Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 10(05) Höst B

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-08-22 11:00 Kärra KIF Blå - Älvsborg FF Vit Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2015-08-22 12:00 Kärra KIF Gul - Älvsborg FF Blå Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2015-08-23 12:00 Mölnlycke IF Gul-svart - Azalea BK Svart Djupedalsplan B Konstgräs höger
2015-08-23 12:00 Mölnlycke IF Gul - Azalea BK Orange Djupedalsplan B Konstgräs vänster
2015-08-23 14:00 IK Zenith Vit - Lindome GIF Vit Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2015-08-23 14:00 Jitex Mölndal BK Vit - IF Väster Svart Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-08-23 15:00 IK Zenith Grön - Lindome GIF Svart Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2015-08-23 16:00 Jitex Mölndal BK Lila - Sävedalens IF Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-08-24 18:30 Torslanda IK Röd - Ytterby IS Torslandavallen 31 konstgräs 7-manna
2015-08-24 18:30 IF Väster Orange - Jitex Mölndal BK Lila-Vit Önneredsplan 11 Konstgräs
2015-08-24 19:30 Torslanda IK Vit - IF Väster Svart Torslandavallen 31 konstgräs 7-manna
2015-08-24 19:30 Askims IK - IF Väster Grön Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
Omgång 2
2015-08-29 13:30 Azalea BK Svart - Kärra KIF Blå Heden 5 Konstgräs 7M7
2015-08-29 14:30 Azalea BK Orange - Kärra KIF Gul Heden 5 Konstgräs 7M7
2015-08-29 16:00 Sävedalens IF - Mölnlycke IF Gul-svart Vallhamra 22 Konstgräs
2015-08-30 11:00 Ytterby IS - Askims IK Ytterns IP 31
2015-08-31 18:00 Lindome GIF Vit - Jitex Mölndal BK Lila Lindevi 4
2015-08-31 18:00 Älvsborg FF Vit - Torslanda IK Röd Hagenplan nr 1 7M
2015-08-31 18:00 Älvsborg FF Blå - Torslanda IK Vit Hagenplan nr 2 7M
2015-08-31 18:30 IF Väster Grön - IK Zenith Vit Önneredsplan 11 Konstgräs
2015-08-31 18:30 IF Väster Orange - IK Zenith Grön Önneredsplan 12 Konstgräs
2015-08-31 19:00 Lindome GIF Svart - Jitex Mölndal BK Vit Lindevi 4
2015-09-01 19:00 Jitex Mölndal BK Lila-Vit - Mölnlycke IF Gul Krokslättsvallen 11
Omgång 3
2015-09-06 13:00 Jitex Mölndal BK Lila - Azalea BK Svart Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-09-06 14:00 Jitex Mölndal BK Vit - Azalea BK Orange Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-09-06 14:00 Mölnlycke IF Gul-svart - Älvsborg FF Vit Djupedalsplan B Konstgräs höger
2015-09-06 14:00 Mölnlycke IF Gul - Älvsborg FF Blå Djupedalsplan B Konstgräs vänster
2015-09-07 18:30 Torslanda IK Röd - IF Väster Grön Torslandavallen 31 konstgräs 7-manna
2015-09-07 18:30 IF Väster Svart - Lindome GIF Svart Önneredsplan 11 Konstgräs
2015-09-07 19:30 IK Zenith Vit - Sävedalens IF Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2015-09-07 19:30 IK Zenith Grön - Jitex Mölndal BK Lila-Vit Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2015-09-07 19:30 Torslanda IK Vit - IF Väster Orange Torslandavallen 31 konstgräs 7-manna
2015-09-07 19:30 Askims IK - Lindome GIF Vit Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2015-10-10 13:00 Kärra KIF Blå - Ytterby IS Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
Omgång 4
2015-09-13 13:00 Jitex Mölndal BK Lila-Vit - Kärra KIF Gul Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-09-13 13:15 Ytterby IS - IK Zenith Vit Ytterns IP 31
2015-09-13 15:00 Azalea BK Svart - Torslanda IK Röd Heden 6 Konstgräs 7M7
2015-09-13 16:00 Azalea BK Orange - Torslanda IK Vit Heden 6 Konstgräs 7M7
2015-09-14 17:30 Lindome GIF Vit - Mölnlycke IF Gul-svart Lindevi 4
