Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Tabell och resultat - Pojkar 2005(14 år) Lätt Grupp B

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-10-14 18:00 IK Zenith Vit - Ytterby IS 9 - 2 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2019-10-13 18:00 Floda BoIF Vit - Kode IF/Kareby IS 0 - 2 Flodala IP 3 KG
2019-10-12 16:00 Gunnared KIF - Utbynäs SK Blå 9 - 4 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2019-10-12 16:00 Lindome GIF Vit - Hönö IS Röd 1 - 6 Lindevi IP 3 Konstgräs
2019-10-07 19:30 Hönö IS Röd - Ytterby IS 10 - 6 Hönö Arena 1
2019-10-06 15:00 Hönö IS Röd - Gunnared KIF 9 - 2 Hönö Arena 1
2019-10-06 12:00 Kode IF/Kareby IS - Torslanda IK Vit 4 - 0 Kode IP 3 Konstgräs
2019-10-05 16:30 IK Zenith Vit - Lindome GIF Vit 3 - 0 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2019-10-05 15:15 Ale United Blå - Ytterby IS 3 - 4 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2019-10-04 19:15 Hisingsbacka FC - Floda BoIF Vit 2 - 4 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-09-29 16:30 Gunnared KIF - IK Zenith Vit 1 - 9 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2019-09-29 16:15 Torslanda IK Vit - Hisingsbacka FC 3 - 5 Torslandavallen 2 Konstgräs
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Kode IF/ Kareby IS 19 12 1 6 73-44 29 37 9 7 0 2 35-11 24 21 10 5 1 4 38-33 5 16
IK Zenith Vit 18 11 3 4 91-60 31 36 9 5 3 1 44-26 18 18 9 6 0 3 47-34 13 18
Floda BoIF Vit 18 10 3 5 78-53 25 33 9 5 1 3 41-23 18 16 9 5 2 2 37-30 7 17
Hönö IS Röd 19 10 0 9 105-94 11 30 10 7 0 3 67-51 16 21 9 3 0 6 38-43 -5 9
Lindome GIF Vit 18 9 2 7 73-59 14 29 9 5 0 4 44-35 9 15 9 4 2 3 29-24 5 14
Ale United Blå 17 9 0 8 76-48 28 27 10 5 0 5 34-27 7 15 7 4 0 3 42-21 21 12
Hisingsbacka FC 17 9 0 8 97-92 5 27 9 6 0 3 54-41 13 18 8 3 0 5 43-51 -8 9
Torslanda IK Vit 17 7 2 8 66-70 -4 23 7 2 1 4 20-31 -11 7 10 5 1 4 46-39 7 16
Ytterby IS 19 6 3 10 81-105 -24 21 9 1 3 5 36-53 -17 6 10 5 0 5 45-52 -7 15
Gunnared KIF 18 5 1 12 84-117 -33 16 9 4 0 5 44-64 -20 12 9 1 1 7 40-53 -13 4
Utbynäs SK Blå 18 3 1 14 63-145 -82 10 9 3 0 6 37-69 -32 9 9 0 1 8 26-76 -50 1
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-10-19 14:00 Kode IF/Kareby IS - Hisingsbacka FC Kode IP 3 Konstgräs
2019-10-20 14:00 Torslanda IK Vit - Ale United Blå Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-10-20 16:00 Torslanda IK Vit - IK Zenith Vit Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-10-26 12:15 Torslanda IK Vit - Hönö IS Röd Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-10-26 16:00 Hisingsbacka FC - Ale United Blå Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-10-27 13:30 Lindome GIF Vit - Gunnared KIF Lindevi IP 3 Konstgräs
2019-10-27 15:00 Floda BoIF Vit - IK Zenith Vit Flodala IP 3 KG
2019-10-30 19:00 Ale United Blå - Floda BoIF Vit Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2019-12-31 Gunnared KIF - Hisingsbacka FC Gunnaredsplan 1 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info