Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Div. 1 - Div. 4 Herrar

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-01-31 13:30 071012009 Vinbergs IF - Dalen/Krokslätts FF 3 - 2 Kristineslätts IP
2015-02-06 19:00 071012057 BK Walldia - BK Astrio 2 - 0 Glänninge Konstgräs
2015-02-07 12:00 071012015 Tvååkers IF - Ullareds IK Övrevi IP
2015-02-07 13:00 071012005 IFK Fjärås - Löftadalens IF 3 - 0 Ögärdets IP konstgräs 11
2015-02-07 13:00 071012026 Lerkils IF - IS Halmia U 4 - 2 Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
2015-02-07 15:00 071012001 Halmstads BK U21 - Laholms FK Skedalahed
2015-02-14 11:00 071012033 Kungsbacka IF - IK Virgo Kungsbacka sportcenter
2015-02-14 11:00 071012036 Lilla Träslövs FF - Lilla Träslövs FF Herr B Ankarvallen
2015-02-14 12:00 071012003 Vinbergs IF - Dalstorps IF A 2 - 2 Kristineslätts IP
2015-02-14 12:00 071012020 Snöstorp Nyhem FF - BK Astrio 3 - 0 Skedalaheds IP
2015-02-14 12:00 071012076 Hyltebruks IF - GoIF Ginsten 4 - 1 Örnvallen
2015-02-14 14:00 071012029 Skrea IF - BK Walldia 0 - 1 Kristineslätts konstgräs
2015-02-14 14:00 071012045 Varbergs GIF FK - IS Halmia Övrevi konstgräs
2015-02-14 14:00 071012061 Derome BK /Åskloster - Frillesås FF 1 - 2 Veddige IP
2015-02-14 14:00 071012089 Annebergs IF Herr A - Särö IK WO (3 - 0) Tingbergets konstgräs
2015-02-18 17:00 071012022 Snöstorp Nyhem FF - IS Halmia Skedalaheds IP
2015-02-19 20:00 071012041 Onsala BK - Skene IF A Rydets IP Konstgräs
2015-02-21 10:00 071012062 Derome BK /Åskloster - GoIF Ginsten 4 - 0 Veddige IP
2015-02-21 11:00 071012011 Laholms FK - Getinge IF Glänninge Konstgräs
2015-02-21 12:00 071012006 IFK Fjärås - IS Halmia U 12 - 0 Ögärdets IP konstgräs 11
2015-02-21 12:00 071012016 Tvååkers IF - Vinbergs IF Övrevi IP
2015-02-21 12:00 071012021 Snöstorp Nyhem FF - Hyltebruks IF Skedalaheds IP
2015-02-21 12:00 071012064 Ullareds IK - Gnosjö IF 0 - 5 Hedevi
2015-02-21 12:00 071012067 IS Halmia - IFK Malmö FK Halmstad Arena
2015-02-21 12:15 071012027 IF Böljan - Torup/Rydö FF 0 - 4 Falkenbergs IP konstgräs
2015-02-21 13:00 071012049 Lerkils IF - IF Norvalla Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
2015-02-21 13:00 071012050 Lerkils IF - Kärra KIF Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
2015-02-21 13:00 071012087 BK Walldia - IF Leikin 1 - 2 Glänninge Konstgräs
2015-02-21 14:00 071012058 Kvibille BK - BK Astrio 2 - 2 Halmstad Arena
2015-02-21 14:00 071012090 Varbergs GIF FK - Kungsbacka IF Övrevi konstgräs
2015-02-21 16:00 071012088 Tölö IF - Fässbergs IF 6 - 3 Burkärrs IP, Gräs
2015-02-22 16:00 071012030 Skrea IF - Falkenbergs FF U 19 Kristineslätts konstgräs
2015-02-23 18:30 071012091 HÅFF - GoIF Ginsten 6 - 1 Kristineslätts konstgräs
2015-02-24 17:30 071012068 IS Halmia - Halmstads BK U21 Halmstad Arena
2015-02-26 20:00 071012081 Getinge IF - Hyltebruks IF 2 - 0 Harplinge Konstgräs
2015-02-28 10:00 071012037 Lilla Träslövs FF - Derome BK /Åskloster 2 - 1 Påskbergsvallen konstgräs
2015-02-28 12:00 071012007 IFK Fjärås - Varbergs GIF FK 0 - 1 Ögärdets IP konstgräs 11
2015-02-28 12:00 071012092 Stafsinge IF - Falkenbergs FF U 19 1 - 3 Kristineslätt IP
2015-02-28 12:00 071012101 Kvibille BK - Markaryds IF 1 - 2 Halmstad Arena
2015-02-28 13:15 071012051 Lerkils IF - Särö IK Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
