Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Juniorer Göteborg

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-01-13 12:30 060904008 IF Warta (HJ) - Jonsereds IF (HJ) 5 - 1 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2019-01-13 13:00 060904044 BK Häcken (P19) - Torslanda IK (HJ) 4 - 3 Bravida Arena
2019-01-18 15:00 060904046 IFK Göteborg (P19) - Stabaek Fotball (HJ) 3 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-01-18 18:00 060904048 IFK Göteborg (P17) - Utsiktens BK (P17) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-01-24 20:00 060904072 Älvsborg FF (P17) - IFK Göteborg (P17) 5 - 6 Påvelund 1 Konstgräs
2019-01-25 19:00 060904045 IFK Göteborg (P19) - Nordstrands IF (HJ) 2 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-01-25 19:00 060904064 Älvsborg FF (P17) - Örgryte IS FF (P17) 0 - 3 Påvelund 1 Konstgräs
2019-01-25 19:30 060904086 GAIS (P19) - Torslanda IK (HJ) 4 - 1 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2019-02-02 12:30 060904093 Torslanda IK (HJ) - Örgryte IS FF (P19) 0 - 10 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-02-02 14:00 060904069 Lerums IS (DJ) - Hammarby IF (DJ) 4 - 2 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-02-02 14:00 060904075 GAIS (P19) - Falkenbergs FF (HJ) 5 - 5 Åbyvallen 1 Konstgräs
2019-02-02 14:30 060904014 Torslanda IK (HJ) - Jonsereds IF (HJ) 3 - 0 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-02-02 16:00 060904016 Qviding FIF (HJ P19) - Hisingsbacka FC (HJ) 4 - 0 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-02-03 11:00 060904091 Älvsborg FF (P17) - IF Väster (HJ) Påvelund 1 Konstgräs
2019-02-03 12:00 060904050 Lerums IS (HJ) - Onsala BK P (HJ) 0 - 2 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2019-02-03 12:15 060904109 IFK Göteborg (F17) - Hammarby IF (DJ) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-02-03 13:00 060904067 BK Häcken (P17) - IF Elfsborg (P17) Bravida Arena
2019-02-03 13:45 060904066 IF Väster/Näsets SK (DJ) - Hovås Billdal IF (DJ) 0 - 5 Önneredsplan 1 Konstgräs
2019-02-03 14:30 060904074 GAIS (P17) - Alingsås IF FF (HJ) 2 - 2 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2019-02-03 16:00 060904047 IFK Göteborg (P17) - Falkenbergs FF (P17) 12 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-02-03 16:30 060904063 Örgryte IS FF (P17) - Utsiktens BK (P17) 2 - 2 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-02-07 20:15 060904097 Stenkullen GoIK (HJ) - Lerums IS (HJ) 0 - 5 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2019-02-09 11:30 060904040 Hisingsbacka FC (HJ) - IFK Uddevalla (HJ) WO (3 - 0) Backavallen 1 Konstgräs
2019-02-10 12:00 060904001 Qviding FIF (HJ P19) - Vinbergs IF (HJ) 8 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-02-10 18:50 060904068 GAIS (P19) - IF Warta (HJ) 6 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
2019-02-15 18:15 060904112 AaB Ålborg (P19) - Sarpsborg 08 FF (P19) 3 - 2 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-02-15 20:00 060904142 AaB Ålborg (P17) - Sandareds IF (HJ) 6 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-02-16 12:15 060904146 Qviding FIF (P17) - Ale United (HJ) 1 - 5 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-02-17 10:30 060904032 Floda BoIF (HJ) - Partille IF FK (HJ) 2 - 3 Flodala IP 3 KG
