Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - HA DM Slutspel

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2014-03-25 19:30 130223002 Glumslövs FF (5) - Svalövs BK (5) 2 - 0 Örevångs IP
2014-03-25 19:30 130223015 Everöds IF (6) - Hallands Nations FF (5) 1 - 4 Tallavallen
2014-03-25 20:00 130223011 Lunds SK (5) - KSF Kosova IF (5) 5 - 1 Smörlyckans IP
2014-03-26 19:30 130223016 Bosnien Hercegovinas SK (5) - Uppåkra IF (5) 5 - 3 Heleneholms IP
2014-03-27 18:30 130223001 Askeröds IF (5) - Kävlinge GIF (6) 2 - 5 Hörby IP
2014-03-27 19:30 130223004 BK Skansen (6) - KSF Makedonija (5) 5 - 4 e.s. Köpingeskolan
2014-03-29 12:00 130223003 Lunds BOIS (5) - Klågerups GIF (6) 5 - 0 Gunnesbo Gård
2014-03-29 14:00 130223005 Bara GoIF (5) - Helsingborg City FC (6) 1 - 0 Bara IP
2014-03-30 11:00 130223007 Ballingslöv GoIF (6) - Löberöds IF (6) WO (3 - 0) Österås IP
2014-03-30 11:00 130223008 Förslövs IF (5) - Väsby FK (6) 7 - 6 Förslövs konstgräs
2014-03-30 12:00 130223014 Lunds FF (5) - BK Landora (6) 5 - 2 Smörlyckans IP
2014-03-30 13:00 130223010 AIF Barrikaden (6) - Eriksfälts FF (5) 3 - 1 Rosengård Norra IP
2014-03-30 14:00 130223012 Trollenäs IF (5) - Torna Hällestads IF (6) OW (0 - 3) Berga IP, konstgräs
2014-03-30 14:00 130223013 Ovesholms IF (5) - Vinslövs IF (5) 3 - 0 Slottsvallen
2014-03-30 15:00 130223009 Södra Sandby IF (5) - Rosengård FF (7) 5 - 2 Södra Sandby IP
2014-03-30 16:00 130223006 Lilla Torg FF (5) - Bjuvstorps FF (5) 5 - 2 Mariedals IP
2014-04-03 19:15 130223018 Kävlinge GIF (6) - BK Skansen (6) 2 - 4 Högalids IP
2014-04-04 19:00 130223022 Lunds SK (5) - Södra Sandby IF (5) 1 - 0 Smörlyckans IP
2014-04-05 12:00 130223017 Lunds FF (5) - Bosnien Hercegovinas SK (5) 0 - 2 Smörlyckans IP
2014-04-05 12:00 130223019 Lunds BOIS (5) - Bara GoIF (5) 1 - 2 Gunnesbo Gård
2014-04-05 13:00 130223021 Förslövs IF (5) - Ballingslöv GoIF (6) 3 - 4 Bjärevallen
2014-04-06 14:00 130223023 Glumslövs FF (5) - Ovesholms IF (5) 7 - 6 e.s. Tågarps IP
2014-04-06 15:00 130223020 Torna Hällestads IF (6) - Lilla Torg FF (5) 5 - 4 Tornavallen
2014-04-06 16:00 130223024 Hallands Nations FF (5) - AIF Barrikaden (6) 2 - 0 Klostergårdens IP
Omgång 2
2014-04-23 18:15 130223025 Bara GoIF (5) - Hittarps IK (3) 2 - 5 Bara IP
2014-04-23 18:30 130223029 BK Skansen (6) - IFÖ Bromölla IF (3) 1 - 2 Albäcksvallen
2014-04-23 18:30 130223032 Västra Karups IF (4) - Glumslövs FF (5) 5 - 0 Västra Karups IP
2014-04-23 18:30 130223034 BK Flagg (4) - Kulladals FF (4) 1 - 0 Dalhems IP
2014-04-23 18:30 130223035 BK Olympic (3) - Åkarps IF (4) 3 - 0 Lindängens IP, Malmö
2014-04-23 18:30 130223038 Klippans FF (4) - IFK Malmö FK (3) WO (3 - 0) Forsby IP
2014-04-23 18:45 130223030 Ballingslöv GoIF (6) - IF Lödde (3) 0 - 5 Optimera Arena, Ballingslöv
2014-04-23 19:00 130223026 Staffanstorps GIF (3) - Hallands Nations FF (5) 4 - 1 Staffansvallen
2014-04-23 19:00 130223027 Höörs IS (4) - Torna Hällestads IF (6) 4 - 2 Färs o Frosta Arena
2014-04-23 19:00 130223028 Bosnien Hercegovinas SK (5) - Råå IF (3) 0 - 1 Rosengårds IP
2014-04-23 19:00 130223031 IFK Hässleholm (3) - Lunds SK (5) 3 - 1 Österås IP
2014-04-23 19:00 130223033 Veberöds AIF (4) - FK Bosna (4) 0 - 1 Romelevallen
