Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Övriga serier Herrar

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-01-28 18:00 071014001 Haverdal IF - Lilla Tjärby IK Harplinge Konstgräs
2015-02-12 17:00 071014069 Stafsinge IF B - Långås/Morup B Kristineslätt IP
2015-02-14 14:00 071014002 Haverdal IF - Sennans IF Skedalahed
2015-02-14 16:00 071014029 IS Örnia - Skuggan BoIS Halmstad Arena
2015-02-14 16:00 071014061 IFK Bänared - Skrea IF B Falkenbergs IP konstgräs
2015-02-16 18:30 071014055 Torup/Rydö FF Herr B - Sperlingsholms IF B 7 - 1 Örnvallen
2015-02-19 17:00 071014070 Stafsinge IF B - HÅFF B Kristineslätt IP
2015-02-20 18:00 071014041 BK Viljan /IF Älvéna - IFK Bänared 4 - 2 Ullared plastgräs
2015-02-21 11:00 071014031 Ätrafors/Vessigebro - Knäreds IK Kristineslätt IP
2015-02-21 11:30 071014083 Galgbackens IF - SK Argo 2 - 1 TB konsrgräs
2015-02-21 14:00 071014008 Snöstorp/Nyhem FF B - Hyltebruks IF B Skedalaheds IP
2015-02-21 16:00 071014006 Vapnö IF - Sennans IF B 2 - 1 Skedalahed
2015-02-22 10:00 071014003 Haverdal IF - Sperlingsholms IF Harplinge Konstgräs
2015-02-22 14:00 071014048 Gullbrandstorp AIS - Knäreds IK 2 - 1 Harplinge Konstgräs
2015-02-22 15:00 071014011 Frillesås FF - Rolfstorp GIF/Skällinge 1 - 3 Åsa C naturgräs
2015-02-22 18:00 071014013 Skrea IF B - Falkenbergs FF U17 Kristineslätts konstgräs
2015-02-25 20:00 071014049 Gullbrandstorp AIS - BK Astrio B Harplinge Konstgräs
2015-02-27 18:30 071014042 BK Viljan /IF Älvéna - Slöinge GOIF 1 - 1 Ullared plastgräs
2015-02-27 19:00 071014007 Vapnö IF - Alets IK B 2 - 3 Skedalahed
2015-02-28 10:00 071014023 Arvidstorps IK - Glommens IF B 1 - 1 Kristineslätt IP
2015-02-28 10:00 071014032 Ätrafors/Vessigebro - Haverdal IF 2 - 1 Kristineslätt IP
2015-02-28 10:00 071014062 Veddige BK A - Bua IF 2 - 5 Veddige IP
2015-02-28 11:30 071014009 Snöstorp/Nyhem FF B - IS Örnia Skedalaheds IP
2015-02-28 11:30 071014022 Åsa IF B - Särö IK B Åsa C naturgräs
2015-02-28 11:30 071014084 Galgbackens IF - Göteborgs City FF 0 - 1 TB konsrgräs
2015-02-28 14:00 071014075 Kvibille BK B - Markaryds IF B Halmstad Arena
2015-02-28 16:00 071014025 Harplinge IK - IF Centern Tranevalls konstgräs
2015-02-28 18:00 071014014 Skrea IF B - FC Falkagård B 0 - 4 Kristineslätts konstgräs
2015-03-01 12:00 071014039 Derome BK/Åskloster B - Lilla Träslövs FF Herr B Inst. Veddige IP
2015-03-01 12:00 071014086 Kullavik IF - Kungsbacka IF U Maleviks IP
2015-03-01 13:00 071014051 Hyltebruks IF B - BK Astrio B Örnvallen
2015-03-01 14:00 071014018 IFK Bänared - Haverdal IF Falkenbergs IP konstgräs
2015-03-01 15:00 071014012 Frillesås FF - Träslövsläge IF B 2 - 4 Åsa C naturgräs
2015-03-01 16:00 071014043 BK Viljan/Älvena B - Slöinge GoIF B Ullared plastgräs
2015-03-01 16:45 071014030 Trönninge IF B - Våxtorps BoIS Halmstad Arena
2015-03-07 16:00 071014015 Skrea IF B - HÅFF 1 - 3 Falkenbergs IP konstgräs
2015-03-08 14:00 071014045 IFK Bänared - Tvååker/Galtabäck B Falkenbergs IP konstgräs
