00 060903341 Angered FC (D6H) - FC Roma United (D6H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2014-03-15 16:00 060903250 BK Wobbler (D6H) - Pushers BK (D6H) 0 - 3 Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-03-15 16:00 060903319 Gårda BK (D6H) - FC Linné (D6H) 3 - 2 Skatås 1 Konstgräs
2014-03-15 16:15 060903221 Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg (D6H) - Somalia SK (D7H) 7 - 1 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-03-15 16:15 060903248 IK Kongahälla (HJ) - Landvetter IS (HJ) 3 - 1 Kongevi 1 Konstgräs
2014-03-15 16:30 060903277 Näsets SK (HJ) - Sandarna BK (HJ) 2 - 0 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-03-15 17:00 060903320 Santos Cruzazul IF (D6H) - Högaborg FC (D7H) 4 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-16 12:00 060903264 Bjurslätts IF (D7H) - BK Bifrost (D7H) 3 - 2 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-16 13:00 060903187 Kode IF (D3D) - Kungälvs FF (D3D) 3 - 0 Kode IP 3 Konstgräs
2014-03-16 13:00 060903261 IF Vardar/Makedonija (P98) - IK Kongahälla P98 0 - 0 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-16 13:00 060903283 Ytterby IS (D2D) - Jitex BK (F19) 1 - 2 Ytterns IP 3 konstgräs
2014-03-16 13:30 060903252 Grimmereds BK (D6H) - Backatorp IF (D7H) 5 - 4 Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-03-16 14:00 060903216 Marieholm BoIK (HR) - Gothenburg Celtic FC (D6H) 3 - 0 Lövgärdesplan 2 Konstgräs
2014-03-16 14:00 060903279 Balltorps FF (D3D) - Låtta Marta IF (D4D) Förbovallen 1
2014-03-16 15:00 060903258 FC Sparta (D7H) - Elisedals IS (D7H) Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-16 15:00 060903263 IF Mölndal Fotboll (D6H) - Nol IK (D6H) Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-03-16 16:30 060903346 Utsiktens BK (HJ) - Torslanda IK (HJ) 1 - 4 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-03-16 16:45 060903340 Sjövalla FK (D7H) - Björndammens BK (D6H) 2 - 3 Djupedalsplan A Konstgräs
2014-03-16 17:00 060903265 IK Kongahälla P98 - IF Warta (P98) Kongevi 1 Konstgräs
2014-03-16 17:00 060903284 Lundby IF 06 (D6H) - FC Fyrklövern (D6H) 2 - 4 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-03-16 17:30 060903282 Ytterby IS (HJ) - IF Warta (HJ) Ytterns IP 3 konstgräs
2014-03-16 18:00 060903189 BK Elit (D6H) - BK S:T Jakob (D6H) Kviberg 2 konstgräs
2014-03-16 18:00 060903285 Menisken IF (D7H) - AIF Göteborg (D7H) 2 - 4 Heden 4 Konstgräs
2014-03-16 18:00 060903289 Utbynäs SK (HJ) - Kode IF (HJ) 3 - 2 Kviberg 5 konstgräs
2014-03-16 18:00 060903334 Nödinge SK (D6H) - Surte IS FK (D7H) 2 - 1 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2014-03-16 18:30 060903276 Brämaregårdens FC (D7H) - Smirket United FC (D7H) 8 - 2 Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-03-16 18:45 060903203 Göteborgs Bosna IF (D6H) - Somalia SK (D7H) 8 - 1 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-03-16 19:00 060903253 FC Mölndal (D3D) - Hisingsbacka FC (D2D) 0 - 2 Åbyvallen 2 Konstgräs
2014-03-16 19:30 060903338 Hermansby IF (D7H) - Rödbo IF (D7H) 7 - 2 Kongevi 1 Konstgräs
