Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Övriga serier herrar

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2016-02-13 14:00 071017024 Gullbrandstorp AIS - Alets IK 1 - 3 Harplinge Konstgräs
2016-02-13 14:00 071017035 Torup/Rydö FF Herr B - IF Centern B 6 - 3 Halmstad Arena
2016-02-13 16:00 071017016 IF Böljan Herr B - Getinge IF B-Lag 1 - 5 Falkenbergs IP konstgräs
2016-02-14 12:00 071017027 Harplinge IK B - FC Astrio 2 - 0 Tranevalls konstgräs
2016-02-20 11:00 071017063 Skottorps IF - Munka Ljungby IF A 2 - 3 Glänninge Konstgräs
2016-02-20 12:15 071017074 Galgbackens IF - Neutrala IF 3 - 0 Inlag Konstgräs
2016-02-20 14:00 071017021 Slöinge GOIF - Vapnö IF 5 - 3 Kristineslätts konstgräs
2016-02-20 16:00 071017009 FC Astrio - IF Böljan Herr U Halmstad Arena
2016-02-21 14:00 071017032 Snöstorp/Nyhem FF B - Kvibille BK B Skedalaheds IP
2016-02-24 19:00 071017075 Frillesås FF - Lerkils IF B 0 - 2 Frillesås konstgräs
2016-02-27 10:00 071017053 Långås/Morup B - Skrea IF B 3 - 3 Falkenbergs IP konstgräs
2016-02-27 11:00 071017013 Frillesås FF - Åsa IF B 1 - 2 Frillesås konstgräs
2016-02-27 11:00 071017045 Skogaby BK - Skottorps IF Glänninge Konstgräs
2016-02-27 11:30 071017037 Galgbackens IF - Ubbhults/Hällingsjö 3 - 1 Inlag Konstgräs
2016-02-27 12:00 071017054 BK Viljan /IF Älvéna - Kindaholms FF A 5 - 0 Ullared plastgräs
2016-02-27 14:00 071017025 Gullbrandstorp AIS - Slöinge GOIF 1 - 0 Harplinge Konstgräs
2016-02-27 16:00 071017051 Alets IK - Vapnö IF Sannarps IP
2016-02-28 10:00 071017041 Sennans IF - Oskarström IS Skedalahed
2016-02-28 12:00 071017017 IF Böljan Herr B - BK Astrio B 0 - 7 Falkenbergs IP konstgräs
2016-02-28 12:00 071017076 Harplinge IK B - FC Astrio 1 - 1 Tranevalls konstgräs
2016-02-28 13:15 071017052 Genevad/Veinge IF - Kvibille BK B 1 - 3 Glänninge Konstgräs
2016-02-28 14:00 071017007 Snöstorp/Nyhem FF B - Simlångsdalens IF Skedalaheds IP
2016-02-28 14:00 071017030 Haverdal IF A - Sperlingsholms IF Harplinge Konstgräs
2016-03-02 20:45 071017050 Alets IK - Simlångsdalens IF Sannarps IP
2016-03-03 20:30 071017080 IF Leikin B - Kvibille BK B Sannarps IP
2016-03-04 19:00 071017072 Ätrans FF - BK Viljan /IF Älvéna Hedevi konstgräs
2016-03-05 09:00 071017046 Skogaby BK - Skuggan BoIS Glänninge Konstgräs
2016-03-05 11:30 071017038 Galgbackens IF - Nödinge SK 4 - 2 Inlag Konstgräs
2016-03-05 14:15 071017082 Glommens IF B - Rinia IF B 1 - 6 Falkenbergs IP konstgräs
2016-03-05 17:00 071017003 Lerkils IF B - Åsa IF B 3 - 0 Ängåsvallen Konstgräs 11-manna
2016-03-06 12:00 071017081 Skrea IF B - GoIF Ginsten B Kristineslätts konstgräs
2016-03-06 13:00 071017079 Knäreds IK - Hasslövs IS B 2 - 4 Glänninge Konstgräs
2016-03-06 16:00 071017019 IF Böljan Herr U - IFK Bänared 2 - 6 Falkenbergs IP konstgräs
2016-03-12 10:00 071017018 IF Böljan Herr B - Glommens IF B 7 - 3 Falkenbergs IP konstgräs
2016-03-12 13:45 071017039 Galgbackens IF - Fröjdens FK 4 - 2 Inlag Konstgräs
2016-03-13 13:00 071017085 Hyltebruks IF Herr B - Torup/Rydö FF Herr B Örnvallen
2016-03-13 14:00 071017010 FC Astrio - Vapnö IF 3 - 2 Halmstad Arena
2016-03-13 14:00 071017073 Snöstorp/Nyhem FF B - Sperlingsholms IF Skedalaheds IP
2016-03-13 15:00 071017078 Knäreds IK - Lilla Tjärby IK 1 - 1 Glänninge Konstgräs
2016-03-13 16:30 071017004 IFK Bänared - Skogaby BK 7 - 1 Kristineslätt IP
2016-03-17 18:00 071017059 Stafsinge IF B - Skrea IF B Kristineslätt IP
2016-03-19 10:00 071017086 Ätrans FF B - Högvads BK B 0 - 5 Hedevi konstgräs
2016-03-19 10:15 071017071 Glommens IF B - IFK Bänared 1 - 4 Kristineslätt IP
2016-03-19 12:00 071017090 IF Böljan Herr B - Rinia IF B 2 - 2 Kristineslätt Konstgräs 11-manna
2016-03-19 13:45 071017040 Galgbackens IF - Landala IF 3 - 0 Inlag Konstgräs
