Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - InterSport Cup, Herr

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2019-10-15 200300063 Vinnare i match 200300062 - Vinnare i match 200300061
Semifinal
2019-09-15 200300061 Vinnare i match 200300058 - Vinnare i match 200300057
2019-09-15 200300062 Vinnare i match 200300060 - Vinnare i match 200300059
Kvartsfinal
2019-07-29 18:30 200300059 IFK Falköping FF - IK Gauthiod Odenplan A-plan
2019-07-30 19:00 200300057 Gerdskens BK - Skövde AIK Gerdskenvallen A-plan
2019-08-05 18:30 200300060 Ekedalens SK - Norrby IF Idrottsparken, Ekedalen
2019-08-14 19:00 200300058 Vänersborgs FK - FC Trollhättan Vänersvallen Nord Konstgräs
1/8-final
2019-05-14 19:00 200300052 Vänersborgs IF - FC Trollhättan 0 - 3 Vänersvallen Nord Konstgräs
2019-05-20 19:15 200300051 Vinninga AIF - Vänersborgs FK OW (0 - 3) Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-05-27 19:00 200300049 Skara FC - Skövde AIK 0 - 5 Sparbanken Arena A
2019-05-28 19:00 200300056 Horreds IF - Norrby IF 0 - 7 Eksätersvallen A-plan
2019-06-02 17:00 200300050 Ulricehamns IFK - Gerdskens BK 2 - 3 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-06-04 19:00 200300053 IFK Tidaholm - IK Gauthiod 4 - 5 e.s. Tidavallen A-plan
2019-06-12 19:00 200300054 IFK Falköping FF - Dalstorps IF 7 - 2 Odenplan A-plan
2019-06-17 19:00 200300055 Ekedalens SK - Lidköpings FK 4 - 2 Idrottsparken, Ekedalen
1/16-final
2019-04-22 13:00 200300035 Gerdskens BK - Främmestads IK 6 - 2 Gerdskenvallen A-plan
2019-04-22 14:00 200300036 Ulricehamns IFK - Skoftebyns IF 2 - 0 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-04-22 14:00 200300042 Skene IF - IFK Tidaholm 2 - 4 Kunskapens Hus, konstgräs
2019-04-22 14:00 200300047 Horreds IF - Kinna IF 6 - 5 e.s. Eksätersvallen A-plan
2019-04-22 17:30 200300037 Vinninga AIF - Åsarp-Trädet FK 2 - 1 e.f. Lindvallen A
2019-04-22 18:00 200300040 Skepplanda BTK - FC Trollhättan 0 - 2 Forsvallen
2019-04-28 17:00 200300034 Trollhättans FK - Skara FC 0 - 1 Stavrelunds IP A-plan
2019-04-29 19:00 200300041 Fristads GoIF - IK Gauthiod 0 - 5 Hedens IP Konstgräs
2019-04-30 19:30 200300038 Byttorps IF - Vänersborgs FK 1 - 3 e.f. Byttorps IP A Konstgräs
2019-05-01 15:00 200300039 Bollebygd/Olsfors - Vänersborgs IF 1 - 2 Eriksdalsparken konstgräs, Olsfors
2019-05-01 16:00 200300046 Kinne-Vedums IF - Lidköpings FK 1 - 3 Kinnevallen A-plan
2019-05-01 17:00 200300045 Ekedalens SK - Trollhättans BoIS 2 - 0 Idrottsparken, Ekedalen
2019-05-06 19:00 200300043 Tidaholms GoIF - IFK Falköping FF 0 - 3 Ulvesborg A-plan
2019-05-08 19:00 200300044 Edet FK - Dalstorps IF 0 - 7 Strömsvallen A konstgräs
2019-05-14 19:00 200300033 IFK Skövde FK - Skövde AIK 0 - 2 Södermalms IP
2019-05-20 19:15 200300048 Rydboholms SK - Norrby IF 2 - 5 Sven Erikssonsvallen A konstgräs
1/32-final
