Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Helsingborg herrar

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Allerums GIF Allerums GIF(Föreningen) blå, vit, blå
Bjärreds IF Bjärreds IF(Föreningen) Röd , Blå, röd
BK Astrio Mats Jingblad 0730337333 Gul/Svarta/Gula
BK Höllviken BK Höllviken(Föreningen) Röd/Vit, Svart, Svart
BK Landora A-lag Olle Olsson 0707682747 röd/blå/röd
Bosna FF Bosna FF(Föreningen) Vit/Blå , Blå, Vita
Brunnby FF Esad Pendek 0700955575 0700955575 röd, blå, röd
Croatia Helsingborg KIF Tarik barny 0734077844 Vit, Vit, Vit
Dösjöbro IF Dösjöbro IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Ekeby GIF Ekeby GIF(Föreningen) Gul, Svart, Gula
Ekets GoIF Lillis Klasson 0723925733 vit/röd/röd
Eskilsminne IF Herr B Martin Pringle Gul/blå/Blå/Gul
Eskilsminne IF U19 Eskilsminne IF(Föreningen) Gul/blå, Blå, Gul
Falkenbergs FF U21 Falkenbergs FF(Föreningen) gul/vita/vita
FK Besa Shemsedin Shabani 0762270236 Röd/Svart/Svart/Röd/svart
Fortuna FF Fortuna FF(Föreningen) röd, svart, svart
Fortuna FF Herr Johan Isgren 0761800929 röd/svart/svart
Färingtofta IK Roger Zentio 0723886345 gul/svart/Gul
Gantofta B-lag Daniel Larsson 0708787939 Marinblå/Vit/Marinblå/Gul
Gantofta IF Gantofta IF(Föreningen) Marinblå, Vit, Marinblå/Gul
GIF Nike Ulf Adler Vit, Svart, Svart
Glumslövs FF Glumslövs FF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Grevie GIK Lars-Olof Persson 0730391884 gul/blå/gul
Helsingborgs AIS Stefan Juhlin 0709397584 Vinröd, Vit, Vinröd
Helsingborgs IF U21 Helsingborgs IF(Föreningen) röd, blå, röd
Helsingborgs Östra IF Andreas Wendel 0734474093 Grön/Svart/Grön
HF Olympia HF Olympia(Föreningen) Röd/Vit, Svart, Svart
Hittarps IK Hittarps IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Hjärnarps GIF Ulf Malmström 0703592220 Grön/Grön/Grön
Hyllinge GIF Torbjörn Johnsson 042331889 0768509089 rödsvart/svart/röd
Högaborgs BK Högaborgs BK(Föreningen) grönsvart, svart, Svart
Högaborgs BK U19 Högaborgs BK(Föreningen) grönsvart, svart, Svart
Höganäs BK Alexander Vikner Röd, Blå, Röd
IF Haga Christer Johansson 036185686 0704497484 Svart/Svart/svart
IK Bergandy IK Bergandy(Föreningen) vit, vit, vit
IK Bergandy B-lag Bo Svensson 042140841 0708463588 vit/vit/vit
IK Wormo IK Wormo(Föreningen) blå, blå, blå
Jonstorps IF FK Patric Nilsson Blåvit, Blå, Blå
Klippans FF Klippans Förenade FF(Föreningen) vit, grön, vit
Kulladals FF Kulladals FF(Föreningen) blå, vit, blå
Kullavägens BK Andreas Ottosson Levin 0709490155 MarinBlå/MarinBlå/MarinBlå
Kullavägens BK B-lag Johan Carlsson 0767626630 Blå/Svart/Svart
Kvarnby IK Kvarnby IK(Föreningen) blå, blå, blå
Kågeröds BoIF Kågeröds BoIF(Föreningen) svartvit/svart/vit
Ljungbyheds IF Jonas Karlsson 0709255747 Grön/Svart /Grön
Medina IF Medina IF(Föreningen)
Ramlösa Södra IF Ramlösa Södra IF(Föreningen) vit, svart, vit
Real Maskin BK Anders Bengtsson Vit/Svart/Svarta
Råå IF Råå IF(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Stattena IF Akademi Nihad Hucic 0761690857 Blå/Vit/Blå
Stattena IF A-lag Michael Stolt 0706301956 Blå/vit/blå
Stattena IF B-lag Michael Stolt 042134602 0706301956 Blå/vit/blå
Svalöv United FC Njazi Ferizi 0733558321 orange/svart/svarta
Teknologkårens IF Johan Malm Svart/Svart/Svart