Omgång 8
2014-03-08 16:00 060903213 Öckerö IF (D3D) - Hällesåker IF (D3D) 3 - 5 Prästängen 1 Konstgräs
2014-03-18 19:00 060903204 Lekstorps IF (HJ) - Kållered SK (HJ) LP Idrottsplats 1
2014-03-18 20:00 060903231 Brämaregårdens FC (D7H) - BK Björkåsen (D7H) Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-19 19:30 060903335 Öckerö IF (D3D) - IK Virgo (D4D) 2 - 0 Prästängen 1 Konstgräs
2014-03-19 20:00 060903330 Fässbergs IF (HJ) - Solväders FC (HJ) Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-03-20 20:00 060903354 Hällesåker IF (D3D) - Tuve IF (D3D) Lindevi IP 3 Konstgräs
2014-03-20 20:30 060903372 Lerums IS (HJ) - Lerums IS (C) LP Idrottsplats 1
2014-03-21 18:30 060903347 Qviding FIF (HJ) - Sävedalens IF (HJ) Härlanda Park 1 Konstgräs
2014-03-21 18:30 060903379 Hisingsbacka FC (HJ) - IF Vardar/Makedonija (HJ) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-22 09:30 060903229 Ösets BK (D6H) - Nödinge SK (D6H) 1 - 3 Påvelund 1 Konstgräs
2014-03-22 09:30 060903350 Balltorps FF (D3D) - Låtta Marta IF (D4D) Förbovallen 1
2014-03-22 10:30 060903205 Ahlafors IF (D3D) - Skepplanda BTK (D2D) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2014-03-22 11:00 060903355 Sandarna BK (HR) - Union Latino IF Majvallen 1 Konstgräs
2014-03-22 12:00 060903197 Rannebergens IF (D6H) - Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg (D6H) 2 - 3 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-03-22 12:00 060903227 Björndammens BK (D6H) - Härryda IF (D6H) Furulundsplan 1 Konstgräs
2014-03-22 12:00 060903321 Fotö GOIF (D6H) - Skärgårdens FC (D7H) 5 - 3 Prästängen 1 Konstgräs
2014-03-22 12:00 060903352 IF Warta (D4D) - Romelanda UF (D3D) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-03-22 12:00 060903375 Styrsö BK (D5H) - SK Argo (D7H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-03-22 13:00 060903345 Hönö IS (D5H) - Önnereds IK (D6H) Hönö Arena 1
2014-03-22 14:00 060903322 Bergums IF (D2D) - FC Mölndal (D3D) 3 - 1 The Carpenters Arena
2014-03-22 14:30 060903240 Proletären FF (D7H) - Somalia SK (D7H) 7 - 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-03-22 14:30 060903325 Göteborgs City FF (D7H) - BK Bifrost (D7H) 5 - 4 Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-03-22 14:30 060903373 FC Roma United (D6H) - Nol IK (D6H) 2 - 2 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-03-22 15:00 060903207 Backatorp IF (D7H) - BK Tynnered D7H Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-22 15:00 060903304 Älvsborg FF (HJ) - Gunnilse IS (HJ) 5 - 0 Påvelund 1 Konstgräs
2014-03-22 15:00 060903314 Angered FC (D6H) - Rödbo IF (D7H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2014-03-22 16:00 060903208 FC Fyrklövern (D6H) - Santos Cruzazul IF (D6H) 1 - 0 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-22 16:00 060903226 Bjurslätts IF (D7H) - Smirket United FC (D7H) 0 - 0 Slättadamm 2 konstgräs
2014-03-22 16:00 060903230 Brämaregårdens FC (D7H) - IF Väster (HJ) Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-03-22 16:00 060903337 Hjuviks AIK (D7H) - Göteborgs Bosna IF (D6H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2014-03-22 16:00 060903362 Utbynäs SK (HJ) - Floda BoIF (HJ) Kviberg 5 konstgräs
