Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar, Träningsmatcher Västergötland

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-01-19 11:00 200996003 IF Elfsborg U 19 - Stabaek U19 3 - 0 Borås Arena
2019-01-26 13:00 200996015 Vänersborgs FK P15 - IFK Göteborg P04 0 - 4 Vänersvallen Syd
2019-01-27 11:30 200996001 IF Elfsborg U 17 - IFK Norrköping FK U 17 2 - 2 Borås Arena
2019-01-27 14:00 200996002 IF Elfsborg U 16 - IFK Norrköping FK U16 3 - 3 Borås Arena
2019-01-27 18:30 200996007 Norrby IF U 19 - Markzonen 2 - 0 Borås Arena
2019-02-02 10:00 200996006 Norrby IF U17 - Mariedals IK J 1 - 1 Borås Arena
2019-02-02 18:15 200996004 IF Elfsborg U 16 - IF Brommapojkarna P16 0 - 0 Borås Arena
2019-02-10 14:00 200996056 Kinna IF - Ullareds IK Apel 99 P15-16 Kunskapens Hus, konstgräs
2019-02-19 19:00 200996005 Norrby IF U17 - Gerdskens BK J 3 - 1 Ramnavallen konstgräs
2019-02-23 16:00 200996060 Mariedals IK J - Borås AIK Jun 1 - 3 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-02-24 11:00 200996051 Ulricehamns IFK - Alingsås IF FF 3 - 1 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-02-24 12:00 200996034 Skepplanda BTK - Stenkullens GOIK 0 - 3 Forsvallen Konstgräs
2019-02-24 13:00 200996009 Rävlanda AIS Junior - Backatorp IF HJ 1 - 4 Bråtaredsvallen 3
2019-02-24 15:00 200996036 Skara FC Junior - Vara SK J 3 - 1 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-02-28 17:45 200996065 Ulricehamns IFK UIFK P 16 - IF Elfsborg U 15 0 - 2 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-03-03 09:00 200996042 Skövde AIK P -02 - IFK Mariestad 02 1 - 1 Södermalms IP konstgräs
2019-03-03 11:00 200996023 Ulricehamns IFK - IFK Falköping FF Junior 4 - 2 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-03-03 11:00 200996030 Vänersborgs IF Junior, Pojkar, Div 1 19+ - IF Warta U19 1 - 2 Vänersvallen Syd
2019-03-03 13:00 200996016 IF Elfsborg U 15 - IFK Göteborg P04 1 - 4 Borås Arena 2 konstgräs
2019-03-03 13:00 200996017 FC Trollhättan U17 - Trollhättans BoIS J 2 - 1 Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-03 14:00 200996012 Wargöns IK J - Skepplanda BTK 0 - 0 Hallevi IP, Wargön C konstgräs
2019-03-03 15:00 200996037 Skara FC Junior - IK Gauthiod J 3 - 0 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-03-03 16:00 200996067 Mariedals IK - Norrby IF U16 1 - 2 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-03-03 17:00 200996063 Sexdrega IF P02, Pojkar, Div 2 2019 - Mariedals IK 5 - 3 Högvalla IP A
2019-03-06 17:20 200996072 IF Elfsborg U 15 - Kinna IF P 16 1 - 4 Borås Arena 2 konstgräs
2019-03-08 18:30 200996013 Dalstorps IF J - Ulricehamns IFK 0 - 3 Dalshov Konstgräs
2019-03-09 10:00 200996027 IFK Falköping FF - Skultorps IF 1, Pojkar, P16-DM 2019 3 - 0 Odenvi Konstgräs
2019-03-09 11:00 200996073 IFK Skövde FK P 16 - IFK Falköping FF P16 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2019-03-09 16:00 200996021 Skoftebyns IF U19 - IF Warta U19 Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-10 12:00 200996064 Skövde AIK P -02 - Skultorps IF 1, Pojkar, Div 4 2019 Inst. Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2019-03-10 12:00 200996069 Mariestads Ungdom - Falköpings FK P 16 4 - 3 Lekevi IP Konstgräsplan