Tågarps AIK Hans Lindström 0766441103 gul, svart, svart
Vallåkra IF Vallåkra IF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Vegeholms IF A Hans Wennström 0736224100 0736224100 Gul/svart/Svart/Gul
Vejbyslätts IF Vejby IF(Föreningen) orange/blå, blå, orange
Vikens IK Vikens IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Vikens U/B Dag Ståleker 0703151757 Vit/Blå/Vit
Ödåkra IF Ödåkra IF(Föreningen) Grön, Röd, Gröna
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-01-26 11:30 Höganäs BK - GIF Nike Höganäs Sportcenter, konstgräs Syd
2019-01-31 20:00 Kullavägens BK - Råå IF Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-02-02 12:00 Helsingborgs AIS - BK Landora A-lag Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2019-02-02 13:00 Gantofta IF - Stattena IF A-lag Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-02-02 15:00 HF Olympia - Hjärnarps GIF Filborna IP konstgräs
2019-02-03 15:00 IK Bergandy - Vegeholms IF A Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-02-08 18:45 Fortuna FF - Brunnby FF Rydebäcks IP, konstgräs
2019-02-09 11:00 Jonstorps IF FK - Allerums GIF Höganäs Sportcenter, konstgräs Syd
2019-02-09 12:00 Vikens IK - Ödåkra IF Vikvalla, konstgräs
2019-02-09 13:00 Gantofta IF - IK Bergandy Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
2019-02-09 13:00 Kullavägens BK - FK Besa Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-02-09 14:00 Helsingborgs AIS - Råå IF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-02-09 14:00 Högaborgs BK - GIF Nike Harlyckan 3, konstgräs
2019-02-10 16:00 HF Olympia - Medina IF Filborna IP konstgräs
2019-02-12 19:00 (Inst.) Höganäs BK - Kågeröds BoIF Höganäs Sportcenter, konstgräs Syd
2019-02-16 13:00 Gantofta IF - Helsingborgs AIS Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-02-16 13:00 Kullavägens BK - Glumslövs FF Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-02-16 13:00 (Inst.) Fortuna FF - Högaborgs BK Rydebäcks IP, konstgräs
2019-02-16 13:00 Ramlösa Södra IF - Helsingborgs Östra IF Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
2019-02-17 13:00 Gantofta B-lag - HF Olympia Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
2019-02-17 13:00 Högaborgs BK U19 - Croatia Helsingborg KIF Harlyckan 3, konstgräs
2019-02-21 19:00 Höganäs BK - FK Besa Höganäs Sportcenter, konstgräs Syd
2019-02-23 11:00 Jonstorps IF FK - Ljungbyheds IF Höganäs Sportcenter, konstgräs Syd
2019-02-23 12:00 Vikens IK - Stattena IF A-lag Vikvalla, konstgräs
2019-02-23 13:00 Kullavägens BK - Tågarps AIK Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-02-23 13:00 Råå IF - Ekets GoIF Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
2019-02-23 13:00 Fortuna FF - Höganäs BK Rydebäcks IP, konstgräs
2019-02-23 15:00 HF Olympia - Hyllinge GIF Filborna IP konstgräs
2019-02-23 15:30 IK Bergandy - Färingtofta IK Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-02-24 11:00 Gantofta IF - Vallåkra IF Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
2019-02-26 20:00 Fortuna FF - Ramlösa Södra IF Rydebäcks IP, konstgräs
2019-02-28 19:00 Högaborgs BK - BK Landora A-lag Harlyckan 3, konstgräs
2019-03-01 20:00 HF Olympia - IK Bergandy B-lag Filborna IP konstgräs