2014-03-22 16:30 060903210 Örgryte IS P99 - IFK Göteborg (P98) Hammarviken Arena
2014-03-23 12:00 060903237 Lindome GIF (HJ) - Mölnlycke IF (HJ) 2 - 2 Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-03-23 12:00 060903239 Balltorps FF (D3D) - Öckerö IF (D3D) Förbovallen 1
2014-03-23 12:15 060903225 Hällesåker IF (D3D) - Sandarna BK (D3D) 8 - 1 Lindevi IP 3 Konstgräs
2014-03-23 12:30 060903329 Gothenburg Celtic FC (D6H) - IF Mölndal Fotboll (D6H) Heden 2 Konstgräs
2014-03-23 13:00 060903224 IF Vardar/Makedonija (P98) - Qviding FIF P98 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-23 13:00 060903243 Hisingsbacka FC (D2D) - Alingsås KIK (D2D) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-23 13:00 060903331 Real Maskin BK (D6H) - BK Elit (D6H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2014-03-23 13:00 060903377 Landvetter IF 2003 (D3D) - BK Häcken (D3D) 5 - 1 Landvetter IP A-plan
2014-03-23 13:30 060903211 Grimmereds BK (D6H) - BK Björkåsen (D7H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-03-23 14:00 060903198 Lindome GIF P98 - Tölö IF P98 1 - 6 Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-03-23 14:00 060903199 Göteborgs SIF (D6H) - Pushers BK (D6H) 1 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-23 14:00 060903305 Marieholm BoIK (HR) - IF Jedinstvo (D6H) Lövgärdesplan 2 Konstgräs
2014-03-23 14:00 060903324 BK S:T Jakob (D6H) - Högaborg FC (D7H) 4 - 3 Heden 3 Konstgräs
2014-03-23 14:30 060903351 Örgryte IS (P98) - Lärje-Angereds IF (P98) Hammarviken Arena
2014-03-23 14:45 060903374 Hisingsbacka FC (HJ) - Neutrala IF (D6H) 13 - 1 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-23 15:00 060903376 Dalen/KFF (HJ) - Fässbergs IF (HJ) Krokslättsvallen konstgräs
2014-03-23 15:15 060903323 Hönö IS Skärgården FC (HJ) - Donsö IS (HJ) 4 - 9 Hönö Arena 1
2014-03-23 15:45 060903348 Partille FC (D6H) - Göteborgs Bosna IF (D6H) Lexby 2 Konstgräs
2014-03-23 16:00 060903228 Rannebergens IF (P98) - IK Kongahälla P98 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-03-23 16:15 060903241 Somalia SK (D7H) - Landala IF (D7H) 1 - 1 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2014-03-23 16:45 060903223 Sjövalla FK (D7H) - Göteborgs Bosna IF (D6H) 0 - 0 Djupedalsplan B Konstgräs
2014-03-23 17:00 060903209 Kållered SK (D3D) - Tölö FF (D3D) Kållered Sportcenter 1
2014-03-23 17:00 060903236 Lundby IF 06 (D6H) - FC Sparta (D7H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-03-23 17:30 060903380 IF Angered United (D2D) - Utbynäs SK (D3D) Hjällbovallen 2 Konstgräs
2014-03-23 18:00 060903232 Jonsereds IF U-Seniorer (HR) - Tollereds IF D6H 2 - 2 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2014-03-23 18:00 060903235 Menisken IF (D7H) - Solväders FC (D7H) 4 - 2 Heden 4 Konstgräs
2014-03-23 19:30 060903339 Hermansby IF (D7H) - Surte IS FK (D7H) Kongevi 1 Konstgräs
2014-03-29 12:00 060903222 BK Häcken (D3D) - FC Mölndal (D3D) 2 - 1 Slättadamm 2 konstgräs