2019-02-17 11:10 060904141 AaB Ålborg (P19) - Fredrikstad FK (P19) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-02-17 12:00 060904137 IF Väster (HJ) - Ytterby IS (HJ) 2 - 1 Önneredsplan 1 Konstgräs
2019-02-17 12:15 060904039 Hisingsbacka FC (HJ) - Torslanda IK (HJ) 3 - 0 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-02-17 13:00 060904140 AaB Ålborg (P17) - Fredrikstad FK (P17) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-02-17 14:45 060904149 Sarpsborg 08 FF (P19) - GAIS (P19) 2 - 2 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-02-18 20:00 060904130 Qviding FIF (P17) - Gunnilse IS (HJ) 0 - 9 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-02-19 20:00 060904101 Dalen/Krokslätts FF (HJ) - Näsets SK (HJ) 3 - 0 Krokslättsvallen konstgräs
2019-02-20 20:00 060904007 Jonsereds IF (HJ) - Lerums IS (HJ) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-02-22 18:30 060904015 Älvängens IK (DJ) - Vänersborgs IF (DJ) 6 - 1 Älvevi 2 Konstgräs
2019-02-22 18:30 060904128 GFF/Azalea BK (HJ) - Älvängens IK (HJ) 4 - 1 Majvallen 1 Konstgräs
2019-02-23 11:00 060904125 IF Mölndal/Mossens BK (DJ) - Kållered SK (DJ) 5 - 0 Åbyvallen 2 Konstgräs
2019-02-23 11:00 060904144 Ytterby IS (DJ) - Floda BoIF (DJ) 1 - 3 Ytterns IP 3 konstgräs
2019-02-23 12:15 060904087 Lerums IS (DJ) - Stenkullen GoIK (DJ) 8 - 0 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2019-02-23 13:00 060904120 Ytterby IS (HJ) - Ale United (HJ) 2 - 1 Ytterns IP 3 konstgräs
2019-02-23 13:15 060904122 Fässbergs IF (HJ) - Mölnlycke IF (HJ) 1 - 1 Åbyvallen 2 Konstgräs
2019-02-23 14:00 060904055 Torslanda IK (HJ) - Partille IF FK (HJ) 3 - 5 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-02-23 14:00 060904152 Bergsjön SK (HJ) - Guldhedens IK (HJ) 1 - 2 Kviberg 2 konstgräs
2019-02-23 15:00 060904085 Örgryte IS FF (DJ) - Bergums IF (DJ) 2 - 4 Hammarviken Arena
2019-02-23 16:00 060904136 IF Väster (HJ) - IK Zenith (HJ) 1 - 2 Önneredsplan 1 Konstgräs
2019-02-23 16:15 060904003 Qviding FIF (HJ P19) - Torslanda IK (HJ) 4 - 0 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-02-23 16:30 060904099 BK Häcken (DJ) - IF Väster/Näsets SK (DJ) 2 - 3 Slättadamm 2 konstgräs
2019-02-24 10:30 060904033 Floda BoIF (HJ) - Lerums IS (HJ) 2 - 2 Flodala IP 3 KG
2019-02-24 12:00 060904017 Lindome GIF (HJ) - Hisingsbacka FC (HJ) 3 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-02-24 12:00 060904110 Lunden Överås BK (HJ) - Näsets SK (HJ) 1 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2019-02-24 13:15 060904084 Hovås Billdal IF (HJ) - Qviding FIF (P17) 1 - 3 Hovås Billdal Arena 1
2019-02-24 14:00 060904018 Lindome GIF (HJ) 2 - Hisingsbacka FC (HJ) 4 - 2 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-02-24 14:30 060904118 Torslanda IK (DJ) - GFF/Azalea BK (DJ) 4 - 1 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-02-24 16:30 060904073 Lindome GIF (DJ) - Kungälvs FF (DJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-02-24 17:00 060904011 Älvängens IK (DJ) - Kode IF (DJ) 2 - 2 Älvevi 2 Konstgräs
2019-02-24 17:00 060904117 Kållered SK (DJ) - Älvsborg FF (DJ) 1 - 1 Kållered Sportcenter 1
2019-02-26 20:00 060904139 Fässbergs IF (HJ) - Tölö IF (HJ) 1 - 3 Åbyvallen 2 Konstgräs