2019-03-02 11:30 Höganäs BK - Råå IF Höganäs Sportcenter, konstgräs Syd
2019-03-02 14:00 Medina IF - Tågarps AIK Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
2019-03-07 20:00 Kullavägens BK - Helsingborgs AIS Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-03-09 11:30 Höganäs BK - IK Wormo Höganäs Sportcenter, konstgräs Norr
2019-03-09 13:00 Ödåkra IF - Kågeröds BoIF Filborna IP konstgräs
2019-03-09 13:30 (Inst.) Gantofta IF - Bosna FF Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
2019-03-09 15:00 HF Olympia - Svalöv United FC Filborna IP konstgräs
2019-03-12 20:00 (Inst.) Fortuna FF - Jonstorps IF FK Rydebäcks IP, konstgräs
2019-03-14 20:00 Helsingborgs AIS - IK Wormo Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-03-16 11:30 Höganäs BK - Vejbyslätts IF Höganäs Sportcenter, konstgräs Norr
2019-03-16 12:00 Helsingborgs AIS - Hyllinge GIF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-03-16 13:00 Råå IF - Dösjöbro IF Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
2019-03-16 13:00 Medina IF - Ödåkra IF Filborna IP konstgräs
2019-03-16 13:00 Fortuna FF - BK Höllviken Rydebäcks IP, konstgräs
2019-03-16 14:30 Stattena IF B-lag - Vikens U/B Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-03-19 19:00 Höganäs BK - Kågeröds BoIF Höganäs Sportcenter, konstgräs Norr
2019-03-19 20:00 Kullavägens BK - Grevie GIK Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-03-19 20:00 Fortuna FF - Bjärreds IF Rydebäcks IP, konstgräs
2019-03-22 19:00 Kullavägens BK B-lag - IK Bergandy Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-03-23 11:00 Ramlösa Södra IF - Glumslövs FF Filborna IP konstgräs
2019-03-23 11:30 Höganäs BK - BK Astrio Höganäs Sportcenter, konstgräs Syd
2019-03-23 13:00 Gantofta IF - HF Olympia Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2019-03-23 13:00 Kullavägens BK - Klippans FF Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-03-23 15:00 Medina IF - Stattena IF A-lag Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-03-24 11:00 Stattena IF Akademi - Medina IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2019-03-24 13:00 IK Bergandy B-lag - Gantofta B-lag Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-03-24 14:00 Vikens IK - Hyllinge GIF Vikvalla, konstgräs
2019-03-24 16:00 HF Olympia - Stattena IF Akademi Filborna IP konstgräs
2019-03-30 11:00 Helsingborgs AIS - Teknologkårens IF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-03-30 12:00 Fortuna FF - IF Haga Rydebäcks IP, konstgräs
2019-03-30 14:00 (Inst.) Medina IF - FK Besa Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2019-03-30 15:00 Stattena IF Akademi - Real Maskin BK Filborna IP konstgräs
2019-03-31 15:00 (Inst.) Kullavägens BK - Kågeröds BoIF Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
2019-04-06 14:00 Högaborgs BK - Kulladals FF Harlyckan 3, konstgräs
2019-04-07 12:00 Höganäs BK - Kvarnby IK Höganäs Sportcenter A-plan
2019-04-15 17:15 Eskilsminne IF Herr B - Falkenbergs FF U21 Harlyckans IP 2
2019-07-24 19:00 IK Bergandy - Vallåkra IF Norrvalla IP plan 1
2019-07-30 19:15 Eskilsminne IF U19 - Klippans FF Västergårds IP 11
2019-07-31 20:00 IK Bergandy - Stattena IF Akademi Olympiafältet Plan 10 konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info