2015-09-14 18:00 Älvsborg FF Vit - Askims IK Hagenplan nr 1 7M
2015-09-14 18:00 Älvsborg FF Blå - IF Väster Svart Hagenplan nr 2 7M
2015-09-14 18:30 Lindome GIF Svart - Mölnlycke IF Gul Lindevi 4
2015-09-14 18:30 IF Väster Grön - Jitex Mölndal BK Lila Önneredsplan 11 Konstgräs
2015-09-14 18:30 IF Väster Orange - Jitex Mölndal BK Vit Önneredsplan 12 Konstgräs
2015-10-18 14:00 Kärra KIF Blå - Sävedalens IF Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
Omgång 5
2015-09-19 11:00 Kärra KIF Blå - IF Väster Grön Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2015-09-19 12:00 Kärra KIF Gul - IF Väster Orange Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2015-09-20 13:00 Jitex Mölndal BK Lila - Älvsborg FF Vit Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-09-20 14:00 Jitex Mölndal BK Vit - Älvsborg FF Blå Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-09-20 14:00 Mölnlycke IF Gul-svart - Ytterby IS Djupedalsplan B Konstgräs vänster
2015-09-21 18:30 Torslanda IK Röd - Lindome GIF Vit Torslandavallen 31 konstgräs 7-manna
2015-09-21 18:30 IF Väster Svart - Jitex Mölndal BK Lila-Vit Önneredsplan 11 Konstgräs
2015-09-21 19:30 Torslanda IK Vit - Lindome GIF Svart Torslandavallen 31 konstgräs 7-manna
2015-09-21 19:30 Askims IK - Sävedalens IF Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2015-10-08 17:00 IK Zenith Vit - Azalea BK Svart Karl Johans Torg Konstgräs 7M7
2015-10-08 17:00 IK Zenith Grön - Azalea BK Orange Karl Johans Torg Konstgräs 7M7
Omgång 6
Ytterby IS - Jitex Mölndal BK Lila Ytterns IP 31
2015-09-26 12:00 Sävedalens IF - Torslanda IK Röd Vallhamra 21 Konstgräs
2015-09-27 15:00 Azalea BK Svart - Askims IK Heden 6 Konstgräs 7M7
2015-09-27 16:00 Azalea BK Orange - IF Väster Svart Heden 6 Konstgräs 7M7
2015-09-28 17:45 Lindome GIF Vit - Kärra KIF Blå Lindevi 4
2015-09-28 17:45 Lindome GIF Svart - Kärra KIF Gul Lindevi 5
2015-09-28 17:45 Älvsborg FF Vit - IK Zenith Vit Hagenplan nr 1 7M
2015-09-28 17:45 Älvsborg FF Blå - IK Zenith Grön Hagenplan nr 2 7M
2015-09-28 18:30 IF Väster Grön - Mölnlycke IF Gul-svart Önneredsplan 11 Konstgräs
2015-09-28 18:30 IF Väster Orange - Mölnlycke IF Gul Önneredsplan 12 Konstgräs
2015-10-12 18:00 Jitex Mölndal BK Lila-Vit - Torslanda IK Vit Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
Omgång 7
2015-10-03 12:00 Azalea BK Svart - Lindome GIF Vit Heden 6 Konstgräs 7M7
2015-10-03 13:00 Azalea BK Orange - Lindome GIF Svart Heden 6 Konstgräs 7M7
2015-10-04 12:45 Ytterby IS - Sävedalens IF Ytterns IP 32
2015-10-04 13:00 Jitex Mölndal BK Lila - IK Zenith Vit Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-10-04 14:00 Jitex Mölndal BK Vit - IK Zenith Grön Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-10-04 14:00 Mölnlycke IF Gul-svart - Kärra KIF Blå Djupedalsplan B Konstgräs vänster
2015-10-04 14:00 Mölnlycke IF Gul - Kärra KIF Gul Djupedalsplan B Konstgräs höger
2015-10-05 17:30 Älvsborg FF Vit - IF Väster Grön Hagenplan nr 1 7M
2015-10-05 17:30 Älvsborg FF Blå - IF Väster Orange Hagenplan nr 2 7M
2015-10-05 18:30 Torslanda IK Röd - Askims IK Torslandavallen 31 konstgräs 7-manna
2015-10-05 19:30 Torslanda IK Vit - IF Väster Svart Torslandavallen 31 konstgräs 7-manna
2015-10-11 11:00 Kärra KIF Gul - IK Zenith Grön Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2015-10-11 13:00 Jitex Mölndal BK Lila-Vit - Askims IK Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2015-10-11 14:00 Jitex Mölndal BK Vit - Mölnlycke IF Gul Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info