Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Futsal Flickor 2006

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Azalea BK Lars Andersson +46735996334 Orange/Svart/Orange
Bergums IF Bernt Mikael Olausson 0702454224 Blå/Blå/Blåa
Hjuviks AIK Erik Westerholm +46708741023 Ljusblå/Mörkblå/Mörkblå
Hovås Billdal IF Röd David de Courcy 0709483476 Vit/Vit/Vita
Hovås Billdal IF Vit David de Courcy 0709483476 Vit/Vit/Vita
IF Väster Orange Göran von Brömssen 0702081639 Orange/Svart/Orange
IF Väster Svart Göran von Brömssen 0702081639 Orange/Svart/Orange
IFK Hindås Nicklas Iraeus 0707334949 vit/Blå/Blå
Lerums IS Gold Per Carlsson 0707850873 lila/vit/lila
Lerums IS Victory Per Carlsson 0707850873 lila/vit/lila
Lindome GIF Pierre Lindh 0707230951 Vit-svart-randig, Svart, Vit
Mossens BK Martin Flodén 0705145564 Svart/Svart/Svart
Mölnlycke IF Andreas Sundqvist Gul, Svart, Gul
Näsets SK Blixtarna Claes Petersson 0722481234 vinröda, Vita, Vinröda
Näsets SK Raketerna Claes Petersson 0722481234 vinröda, Vita, Vinröda
Stenkullen GoIK Hans Carlsson 0707315418 Röd/Blå/Röd
Älvsborg FF Blå Hossam Abbas Blå/Svart/Svart/Svart
Älvsborg FF Svart Hossam Abbas Blå/Svart/Svart/Svart
Älvsborg FF Vit Hossam Abbas Blå/Svart/Svart/Svart
Öjersjö IF Fredrik Johansson 0735701033 Vit/Blå/Blåa
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-11-10 09:30 Hjuviks AIK - Mossens BK Brunnsboskolan Sporthall
2018-11-10 12:30 Lerums IS Gold - Hovås Billdal IF Vit Novahallen
2018-11-10 13:00 IFK Hindås - Mölnlycke IF Hindås Idrottshall
2018-11-10 13:30 Lerums IS Victory - Hovås Billdal IF Röd Novahallen
2018-11-10 16:00 Älvsborg FF Vit - Näsets SK Blixtarna Önneredsskolan
2018-11-10 16:00 Öjersjö IF - Lindome GIF Öjersjö Brunn
2018-11-10 17:00 Älvsborg FF Svart - Näsets SK Raketerna Önneredsskolan
2018-11-11 10:00 IF Väster Svart - Azalea BK Önneredsskolan
2018-11-11 11:00 IF Väster Orange - Älvsborg FF Blå Önneredsskolan
2018-11-11 12:00 Bergums IF - Stenkullen GoIK Utmarksskolan Sporthall
Omgång 2
2018-11-17 09:00 Älvsborg FF Blå - Bergums IF Önneredsskolan
2018-11-17 13:30 Lerums IS Gold - Älvsborg FF Svart Novahallen
2018-11-17 14:30 Lerums IS Victory - Älvsborg FF Vit Novahallen
2018-11-17 15:30 Stenkullen GoIK - Hjuviks AIK Novahallen
2018-11-17 16:00 Näsets SK Raketerna - IF Väster Svart Önneredsskolan
2018-11-17 17:00 Näsets SK Blixtarna - IF Väster Orange Önneredsskolan
2018-11-18 09:00 Hovås Billdal IF Vit - Mossens BK Önneredsskolan
2018-11-18 10:00 Hovås Billdal IF Röd - Lindome GIF Önneredsskolan
2018-11-18 15:00 Azalea BK - IFK Hindås Masthuggshallen Sporthall
2018-11-18 18:00 Mölnlycke IF - Öjersjö IF Rävlanda idrottshall
Omgång 3
2018-11-24 11:00 Bergums IF - Näsets SK Raketerna Utmarksskolan Sporthall