2015-02-28 14:00 071012059 Ullareds IK - BK Astrio 0 - 2 Hedevi
2015-02-28 14:00 071012069 IS Halmia - Trelleborgs FF A Halmstad Arena
2015-02-28 15:30 071012052 Lerkils IF - IK Kongahälla Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
2015-02-28 16:00 071012031 Skrea IF - IS Halmia U 0 - 1 Ullared Konstgräs
2015-02-28 16:15 071012028 IF Böljan - IS Halmia U 1 - 3 Falkenbergs IP konstgräs
2015-03-01 14:00 071012098 Oskarström IS - IS Örnia Skedalahed
2015-03-03 18:30 071012032 Skrea IF - Ullareds IK Kristineslätts konstgräs
2015-03-05 20:00 071012038 Lilla Träslövs FF - Varbergs GIF FK 2 - 3 Ankarvallen
2015-03-07 12:00 071012017 Tvååkers IF - Ytterby IS Övrevi IP
2015-03-07 12:00 071012082 Getinge IF - IS Halmia U 6 - 0 Harplinge Konstgräs
2015-03-07 14:00 071012070 IS Halmia - Eskilsminne IF Skedalahed
2015-03-10 18:00 071012103 Varbergs GIF FK - Kungsbacka IF Ankarvallen
2015-03-11 16:00 071012071 IS Halmia - Ängelholms FF Skedalahed
2015-03-11 19:15 071012008 IFK Fjärås - Onsala BK 4 - 2 Ögärdets IP konstgräs 11
2015-03-14 12:00 071012004 Vinbergs IF - Vänersborgs FK A 0 - 4 Kristineslätts IP
2015-03-14 12:00 071012065 Ullareds IK - Lindome GIF 5 - 0 Hedevi
2015-03-14 14:00 071012083 Getinge IF - IF Centern Harplinge Konstgräs
2015-03-14 14:00 071012094 Stafsinge IF - Lerums IS Hedevi IP
2015-03-15 11:00 071012034 Kungsbacka IF - Kållered SK A-lag Kungsbacka sportcenter
2015-03-15 12:00 071012023 Snöstorp Nyhem FF - Kvibille BK 2 - 0 Skedalaheds IP
2015-03-17 18:00 071012072 Tvååkers IF - IS Halmia Övrevi IP
2015-03-17 19:00 071012106 Laholms FK - BK Walldia Glänninge Konstgräs
2015-03-17 20:00 071012084 Getinge IF - Snöstorp Nyhem FF 1 - 2 Harplinge Konstgräs
2015-03-18 18:00 071012077 Hyltebruks IF - BK Astrio Örnvallen
2015-03-21 09:30 071012042 Onsala BK - Eriksbergs IF Rydets IP Konstgräs
2015-03-21 13:30 071012105 Kristianstads FF Div 1 - IFK Hässleholm A-lag Förslövs konstgräs
2015-03-21 14:00 071012046 Varbergs GIF FK - Kvibille BK Övrevi konstgräs
2015-03-22 13:00 071012002 Halmstads BK U21 - Tvååkers IF Skedalaheds IP
2015-03-24 20:00 071012086 Getinge IF - BK Astrio 1 - 0 Harplinge Konstgräs
2015-03-25 19:00 071012018 Tvååkers IF - Lärje-Angereds IF Övrevi IP
2015-03-27 19:00 071012053 Lerkils IF - Skene IF 1 - 5 Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
2015-03-28 10:00 071012111 IF Centern - Andersbergs IK 3 - 4 Sannarp
2015-03-28 12:00 071012047 Varbergs GIF FK - IFK Tidaholm A Ankarvallen
2015-03-28 12:00 071012085 Getinge IF - IF Böljan 1 - 1 Harplinge Konstgräs
2015-03-28 12:00 071012102 Kvibille BK - IF Leikin Halmstad Arena
2015-03-28 13:00 071012079 Torup/Rydö FF - Annebergs IF Herr A Örnvallen
2015-03-28 14:00 071012108 BK Walldia - Förslövs IF 2 - 2 Wallevi
2015-03-28 15:30 071012054 Lerkils IF - KF Velebit Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
2015-03-29 11:00 071012043 Onsala BK - Mölnlycke IF Rydets IP Konstgräs
2015-03-29 12:00 071012066 Ullareds IK - IFK Örby A 8 - 1 Hedevi
2015-03-29 12:00 071012114 GoIF Ginsten - Trönninge BK 6 - 1 Kristineslätt IP
2015-03-29 15:00 071012099 Oskarström IS - Knäreds IK Lagavallen
2015-03-30 18:00 071012118 Laholms FK - Halmstads BK U 19 Glänninge Konstgräs
2015-03-30 20:15 071012110 BK Astrio - Skrea IF Halmstad Arena
2015-03-31 20:00 071012116 Tölö IF - Västra Frölunda IF TB Konstgräs
