Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 10(05) Höst A

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-08-22 11:00 Bergums IF Vit - Angered FC Vit The Carpenters Arena 22
2015-08-22 11:00 Lerums IS - Floda BoIF Rydsbergsplan 12 Konstgräs
2015-08-22 12:00 Bergums IF Blå - Angered FC Svart The Carpenters Arena 22
2015-08-22 14:00 IF Warta Vit - IF Mölndal Fotboll Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
2015-08-22 15:00 IF Warta Svart - Qviding FIF Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
2015-08-23 10:45 FT14 - Stenkullen GoIK Tuvevallen 21 Konstgräs
2015-08-23 14:00 IFK Björkö - Bergums IF Björkö gräs 11
2015-08-24 18:00 Hovås Billdal IF 1 - Sandarna BK Billdalsvallen 12
2015-08-24 18:00 Kållered SK 1 - Landvetter IF 2003 Röd Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2015-08-24 18:00 Solängens BK Grön - Backatorp IF Röd Eklandavallen 11
2015-08-24 18:45 Öjersjö IF Blå - Öckerö IF Öjersjö IP 12 Konstgräs
2015-08-24 18:45 Öjersjö IF Vit - Utbynäs SK Öjersjö IP 11 Konstgräs
2015-08-24 19:00 Kållered SK 2 - Landvetter IF 2003 Vit Kållered Sportcenter Skogsbo 1
Omgång 2
2015-08-29 13:00 Örgryte IS - Kållered SK 2 ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2015-08-30 11:00 Lerums IS - IFK Björkö Rydsbergsplan 11 Konstgräs
2015-08-30 11:00 Backatorp IF Röd - Bergums IF Vit Lillhagsparken 7-manna
2015-08-30 12:45 Angered FC Svart - Öjersjö IF Vit Bläsebovallen 12 Konstgräs
2015-08-30 12:45 Floda BoIF - FT14 Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2015-08-30 13:00 Landvetter IF 2003 Röd - Solängens BK Grön Landvetter IP B-plan 21
2015-08-30 13:45 Angered FC Vit - Öjersjö IF Blå Bläsebovallen 12 Konstgräs
2015-08-30 14:00 Landvetter IF 2003 Vit - Solängens BK Landvetter IP B-plan 21
2015-08-30 14:15 Stenkullen GoIK - Hovås Billdal IF 1 Stenkullens IP 21 KG
2015-08-30 14:30 Öckerö IF - IF Warta Vit Prästängen 3 9M9 Konstgräs
2015-08-30 16:00 Sandarna BK - Kållered SK 1 Heden 5 Konstgräs 7M7
2015-08-31 18:00 Utbynäs SK - IF Warta Svart Kviberg 15:1
2015-08-31 19:00 Qviding FIF - IF Mölndal Fotboll Skatås 21
Omgång 3
2015-09-05 14:45 IF Warta Vit - Floda BoIF Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
2015-09-05 15:45 IF Warta Svart - Lerums IS Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
2015-09-06 11:00 Bergums IF Vit - Öckerö IF The Carpenters Arena 21
2015-09-06 12:00 Bergums IF Blå - Utbynäs SK The Carpenters Arena 21
2015-09-06 12:00 FT14 - Sandarna BK Tuvevallen 22 Konstgräs
2015-09-06 14:00 IFK Björkö - Örgryte IS Björkö gräs 11
2015-09-07 17:45 Hovås Billdal IF 1 - Landvetter IF 2003 Röd Billdalsvallen 12
2015-09-07 17:45 Kållered SK 1 - Backatorp IF Röd Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2015-09-07 18:00 Solängens BK Grön - Angered FC Vit Eklandavallen 11
2015-09-07 18:45 Öjersjö IF Blå - IF Mölndal Fotboll Öjersjö IP 12 Konstgräs
2015-09-07 18:45 Öjersjö IF Vit - Qviding FIF Öjersjö IP 11 Konstgräs
2015-09-07 19:00 Solängens BK - Angered FC Svart Eklandavallen 11
2015-09-08 17:30 Stenkullen GoIK - Bergums IF Stenkullens IP 21 KG
Omgång 4
2015-09-12 10:45 Sandarna BK - Solängens BK Grön Majvallen 12 Konstgräs
2015-09-12 12:00 Floda BoIF - Hovås Billdal IF 1 Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2015-09-12 13:30 Bergums IF - Kållered SK 2 The Carpenters Arena 21
2015-09-12 13:45 Angered FC Vit - IF Warta Vit Bläsebovallen 12 Konstgräs
2015-09-12 14:45 Angered FC Svart - IF Warta Svart Bläsebovallen 12 Konstgräs
2015-09-13 11:00 Öckerö IF - Utbynäs SK Prästängen 3 9M9 Konstgräs
2015-09-13 11:00 Backatorp IF Röd - Öjersjö IF Blå Lillhagsparken 7-manna