2018-11-24 14:00 Lindome GIF - Stenkullen GoIK Almåsskolan B-hall
2018-11-24 15:00 IFK Hindås - Näsets SK Blixtarna Hindås Idrottshall
2018-11-24 16:00 IF Väster Svart - Lerums IS Victory Önneredsskolan
2018-11-24 16:00 Öjersjö IF - Älvsborg FF Blå Öjersjö Brunn
2018-11-24 17:00 IF Väster Orange - Lerums IS Gold Önneredsskolan
2018-11-25 09:00 Älvsborg FF Vit - Hovås Billdal IF Vit Önneredsskolan
2018-11-25 10:00 Älvsborg FF Svart - Hovås Billdal IF Röd Önneredsskolan
2018-11-26 18:00 Mossens BK - Mölnlycke IF Gärdssåsskolan Sporthall
2018-12-16 14:00 Hjuviks AIK - Azalea BK Brunnsboskolan Sporthall
Omgång 4
2018-12-01 12:30 Lerums IS Victory - Bergums IF Novahallen
2018-12-01 13:30 Lerums IS Gold - IFK Hindås Novahallen
2018-12-01 16:00 Älvsborg FF Vit - IF Väster Svart Önneredsskolan
2018-12-01 17:00 Älvsborg FF Svart - IF Väster Orange Önneredsskolan
2018-12-02 09:00 Näsets SK Raketerna - Öjersjö IF Önneredsskolan
2018-12-02 10:00 Näsets SK Blixtarna - Hjuviks AIK Önneredsskolan
2018-12-02 10:30 Älvsborg FF Blå - Mossens BK Valhalla Sporthall A-Hall
2018-12-02 11:00 Hovås Billdal IF Vit - Mölnlycke IF Önneredsskolan
2018-12-02 14:00 Azalea BK - Lindome GIF Masthuggshallen Sporthall
2018-12-02 18:00 Hovås Billdal IF Röd - Stenkullen GoIK Önneredsskolan
Omgång 5
2018-12-08 10:00 IFK Hindås - Älvsborg FF Svart Hindås Idrottshall
2018-12-08 10:00 Hjuviks AIK - Lerums IS Gold Lundby Strand 2
2018-12-08 11:00 Bergums IF - Älvsborg FF Vit Utmarksskolan Sporthall
2018-12-08 11:00 Lindome GIF - Näsets SK Blixtarna Almåsskolan B-hall
2018-12-08 12:30 Stenkullen GoIK - Azalea BK Novahallen
2018-12-08 16:00 Öjersjö IF - Lerums IS Victory Öjersjö Brunn
2018-12-08 17:00 Mölnlycke IF - Älvsborg FF Blå Djupedalshallen
2018-12-09 09:00 IF Väster Svart - Hovås Billdal IF Vit Önneredsskolan
2018-12-09 10:00 IF Väster Orange - Hovås Billdal IF Röd Önneredsskolan
2018-12-10 18:00 Mossens BK - Näsets SK Raketerna Gärdssåsskolan Sporthall
Omgång 6
2019-01-12 09:00 Näsets SK Raketerna - Mölnlycke IF Önneredsskolan
2019-01-12 12:30 Lerums IS Victory - Mossens BK Novahallen
2019-01-12 13:30 Lerums IS Gold - Lindome GIF Novahallen
2019-01-12 16:00 Näsets SK Blixtarna - Stenkullen GoIK Önneredsskolan
2019-01-12 17:00 Hovås Billdal IF Vit - Älvsborg FF Blå Önneredsskolan
2019-01-13 09:00 IF Väster Svart - Bergums IF Önneredsskolan
2019-01-13 10:00 IF Väster Orange - IFK Hindås Önneredsskolan
2019-01-13 11:00 Älvsborg FF Vit - Öjersjö IF Önneredsskolan
2019-01-13 14:00 Hovås Billdal IF Röd - Azalea BK Frölunda Kulturhus Sporthall
2019-01-19 13:00 Älvsborg FF Svart - Hjuviks AIK Önneredsskolan
Omgång 7
2019-01-26 09:00 Bergums IF - Hovås Billdal IF Vit Utmarksskolan Sporthall