2019-02-28 18:30 060904094 Askims IK (DJ) - Tölö IF (DJ) 0 - 6 Kobbegården Övre
2019-03-01 19:00 060904166 IF Väster (HJ) - Guldhedens IK (HJ) 4 - 0 Önneredsplan 1 Konstgräs
2019-03-01 19:15 060904154 Qviding FIF (P17) - Skene IF (HJ) 1 - 4 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-03-02 10:00 060904043 Ale United (HJ) - Åsa IF (HJ) 2 - 1 Vimmervi 2 Konstgräs
2019-03-02 12:15 060904095 Hovås Billdal IF (DJ) - IK Gauthiod (DJ) 4 - 0 Kobbegården 1 Konstgräs
2019-03-02 14:00 060904009 Jonsereds IF (HJ) - IFK Fjärås (HJ) 1 - 1 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-03-02 14:00 060904041 Näsets SK (HJ) - Torslanda IK (HJ) 3 - 3 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2019-03-02 15:15 060904062 Kärra KIF (HJ) - Lerums IS (HJ) 8 - 1 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2019-03-02 16:15 060904042 Näsets SK (HJ) - Torslanda IK (HJ) 0 - 3 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2019-03-03 10:00 060904163 Floda BoIF (DJ) - Alingsås KIK (F17) 0 - 2 Flodala IP 3 KG
2019-03-03 11:15 060904090 Stenkullen GoIK (HJ) - Lerkils IF (HJ) 3 - 1 Stenkullens IP 2 KG
2019-03-03 12:00 060904019 Lindome GIF (HJ) - IK Zenith (HJ) 4 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-03 12:00 060904060 Backatorp IF (HJ) - Donsö IS (HJ) Inst. Backavallen 1 Konstgräs
2019-03-03 12:00 060904131 Lunden Överås BK (HJ) - Mossens BK (HJ) Överåsvallen 1 Konstgräs
2019-03-03 12:00 060904135 IF Väster (HJ) - IFK Hindås (D7H)) Inst. Önneredsplan 1 Konstgräs
2019-03-03 12:15 060904181 Mölnlycke IF (DJ) - Stenkullen GoIK (DJ) 2 - 3 Djupedalsplan A Konstgräs
2019-03-03 13:45 060904065 IF Väster/Näsets SK (DJ) - Lindome GIF (DJ) 1 - 8 Önneredsplan 1 Konstgräs
2019-03-03 14:00 060904020 Lindome GIF (HJ) - Floda BoIF (HJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-03 14:30 060904162 Dalen/Krokslätts FF (HJ) - Bergsjön SK (HJ) 9 - 1 Krokslättsvallen konstgräs
2019-03-03 14:30 060904185 Partille IF FK (HJ) - Partille SC (D7H) 3 - 0 Lexby 2 Konstgräs
2019-03-03 15:15 060904126 IF Mölndal/Mossens BK (DJ) - Torslanda IK (DJ) 3 - 1 Åbyvallen 1 Konstgräs
2019-03-03 17:00 060904116 Kållered SK (DJ) - Bergums IF (DJ) 8 - 1 Kållered Sportcenter 1
2019-03-03 18:00 060904143 Ytterby IS (DJ) - BK Häcken (DJ) 7 - 0 Ytterns IP 3 konstgräs
2019-03-04 20:00 060904127 IF Mölndal/Mossens BK (DJ) - GFF/Azalea BK (DJ) 4 - 3 Majvallen 1 Konstgräs
2019-03-07 20:15 060904027 IK Zenith (DJ) - Kode IF (DJ) 4 - 3 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2019-03-08 18:45 060904177 Guldhedens IK (HJ) - Jonsereds IF (HJ) 3 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2019-03-08 19:00 060904104 Qviding FIF (HJ P19) - GFF/Azalea BK (HJ) 1 - 0 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-03-08 19:00 060904157 Hisingsbacka FC (HJ) - Dalen/Krokslätts FF (HJ) 1 - 8 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-03-09 10:30 060904106 Öckerö IF (HJ) - Qviding FIF (P17) 4 - 1 Prästängen 1 Konstgräs
2019-03-09 11:00 060904158 Hisingsbacka FC (HJ) - GFF/Azalea BK (HJ) Inst. Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-03-09 12:00 060904005 Jonsereds IF (HJ) - IF Väster (HJ) 2 - 2 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-03-09 13:00 060904107 Backatorp IF (HJ) - Mölnlycke IF (HJ) 4 - 2 Backavallen 1 Konstgräs
