Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Damer, Träningsmatcher 2019 Västergötland

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-02-03 15:00 200994049 Skoftebyns IF - Jitex Mölndal BK 0 - 3 Edsborgs IP Konstgräs
2019-02-09 12:30 200994020 Ulvåkers IF - Hörnebo SK 8 - 1 Ulvahallen
2019-02-09 15:15 200994015 Skepplanda BTK - Ljungskile SK 4 - 1 Forsvallen Konstgräs
2019-02-10 13:00 200994092 Mariedals IK - Kindaholm/Svenljunga 1 - 0 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-02-10 13:30 200994077 Alingsås FC United - Guldhedens IK Inst. Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-02-16 11:00 200994079 Alingsås FC United - Lidköpings FK F19 Inst. Alströmervallen konstgräs
2019-02-16 12:30 200994021 Ulvåkers IF - Våmbs IF 6 - 7 Ulvahallen
2019-02-16 13:00 200994009 Skepplanda BTK - Göteborgs FF 1 - 4 Forsvallen Konstgräs
2019-02-16 13:30 200994109 Ulricehamns IFK U - Jönköpings Södra IF B 4 - 0 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-02-16 14:00 200994078 Alingsås FC United - Lidköpings FK 1 - 0 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-02-16 14:15 200994074 IK Friscopojkarna - Ytterby IS 1 - 1 Björkvallen konstgräs, Vårgårda
2019-02-16 14:15 200994089 Lödöse Nygård IK - Orust FC 1 - 1 Strömsvallen A konstgräs
2019-02-16 16:00 200994118 Ulricehamns IFK - Jönköpings Södra IF 16 - 0 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-02-16 16:15 200994099 Kindaholm/Svenljunga - Nittorps IK U Inst. Högvalla IP A
2019-02-16 17:00 200994043 Trollhättans FK - Utbynäs SK 4 - 1 Edsborgs IP Konstgräs
2019-02-17 13:00 200994028 Mariedals IK U - Rävlanda AIS Inst. Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-02-17 14:00 200994100 Kindaholm/Svenljunga - Toarpsalliansen 3 - 1 Högvalla IP A
2019-02-17 14:00 200994115 Alingsås FC United - Falköpings KIK 9 - 0 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-02-17 15:00 200994054 Skara FC - Våmbs IF 1 - 13 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-02-17 17:00 200994044 Trollhättans FK/Halvorstorp - Ljungskile SK 2 - 1 Edsborgs IP Konstgräs
2019-02-23 10:00 200994005 Stenstorps IF - Axvalls IF 0 - 1 Odenvi Konstgräs
2019-02-23 11:00 200994107 Fröjered/Korsberga - Björsäters IF 1 - 0 Guldkroksvallen Konstgräs
2019-02-23 12:00 200994034 Mariestads BoIS FF - Rävåsens IK 1 - 8 Lekevi IP Konstgräsplan
2019-02-23 12:00 200994068 Götene FK U - Tymer/Tidavad Uppskj. Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2019-02-23 12:00 200994088 Lödöse Nygård IK - Göteborgs FF Inst. Strömsvallen A konstgräs
2019-02-23 13:00 200994031 Skara FC - Mariedals IK 0 - 10 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-02-23 13:00 200994060 Ulricehamns IFK - IK Friscopojkarna 5 - 0 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-02-23 13:15 200994022 Ulvåkers IF - Vinninga AIF 0 - 0 Södermalms IP konstgräs
2019-02-23 14:00 200994014 Vartofta SK - Axvalls IF 10 - 0 Ållevi Konstgräs
2019-02-23 14:00 200994026 Mariedals IK - Arentorp Helås FK Inst. Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-02-23 16:00 200994063 Sils IF - Våmbs IF 0 - 3 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2019-02-24 13:00 200994029 Mariedals IK U - Fristad/Borgstena/Sparsör 5 - 1 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-02-24 14:00 200994080 Alingsås FC United - Sävedalens IF Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-02-24 15:00 200994010 Skepplanda BTK - Skoftebyns IF 0 - 1 Forsvallen Konstgräs
