Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Div. 1 - Div. 3 herrar

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
BK Astrio (D4H) Mats Jingblad 0730337333 Gul, Svarta, Gula
Bua IF (D4H) Bua IF(Föreningen) vit, röd, vit
Dalen/Krokslätts FF (D3H) Dalen/Krokslätts FF(Föreningen) Gul/Blå, Blå, Gul
Dalstorps IF (D2H) Dalstorps IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Ekets GoIF (D4H) Ekets GoIF(Föreningen) vit, röd, röd
FC Trollhättan (D1H) FC Trollhättan(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gårda BK (D3H) Gårda BK(Föreningen) vinröd, vit, vit
Halmstads BK (U21) Halmstads BK(Föreningen) blå, svart, blå
IF Leikin (D4H) IF Leikin(Föreningen) orange, svarta, orange
IF Lödde (D3H) IF Lödde(Föreningen) Gul, Svart, Gula
IF Norvalla (D4H) IF Norvalla(Föreningen) gul, blåa, gula
IFK Fjärås (D3H) IFK Fjärås(Föreningen) Röd, Vit, Röd
IFK Kumla (D3H) IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Tidaholm (D2H) IFK Tidaholm(Föreningen) Vit, Blå, Blå
IK Virgo (D3H) IK Virgo(Föreningen) Långrandigt Röd/Svart, Vit, Svarta
IS Halmia (D2H) IS Halmia(Föreningen) vit, röda, vita
Jonsereds IF (D3H) Jonsereds IF(Föreningen) Gul/Svart, Blå, Gul/svart
Kinna IF (D4H) Kinna IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Kungsbacka IF (D4H) Mikael Norgren 0767855220 vit/blå/vit
Laholms FK (D3H) Laholms FK(Föreningen) Vit, svart, Vit
Lerkils IF (D3H) Lerkils IF(Föreningen) Blå, Röd, Blå
Lilla Träslövs FF (D4H) Lilla Träslövs FF(Föreningen) vit, blåa, blåa
Ljungskile SK (D1H) Ljungskile SK(Föreningen) Grön, Grön, Vit
Markaryds IF (D3H) Peter Stridh 0703211932 Blå/Blå/Blå
Onsala BK (D2H) Onsala BK(Föreningen) vit, blå, blå
Skene IF (D3H) Skene IF(Föreningen) Vit, Svarta, Vita
Stafsinge IF (D2H) Stafsinge IF(Föreningen) rödsvart, svart, svart
Sävedalens IF (D2H) Sävedalens IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Torslanda IK (D2H) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Tvååkers IF (D1H) Tvååkers IF(Föreningen) Röd, Svart, Röda
Tölö IF (D4H) Tölö IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Ullareds IK (D2H) Ullareds IK(Föreningen) blå, blå, vita
Varbergs GIF FK (D3H) Varbergs GIF FK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Vinbergs IF (D2H) Vinbergs IF(Föreningen) grön, vita, gröna
Vänersborgs FK (D2H) Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Västra Frölunda IF (D3H) Västra Frölunda IF(Föreningen) Grön, vit (senior) grön(juniorer) , vit (senior) grön(juniorer)
Åsa IF (D3H) Åsa IF(Föreningen) svarta, svarta, svarta
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-02-02 11:00 071014012 Varbergs GIF FK (D3H) - Lilla Träslövs FF (D4H) Påskbergsvallen C
2019-02-02 12:00 071014001 IF Leikin (D4H) - Markaryds IF (D3H) 0 - 4 Halmstad Arena P6
2019-02-09 12:00 071014013 Varbergs GIF FK (D3H) - Ullareds IK (D2H) Påskbergsvallen C
2019-02-09 12:00 071014034 Lilla Träslövs FF (D4H) - Åsa IF (D3H) 2 - 3 Håstens IP konstgräs
2019-02-09 14:00 071014037 Stafsinge IF (D2H) - Sävedalens IF (D2H) 2 - 2 Kristineslätt IP 5
2019-02-16 11:00 071014002 Laholms FK (D3H) - Markaryds IF (D3H) Inst. Glänninge Park B