2019-03-09 14:00 060904083 Torslanda IK (HJ) - Sävedalens IF (HJ) 4 - 1 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-03-09 14:30 060904153 Fässbergs IF (HJ) - Torslanda IK (HJ) 0 - 2 Åbyvallen 2 Konstgräs
2019-03-09 15:00 060904169 Hisingsbacka FC (HJ) - GFF/Azalea BK (HJ) Inst. Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-03-09 15:15 060904096 Hovås Billdal IF (DJ) - Askims IK (DJ) 3 - 2 Hovås Billdal Arena 1
2019-03-09 16:30 060904070 IFK Göteborg (F17) - Alingsås KIK (F17) Inst. Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-03-10 10:15 060904092 Stenkullen GoIK (HJ) - Alingsås IF FF (HJ) 6 - 0 Stenkullens IP 2 KG
2019-03-10 12:00 060904021 Lindome GIF (HJ) - Näsets SK (HJ) 7 - 0 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-10 12:00 060904071 Ale United (HJ) - Skepplanda BTK (HJ) Inst. Vimmervi 2 Konstgräs
2019-03-10 12:00 060904171 Torslanda IK (HJ) - Västra Frölunda IF (HJ) 1 - 0 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-03-10 12:00 060904174 Lerums IS (HJ) - Mölnlycke IF (HJ) 2 - 3 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2019-03-10 13:00 060904108 Älvängens IK (HJ) - Partille IF FK (HJ) 6 - 3 Älvevi 2 Konstgräs
2019-03-10 14:00 060904022 Lindome GIF (HJ) 2 - Näsets SK (HJ) Inst. Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-10 16:15 060904196 Floda BoIF (DJ) - Alingsås KIK (F17) Flodala IP 3 KG
2019-03-10 16:45 060904123 Kärra KIF (DJ) - Bergums IF (DJ) Inst. Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2019-03-10 17:00 060904115 Kållered SK (DJ) - Örgryte IS FF (DJ) 4 - 1 Kållered Sportcenter 1
2019-03-13 19:15 060904165 Örgryte IS FF (P19) - Hestrafors IF (HJ) Inst. Hammarviken Arena
2019-03-13 20:15 060904190 BK Häcken (DJ) - Kungsbacka DFF (F17) Inst. Slättadamm 2 konstgräs
2019-03-15 18:30 060904176 GFF/Azalea BK (HJ) - Hisingsbacka FC (HJ) 1 - 3 Majvallen 1 Konstgräs
2019-03-15 19:00 060904103 Dalen/Krokslätts FF (HJ) - KF Velebit (HJ) Inst. Krokslättsvallen konstgräs
2019-03-16 11:00 060904124 Ale United (DJ) - Mölnlycke IF (DJ) Vimmervi 2 Konstgräs
2019-03-16 11:30 060904038 GFF/Azalea BK (DJ) - Askims IK (DJ) 3 - 0 Majvallen 1 Konstgräs
2019-03-16 12:00 060904113 Lindome GIF (DJ) - Stenkullen GoIK (DJ) 2 - 3 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-16 12:00 060904148 GAIS (P19) - Gerdskens BK (HJ) 5 - 0 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2019-03-16 12:25 060904031 Torslanda IK (DJ) - BK Häcken (DJ) 10 - 2 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-03-16 14:00 060904205 Vålerenga IF (F17) - Kungsbacka DFF (F17) 1 - 1 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-03-16 14:15 060904002 Qviding FIF (HJ P19) - Falkenbergs FF (HJ) 1 - 5 Härlanda Park 2 Konstgräs
2019-03-16 15:00 060904134 IF Väster (HJ) - Backatorp IF (HJ) Önneredsplan 1 Konstgräs
2019-03-16 20:45 060904197 IFK Göteborg (F17) - Vålerenga IF (DJ) 2 - 3 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-03-17 08:00 060904201 Vålerenga IF (P02) - Hovås Billdal IF (HJ) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-03-17 09:30 060904200 Vålerenga IF (HJ) - Sandareds IF (HJ) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-03-17 10:00 060904105 Lindome GIF (HJ) - IFK Fjärås (HJ) 0 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-17 11:00 060904199 Vålerenga IF (F16) - Hovås Billdal IF (DJ) 1 - 9 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-03-17 11:15 060904111 Stenkullen GoIK (HJ) - Guldhedens IK (HJ) 10 - 1 Stenkullens IP 2 KG