2019-02-24 15:00 200994016 Lidköpings FK - IFK Kalmar A 0 - 2 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-02-24 15:00 200994094 Falköpings KIK - Skövde KIK Odenvi Konstgräs
2019-02-24 16:00 200994101 Kindaholm/Svenljunga - Ulricehamns IFK U 1 - 4 Högvalla IP A
2019-02-24 17:00 200994045 Trollhättans FK - Råda BK Edsborgs IP Konstgräs
2019-02-27 17:45 200994062 Skara FC - Sils IF B 3 - 3 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-02-27 19:00 200994111 Nittorps IK A - Södra Ving/Timmele 8 - 0 Dalshov Konstgräs
2019-03-02 11:00 200994059 Axvalls IF - Skultorps IF 1 - 7 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-03-02 11:15 200994023 Ulvåkers IF - Götene FK 1 - 2 Södermalms IP konstgräs
2019-03-02 12:00 200994027 Mariedals IK - Landvetter IF 2003 A Damsenior Inst. Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-03-02 13:00 200994036 Skövde KIK - Mariestads BoIS FF 0 - 0 Lillegårdens IP, D-plan, Konstgräs
2019-03-02 13:00 200994038 IFK Örby - IK Friscopojkarna 1 - 1 Örby IP B konstgräs
2019-03-02 14:00 200994001 Nittorps IK A - Qviding FIF 0 - 3 Dalshov Konstgräs
2019-03-02 14:00 200994017 Lidköpings FK - IFK Norrköping FK 0 - 1 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-03-02 14:00 200994081 Alingsås FC United - Jitex Mölndal BK 1 - 3 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-03-02 14:00 200994093 Toarpsalliansen - Floby IF 2 - 0 Dalsjöhov konstgräs
2019-03-02 14:30 200994069 Vänersborgs IF A - Ljungskile SK 0 - 3 Vänersvallen Nord
2019-03-02 15:00 200994055 IK Gauthiod - Råda BK 3 - 0 Lunnevi IP Konstgräs
2019-03-02 15:00 200994061 Ulricehamns IFK - IFK Värnamo Dam Inst. Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-03-02 15:00 200994128 Sollebrunn/Stora Mellby - Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro 2 - 3 Nya Bjärkevi Konstgräs
2019-03-02 15:15 200994011 Skepplanda BTK - Lödöse Nygård IK 1 - 1 Forsvallen Konstgräs
2019-03-02 15:30 200994032 Sjömarkens IF A Dam - Göteborgs DFF 0 - 3 Borås Arena
2019-03-02 16:00 200994046 Trollhättans FK/Halvorstorp - Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro Inst. Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-02 16:00 200994064 Sils IF - Arentorp Helås FK 2 - 5 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2019-03-03 09:30 200994132 Sävedalens IF - Onsala BK Dam Junior Inst. Tånga Hed C-plan Konstgräs
2019-03-03 10:00 200994090 Lödöse Nygård IK - Ljungskile SK F17+ 3 - 1 Strömsvallen A konstgräs
2019-03-03 12:00 200994065 Vinninga AIF - Vänersborgs FK 1 - 2 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-03-03 13:00 200994133 Onsala BK Dam Junior - Sävedalens IF 4 - 4 Tånga Hed C-plan Konstgräs
2019-03-03 14:00 200994030 Mariedals IK U - Sjömarkens IF U Dam 2 - 2 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-03-03 14:00 200994082 Alingsås FC United - Ulricehamns IFK 1 - 1 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-03-03 14:00 200994121 Kindaholm/Svenljunga - Brämhults IK A Högvalla IP A
2019-03-03 17:00 200994047 Trollhättans FK - Göteborgs FF 2 - 2 Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-06 18:30 200994004 Nittorps IK U - Hestra/Grimsås 8 - 0 Dalshov Konstgräs
2019-03-07 19:00 200994056 IK Gauthiod - Åsebro IF Åsebro/Brålanda 4 - 1 Lunnevi IP Konstgräs
2019-03-08 19:00 200994114 Göta BK A - Skoftebyns IF U 2 - 5 Strömsvallen A konstgräs
2019-03-09 14:15 200994075 IK Friscopojkarna - Lödöse Nygård IK 1 - 5 Björkvallen konstgräs, Vårgårda