2019-02-16 12:00 071014014 Varbergs GIF FK (D3H) - BK Astrio (D4H) Påskbergsvallen C
2019-02-16 13:00 071014010 Vinbergs IF (D2H) - Tvååkers IF (D1H) 2 - 0 Vinåvallen B
2019-02-16 14:00 071014038 Stafsinge IF (D2H) - Bua IF (D4H) Falkenbergs IP
2019-02-19 19:00 071014022 Tvååkers IF (D1H) - Ljungskile SK (D1H) 0 - 0 Övrevi C
2019-02-23 12:00 071014026 IFK Fjärås (D3H) - Skene IF (D3H) 2 - 2 Ögärdets IP B
2019-02-23 12:00 071014035 IS Halmia (D2H) - Laholms FK (D3H) 2 - 3 Skedalaheds IP 3
2019-02-23 13:00 071014017 Lerkils IF (D3H) - Åsa IF (D3H) 1 - 1 Ängås IP D
2019-02-23 15:15 071014031 Onsala BK (D2H) - Tvååkers IF (D1H) Rydets IP Konstgräs
2019-02-26 19:15 071014008 Halmstads BK (U21) - Tvååkers IF (D1H) 1 - 3 Skedalaheds IP 3
2019-03-02 10:00 071014040 Stafsinge IF (D2H) - Varbergs GIF FK (D3H) Falkenbergs IP
2019-03-02 12:00 071014027 IFK Fjärås (D3H) - Kinna IF (D4H) 6 - 1 Ögärdets IP B
2019-03-03 14:00 071014023 Tvååkers IF (D1H) - Ullareds IK (D2H) 1 - 1 Övrevi C
2019-03-09 12:00 071014015 Varbergs GIF FK (D3H) - Laholms FK (D3H) 2 - 0 Påskbergsvallen C
2019-03-09 13:45 071014020 Kungsbacka IF (D4H) - Jonsereds IF (D3H) 0 - 3 Kungsbacka sportcenter 10
2019-03-09 14:00 071014024 Tvååkers IF (D1H) - FC Trollhättan (D1H) 2 - 2 Övrevi C
2019-03-09 14:00 071014039 Stafsinge IF (D2H) - Västra Frölunda IF (D3H) 4 - 3 Kristineslätt IP 5
2019-03-14 18:45 071014005 Ullareds IK (D2H) - Åsa IF (D3H) 4 - 1 Hedevi 4
2019-03-16 13:45 071014021 Kungsbacka IF (D4H) - Skene IF (D3H) 0 - 2 Kungsbacka sportcenter 10
2019-03-17 14:15 071014009 Halmstads BK (U21) - Laholms FK (D3H) 0 - 2 Skedalaheds IP 3
2019-03-19 19:00 071014028 IFK Fjärås (D3H) - Gårda BK (D3H) 3 - 0 Ögärdets IP B
2019-03-22 19:00 071014007 Åsa IF (D3H) - IFK Kumla (D3H) 1 - 3 Åsa C
2019-03-22 19:00 071014041 Laholms FK (D3H) - Ekets GoIF (D4H) 1 - 1 Glänninge Park B
2019-03-24 12:00 071014016 Varbergs GIF FK (D3H) - IFK Fjärås (D3H) 1 - 1 Påskbergsvallen C
2019-03-24 15:15 071014033 Onsala BK (D2H) - Torslanda IK (D2H) 5 - 1 Rydets IP Konstgräs
2019-03-30 11:00 071014003 Laholms FK (D3H) - Ullareds IK (D2H) 3 - 0 Glänninge Park B
2019-03-30 11:00 071014036 Stafsinge IF (D2H) - IS Halmia (D2H) 2 - 2 Stafsinge IP 3
2019-03-30 12:00 071014029 IFK Fjärås (D3H) - Vinbergs IF (D2H) 5 - 0 Ögärdets IP B
2019-03-30 13:00 071014018 Lerkils IF (D3H) - IK Virgo (D3H) 2 - 2 Ängås IP D
2019-03-30 13:00 071014032 Onsala BK (D2H) - Vänersborgs FK (D2H) 5 - 2 Rydets IP Konstgräs
2019-03-30 15:00 071014011 Vinbergs IF (D2H) - IFK Tidaholm (D2H) Vinåvallen B
2019-04-06 13:00 071014004 Laholms FK (D3H) - IF Lödde (D3H) Glänninge Park B
2019-04-07 12:00 071014006 IF Norvalla (D4H) - Lerkils IF (D3H) Inst. Norvalla IP
2019-04-09 19:00 071014030 IFK Fjärås (D3H) - Dalen/Krokslätts FF (D3H) Inst. Ögärdets IP B
2019-07-26 18:30 071014043 Onsala BK (D2H) - Motståndare ej klart Inst. Rydets IP A
2019-07-27 11:00 071014044 IS Halmia (D2H) - Dalstorps IF (D2H) Örjans Vall
2019-07-30 19:00 071014042 Åsa IF (D3H) - Lilla Träslövs FF (D4H) 3 - 2 Åsa IP A

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info