Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - InterSport Cup, Herr

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2016-11-02 18:00 200300063 Skövde AIK - IF Elfsborg 4 - 0 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
Semifinal
2016-09-20 19:00 200300062 Borås AIK - IF Elfsborg 0 - 4 Bodavallen, Borås
2016-09-26 19:30 200300061 Vänersborgs IF - Skövde AIK 0 - 1 Vänersvallen
Kvartsfinal
2016-06-14 19:30 200300059 Borås AIK - Vänersborgs FK 3 - 0 Bodavallen, Borås
2016-07-19 19:00 200300058 Vänersborgs IF - IFK Falköping FF 5 - 3 Vänersvallen
2016-08-11 18:00 200300060 Norrby IF - IF Elfsborg 0 - 3 Borås Arena
2016-08-16 18:45 Vid ev förlängning och straffläggning byter man till B-plan med elljus. 200300057 Skara FC - Skövde AIK 1 - 3 Sparbanken Arena
1/8-final
2016-05-16 20:00 200300055 Brämhults IK - IF Elfsborg 1 - 2 Bodavallen konstgräs
2016-05-18 19:00 200300053 Lidköpings FK - Vänersborgs FK 0 - 1 IP Framnäs
2016-05-24 19:00 200300052 Vänersborgs IF - FC Trollhättan 3 - 2 Vänersvallen
2016-05-31 19:30 200300054 Borås AIK - Skoftebyns IF 3 - 1 Bodavallen, Borås
2016-06-06 19:00 200300050 Grolanda IF - Skara FC 0 - 1 Björkåsen
2016-06-07 19:00 200300049 IFK Mariestad - Skövde AIK 1 - 3 e.f. Lekevi IP
2016-06-07 19:00 200300051 IFK Falköping FF - IK Gauthiod 3 - 2 Odenplan
2016-06-08 19:00 200300056 Holmalunds IF - Norrby IF 2 - 4 Holmalyckan
1/16-final
2016-04-19 18:00 200300033 IFK Tidaholm - Skövde AIK 2 - 4 Tidavallen
2016-04-19 19:00 200300041 Göta BK - Vänersborgs FK 2 - 6 Strömsvallen
2016-04-19 19:00 200300042 Skepplanda BTK - Lidköpings FK 0 - 9 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2016-04-19 19:30 200300047 Mariedals IK - Holmalunds IF 1 - 2 Kransmossens konstgräs 1
2016-04-25 18:00 200300035 IFK Hjo - Skara FC 1 - 2 Guldkroksvallen
2016-04-25 18:00 200300036 Grolanda IF - Tidaholms GoIF 2 - 1 Björkåsen
2016-04-25 19:00 200300038 Tibro AIK FK - IK Gauthiod 1 - 6 Sportparken Konstgräs
2016-04-25 19:00 200300044 Hössna/Timmele - Borås AIK 1 - 3 Lassalyckan
2016-04-26 18:00 200300045 Alingsås IF FF - IF Elfsborg 1 - 3 Mjörnvallen
2016-04-27 18:15 200300034 Lundsbrunns IF - IFK Mariestad 1 - 2 Sörbovallen
2016-04-27 19:15 200300043 Skoftebyns IF - Dalstorps IF 4 - 1 Nysätra IP
2016-05-02 18:30 200300039 Trollhättans BoIS - Vänersborgs IF 0 - 1 Torsbovallen
2016-05-02 20:00 200300046 Brämhults IK - Skene IF 6 - 3 Bodavallen konstgräs
2016-05-03 18:30 200300040 Sjuntorps IF - FC Trollhättan 0 - 8 Sjuntorpsvallen
2016-05-09 18:30 200300037 IFK Falköping FF - Åsarp-Trädet FK 6 - 1 Odenplan
2016-05-11 18:00 200300048 Hestrafors IF - Norrby IF 1 - 2 e.f. Bollevi
1/32-final