Omgång 9
2014-03-25 18:30 060903378 Hisingsbacka FC (HJ) - Fässbergs IF (HJ) 12 - 3 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-27 18:30 060903141 Hönö IS (D5H) - Fotö GOIF (D6H) 6 - 1 Hönö Arena 1
2014-03-27 19:15 060903300 Balltorps FF (D3D) - Lerums IS (D3D) Förbovallen 1
2014-03-27 19:30 060903307 Ytterby IS (D2D) - Lödöse Nygård IK (D2D) 2 - 3 Ytterns IP 3 konstgräs
2014-03-27 19:30 060903309 Lindome GIF (HJ) - IK Kongahälla (HJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-03-27 20:00 060903358 FC Sparta (D7H) - Lundby IF 06 (D6H) 0 - 2 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-27 20:30 060903360 Utbynäs SK (HJ) - Dalen/KFF (HJ) Kviberg 2 konstgräs
2014-03-27 20:30 060903398 Backa BK (D6H) - Union Latino IF Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-28 18:30 060903357 Göteborgs City FF (D7H) - Solväders FC (D7H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-03-28 19:00 060903268 Lerums IS (HJ) - Brämhults IK HJ 8 - 2 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2014-03-29 10:00 060903310 Öckerö IF (HJ) - Azalea BK (HJ) Prästängen 1 Konstgräs
2014-03-29 10:40 060903270 Örgryte IS P99 - IF Elfsborg P99 2 - 3 Hammarviken Arena
2014-03-29 11:00 060903396 Näsets SK (D2D) - Bergdalens IK 3 - 5 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-03-29 12:00 060903391 IF Warta (D4D) - Sandarna BK (D3D) 2 - 2 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-03-29 13:00 060903292 Lindome GIF (D2D) - Borås GoIF D2D Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-03-29 13:00 060903298 Landvetter IS (HJ) - Sävedalens IF (HJ) 6 - 0 Landvetter IP B-plan
2014-03-29 13:00 060903311 Älvängens IK (D6H) - Lödöse Nygård IK D6H 3 - 0 Älvevi 2 Konstgräs
2014-03-29 13:00 060903397 Croatia Göteborg (D6H) - Masthuggets BK (D6H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2014-03-29 14:00 060903299 Hisingsbacka FC (D2D) - Ahlafors IF (D3D) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2014-03-29 14:00 060903306 Finlandia-Pallo IF (HJ) - Mölnlycke IF (HJ) 1 - 4 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-29 14:00 060903312 Bergums IF (D2D) - Guldhedens IK (D3D) 3 - 2 The Carpenters Arena
2014-03-29 14:00 060903326 Landala IF (D7H) - Järnbrotts IF (D6H) 1 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-03-29 14:15 060903302 Knippla IK/Hyppelns IK (D6H) - Tollereds IF D6H 1 - 0 Överåsvallen 1 Konstgräs
2014-03-29 14:30 060903313 Proletären FF (D7H) - Fotö GOIF (D6H) 3 - 3 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2014-03-29 15:30 060903296 Elisedals IS (D7H) - Töllsjö IF A D6H 1 - 3 Kviberg 2 konstgräs
2014-03-29 16:00 060903269 FC Fyrklövern (D6H) - Härryda IF (D6H) Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-29 16:15 060903384 Västra Frölunda IF (HJ) - IF Warta (HJ) Ruddalen 1 Konstgräs
2014-03-29 16:15 060903393 Somalia SK (HJ) - Neutrala IF (HJ) 3 - 4 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2014-03-29 17:00 060903297 Ösets BK (D6H) - Vessigebro BK (D6H) 5 - 0 Heden 2 Konstgräs