2014-04-23 19:00 130223036 Hyllie IK (3) - Skabersjö IF (4) 7 - 0 Kulladals IP, konstgräs
2014-04-23 19:00 130223037 Vejby IF (4) - Helsingborgs AIS (4) 4 - 1 Vejby IP
2014-04-23 19:00 130223039 Furulunds IK (4) - IFK Trelleborg FK (3) 1 - 7 Ljungvalla IP
2014-04-23 19:00 130223041 Svedala IF (4) - Borstahusens BK (3) 1 - 2 Aggarpsvallen
2014-04-24 20:00 130223040 Limhamns FF (4) - Husie IF (3) 1 - 2 Limhamns IP
Omgång 3
2014-05-13 18:30 130223044 Kristianstads FF (1) - BK Olympic (3) 5 - 2 Kristianstads Arenaområde
2014-05-13 19:00 130223048 Högaborgs BK (2) - Västra Karups IF (4) 2 - 1 Harlyckan
2014-05-13 19:00 130223055 IF Lödde (3) - Hässleholms IF (2) 0 - 1 Tolvans IP
2014-05-13 20:00 130223051 Hittarps IK (3) - Torns IF (2) 3 - 2 Laröds IP
2014-05-14 19:00 Spelas 14/5! 130223042 KSF Prespa Birlik (2) - Höörs IS (4) WO (3 - 0) Heleneholms IP
2014-05-14 19:00 130223043 Kvarnby IK (2) - Hyllie IK (3) 2 - 1 Bäckagårds IP
2014-05-14 19:00 130223045 IFK Trelleborg FK (3) - Trelleborgs FF (1) 0 - 5 Vångavallen, Trelleborg
2014-05-14 19:00 130223046 Eskilsminne IF (2) - Klippans FF (4) 3 - 2 Harlyckan
2014-05-14 19:00 130223047 IF Limhamn Bunkeflo (2) - BK Flagg (4) 1 - 2 Limhamns IP
2014-05-14 19:00 130223050 Borstahusens BK (3) - FC Höllviken (2) 1 - 3 Ulkavallen IP
2014-05-14 19:00 130223052 FK Bosna (4) - Höganäs BK (2) 2 - 0 Ättekulla IP
2014-05-14 19:00 130223053 FC Rosengård 1917 (2) - Staffanstorps GIF (3) 5 - 1 Rosengårds IP
2014-05-14 19:00 130223054 BW 90 IF (2) - Vejby IF (4) 4 - 0 Bjärsjölagårds IP
2014-05-21 18:30 130223049 Husie IF (3) - Landskrona BoIS (SE) 5 - 0 Husiegårds IP
2014-05-21 18:30 130223056 IFÖ Bromölla IF (3) - GIF Nike (2) 2 - 1 Strandängens IP
2014-05-21 19:00 130223057 Råå IF (3) - IFK Hässleholm (3) 1 - 2 Råå IP
Omgång 4
2014-06-10 19:00 130223059 FC Höllviken (2) - Högaborgs BK (2) 3 - 5 e.f. Höllvikens IP
2014-06-10 19:00 130223062 Hässleholms IF (2) - Hittarps IK (3) 2 - 5 Österås IP
2014-06-11 19:00 130223058 Trelleborgs FF (1) - FK Bosna (4) 10 - 0 Vångavallen, Trelleborg
2014-06-11 19:00 130223060 Kvarnby IK (2) - Husie IF (3) 3 - 4 Bäckagårds IP
2014-06-11 19:00 130223061 IFÖ Bromölla IF (3) - Eskilsminne IF (2) 0 - 5 Strandängens IP
2014-06-11 19:00 130223063 IFK Hässleholm (3) - BW 90 IF (2) 1 - 3 Österås IP
2014-06-11 19:00 130223064 KSF Prespa Birlik (2) - FC Rosengård 1917 (2) 1 - 2 Heleneholms IP
2014-06-11 19:00 130223065 BK Flagg (4) - Kristianstads FF (1) 1 - 2 Dalhems IP
Omgång 5
2014-07-18 19:00 130223069 Hittarps IK (3) - FC Rosengård 1917 (2) 2 - 4 Laröds IP
2014-07-30 19:00 130223066 Husie IF (3) - Trelleborgs FF (1) 3 - 5 e.s. Husiegårds IP
2014-08-01 18:30 130223068 Kristianstads FF (1) - Högaborgs BK (2) 3 - 1 Kristianstads Arenaområde
2014-08-26 19:00 130223067 Eskilsminne IF (2) - BW 90 IF (2) 4 - 2 Harlyckan
Omgång 6
2014-08-27 18:00 130223071 FC Rosengård 1917 (2) - Kristianstads FF (1) 5 - 2 Rosengård, Tävlingsarena
2014-09-10 19:00 130223072 Trelleborgs FF (1) - Eskilsminne IF (2) 2 - 1 Vångavallen, Trelleborg
Omgång 7
2014-11-05 19:00 130223073 FC Rosengård 1917 (2) - Trelleborgs FF (1) 1 - 2 Malmö IP

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info