2016-03-19 16:00 071017065 IF Böljan Herr U - BK Viljan /IF Älvéna 2 - 3 Falkenbergs IP konstgräs
2016-03-24 17:30 071017095 Ysby BK - IS Örnia 3 - 1 Munkavallen
2016-03-24 19:30 071017056 Ätrans FF - Kindaholms FF A Hedevi konstgräs
2016-03-25 10:00 071017012 Derome BK /Åskloster B - Lilla Träslövs FF P 17-19 2 - 6 Veddige IP
2016-03-25 10:00 071017022 Slöinge GOIF - Skrea IF B 0 - 3 Kristineslätts konstgräs
2016-03-25 11:00 071017014 Frillesås FF - Sätila SK A 2 - 2 Frillesås konstgräs
2016-03-25 12:00 071017055 BK Viljan/Älvena B - Grimetons IK B 2 - 5 Ullared plastgräs
2016-03-28 09:00 071017096 Simlångsdalens IF - Hasslövs IS B 1 - 1 Skedalahed
2016-03-28 13:00 071017047 Skogaby BK - Skånes Fagerhults IF 3 - 3 Skogaby IP
2016-03-28 14:00 071017031 Haverdal IF A - IFK Bänared Harplinge Konstgräs
2016-03-28 14:00 071017101 Rolfstorp/Skällinge B - Tofta GIF 1 - 1 Övrevi konstgräs
2016-03-28 17:00 071017099 IF Böljan Herr B - BK Astrio B Falkenbergs IP konstgräs
2016-03-31 19:30 071017097 Vinbergs IF U - IF Böljan Herr B Vinåvallen
2016-04-02 10:00 071017066 IF Böljan Herr U - Arvidstorps IK 0 - 1 Falkenbergs IP konstgräs
2016-04-02 11:30 071017102 Galgbackens IF - Annebergs IF 4 - 1 Inlag Konstgräs
2016-04-02 12:30 071017005 IFK Bänared - Upphärads IS A Inst. Falkenbergs IP konstgräs
2016-04-02 13:00 071017094 Ränneslövs GIF B - Våxtorps BoIS B Björkvallen
2016-04-02 14:00 071017057 BK Viljan/Älvena B - Rolfstorp/Skällinge B 1 - 3 Ullared plastgräs
2016-04-02 14:00 071017087 Tofta GIF - Horreds IF A 2 - 1 Veddige IP
2016-04-02 16:00 071017105 Oskarström IS - Lilla Tjärby IK 1 - 2 Sannarps IP konstgräs
2016-04-03 10:00 071017106 IF Leikin U - Sperlingsholms IF B Sannarps IP
2016-04-03 12:00 071017029 Harplinge IK B - Skuggan BoIS 2 - 0 Tranevalls konstgräs
2016-04-03 14:00 071017033 Grimetons IK B - Väröbacka GIF B Tvååkers konstgräs
2016-04-03 15:00 071017048 Skogaby BK - Lilla Tjärby IK 1 - 1 Skogaby IP
2016-04-06 18:00 071017058 BK Viljan /IF Älvéna - Rolfstorp GIF/Skälli A 7 - 2 Älvsereds IP
2016-04-06 19:00 071017091 Kornhult/Hishult FF B - Skogaby BK 3 - 2 Kornhults IP
2016-04-06 19:30 071017093 Glommens IF B - Rinia IF B 4 - 1 Glommens IP
2016-04-07 19:30 071017098 Vinbergs IF U - IFK Bänared B 2 - 2 Vinåvallen
2016-04-09 12:00 071017062 Långås/Morup B - IF Böljan Herr B 3 - 2 Morups IP
2016-04-09 12:30 071017100 Vapnö IF - Slöinge GOIF 5 - 2 Vapnö IP
2016-04-09 13:00 071017060 Våxtorps BoIS A - Trönninge IF Herr A Våxtorps IP
2016-04-09 13:00 071017103 Glommens IF B - Galtabäcks BK B 1 - 5 Glommens IP
2016-04-09 14:00 071017044 Trönninge BK A - Grimetons IK A 1 - 7 Påskbergsvallen konstgräs
2016-04-09 14:00 071017064 Skottorps IF - Össjö IS A 0 - 3 Gröningen
2016-04-09 14:00 071017089 Hasslövs IS B - Lilla Tjärby IK B 2 - 2 Hasslövs IP
2016-04-09 16:00 071017084 Rolfstorp/Skällinge B - Horreds IF B Övrevi konstgräs
2016-04-09 17:00 071017107 Vessigebro BK B - IF Böljan Herr U 3 - 2 Brovallen
2016-04-10 11:00 071017109 Ysby BK - Torekovs IK Munkavallen
2016-04-10 11:30 071017110 IF Leikin U - Skottorps IF 5 - 3 Sannarps IP
2016-04-10 12:00 071017104 Halmstad Inter FC - Arvidstorps IK 5 - 3 Halmstad Arena
2016-04-10 13:00 071017049 Skogaby BK - FC Astrio 0 - 8 Skogaby IP
2016-04-10 14:00 071017034 Grimetons IK B - Tofta GOIF B 0 - 3 Grimtunet
2016-04-10 16:00 071017020 Träslövsläge IF Herr B - Valinge IF B 4 - 1 Ankarvallen
2016-04-10 16:00 071017092 Kornhult/Hishult FF B - Skånes Fagerhults IF 0 - 0 Kornhults IP
2016-04-10 18:00 071017108 IF Leikin U - Roj Ava FF Sannarps IP
2016-07-28 19:00 071017113 Glommens IF B - IF Böljan Herr B 2 - 0 Glommens IP
2016-07-30 14:00 071017111 Slöinge GOIF - Vapnö IF Inst. Slöinge IP
2016-07-30 15:00 071017112 Frillesås FF - IF Norvalla Herr 2 - 3 Frillesås IP

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info