2019-03-10 14:00 200994018 Lidköpings FK - IK Rössö Uddevalla A-Lag 0 - 1 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-03-16 14:15 200994076 IK Friscopojkarna - Bergdalens IK A 0 - 2 Björkvallen konstgräs, Vårgårda
2019-03-16 15:00 200994033 Sjömarkens IF A Dam - IS Halmia 0 - 2 Ramnavallen konstgräs
2019-03-16 15:00 200994037 Skövde KIK - Nittorps IK A 2 - 0 Lillegårdens IP, D-plan, Konstgräs
2019-03-17 11:00 200994040 IFK Örby - Skoftebyns IF 3 - 2 Örby IP B konstgräs
2019-03-17 15:00 200994104 Skoftebyns IF U - Sjuntorps IF 0 - 0 Nysätra IP
2019-03-19 19:00 200994116 Ulricehamns IFK U - Lerums IS 0 - 7 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-03-20 20:00 200994073 Rackeby/Kållandsö - Saleby/Järpås 0 - 0 Framnäs IP Konstgräs
2019-03-22 19:00 200994124 Sjömarkens IF A Dam - Lödöse Nygård IK 4 - 2 Sandevi B konstgräs
2019-03-23 13:00 200994041 IFK Örby - Nittorps IK A 1 - 3 Örby IP B konstgräs
2019-03-23 13:00 200994050 Skoftebyns IF - Ytterby IS 2 - 0 Nysätra IP
2019-03-23 14:00 200994057 IK Gauthiod - Mariebo IK Dam A 3 - 1 Lunnevi IP Konstgräs
2019-03-24 14:00 200994131 Södra Ving/Timmele - Kindaholm/Svenljunga 11 - 2 Lassalyckan B-plan
2019-03-24 16:00 200994051 Skoftebyns IF - Åsebro IF Åsebro/Brålanda 4 - 2 Nysätra IP
2019-03-27 18:15 200994142 Lidköpings FK F19 - Götene FK 4 - 2 Framnäs IP Konstgräs
2019-03-28 18:00 200994136 Töreboda IK - Ulvåkers IF U 1 - 6 Töreshov B-plan Konstgräs
2019-03-30 14:00 200994002 Nittorps IK A - IS Halmia 1 - 1 Dalshov Konstgräs
2019-03-30 15:00 200994058 IK Gauthiod - Bergdalens IK A 0 - 2 Lunnevi IP Konstgräs
2019-03-31 10:00 200994119 Götene FK U - Saleby/Järpås 4 - 1 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2019-03-31 12:00 200994066 Vinninga AIF - Arentorp Helås FK 1 - 2 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-03-31 12:30 200994143 Floby IF - Tymer/Tidavad 10 - 1 Ållevi Konstgräs
2019-03-31 13:15 200994106 Alingsås Kvinnliga IK 1, Damer, Utvecklingsserier 2019 - Södra Ving/Timmele U 5 - 0 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-03-31 14:00 200994007 Wargöns IK - H E F Valbo BK 7 - 0 Hallevi IP, Wargön C konstgräs
2019-03-31 14:00 200994083 Alingsås FC United - Sils IF 8 - 0 Alströmervallen konstgräs
2019-03-31 15:00 200994123 Våmbs IF U - Skultorps IF U 2 - 1 Södermalms IP konstgräs
2019-03-31 16:00 200994085 Mellby IK - Örslösa-Söne IK Dam A 5 - 0 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-03-31 16:00 200994125 Hestra/Grimsås - Toarpsalliansen 2 - 3 Dalshov Konstgräs
2019-03-31 16:00 200994147 Vänersborgs IF U - IFK Trollhättan 4 - 2 Vänersvallen Nord
2019-03-31 16:30 200994072 Vänersborgs FK - Hertzöga BK 0 - 4 Hallevi IP, Wargön C konstgräs
2019-03-31 18:00 200994148 Falköpings KIK - IK Friscopojkarna 1 - 4 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-04-01 19:00 200994145 Skövde KIK - Skultorps IF 1 - 2 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2019-04-02 18:30 200994126 Fristad/Borgstena/Sparsör - Södra Ving/Timmele 1 - 2 Hedens IP Konstgräs
2019-04-02 19:00 200994149 IFK Tidaholm - Axvalls IF 7 - 1 Tidavallen B-plan Konstgräs
2019-04-05 19:15 200994141 Sollebrunn/Stora Mellby - Bengtsfors IF 1 - 3 Nya Bjärkevi Konstgräs
2019-04-06 11:00 200994003 Nittorps IK A - Alingsås FC United 0 - 6 Dalshov Konstgräs
2019-04-06 11:00 200994070 Vänersborgs IF A - Svarteborg FK SFK, Div.3 Damer Bohuslän/Dal 2019 4 - 3 Vänersvallen Nord
2019-04-06 12:00 200994097 Gullspång/Hova/Weimer - Norra Fågelås IF 2 - 1 Töreshov B-plan Konstgräs