2019-03-17 11:15 060904187 IF Mölndal/Mossens BK (DJ) - Jitex Mölndal BK (DJ) 3 - 4 Förbovallen 1
2019-03-17 12:00 060904023 Lindome GIF (HJ) - Mölnlycke IF (HJ) 4 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-17 12:00 060904132 Lunden Överås BK (HJ) - Älvängens IK (HJ) Överåsvallen 1 Konstgräs
2019-03-17 12:00 060904175 Örgryte IS FF (P17) - Alingsås IF FF (HJ) 3 - 3 Hammarviken Arena
2019-03-17 12:15 060904156 Qviding FIF (P17) - Landvetter IS (HJ) 1 - 5 Härlanda Park 2 Konstgräs
2019-03-17 12:15 060904179 Lerums IS (DJ) - Alingsås KIK (F17) 10 - 0 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2019-03-17 14:00 060904024 Lindome GIF (HJ) - IF Väster (HJ) 1 - 2 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-17 14:00 060904081 Öckerö IF (HJ) - Torslanda IK (HJ) Prästängen 1 Konstgräs
2019-03-17 14:00 060904192 Kopparbergs/Göteborg FC (F19) - Vålerenga IF (DJ) 3 - 3 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-03-17 14:00 060904198 IF Warta (HJ) - Bergsjön SK (HJ) 0 - 4 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2019-03-17 14:15 060904207 Kungälvs FF (DJ) - Kode IF (DJ) 2 - 2 Kongevi 1 Konstgräs
2019-03-17 15:00 060904061 IFK Göteborg (P17) - Baerum SK (HJ) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2019-03-17 15:15 060904052 Hovås Billdal IF (DJ) - Sävedalens IF (DJ) 5 - 0 Hovås Billdal Arena 1
2019-03-17 16:00 060904034 Ytterby IS (DJ) - Öckerö IF (DJ) 2 - 2 Ytterns IP 3 konstgräs
2019-03-17 16:00 060904102 Dalen/Krokslätts FF (HJ) - Åsa IF (HJ) 12 - 1 Krokslättsvallen konstgräs
2019-03-17 16:00 060904186 IF Väster/Näsets SK (DJ) - Landvetter IF 2003 (DJ) 3 - 2 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2019-03-17 17:00 060904012 Älvängens IK (DJ) - Floda BoIF (DJ) Inst. Älvevi 2 Konstgräs
2019-03-17 17:30 060904037 Floda BoIF (HJ) - Jonsereds IF (HJ) 3 - 1 Flodala IP 3 KG
2019-03-17 19:15 060904035 Partille IF FK (HJ) - Mossens BK (HJ) 2 - 6 Lexby 2 Konstgräs
2019-03-19 19:00 060904164 IFK Göteborg (F17) - Qviding FIF (DJ) 7 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-03-19 19:45 060904004 Jonsereds IF (HJ) - Gerdskens BK (HJ) 0 - 3 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-03-20 20:15 060904203 BK Häcken (DJ) - Utbynäs SK (DJ) 2 - 2 Slättadamm 2 konstgräs
2019-03-22 18:30 060904195 Kärra KIF (HJ) - IF Väster (HJ) 6 - 1 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2019-03-22 19:00 060904089 Stenkullen GoIK (HJ) - Gerdskens BK (HJ) Stenkullens IP 2 KG
2019-03-23 10:30 060904079 Öckerö IF (HJ) - Kärra KIF (HJ) Prästängen 1 Konstgräs
2019-03-23 11:00 060904119 Ale United (HJ) - Halvorstorps IS (HJ) 1 - 3 Vimmervi 2 Konstgräs
2019-03-23 13:00 060904088 Utbynäs SK (P17) - Torslanda IK (HJ) Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-03-23 14:00 060904077 Kråkeröy IL (HJ) - IF Warta (HJ) Kviberg 5 konstgräs
2019-03-23 14:00 060904180 Kråkeröy IL (P17) - Jonsereds IF (HJ) 1 - 4 Kviberg 2 konstgräs