2015-03-08 14:00 071014057 Getinge IF B - IS Örnia Harplinge Konstgräs
2015-03-08 14:00 071014087 Rolfstorp/Skällinge B - Träslövsläge IF B Övrevi konstgräs
2015-03-08 15:00 071014033 Skogaby BK - Halmstad FF 3 - 2 Glänninge Park
2015-03-08 16:00 071014090 Oskarström IS B - Kvibille BK U Skedalahed
2015-03-11 20:00 071014093 IF Böljan Herr B - IF Böljan P 00 Falkenbergs IP konstgräs
2015-03-14 13:00 071014034 Skogaby BK - Lilla Tjärby IK Glänninge Park
2015-03-14 14:00 071014005 Vinbergs IF B - Vänersborgs FK U Kristineslätts IP
2015-03-15 14:00 071014010 Snöstorp/Nyhem FF B - Kvibille BK B Skedalaheds IP
2015-03-15 14:00 071014016 Skrea IF B - Lilla Träslövs FF Herr B Falkenbergs IP konstgräs
2015-03-15 14:00 071014082 Hyltebruks IF B - Landeryd/Långaryd B Örnvallen
2015-03-15 14:00 071014091 Glommens IF B - Skrea IF U Glommens IP
2015-03-15 18:00 071014060 IFK Bänared - HÅFF Kristineslätt IP
2015-03-18 17:15 071014095 Snöstorp/Nyhem FF B - Calcio Skedalaheds IP
2015-03-21 11:00 071014105 Hasslövs IS - Båstads GoIF Hasslövs IP
2015-03-21 11:30 071014088 Kungsbacka IF B - Kungsbacka FF 1 - 2 Kungsbacka sportcenter
2015-03-21 14:00 071014035 Skogaby BK - Genevad/Veinge IF Skogaby IP
2015-03-21 14:00 071014058 Getinge IF B - BK Astrio B 1 - 3 Harplinge Konstgräs
2015-03-21 15:00 071014071 Skottorps IF - Hovs GIF 3 - 4 Glänninge Konstgräs
2015-03-22 14:15 071014094 IFK Bänared - IF Böljan Herr B 1 - 1 Kristineslätt Konstgräs 11-manna
2015-03-22 16:00 071014017 Skrea IF B - Ätrans FF Falkenbergs IP konstgräs
2015-03-24 17:00 071014110 Stafsinge IF B - Långås/Morup 2 - 0 Stafsinge IP
2015-03-24 20:00 071014064 Slöinge GOIF - Sperlingsholms IF 3 - 1 Kristineslätts konstgräs
2015-03-25 19:00 071014111 Haverdal IF - Gullbrandstorp AIS 1 - 1 Harplinge Konstgräs
2015-03-27 18:30 071014026 Harplinge IK - Sperlingsholms IF B Tranevalls konstgräs
2015-03-27 19:30 071014113 Grimmareds IF - Valinge IF 1 - 2 Påskbergsvallen konstgräs
2015-03-28 11:00 071014056 Torup/Rydö FF Herr B - Vapnö IF B Örnvallen
2015-03-28 11:00 071014072 Skottorps IF - Hjärnarps GIF 3 - 3 Glänninge Konstgräs
2015-03-28 11:00 071014102 Ränneslövs GIF B - Knäreds IK 2 - 2 Björkvallen
2015-03-28 11:30 071014085 Galgbackens IF - Viking Väst FC TB konsrgräs
2015-03-28 12:00 071014103 Långås/Morup B - HÅFF B Morups IP
2015-03-28 12:00 071014114 Kvibille BK U - Sennans IF Halmstad Arena
2015-03-28 14:00 071014024 Lilla Träslövs FF Herr B - Bua IF Veddige konstgräs
2015-03-28 14:00 071014027 Varbergs GIF FK B - IFK Tidaholm 3 - 2 Ankarvallen
2015-03-28 14:00 071014036 Skogaby BK - Ätrafors/Vessigebro 3 - 0 Skogaby IP
2015-03-28 14:00 071014059 Getinge IF B - IF Böljan Herr B Harplinge Konstgräs
2015-03-28 14:00 071014066 Grimetons IK - Rolfstorp GIF/Skällinge 2 - 3 Påskbergsvallen konstgräs
2015-03-28 14:00 071014092 Kornhult/Hishult FF - Råstorp/Timsfors 1 - 1 Kornhults IP
2015-03-28 16:00 071014078 Glommens IF B - Galtabäcks BK B Glommens IP
