Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Div. 6 herrar

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2016-01-31 12:00 071015001 IS Halmia Academy - Andersbergs IK 3 - 0 Halmstad Arena
2016-02-06 16:00 071015002 IS Halmia Academy - Genevad/Veinge IF 0 - 3 Halmstad Arena
2016-02-06 16:00 071015005 Träslövsläge IF A - Kung Karl Bollklubb Ankarvallen
2016-02-07 12:00 071015012 Simlångsdalens IF - IF Leikin B 1 - 5 Skedalahed
2016-02-13 10:15 071015027 Glommens IF - GoIF Ginsten 0 - 4 Kristineslätt IP
2016-02-13 13:00 071015019 Unnaryds GoIF - IF Leikin 0 - 1 Örnvallen
2016-02-13 16:00 071015006 Träslövsläge IF A - Högvads BK A Ankarvallen
2016-02-14 10:15 071015028 Glommens IF - Rinia IF 2 - 1 Kristineslätt IP
2016-02-20 12:00 071015015 Harplinge IK - BK Walldia 3 - 1 Tranevalls konstgräs
2016-02-20 12:00 071015034 Vessigebro BK/Ätrafors - GoIF Ginsten Kristineslätt IP
2016-02-20 16:00 071015003 IS Halmia Academy - Åsa IF 4 - 3 Halmstad Arena
2016-02-21 14:00 071015007 Träslövsläge IF A - Trönninge BK Ankarvallen
2016-02-24 18:30 071015016 Harplinge IK - Oskarström IS 3 - 2 Tranevalls konstgräs
2016-02-27 11:00 071015021 Unnaryds GoIF - Lidhults GOIF 3 - 2 Hinneryds IP
2016-02-27 11:00 071015026 Rolfstorp GIF/Skällinge - Väröbacka GIF Övrevi konstgräs
2016-02-27 14:00 071015008 Träslövsläge IF A - IF Böljan 2 - 0 Ankarvallen
2016-02-27 14:00 071015013 Veddige BK - Tofta GIF 5 - 0 Veddige IP
2016-02-28 14:00 071015035 GoIF Ginsten - Ätrans FF 2 - 0 Kristineslätt IP
2016-03-02 18:30 071015017 Harplinge IK - Slöinge GOIF 2 - 1 Tranevalls konstgräs
2016-03-09 18:30 071015037 GoIF Ginsten - IF Böljan 0 - 3 Kristineslätt IP
2016-03-13 14:00 071015010 Bua IF - IF Norvalla Veddige konstgräs
2016-03-20 15:00 071015036 Knäreds IK - Båstads GoIF 1 - 10 Glänninge Konstgräs
2016-03-28 12:00 071015038 Rolfstorp GIF/Skällinge - Torestorp-Älekulla FF A 3 - 8 Övrevi konstgräs
2016-03-28 16:00 071015024 Grimetons IK - BK Viljan /IF Älvéna 1 - 7 Tvååkers konstgräs
2016-04-02 11:00 071015025 Grimetons IK - Väröbacka GIF Tvååkers konstgräs
2016-04-02 11:00 071015041 Ränneslövs GIF - Ysby BK 2 - 1 Björkvallen
2016-04-02 16:00 071015030 Alets IK - Vislanda IF Sannarps IP
2016-04-05 18:30 071015043 Kung Karl Bollklubb - Kinnahults IF A Kungsäter IP
2016-04-06 18:00 071015040 Glommens IF - Rinia IF 3 - 1 Glommens IP
2016-04-07 18:00 071015033 Långås/Morup - IF Böljan 1 - 2 Morups IP
2016-04-09 00:00 071015031 Alets IK - Torup/Rydö FF
2016-04-09 11:00 071015042 Glommens IF - Galtabäcks BK 1 - 1 Glommens IP
2016-04-09 12:00 071015018 Harplinge IK - Haverdal IF A 4 - 1 Tranevalls konstgräs
2016-04-09 14:00 071015039 Rolfstorp GIF/Skällinge - Horreds IF A 1 - 0 Övrevi konstgräs
2016-04-10 12:00 071015014 Veddige BK - Frillesås FF Veddige IP
2016-04-10 13:30 071015044 Särö IK - Löftadalens IF 1 - 3 Bukärrs IP
2016-04-10 14:00 071015023 Unnaryds GoIF - Hyltebruks IF 2 - 2 Strandvallen
2016-04-12 19:00 071015004 IS Halmia Academy - Markaryds IF 0 - 2 Halmstad Arena
2016-07-14 17:30 071015045 IS Halmia Academy - IS Halmia Örjans vall B-plan
2016-07-19 18:00 071015048 Halmstads BK U 19 - Stoke City 2 - 2 Örjans Vall
2016-07-21 18:00 071015046 Glommens IF - Falkenbergs FF P-17 2 - 5 Glommens IP
2016-07-26 19:00 071015047 Glommens IF - Valinge IF 2 - 1 Glommens IP
2016-11-20 12:00 071015050 Vapnö IF - Lidhults GOIF Skedalahed
2016-11-24 19:00 071015049 Harplinge IK - Slöinge GOIF Inst. Tranevalls konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info