2019-03-23 14:15 060904184 Jitex Mölndal BK (DJ) - Guldhedens IK (DS) 7 - 3 Frejaplan 1 K.Gräs
2019-03-23 15:00 060904030 Älvsborg FF (DJ) - Torslanda IK (DJ) 0 - 0 Påvelund 1 Konstgräs
2019-03-23 16:00 060904100 BK Häcken (DJ) - IFK Göteborg (DJ) Slättadamm 2 konstgräs
2019-03-23 16:00 060904172 Kråkeröy IL (HJ) - Sävedalens IF (HJ) 2 - 2 Kviberg 5 konstgräs
2019-03-24 10:00 060904058 Lindome GIF (HJ) 2 - Sandarna BK (HJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-24 12:00 060904025 Lindome GIF (HJ) - Sävedalens IF (HJ) 1 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-24 12:00 060904076 Kråkeröy IL (HJ) - Qviding FIF (HJ P19) 4 - 12 Bravida Arena
2019-03-24 12:00 060904182 Kode IF/Kareby IS (HJ) - Guldhedens IK (HJ) 3 - 1 Lunnevi IP Konstgräs
2019-03-24 12:15 060904145 Solängens BK (HJ) - Qviding FIF (P17) Inst. Eklandavallen Konstgräs 1
2019-03-24 12:15 060904151 Qviding FIF (P17) - Lunden Överås BK (HJ) 5 - 0 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-03-24 12:30 060904161 Mossens BK (HJ) - Älvsborg FF (HJ) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2019-03-24 13:15 060904204 Stenkullen GoIK (HJ) - Backatorp IF (HJ) Stenkullens IP 2 KG
2019-03-24 14:00 060904026 Lindome GIF (HJ) 2 - Sävedalens IF (HJ) 10 - 0 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-24 14:00 060904078 Kråkeröy IL (HJ) - GAIS (P17) 1 - 9 Bravida Arena
2019-03-24 14:15 060904210 Gunnilse IS (HJ) - Landvetter IS (HJ) Hjällbovallen 2 Konstgräs
2019-03-24 14:30 060904155 Älvängens IK (HJ) - Skepplanda BTK (HJ) 2 - 2 Älvevi 2 Konstgräs
2019-03-24 14:30 060904191 IF Warta (HJ) - IF Mölndal Fotboll (HJ) 2 - 6 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2019-03-24 16:30 060904059 Lindome GIF (DJ) - Kärra KIF (DJ) 4 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-24 16:30 060904206 Lerums IS (HJ) - Alingsås IF FF (HJ) 1 - 4 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2019-03-24 17:00 060904013 Älvängens IK (DJ) - Ytterby IS (DJ) 10 - 1 Älvevi 2 Konstgräs
2019-03-24 17:30 060904036 Floda BoIF (HJ) - IF Väster (HJ) 0 - 0 Flodala IP 3 KG
2019-03-24 18:30 060904188 Utsiktens BK (P17) - Kinna IF (HJ) 2 - 4 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-03-24 19:00 060904167 Stenkullen GoIK (DJ) - Jitex Mölndal BK (DJ) 0 - 5 Stenkullens IP 2 KG
2019-03-25 19:15 060904216 BK Häcken (DJ) - IFK Göteborg (DJ) 0 - 3 Gothia Park konstgräs
2019-03-26 18:15 060904213 Mölnlycke IF (DJ) - Jitex Mölndal BK (DJ) 4 - 1 Mölnlycke IP
2019-03-26 20:15 060904209 Qviding FIF (HJ P19) - Västra Frölunda IF (HJ) 17 - 0 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-03-27 18:45 060904159 IFK Göteborg (F17) - Landvetter IF 2003 (DJ) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-03-28 18:30 060904189 BK Häcken (DJ) - Örgryte IS FF (DJ) 1 - 3 Slättadamm 2 konstgräs
2019-03-29 18:45 060904173 Lerums IS (DJ) - Sävedalens IF (DJ) 5 - 1 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2019-03-29 19:15 060904006 Jonsereds IF (HJ) - IF Mölndal Fotboll (HJ) 4 - 2 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-03-29 19:30 060904217 Hisingsbacka FC (HJ) - Neutrala UF (HJ) 7 - 0 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-03-30 11:00 060904098 Ale United (HJ) - Wargöns IK (HJ) 5 - 1 Vimmervi 2 Konstgräs