2015-03-29 16:00 071014067 Grimetons IK B - Rolfstorp/Skällinge B Påskbergsvallen konstgräs
2015-03-29 16:00 071014109 Vinbergs IF B - IFK Bänared Kristineslätts IP
2015-03-29 18:00 071014044 BK Viljan /IF Älvéna - Tofta GIF 1 - 1 Ullared plastgräs
2015-04-03 09:00 071014077 Träslövsläge IF B - Grimetons IK B
2015-04-03 10:00 071014054 Lidhults GOIF - Simlångsdalens IF Hinneryds IP
2015-04-03 12:00 071014050 Gullbrandstorp AIS - IFK Bänared 0 - 1 Harplinge Konstgräs
2015-04-03 12:00 071014096 Arvidstorps IK - IF Böljan Herr B 1 - 0 Kristineslätt IP
2015-04-03 12:00 071014117 Snöstorp/Nyhem FF B - FK Besa Skedalaheds IP
2015-04-03 13:00 071014037 Skogaby BK - Sennans IF B Skogaby IP
2015-04-03 13:00 071014079 Glommens IF B - GoIF Ginsten B Glommens IP
2015-04-03 14:00 071014028 Varbergs GIF FK B - Ullareds IK B 4 - 3 Håstens IP
2015-04-03 14:00 071014104 Långås/Morup B - Derome BK/Åskloster B Morups IP
2015-04-03 15:00 071014116 Laholms FK B - Kvibille BK B Glänninge Konstgräs
2015-04-03 16:00 071014107 Veddige BK A - Hajoms IF A Veddige IP
2015-04-06 13:00 071014098 Lilla Tjärby IK - Gullbrandstorp AIS L:a Tjärby IP
2015-04-06 14:00 071014073 Valinge IF - Kung Karl BK B Påskbergsvallen
2015-04-06 14:00 071014089 Kungsbacka IF B - Åsa IF B Kungsbacka sportcenter
2015-04-06 15:00 071014099 Lilla Tjärby IK B - Gullbrandstorp AIS B L:a Tjärby IP
2015-04-06 15:00 071014118 Vinbergs IF U - Slöinge GoIF B Kristineslätts IP
2015-04-07 18:30 071014074 Stafsinge IF B - GoIF Ginsten B Stafsinge IP
2015-04-08 18:30 071014080 Glommens IF B - Slöinge GoIF B Glommens IP
2015-04-08 18:30 071014121 Haverdal IF - Hasslövs IS Harplinge Konstgräs
2015-04-11 11:00 071014100 Lilla Tjärby IK - Sennans IF L:a Tjärby IP
2015-04-11 11:30 071014122 Galgbackens IF - Gothenburg Celtic FC 4 - 0 TB konsrgräs
2015-04-11 12:00 071014021 Lilla Träslövs FF Herr B - IF Böljan Herr B 2 - 0 Håstens IP
2015-04-11 12:00 071014063 Veddige BK A - Trönninge BK A 2 - 2 Veddige IP
2015-04-11 12:00 071014065 Grimetons IK - Slöinge GOIF 2 - 1 Grimtunet
2015-04-11 13:00 071014038 Skogaby BK - Skottorps IF Skogaby IP
2015-04-11 13:00 071014053 Hyltebruks IF B - IF Centern Örnvallen
2015-04-11 13:00 071014097 Arvidstorps IK - IFK Bänared 5 - 1 AIK-vallen
2015-04-11 13:00 071014106 Alets IK B - Tvärred/Vegby FC Alevallen
2015-04-11 13:00 071014108 Ränneslövs GIF A - Hasslövs IS 2 - 1 Björkvallen
2015-04-11 13:00 071014115 Gullbrandstorp AIS - Genevad/Veinge IF Gullevi IP
2015-04-11 14:00 071014112 Kornhult/Hishult FF - Våxtorps BoIS 2 - 1 Kornhults IP
2015-04-11 14:00 071014123 Haverdal IF - IFK Värsås A Wegeli IP
2015-04-11 15:00 071014081 Glommens IF B - BK Viljan/Älvena B Glommens IP
2015-04-12 12:00 071014040 Derome BK/Åskloster B - Åsa IF B Inst. Veddige IP
2015-04-14 18:30 071014119 BK Viljan /IF Älvéna - Öxabäcks IF A Älvsereds IP
2015-11-27 15:30 071014124 Vinbergs IF U - Arvidstorps IK Vinåvallen

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info