2019-04-01 19:00 200300014 Annelunds IF - Vänersborgs IF 1 - 3 Mörlanda B konstgräs
2019-04-01 19:30 200300008 IFK Emtunga - Skoftebyns IF 1 - 6 Bendersvallen Konstgräs
2019-04-02 19:00 200300006 Töllsjö IF - Gerdskens BK 0 - 1 Fagervallen 2 Konstgräs
2019-04-02 19:00 200300016 Mariedals IK - FC Trollhättan 0 - 4 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-04-02 19:00 200300021 Mariestads BK - IFK Falköping FF 2 - 5 Lekevi IP Konstgräsplan
2019-04-02 19:00 200300027 Valtorps IF - Lidköpings FK 0 - 3 Odenvi Konstgräs
2019-04-02 19:30 200300017 Dalsjöfors GoIF - IK Gauthiod 0 - 7 Dalsjöhov konstgräs
2019-04-02 19:30 200300024 Gällstads FK - Dalstorps IF 1 - 4 Dalshov Konstgräs
2019-04-03 18:00 200300028 Kinne-Vedums IF - Ardala GoIF 2 - 0 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2019-04-03 19:00 200300001 Jula BK - Skövde AIK 0 - 3 Lekevi IP Konstgräsplan
2019-04-03 19:00 200300007 Vårgårda IK FK - Ulricehamns IFK 0 - 2 Tånga Hed C-plan Konstgräs
2019-04-03 19:00 200300019 IF Tymer - IFK Tidaholm 0 - 2 Södermalms IP konstgräs
2019-04-03 19:00 200300020 Grimsås IF - Skene IF 0 - 2 Dalshov Konstgräs
2019-04-03 19:00 200300032 Ulvåkers IF - Norrby IF 1 - 6 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2019-04-03 19:30 200300013 Bollebygd/Olsfors - Holmalunds IF 2 - 0 Eriksdalsparken konstgräs, Olsfors
2019-04-03 19:30 200300022 Grolanda IF - Tidaholms GoIF 1 - 3 Ållevi Konstgräs
2019-04-03 20:00 200300004 Skara FC - Alingsås IF FF 5 - 0 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-04-03 20:00 200300005 Halvorstorps IS - Främmestads IK 4 - 6 e.f. Edsborgs IP Konstgräs
2019-04-05 19:30 200300002 Lockryd/Sexdrega - IFK Skövde FK 0 - 3 Högvalla IP A
2019-04-06 11:00 200300025 Bergdalens IK - Trollhättans BoIS 0 - 2 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-04-08 19:15 200300031 Torestorp-Älekulla FF - Rydboholms SK 3 - 6 e.f. Sven Erikssonsvallen A konstgräs
2019-04-08 19:30 200300029 Horreds IF - Hestrafors IF 2 - 1 Örby IP B konstgräs
2019-04-10 18:30 200300015 Vedums AIS - Skepplanda BTK 0 - 3 Nordvalla D-plan
2019-04-10 19:00 200300009 Åsarp-Trädet FK - Vårgårda IK 3 - 0 Odenvi Konstgräs
2019-04-10 19:00 200300010 Sils IF - Vinninga AIF 0 - 2 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2019-04-10 19:30 200300011 Byttorps IF - IFK Hjo 3 - 0
2019-04-10 19:30 200300012 Stora Mellby SK - Vänersborgs FK 0 - 4 Sparbanksvallen Konstgräs
2019-04-10 19:30 200300018 Tibro AIK FK - Fristads GoIF 1 - 4 Sportparken Konstgräs
2019-04-10 19:30 200300026 Trollhättans IF - Ekedalens SK 1 - 2 Skogshöjden Konstgräs
2019-04-10 19:30 200300030 Tomtens IF - Kinna IF 1 - 8 Ållevi Konstgräs
2019-04-10 19:45 200300003 Östadkulle SK - Trollhättans FK 1 - 4 Björkvallen, Konstgräs
2019-04-13 16:00 200300023 Tvärred-Vegby FC - Edet FK 0 - 1 Dalshov Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info