2019-03-30 11:30 060904049 GFF/Azalea BK (DJ) - Rävlanda AIS (DS) 4 - 3 Majvallen 1 Konstgräs
2019-03-30 12:00 060904080 Öckerö IF (HJ) - Älvsborg FF (HJ) 4 - 4 Prästängen 1 Konstgräs
2019-03-30 12:00 060904114 IF Warta (HJ) - Gerdskens BK (HJ) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2019-03-30 12:15 060904138 Solängens BK (HJ) - Älvängens IK (HJ) Eklandavallen Konstgräs 1
2019-03-30 12:30 060904054 Torslanda IK (HJ) - Mölnlycke IF (HJ) 0 - 4 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-03-30 13:00 060904202 Utbynäs SK (DJ) - Stenkullen GoIK (DJ) 1 - 6 Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-03-30 13:15 060904170 Ale United (DJ) - Edet FK/Göta BK (DJ) 3 - 3 Vimmervi 2 Konstgräs
2019-03-30 14:00 060904219 Stenkullen GoIK (HJ) - Sävedalens IF (HJ) 4 - 2 Stenkullens IP 2 KG
2019-03-30 14:15 060904028 Qviding FIF (HJ P19) - Vänersborgs IF (HJ) 8 - 2 Härlanda Park 2 Konstgräs
2019-03-30 15:00 060904220 Sandarna BK (HJ) - Askims IK (HJ) 0 - 7 Kobbegården 1 Konstgräs
2019-03-30 16:00 060904212 Lervik IF (HJ) - Hisingsbacka FC (HJ) Heden 4 Konstgräs
2019-03-30 16:15 060904150 Qviding FIF (P17) - Stenkullen GoIK (HJ) Inst. Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-03-31 12:00 060904056 Lindome GIF (HJ) - Gunnilse IS (HJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-31 12:00 060904121 Backatorp IF (HJ) - Torslanda IK (HJ) 3 - 4 Backavallen 1 Konstgräs
2019-03-31 12:00 060904133 Lunden Överås BK (HJ) - Guldhedens IK (HJ) 2 - 5 Överåsvallen 1 Konstgräs
2019-03-31 12:15 060904053 Lerums IS (DJ) - Jitex Mölndal BK (DJ) Inst. Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2019-03-31 12:25 060904029 Torslanda IK (DJ) - Kärra KIF (DJ) 5 - 5 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-03-31 14:00 060904057 Lindome GIF (HJ) 2 - Kärra KIF (HJ) Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-03-31 14:00 060904211 Lervik IF (HJ) - Hisingsbacka FC (HJ) Bravida Arena
2019-03-31 14:00 060904214 GAIS (P17) - Fässbergs IF (HJ) 10 - 2 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2019-03-31 14:15 060904129 Qviding FIF (P17) - Tölö IF (HJ) 3 - 2 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-03-31 15:00 060904183 IF Warta (HJ) - IF Väster (HJ) 1 - 1 Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2019-03-31 16:30 060904215 Västra Frölunda IF (HJ) - Angered MBIK (HJ) 4 - 6 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-03-31 18:00 060904168 Ytterby IS (DJ) - Askims IK (DJ) 12 - 1 Ytterns IP 3 konstgräs
2019-04-02 20:00 060904218 Jonsereds IF (HJ) - Stenkullen GoIK (HJ) 0 - 4 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-04-06 14:00 060904178 GAIS (P19) - Jönköpings Södra IF (P19) 0 - 0 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2019-04-15 20:15 060904221 IF Väster (HJ) - Stenkullen GoIK (HJ) 5 - 0 Önneredsplan 1 Konstgräs
2019-04-18 19:30 060904208 Lindome GIF (HJ) - AIK Fotboll AB (P19) 6 - 0 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-05-20 20:15 060904222 Jitex Mölndal BK (DJ) - Alingsås FC United (F19) 3 - 1 Åbyvallen 1 Konstgräs
2019-05-27 20:15 060904223 Jitex Mölndal BK (DJ) - Qviding FIF (DJ) 1 - 2 Åbyvallen 1 Konstgräs