2019-04-06 14:00 200994019 Lidköpings FK - Jitex Mölndal BK 1 - 1 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-04-06 14:00 200994095 Falköpings KIK - Ulvåkers IF 3 - 3 Ållevi Konstgräs
2019-04-06 14:15 200994091 Lödöse Nygård IK - Bergdalens IK A 3 - 5 Strömsvallen A konstgräs
2019-04-06 15:00 200994112 Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro - Arentorp Helås FK 1 - 7 Sparbanksvallen Konstgräs
2019-04-06 15:30 200994140 Rävlanda AIS - IK Arvika Fotboll Bråtaredsvallen 3
2019-04-07 12:00 200994071 Vedums AIS - Jung-Kvänum 10 IF 3 - 1 Nya IP A
2019-04-07 13:00 200994096 Alingsås Kvinnliga IK 1, Damer, Utvecklingsserier 2019 - Göta BK A 12 - 1 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-04-07 14:00 200994012 Skepplanda BTK - Utbynäs SK 4 - 0 Forsvallen Konstgräs
2019-04-07 15:00 200994122 Södra Ving/Timmele U - Fristad/Sparsör/Borgsten U 5 - 0 Lassalyckan B-plan
2019-04-07 16:00 200994006 Stenstorps IF - Södra Härene IF Odenvi Konstgräs
2019-04-07 16:00 200994053 Mariestads BoIS FF U - Ulvåkers IF U 1 - 2 Lekevi IP Konstgräsplan
2019-04-07 16:00 200994067 Örslösa-Söne IK Dam A - Levene-Skogslunds IF 0 - 2 Framnäs IP Konstgräs
2019-04-07 16:00 200994086 Mellby IK - Saleby/Järpås 6 - 0 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-04-07 16:00 200994103 Åsarp-Trädet FK /Redväg U - Vartofta SK U 1 - 4 Ållevi Konstgräs
2019-04-07 17:00 200994127 Kindaholm/Svenljunga - IFK Öxnevalla 3 - 7 Högvalla IP A
2019-04-09 18:30 200994152 Björsäters IF - Ulvåkers IF U 1 - 7 Björsäters IP B
2019-04-09 19:00 200994146 IFK Tidaholm - Åsarp-Trädet/Redväg 2 - 2 Tidavallen B-plan Konstgräs
2019-04-09 19:15 200994150 Toarpsalliansen - Kabel Åttio/Byttorp 2 - 0 Dalsjöhov konstgräs
2019-04-13 12:00 200994024 Arentorp Helås FK - Mariedals IK 3 - 2 Almesåsen A
2019-04-13 12:00 200994108 Göta BK A - Ljungskile SK 0 - 14 Strömsvallen A konstgräs
2019-04-13 16:00 200994084 Jung-Kvänum 10 IF - Råda BK B Nya IP A
2019-04-14 11:00 200994144 Norra Fågelås IF - Jula BK A Guldkroksvallen Konstgräs
2019-04-14 14:00 200994105 Gullspång/Hova/Weimer - Fröjered/Korsberga 3 - 1 Töreshov B-plan Konstgräs
2019-04-14 14:00 200994120 IFK Trollhättan - Sjuntorps IF 0 - 9 Granngårdens Konstgräs
2019-04-14 15:00 200994113 Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro - Levene-Skogslunds IF 2 - 0 Bergevi IP B-plan
2019-04-14 15:00 200994139 Sjömarkens IF U Dam - Bergdalens IK U 5 - 0 Sandevi B konstgräs
2019-04-14 15:00 200994153 Hestrafors/Bollebygd - Södra Ving/Timmele 1 - 4 Idrottsparken B
2019-04-14 16:00 200994087 Mellby IK - Götene FK U 5 - 0 Hellehof A-plan
2019-04-16 19:00 200994154 Vedums AIS - Sollebrunn/Stora Mellby Nordvalla B-plan
2019-04-16 19:00 200994156 Alingsås FC United U - Jitex Mölndal BK U 8 - 2 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-04-22 15:00 200994155 Hyssna IF Damer - Kabel Åttio/Byttorp Inst. Ekäng B
2019-04-30 19:00 200994157 Alingsås FC United U - Qviding FIF Noltorpsvallen A
2019-05-14 19:00 200994158 Alingsås FC United U - Göteborgs DFF U 1 - 6 Noltorpsvallen A
2019-07-27 13:00 200994160 Lödöse Nygård IK - Sjömarkens IF A Dam 3 - 2 Alevi A
2019-08-05 19:00 200994161 Sjuntorps IF - Skoftebyns IF U 1 - 0 Sjuntorpsvallen C
2019-08-05 19:00 200994162 Björsäters IF - Fröjered/Korsberga 0 - 0 Björsäters IP A
2019-08-27 19:00 200994159 Alingsås FC United U - Qviding FIF Noltorpsvallen A
2019-12-31 00:00 200994134 Ulricehamns IFK 1, Damer, Utvecklingsserier 2019 - Mariedals IK U Lassalyckan B-plan

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info