2015-09-13 11:45 Stenkullen GoIK - Kållered SK 1 Stenkullens IP 21 KG
2015-09-13 12:00 Örgryte IS - Solängens BK ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2015-09-13 13:15 Landvetter IF 2003 Röd - Bergums IF Vit Landvetter IP B-plan 21
2015-09-13 14:15 Landvetter IF 2003 Vit - Bergums IF Blå Landvetter IP B-plan 21
2015-09-14 18:00 IF Mölndal Fotboll - FT14 Enerbacksplan Gräs 7M7
2015-09-14 19:00 Qviding FIF - IFK Björkö Skatås 21
Omgång 5
2015-09-19 11:00 Bergums IF Vit - IF Mölndal Fotboll The Carpenters Arena 22
2015-09-19 11:00 Örgryte IS - Sandarna BK ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2015-09-19 12:00 Bergums IF Blå - Qviding FIF The Carpenters Arena 22
2015-09-19 12:45 FT14 - Landvetter IF 2003 Röd Tuvevallen 22 Konstgräs
2015-09-20 13:00 IFK Björkö - Landvetter IF 2003 Vit Björkö gräs 11
2015-09-20 14:15 IF Warta Vit - Stenkullen GoIK Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
2015-09-20 15:15 IF Warta Svart - Bergums IF Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
2015-09-21 18:00 Hovås Billdal IF 1 - Backatorp IF Röd Billdalsvallen 12
2015-09-21 18:00 Kållered SK 1 - Angered FC Vit Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2015-09-21 18:00 Kållered SK 2 - Angered FC Svart Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2015-09-21 18:00 Solängens BK Grön - Öckerö IF Eklandavallen 11
2015-09-21 18:45 Öjersjö IF Blå - Floda BoIF Öjersjö IP 12 Konstgräs
2015-09-21 18:45 Öjersjö IF Vit - Lerums IS Öjersjö IP 11 Konstgräs
2015-09-21 19:00 Solängens BK - Utbynäs SK Eklandavallen 11
Omgång 6
2015-09-26 10:00 Sandarna BK - Bergums IF Vit Majvallen 12 Konstgräs
2015-09-26 11:00 Lerums IS - Kållered SK 2 Rydsbergsplan 12 Konstgräs
2015-09-26 13:45 Bergums IF - Solängens BK The Carpenters Arena 22
2015-09-26 15:00 Stenkullen GoIK - Solängens BK Grön Stenkullens IP 21 KG
2015-09-27 11:00 Backatorp IF Röd - IF Warta Vit Backavallen 1 Konstgräs
2015-09-27 12:00 Örgryte IS - Bergums IF Blå ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2015-09-27 12:15 Floda BoIF - Kållered SK 1 Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2015-09-27 13:15 Öckerö IF - FT14 Prästängen 3 9M9 Konstgräs
2015-09-27 13:15 Landvetter IF 2003 Röd - Öjersjö IF Blå Landvetter IP B-plan 21
2015-09-27 14:15 Landvetter IF 2003 Vit - Öjersjö IF Vit Landvetter IP B-plan 21
2015-09-28 17:45 Utbynäs SK - IFK Björkö Kviberg 15:1
2015-09-28 17:45 IF Mölndal Fotboll - Hovås Billdal IF 1 Enerbacksplan Gräs 7M7
Omgång 7
2015-10-03 12:00 Bergums IF Vit - Floda BoIF The Carpenters Arena 22
2015-10-03 12:30 FT14 - Backatorp IF Röd Tuvevallen 22 Konstgräs
2015-10-03 13:00 Bergums IF Blå - Lerums IS The Carpenters Arena 22
2015-10-05 17:30 Hovås Billdal IF 1 - Angered FC Vit Billdalsvallen 12
2015-10-05 17:30 Kållered SK 1 - Öckerö IF Kållered Sportcenter Skogsbo 1
2015-10-05 17:30 Kållered SK 2 - Utbynäs SK Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2015-10-05 18:00 Solängens BK Grön - IF Mölndal Fotboll Eklandavallen 11
2015-10-05 18:45 Öjersjö IF Blå - Stenkullen GoIK Öjersjö IP 12 Konstgräs
2015-10-05 18:45 Öjersjö IF Vit - Bergums IF Öjersjö IP 11 Konstgräs
2015-10-05 19:00 Solängens BK - Qviding FIF Eklandavallen 11
2015-10-10 12:00 IF Warta Vit - Sandarna BK Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs
2015-10-10 13:00 IF Warta Svart - Örgryte IS Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs
2015-10-11 13:15 Angered FC Vit - Landvetter IF 2003 Röd Bläsebovallen 11 Konstgräs
2015-10-11 14:15 Angered FC Svart - Landvetter IF 2003 Vit Bläsebovallen 11 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info