2019-07-09 19:45 060904230 Kärra KIF (HJ) - Kode IF/Kareby IS (HJ) 0 - 4 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2019-07-09 20:15 060904233 Torslanda IK (DJ) - IF Mölndal/Mossens BK (DJ) 4 - 2 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-07-10 18:30 060904229 BK Häcken (P19) - Västra Frölunda IF (HJ) Bravida Arena
2019-07-10 19:00 060904194 Älvängens IK (DJ) - Ljungskile SK/Ödsmåls IK (DJ) 4 - 2 Älvevi 1 Gräs
2019-07-11 18:45 060904160 Qviding FIF (HJ P19) - Alingsås IF FF (HJ) 5 - 1 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-07-11 19:00 060904193 Älvängens IK (DJ) - Orust FC (DJ) 2 - 0 Älvevi 1 Gräs
2019-07-11 19:00 060904227 Kode IF/Kareby IS (HJ) - Lifezone Soccer (P18) Kode IP 3 Konstgräs
2019-07-13 11:00 060904232 IK Zenith (DJ) - Minnesota Thunder Academy (DJ) 2 - 1 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2019-07-13 14:00 060904234 Hisingsbacka FC (HJ) - Mossens BK (HJ) 2 - 3 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-07-13 14:15 060904228 Guldhedens IK (HJ) - Juventus Academy Saudi Arabia (P19) Valhalla 1 Konstgräs
2019-07-13 16:30 060904226 Göteborgs DFF (DJ) - REV Soccer USA 7 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
2019-07-13 16:30 060904231 IF Mölndal/Mossens BK (DJ) - Lindome GIF (DJ) 3 - 1 Åbyvallen 1 Konstgräs
2019-07-26 17:30 060904225 Kopparbergs/Göteborg FC (F19) - West Bromwich Albion (F19) Valhalla 1 Konstgräs
2019-08-05 19:00 060904236 Älvängens IK (HJ) - Trollhättans BoIS J Inst. Älvevi 2 Konstgräs
2019-08-05 19:00 060904237 Älvängens IK (HJ) - Trollhättans BoIS J 3 - 1 Älvevi 2 Konstgräs
2019-08-06 18:00 060904235 Kopparbergs/Göteborg FC (F19) - Ulricehamns IFK (Djunior) Valhalla 1 Konstgräs
2019-08-10 10:30 060904239 Kållered SK (DJ) - Kungsbacka DFF (F17) 1 - 4 Kållered Sportcenter 1
2019-08-18 13:00 060904238 Älvängens IK (DJ) - Kungsbacka DFF (F17) 4 - 4 Älvevi 1 Gräs
2019-08-21 13:00 060904240 BK Häcken (P19) - Right To Dream (P19) 0 - 2 Bravida Arena
2019-08-21 15:00 060904241 BK Häcken (P17) - Right To Dream (P17) 4 - 1 Bravida Arena
2019-10-01 18:45 060904242 Jitex Mölndal BK (DJ) - Qviding FIF (DJ) 0 - 4 Åbyvallen 1 Konstgräs
2019-10-18 19:00 060904243 Lindome GIF (HJ) - GAIS (P19) 4 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2019-10-27 13:15 060904244 Qviding FIF (HJ P19) - Varbergs BoIS FC (P19) 4 - 4 Valhalla 1 Konstgräs
2019-11-18 19:15 060904245 Kareby IS (HJ) - Ytterby IS (HJ) 3 - 2 Kareby Hed
2019-11-18 20:00 060904246 IFK Göteborg (F17) - Sävedalens IF (DJ) 11 - 3 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-11-23 11:00 060904250 Hisingsbacka FC (HJ) - Sävedalens IF (HJ) 4 - 2 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-11-23 13:00 060904251 Hisingsbacka FC (HJ) - Sävedalens IF (HJ) 3 - 1 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-11-24 10:30 060904248 IFK Göteborg (F17) - IFK Kalmar (F17) Kviberg 5 konstgräs
2019-11-30 11:00 060904249 Hisingsbacka FC (HJ) - Älvsborg FF (HJ) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-12-08 12:30 060904253 Mölnlycke IF (DJ) - Onsala BK (DJ) Inst. Djupedalsplan B Konstgräs
2019-12-09 20:00 060904252 IFK Göteborg (DJ) - IK Zenith (DJ) 5 - 5 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-31 060904224 Jitex Mölndal BK (DJ) - Alingsås FC United (F19) Åbyvallen 1 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info