2014-03-30 09:30 060903271 Örgryte IS P99 - Torslanda IK P99 Hammarviken Arena
2014-03-30 11:00 060903381 FC Sparta (D7H) - Angered FC (D6H) 1 - 3 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-30 12:00 060903327 Lindome GIF (HJ) - Kållered SK (HJ) 6 - 0 Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-03-30 13:00 060903294 IF Vardar/Makedonija (P98) - Kärra/Klareberg IF P98 Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-30 13:15 060903385 IK Zenith (D3D) - Hällesåker IF (D3D) 1 - 4 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2014-03-30 13:30 060903254 Rannebergens IF (D6H) - Neutrala IF (D6H) 5 - 6 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2014-03-30 13:30 060903255 Grimmereds BK (D6H) - Lövet/Johannebergs IF (D7H) Apelsinplan 2 Konstgräs
2014-03-30 14:00 060903333 Gothenburg Celtic FC (D6H) - FK Lokomotiv (D6H) Heden 4 Konstgräs
2014-03-30 14:00 060903395 IF Warta (P98) - Kode IF Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2014-03-30 14:00 060903401 Jonsereds IF (HJ) - Sävedalens IF (HJ) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2014-03-30 14:15 060903390 Kode IF (HJ) - Onsala BK (D2D) Kode IP 3 Konstgräs
2014-03-30 15:00 060903387 Dalen/KFF (HJ) - Assyriska BK (HJ) 1 - 2 Krokslättsvallen konstgräs
2014-03-30 15:00 060903389 Mölnlycke IF (HJ) - Älvsborg FF (HJ) 1 - 3 Landvetter IP A-plan
2014-03-30 16:00 060903267 Backatorp IF (D7H) - Rambergets SK (D6H) Backavallen 1 Konstgräs
2014-03-30 16:00 060903328 Gårda BK (D6H) - Pushers BK (D6H) Skatås 1 Konstgräs
2014-03-30 16:00 060903383 Göteborgs FF (D2D) - Utbynäs SK (D3D) Heden 4 Konstgräs
2014-03-30 16:00 060903386 Tuve IF (D3D) - Sävedalens IF (D4D) 1 - 6 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-30 16:30 060903295 Jonsereds IF U-Seniorer (HR) - Sätila/Ubbhult utv 3 - 0 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2014-03-30 16:45 060903343 Sjövalla FK (D7H) - BK S:T Jakob (D6H) 1 - 1 Djupedalsplan A Konstgräs
2014-03-30 18:00 060903256 BK Elit (D6H) - BK Wobbler (D6H) Kviberg 2 konstgräs
2014-03-30 18:00 060903259 Lekstorps IF (HJ) - Näsets SK (HJ) 1 - 3 LP Idrottsplats 1
2014-03-30 18:00 060903260 Finlandia-Pallo IF P98 - Assyriska BK Pojkar 98 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-03-30 18:00 060903359 Utbynäs SK (HJ) - Lerums IS (HJ) 2 - 2 Kviberg 5 konstgräs
2014-03-30 18:30 060903308 Menisken IF (D7H) - Smirket United FC (D7H) Heden 4 Konstgräs
2014-03-30 19:30 060903303 Ytterby IS (HJ) - Fässbergs IF (HJ) Ytterns IP 3 konstgräs
2014-04-05 14:30 060903388 Proletären FF - Käringöns FC Åkeredsvallen 2 Konstgräs
Omgång 10
2014-04-01 19:30 060903382 Angered FC (D6H) - Göteborgs SIF (D6H) 2 - 2 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2014-04-03 19:30 060903369 Lindome GIF (HJ) - GAIS (HJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-04-03 20:00 060903361 Gårda BK (D6H) - Galgbackens IF (D?H) Skatås 1 Konstgräs
2014-04-03 20:00 060903400 IK Zenith (D3D) - IF Angered United (D2D) Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2014-04-05 11:00 060903404 Sandarna BK (HJ) - Göteborgs FF (HJ) 1 - 2 Majvallen 1 Konstgräs