2019-01-26 11:00 Lindome GIF - Älvsborg FF Svart Almåsskolan B-hall
2019-01-26 12:00 IFK Hindås - Hovås Billdal IF Röd Hindås Idrottshall
2019-01-26 15:00 Stenkullen GoIK - Lerums IS Gold Östads skola Idrottshall
2019-01-26 17:00 Öjersjö IF - IF Väster Svart Öjersjö Brunn
2019-01-26 17:00 Mölnlycke IF - Lerums IS Victory Djupedalshallen
2019-01-27 09:00 Älvsborg FF Blå - Näsets SK Raketerna Önneredsskolan
2019-01-27 10:00 Azalea BK - Näsets SK Blixtarna Önneredsskolan
2019-01-27 14:00 Hjuviks AIK - IF Väster Orange Brunnsboskolan Sporthall
2019-01-28 18:00 Mossens BK - Älvsborg FF Vit Gärdssåsskolan Sporthall
Omgång 8
2019-02-02 09:00 Älvsborg FF Vit - Mölnlycke IF Önneredsskolan
2019-02-02 11:00 Bergums IF - Öjersjö IF Utmarksskolan Sporthall
2019-02-02 14:00 Lerums IS Victory - Älvsborg FF Blå Östads skola Idrottshall
2019-02-02 15:00 Lerums IS Gold - Azalea BK Östads skola Idrottshall
2019-02-02 16:00 Älvsborg FF Svart - Stenkullen GoIK Önneredsskolan
2019-02-02 17:00 IF Väster Svart - Mossens BK Önneredsskolan
2019-02-02 17:00 IFK Hindås - Hjuviks AIK Hindås Idrottshall
2019-02-03 09:00 Hovås Billdal IF Vit - Näsets SK Raketerna Önneredsskolan
2019-02-03 10:00 Hovås Billdal IF Röd - Näsets SK Blixtarna Önneredsskolan
2019-02-03 11:00 IF Väster Orange - Lindome GIF Önneredsskolan
Omgång 9
2019-01-27 11:00 Älvsborg FF Blå - IFK Hindås Önneredsskolan
2019-02-09 09:00 Azalea BK - Älvsborg FF Svart Önneredsskolan
2019-02-09 11:00 Lindome GIF - Älvsborg FF Vit Almåsskolan B-hall
2019-02-09 12:30 Stenkullen GoIK - IF Väster Orange Novahallen
2019-02-09 16:00 Näsets SK Blixtarna - Lerums IS Gold Önneredsskolan
2019-02-09 17:00 Mölnlycke IF - IF Väster Svart Djupedalshallen
2019-02-09 17:00 Näsets SK Raketerna - Lerums IS Victory Önneredsskolan
2019-02-10 15:00 Mossens BK - Bergums IF Gärdssåsskolan Sporthall
2019-03-02 15:00 Öjersjö IF - Hovås Billdal IF Vit Öjersjö Brunn
2019-03-03 17:00 Hjuviks AIK - Hovås Billdal IF Röd Lundby Strand 2
Omgång 10
2019-02-23 09:00 Älvsborg FF Blå - IF Väster Svart Önneredsskolan
2019-02-23 09:00 Bergums IF - Lerums IS Gold Utmarksskolan Sporthall
2019-02-23 11:00 Lindome GIF - Hjuviks AIK Almåsskolan B-hall
2019-02-23 12:30 Stenkullen GoIK - IFK Hindås Novahallen
2019-02-23 16:00 Azalea BK - IF Väster Orange Önneredsskolan
2019-02-24 09:00 Hovås Billdal IF Vit - Lerums IS Victory Önneredsskolan
2019-02-24 10:00 Näsets SK Raketerna - Älvsborg FF Vit Önneredsskolan
2019-02-24 11:00 Näsets SK Blixtarna - Älvsborg FF Svart Önneredsskolan
2019-02-24 15:00 Mossens BK - Öjersjö IF Gärdssåsskolan Sporthall
2019-02-24 18:00 Mölnlycke IF - Hovås Billdal IF Röd Rävlanda idrottshall

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info