Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Seniorer Göteborg Höst

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-07-28 10:15 060941011 Eriksbergs IF (D4H) - Näsets SK (D5H) 4 - 0 Rosenhill
2018-07-28 12:00 060941002 Älvängens IK (D5H) - Långås IF/Morups IF (D6H) 4 - 3 Älvevi 1 Gräs
2018-08-04 13:00 060941014 Gunnilse IS (D3H) - Kortedala IF (D4H) 7 - 0 Hjällbovallen 1 Gräs
2018-08-04 14:00 060941013 Angered MBIK (D5H) - United Africa FC (D4H) 3 - 6 Lövgärdesplan 1 Gräs
2018-08-04 15:00 060941005 Eriksbergs IF (D4H) - Sandarna BK (D5H) 2 - 4 Rosenhill
2018-08-05 18:00 060941008 Tollereds IF /Floda (D3D) - IFK Fjärås (D2D) 3 - 2 Spinnarvallen 1 Gräs
2018-08-06 18:30 060941020 SKIF Semberija (D4H) - Guldhedens IK (D4H) 2 - 3 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2018-08-06 20:15 060941015 Hisingsbacka FC (HJ) - Hisingen FC (D6H) 0 - 0 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2018-08-07 19:45 060941022 Göteborgs FF Damer - Jitex BK 2 - 3 Majvallen 1 Konstgräs
2018-08-09 18:30 060941010 Real Maskin BK (D6H) - AIF Göteborg (D6H) 1 - 2 Bergsjövallen 1 Gräs
2018-08-09 19:00 060941001 Mossens BK (D5H) - Landala IF (D6H) Mossens IP 1 Gräs
2018-08-09 19:00 060941017 Floda BoIF (D4H) - IF Mölndal Fotboll (D4H) 2 - 8 Flodala IP 1 Gräs
2018-08-09 19:30 060941006 Mölnlycke-Sjövalla IS FK (D4H) - Näsets SK (D5H) 3 - 2 Djupedalsplan A Konstgräs
2018-08-09 20:00 060941018 Azalea BK (D6H) - FC Heden (D5H) 5 - 5 Ruddalen 1 Konstgräs
2018-08-10 19:00 060941021 Kungsladugårds BK (D5H) - Fässbergs IF (D6H) 1 - 2 Apelsinplan 1 Gräs
2018-08-11 11:00 060941023 Balltorps FF (D5H) - Utbynäs SK (D5H) Förbovallen 1
2018-08-11 13:00 060941003 Finlandia/Pallo AIF (D4H) - IK Zenith (D5H) 2 - 1 Tuvevallen 1 Gräs
2018-08-11 13:00 060941007 Bergsjö IF (D6H) - Nödinge SK (D6H) 6 - 0 Bergsjövallen 1 Gräs
2018-08-11 13:00 060941012 Öckerö IF (D4H) - Gårda BK (D4H) 3 - 2 Prästängen 1 Konstgräs
2018-08-11 13:00 060941019 Lunden Överås BK (D4H) - Bergums IF (D5H) 4 - 2 Överåsvallen 1 Konstgräs
2018-08-11 14:00 060941009 Romelanda UF (D5H) - Backatorp IF (D6H) 5 - 5 Romevi 1 Gräs
2018-08-12 12:00 060941016 Gamlestaden FF (D6H) - Angered MBIK (D5H) Gamlestadsvallen 1 Gräs
2018-08-16 18:45 060941004 IK Zenith (D5H) - Härryda IF (D5H) 2 - 0 Hovgårdsvallen 1 Gräs
2018-08-19 12:15 060941024 Förenad Turkisk Ungdom (D6H) - IF Vardar/Makedonija (D6H) 4 - 3 Bravida Arena
2018-10-31 18:45 060941027 IK Virgo (D3H) - Mossens BK (D5H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2018-11-03 12:00 060941026 Azalea BK (D6H) - Azalea BK (D6H) Gröna Vallen 1
2018-11-06 18:45 060941028 Landala IF (D6H) - Lövet/Johannebergs IF (D7H) 3 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2018-11-07 18:45 060941029 Mossens BK (D5H) - Göteborgs SIF (D6H) 4 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2018-11-10 12:00 060941035 Gunnilse IS (D3H) - Gunnilse IS (D3H) Hjällbovallen 2 Konstgräs
2018-11-13 18:45 060941030 Lövet/Johannebergs IF (D7H) - Guldhedens IK (D4H) 3 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2018-11-14 18:45 060941031 Göteborgs SIF (D6H) - IK Virgo (D3H) 3 - 8 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2018-11-17 11:45 060941038 Göteborgs SIF (D6H) - Lövet/Johannebergs IF (D7H) 2 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2018-11-17 13:45 060941039 Mossens BK (D5H) - Landala IF (D6H) Inst. Guldheden Södra 1 Konstgräs
2018-11-17 15:45 060941040 IK Virgo (D3H) - Guldhedens IK (D4H) 0 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2018-11-18 16:30 060941041 IF Väster (D5H) - IF Väster (D5H) Önneredsplan 1 Konstgräs
2018-11-26 19:00 060941036 Önnereds IK (D6H) - Särö IK (D6H) Inst. Apelsinplan 2 Konstgräs
2018-11-29 19:00 060941037 Lerums IS (D3H) - IK Kongahälla (D3H) 4 - 4 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2018-12-01 13:30 060941033 Kärra KIF (D4H) - Landvetter IS (D3H) 0 - 2 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2018-12-08 12:00 060941025 Dalen/Krokslätts FF (D4H) - Nol IK (D4H) Krokslättsvallen konstgräs
2018-12-08 13:00 060941032 IK Kongahälla (D3H) - Finlandia/Pallo AIF (D4H) Inst. Kongevi 1 Konstgräs
2018-12-08 13:30 060941034 Kärra KIF (D4H) - Stenkullen GoIK (D4H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2018-12-10 19:00 060941044 IK Kongahälla (D3H) - Gunnilse IS (D3H) 2 - 2 Kongevi 1 Konstgräs
2018-12-11 18:30 060941043 IK Virgo (D3D) - Mossens BK (D4D) 0 - 6 Guldheden Södra 1 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info