2014-04-05 12:15 060903407 Hällesåker IF (D3D) - Kode IF (D3D) Lindevi IP 3 Konstgräs
2014-04-05 18:00 060903370 IK Virgo (D4D) - FC Solsiden (D?D) 2 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-04-06 13:30 060903366 Kungälvs FF (D3D) - Landvetter IF 2003 (D3D) Landvetter IP A-plan
2014-04-06 14:00 060903402 Lövet/Johannebergs IF (D7H) - AIF Göteborg (D7H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2014-04-06 15:00 060903367 FC Sparta (D7H) - Landala IF (D7H) Krokängsplan 1 Konstgräs
2014-04-06 16:00 060903403 Tuve IF (D3D) - Tjörns DFF (D3D) 1 - 5 Tuvevallen 2 Konstgräs
2014-04-06 17:00 060903364 Kållered SK (D3D) - Frillesås FF (D3D) 0 - 2 Kållered Sportcenter 1
2014-04-06 17:00 060903405 IK Kongahälla (C) - Hermansby IF (D7H) 4 - 2 Kongevi 1 Konstgräs
2014-04-06 18:00 060903368 Menisken IF (D7H) - Brämaregårdens FC (D7H) 2 - 1 Heden 4 Konstgräs
2014-04-06 18:00 060903406 Koda FC - Somalia SK 2 - 3 Bergsjövallen 2 Konstgräs
Omgång 13
2014-04-26 15:00 060903408 Mölnlycke IF (P98) - BK Häcken (P98) Mölnlycke IP
2014-05-11 17:00 060903409 IK Kongahälla (C) - Surte IS FK (D7H) Kongevi 1 Konstgräs
2014-05-13 19:00 060903410 Göteborgs Flickstadslag F-98 - Västergötlands Stadlag F-98 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2014-09-22 19:30 060903422 Kungsladugårds BK - Eriksbergs IF Apelsinplan 2 Konstgräs
Omgång 14
2014-04-23 17:30 060903371 Ytterby IS (HJ) - Diseröd SK (D7H) Ytterns IP 3 konstgräs
2014-07-12 11:00 060903411 Utsiktens BK (HJ) - IK Oddevold (HJ) 2 - 2 Ruddalen 1 Konstgräs
Omgång 15
2014-07-19 13:00 060903412 Björndammens BK (D6H) - Hed IF (D7H) 0 - 5 Furulundsplan 1 Konstgräs
2014-08-02 14:30 060903413 Knippla IK/Hyppelns IK (D6H) - Arentorp Helås FK (D6H) Knippla 1 Gräs
2014-08-03 12:00 060903414 Surte IS FK (D7H) - BK Wobbler (D6H) 2 - 5 Surte 1 Gräs
2014-08-06 19:30 060903417 Angered FC (D6H) - Lundby IF 06 (D6H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2014-08-07 19:00 060903415 Sjövalla FK (D7H) - Mölnlycke IS (U-lag) 5 - 1 Djupedalsplan A Konstgräs
2014-08-10 14:00 060903419 Sävedalens IF (D4D) - Landvetter IF 2003 (D3D) Vallhamra 2 Konstgräs
2014-08-10 16:00 060903418 Kungälvs FF (D3D) - SK Argo/Sandarna BK (D4D) Kongevi 1 Konstgräs
2014-08-15 18:30 060903421 Götaholms BK (D6H) - Götaholms BK (HR) Gamlestadsvallen 1 Gräs
Omgång 16
2014-08-13 19:00 060903420 Floda/Tollered (DJ) - Sävedalens IF 3 - 1 Spinnarvallen 1 Gräs
2014-10-19 13:00 060903423 Ahlafors IF (D3D) - Landvetter IF 2003 (D3D) WO (3 - 0) Älvevi 2 Konstgräs
2014-10-19 15:00 060903424 Ytterby IS (D2D) - Utbynäs SK (D3D) 3 - 4 Ytterns IP 3 konstgräs
2014-10-19 18:00 060903425 Sandarna BK C - Somalia SK (D7H) Heden 3 Konstgräs
2014-10-26 15:00 060903426 Landvetter IF 2003 (D3D) - Utbynäs SK (D3D) 1 - 0 Landvetter IP A-plan
2014-11-08 12:00 060903427 Qviding FIF (D2D) - Skepplanda BTK (D2D) 3 - 3 Härlanda Park 1 Konstgräs
2014-11-23 13:00 060903428 Näsets SK (D2D) - Sävedalens IF (D4D) Åkeredsvallen 2 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info