2016-03-21 19:30 200300028 Äspereds IF - Skene IF 0 - 8 Borås Arena 2
2016-03-22 19:30 200300030 Mariedals IK - Kronängs IF 3 - 1 Kransmossens konstgräs 1
2016-03-23 19:45 200300017 Kinnahults IF - Vänersborgs FK 3 - 7 Kunskapens Hus
2016-03-25 14:00 200300019 Edet FK - Lidköpings FK 0 - 5 Strömsvallen
2016-03-28 13:00 200300012 Falköpings FK - IK Gauthiod 0 - 4 Ållevi/Odenvi
2016-03-28 14:00 200300004 Lundsbrunns IF - Valtorps IF 4 - 1 e.s. Sparbanksvallen Götene konstgräs
2016-03-28 14:15 200300022 Vara SK - Skoftebyns IF 0 - 2 Bendersvallen
2016-03-28 15:00 200300026 Södra Vings IF - Alingsås IF FF 1 - 4 Lassalyckan
2016-03-28 16:00 200300010 IF Tymer - IFK Falköping FF 0 - 8 Lekevi IP konstgräs
2016-03-28 19:00 200300024 IFK Örby - Hössna/Timmele 0 - 2 Örby IP konstgräs
2016-03-29 19:15 200300001 Hangelösa IF - Skövde AIK 1 - 6 Sparbanken Arena Konstgräs Vilan
2016-03-30 19:00 200300021 FC Gauthiod - Dalstorps IF 0 - 1 Lunnevi konstgräs
2016-03-30 19:30 200300020 Skepplanda BTK - Lidköpings FK Akademi 3 - 0 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2016-04-03 13:00 200300005 Skara FC - IFK Skövde FK 4 - 1 Sparbanken Arena Konstgräs Vilan
2016-04-04 19:00 200300015 Sandhems IF - FC Trollhättan 1 - 6 Idrottsparken, Sandhem
2016-04-04 20:30 200300018 Göta BK - Vårgårda IK WO (3 - 0) Strömsvallen
2016-04-06 19:00 200300014 Trollhättans FK - Vänersborgs IF 2 - 3 Edsborgs IP konstgräs
2016-04-07 19:45 200300007 Grolanda IF - Götene IF 3 - 2 Odenvi Konstgräs
2016-04-07 20:00 200300016 Sjuntorps IF - IFK Trollhättan 3 - 1 Torsbovallen Konstgräs
2016-04-08 18:40 200300031 Kinna IF - Norrby IF 1 - 4 Kunskapens Hus
2016-04-08 19:30 200300003 Rydboholms SK - IFK Mariestad 1 - 2 e.f. Sven Eriksonsvallen konstgräs
2016-04-09 11:00 200300009 Nossebro IF - Åsarp-Trädet FK 1 - 5 Sparbanksvallen Stallaholm
2016-04-09 11:00 200300013 Trollhättans BoIS - Råda BK 3 - 2 Torsbovallen Konstgräs
2016-04-09 12:00 200300008 Tidaholms GoIF - Ulvåkers IF 4 - 1 Ulvesborg
2016-04-09 13:30 200300032 Töllsjö IF - Hestrafors IF 1 - 2 Holmängen
2016-04-09 14:00 200300002 Ekedalens SK - IFK Tidaholm 1 - 5 Tidavallen konstgräs
2016-04-09 14:00 200300006 Jula BK - IFK Hjo 0 - 3 Lekevi IP konstgräs
2016-04-09 15:00 200300011 Fristads GoIF - Tibro AIK FK 1 - 3 Hedens IP Konstgräs
2016-04-10 13:00 200300023 Annelunds IF - Borås AIK 7 - 9 e.s. Ljungshof
2016-04-10 14:00 200300029 Edsvära-Norra Vånga FF - Holmalunds IF 1 - 3 Edsvallen
2016-04-10 15:00 200300025 Dardania IF - IF Elfsborg 1 - 5 Kransmossens konstgräs 1
2016-04-10 17:00 200300027 Brämhults IK - Ulricehamns IFK 4 - 2 Kransmossens konstgräs 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info