2015-04-01 16:00 071012074 IS Halmia - Hässleholms IF 5 - 0 Skedalahed
2015-04-02 18:30 071012044 Onsala BK - Löftadalens IF 4 - 1 Rydets IP Konstgräs
2015-04-02 19:00 071012055 Lerkils IF - Fässbergs IF Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
2015-04-03 10:00 071012039 Lilla Träslövs FF - Väröbacka GIF 2 - 2 Håstens IP
2015-04-03 11:00 071012120 Torup/Rydö FF - Unnaryds GoIF 9 - 3 Strandvallen
2015-04-03 12:00 071012048 Varbergs GIF FK - Ullareds IK Håstens IP
2015-04-03 13:00 071012014 Laholms FK - Kvibille BK 1 - 1 Glänninge Konstgräs
2015-04-03 14:00 071012019 Tvååkers IF - Ljungby IF 3 - 1 Övrevi IP
2015-04-03 14:00 071012096 Stafsinge IF - Hittarps IK Kristineslätt IP
2015-04-03 14:00 071012112 IF Leikin - Andersbergs IK Halmstad Arena
2015-04-03 15:00 071012104 Jonsereds IF - IFK Fjärås Hebergs IP
2015-04-04 12:00 071012100 Vinbergs IF - Snöstorp Nyhem FF 4 - 2 Vinåvallen B
2015-04-04 13:00 071012113 Oskarström IS - Trönninge IF Herr A Skedalahed
2015-04-06 13:00 071012075 IS Halmia - Lindome GIF Herr Örjans vall B-plan
2015-04-11 10:00 071012040 Lilla Träslövs FF - IF Böljan Håstens IP
2015-04-11 10:00 071012063 Derome BK /Åskloster - Åsa IF 2 - 2 Klostervallen
2015-04-11 10:30 071012122 GoIF Ginsten - Bengtsfors IF 1 - 2 Ginstavallen
2015-04-11 11:00 071012078 Hyltebruks IF - IF Centern Örnvallen
2015-04-11 12:00 071012123 Kvibille BK - Gislaveds IS 1 - 0 Björkevi IP
2015-04-11 12:30 071012117 Tölö IF - Kinna IF Maleviks IP
2015-04-11 13:00 071012107 Getinge IF - Sperlingsholms IF Getinge IP
2015-04-11 13:00 071012115 IFK Fjärås - Lerums IS 1 - 1 Ögärdets IP konstgräs 11
2015-04-11 14:00 071012025 Snöstorp Nyhem FF - Värnamo S:a FF 3 - 2 Skedalaheds IP
2015-04-11 14:00 071012060 Laholms FK - Kungsbacka IF Glänninge Park
2015-04-11 14:00 071012080 Torup/Rydö FF - Anderstorps IF 5 - 3 Torulund
2015-04-11 14:00 071012097 Stafsinge IF - Annebergs IF Herr A 5 - 0 Stafsinge IP
2015-04-11 14:00 071012119 BK Astrio - Ölmstads IS 2 - 1 Strövelstorps IP
2015-06-22 18:00 071012124 Laholms FK - Östers IF U21 Glänninge Park
2015-07-07 19:00 071012126 Halmstads BK - HP-laget Örjans Vall
2015-07-13 18:00 071012130 Varbergs BoIS FC - Tvååkers IF 3 - 1 Påskbergsvallen A
2015-07-15 19:00 071012125 Snöstorp Nyhem FF - Vinbergs IF Skedalaheds IP
2015-07-18 14:00 071012127 Vinbergs IF - IFK Hässleholm 4 - 1 Vinåvallen
2015-07-25 10:00 071012131 GoIF Ginsten - Annebergs IF Herr A Ginstavallen
2015-07-25 11:30 071012128 Onsala BK - Landvetter IS Rydets IP
2015-07-25 12:00 071012129 Stafsinge IF - Kvibille BK Stafsinge IP
2015-08-03 19:00 071012132 BK Walldia - Västra Karups IF 2 - 1 Wallevi
2015-09-04 18:00 071012133 Varbergs BoIS FC - Delhi Dynamos
2015-11-07 14:30 071012135 Snöstorp Nyhem FF - Halmstads BK U 19 3 - 4 Halmstad Arena
2015-11-19 18:00 071012140 Tvååkers IF - Ullareds IK 2 - 1 Övrevi IP Konstgräs
2015-11-21 14:45 071012138 Getinge IF - IF Centern 3 - 1 Halmstad Arena
2015-12-05 13:00 071012136 Annebergs IF Herr A - GoIF Ginsten Tingbergets konstgräs
2015-12-05 13:00 071012139 Snöstorp Nyhem FF - BK Astrio Skedalaheds IP
2015-12-09 19:15 071012141 Laholms FK - Snöstorp Nyhem FF Glänninge Konstgräs
2015-12-12 12:00 071012142 IS Halmia - Laholms FK 4 - 2 Halmstad Arena IP

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info