2019-03-10 12:30 200996048 Vänersborgs IF P17 - Karlsberg United FC 4 - 2 Vänersvallen Nord
2019-03-10 13:30 200996071 Vänersborgs FK P15 - IK Oddevold 8 - 1 Vänersvallen Syd
2019-03-10 15:00 200996038 Skara FC Junior - IFK Skövde FK J 0 - 3 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-03-10 18:00 200996032 Vänersborgs IF Junior, Pojkar, Div 1 19+ - FC Trollhättan U19 3 - 1 Vänersvallen Nord
2019-03-12 19:15 200996074 Gerdskens BK J - Lerums IS HerrJ 3 - 2 Gerdskenvallen A-plan
2019-03-16 11:00 200996045 Norrby IF U16 - IFK Skövde FK P 16 4 - 2 Ramnavallen konstgräs
2019-03-16 12:00 200996011 Wargöns IK J - Halvorstorps IS 2 - 1 Hallevi IP, Wargön C konstgräs
2019-03-16 15:45 200996078 Tranemo IF J - Gislaveds IS P00 1 - 1 Tranehov B konstgräs
2019-03-17 10:00 200996033 IF Elfsborg U 15 - IFK Värnamo Borås Arena 2 konstgräs
2019-03-17 10:30 200996076 Ulricehamns IFK UIFK P 16 - Sjömarkens IF U 16 1 - 7 Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-03-17 13:00 200996018 FC Trollhättan U17 - Vara SK J 1 - 0 Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-17 13:00 200996075 IFK Skövde FK J - Tymer/Tidavad U 3 - 0 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2019-03-17 15:00 200996039 Skara FC Junior - IFK Falköping FF Junior 0 - 1 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-03-17 15:00 200996047 Vänersborgs IF Junior, Pojkar, Div 1 19+ - Skoftebyns IF U19 1 - 6 Vänersvallen Nord
2019-03-17 16:00 200996081 Mariestads Ungdom - Töreboda IK 5 - 0 Lekevi IP Konstgräsplan
2019-03-17 17:00 200996035 Skepplanda BTK - Ytterby IS Forsvallen Konstgräs
2019-03-17 18:30 200996068 Råda BK J - Götene IF J 4 - 2 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-03-20 16:00 200996077 IF Elfsborg U 15 - SvFF F17 Borås Arena 2 konstgräs
2019-03-20 19:30 200996046 Skoftebyns IF U17 - IK Oddevold 1 - 1 Nysätra IP
2019-03-21 19:00 200996086 Norrby IF U 19 - Kronängs IF Inst. Ramnavallen konstgräs
2019-03-23 10:00 200996043 Skene IF J - Norrby IF U17 0 - 3 Kunskapens Hus, konstgräs
2019-03-23 11:00 200996082 Ulricehamns IFK - Dalsjöfors GoIF 2 - 0 Lassalyckan B-plan
2019-03-23 12:00 200996070 Mariestads Ungdom - IFK Skövde FK P 16 4 - 3 Lekevi IP Konstgräsplan
2019-03-23 15:30 200996052 Vänersborgs IF P17 - Torslanda IK 1 - 5 Vänersvallen Nord
2019-03-24 12:00 200996019 FC Trollhättan U17 - Ljungskile SK U17 3 - 0 Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-24 13:00 200996044 Norrby IF U16 - Alingsås IF FF 1 - 3 Ramnavallen konstgräs
2019-03-24 13:00 200996083 IFK Trollhättan J - Skoftebyns IF U19 0 - 2 Granngårdens Konstgräs
2019-03-24 13:30 200996031 Vänersborgs IF Junior, Pojkar, Div 1 19+ - Stenungsunds IF U19 Vänersvallen Syd
2019-03-24 15:00 200996088 IFK Skövde FK U17 - IFK Falköping FF 3 - 3 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2019-03-24 16:30 200996091 Dalsjöfors GoIF - Ulricehamns IFK UIFK P 16 Dalshov Konstgräs
2019-03-24 17:00 200996040 Skara FC Junior - Råda BK J Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-03-27 19:30 200996010 Wargöns IK J - IK Gauthiod J 2 - 1 Hallevi IP, Wargön C konstgräs
2019-03-29 18:30 200996094 Bergdalens IK P16 - Holmalunds IF 3 - 0 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-03-30 13:00 200996008 Norrby IF U17 - Ulricehamns IFK 2 - 1 Ramnavallen konstgräs
2019-03-30 13:00 200996041 Skara FC U 17 - Halvorstorps IS 6 - 3 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-03-30 17:00 200996057 Skultorps IF - Qviding FIF P17 1 - 1 Södermalms IP konstgräs
2019-03-31 12:00 200996029 IFK Falköping FF Junior - Lidköpings FK Odenvi Konstgräs
2019-03-31 12:00 200996092 Bergdalens IK P16 - Dalsjöfors GoIF 1 - 0 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-03-31 13:00 200996062 Vänersborgs IF P17 - Utbynäs SK 2 - 8 Vänersvallen Nord
2019-03-31 13:00 200996090 Mariedals IK J - IF Elfsborg U 15 2 - 3 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-03-31 15:00 200996093 Skara FC P03/04 - Vara SK P 16 0 - 2 Sparbanken Arena D Konstgräs
2019-03-31 18:00 200996022 Råda BK J - IK Gauthiod J Inst. Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-04-03 19:00 200996059 Norrby IF U17 - Alingsås IF FF 4 - 3 Ramnavallen konstgräs
2019-04-06 11:00 200996098 Skara FC P03/04 - Råda BK P04 4 - 3 Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-04-06 12:00 200996055 Norrby IF U17 - Brämhults IK 8 - 1 Ramnavallen konstgräs
2019-04-06 16:00 200996053 FC Trollhättan U17 - Skara FC U 17 3 - 1 Edsborgs IP Konstgräs
2019-04-06 16:30 200996054 Skoftebyns IF U17 - IK Gauthiod J 15 - 0 Nysätra IP
2019-04-06 17:00 200996058 Skultorps IF - Sjömarkens IF Södermalms IP konstgräs
2019-04-07 12:30 200996089 Vänersborgs IF P17 - Bjärke 5 - 1 Vänersvallen Nord
2019-04-07 15:00 200996096 IFK Trollhättan J - IFK Uddevalla 1 - 3 Granngårdens Konstgräs
2019-04-07 16:00 200996066 Wargöns IK J - Holmalunds IF Hallevi IP, Wargön C konstgräs
2019-04-07 18:00 200996025 Råda BK J - Lidköpings FK Inst. Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-04-07 18:00 200996087 Lidköpings FK U 17 - Götene IF J Framnäs IP Konstgräs
2019-04-10 19:00 200996099 Tranemo IF J - Tabergs SK 2 - 3 Tranehov B konstgräs
2019-04-14 12:30 200996028 IFK Falköping FF Junior - Alingsås IF FF 1 - 0 Odenvi Konstgräs
2019-04-14 16:00 200996084 IFK Trollhättan J - Trollhättans FF 1, Pojkar, Div 1 19+ 2019 1 - 3 Granngårdens Konstgräs
2019-04-14 16:30 200996050 Vänersborgs IF P17 - Halvorstorps IS U17 3 - 1 Vänersvallen Nord
2019-04-14 18:00 200996026 Råda BK J - Wargöns IK J Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-04-19 12:00 200996080 IFK Falköping FF Junior - IFK Skövde FK J Inst. Ållevi Konstgräs
2019-04-19 12:00 200996095 IFK Falköping FF Junior - IFK Skövde FK J Ållevi Konstgräs
2019-04-20 14:00 200996097 Alingsås IF FF - IFK Trollhättan J Noltorpsvallen A
2019-04-22 15:00 200996101 Trollhättans BoIS P16 - Halvorstorps IS P16 4 - 8 Torsbovallen Konstgräs
2019-04-22 17:00 200996100 Gullspångs IF - IFK Kristinehamn P 04 5 - 4 Gullmovallen B-plan
2019-04-30 10:20 200996085 Vara SK P 16 - Alingsås IF FF Bendersvallen Konstgräs
2019-08-15 10:00 200996102 IF Elfsborg U 16 - Liverpool FC 1 - 3 Ryavallen
2019-11-20 19:15 200996103 Sandareds IF J - Fristads GoIF /Sparsörs AIK/Borgstena IF J 2 - 0 Sandevi B konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info