Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 2008(11 år) Grupp D Höst

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Backatorp IF 1 Jonas Sand 0739028321 Röd/Svart/Röd
Backatorp IF 2 Jonas Sand 0739028321 Röd/Svart/Röd
Eriksbergs IF Blå Kamran Heydari 0707819021 Blå/Vit/Blå/Blå
Eriksbergs IF Röd Kamran Heydari 0707819021 Blå/Vit/Blå/Blå
Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Blå Michael Lakfors blå/Blå/Blå/Blå
Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit Michael Lakfors blå/Blå/Blå/Blå
Hjuviks AIK Ljusblå Martin Franklin 0707831340 Ljusblå/Mörkblå/Mörkblå
Hjuviks AIK Mörkblå Martin Franklin 0707831340 Ljusblå, Mörkblå, Mörkblå
Hönö IS Vit Per Larsson Röd/Röd/Röd
IK Zenith Grön Johan Selindh 0709387278 grön/vit/grön
IK Zenith Svart Johan Selindh 0709387278 grön/vit/grön
Kärra KIF Blå Gonzalo Zamora Ormazabal 0734484830 Gul, Blå, Gula
Kärra KIF Gul Gonzalo Zamora Ormazabal 0734484830 Gul/Blå/Gula
Lundby IF Grön Mustafa Arikan 0736155941 Grön/vit/gröna
Svensk-Somaliska FS Mohamed Farah Mohamud 0760828389
Torslanda IK Svart David Alexandersson 0707562210 Röd /Röd/Röd
Torslanda IK Vit David Alexandersson 0707562210 Röd/Röd/Röd
Ytterby IS Blå Mattias Zetterberg 0763443531 Röd/Vit/Blå/Röd
Ytterby IS Röd Mattias Zetterberg 0763443531 Röd/Vit/Blå/Röd
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-08-24 11:15 Hönö IS Vit - Lundby IF Grön Hönö Arena 22
2019-08-24 12:00 Backatorp IF 1 - Torslanda IK Vit Tuvevallen 21 Konstgräs
2019-08-24 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Blå - IK Zenith Svart Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-08-24 12:15 Eriksbergs IF Blå - Kärra KIF Gul Rosenhill 11
2019-08-24 12:15 Eriksbergs IF Röd - Kärra KIF Blå Rosenhill 12
2019-08-24 13:15 Backatorp IF 2 - Torslanda IK Svart Tuvevallen 21 Konstgräs
2019-08-24 13:15 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit - IK Zenith Grön Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-08-25 10:00 Hjuviks AIK Ljusblå - Ytterby IS Blå Hästevik 7M7
2019-09-01 11:15 Hjuviks AIK Mörkblå - Ytterby IS Röd Hästevik 7M7
Omgång 2
2019-08-31 13:15 Ytterby IS Röd - Hönö IS Vit Ytterns IP 32
2019-08-31 13:15 Kärra KIF Gul - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2019-08-31 14:30 Kärra KIF Blå - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Blå Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2019-09-01 12:00 Backatorp IF 1 - Eriksbergs IF Blå Backavallen 11 Konstgräs
2019-09-01 12:00 Backatorp IF 2 - Eriksbergs IF Röd Backavallen 12 Konstgräs
2019-10-12 11:00 Hjuviks AIK Mörkblå - IK Zenith Grön Hästevik 7M7
2019-10-12 14:00 Torslanda IK Vit - Svensk-Somaliska FS Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-10-12 15:15 Torslanda IK Svart - Lundby IF Grön Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-10-13 11:00 Hjuviks AIK Ljusblå - IK Zenith Svart Hästevik 7M7
Omgång 3
2019-09-07 10:00 Hjuviks AIK Mörkblå - Kärra KIF Blå Hästevik 7M7
2019-09-07 11:15 Hönö IS Vit - IK Zenith Svart Hönö Arena 22
2019-09-07 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Blå - Backatorp IF 1 Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-09-07 12:15 Eriksbergs IF Blå - Torslanda IK Svart Rosenhill 11
2019-09-07 12:15 Eriksbergs IF Röd - Torslanda IK Vit Rosenhill 12
2019-09-07 13:15 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit - Backatorp IF 2 Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-09-08 10:00 Hjuviks AIK Ljusblå - Kärra KIF Gul Hästevik 7M7
2019-09-08 13:00 Svensk-Somaliska FS - Ytterby IS Röd Lövgärdesplan 21 Konstgräs
2019-09-08 15:45 Lundby IF Grön - Ytterby IS Blå Färjenäsplan
Omgång 4
2019-09-14 12:15 IK Zenith Grön - Lundby IF Grön Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-09-14 12:15 IK Zenith Svart - Svensk-Somaliska FS Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-09-14 13:15 Kärra KIF Gul - Hönö IS Vit Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2019-09-14 13:30 Torslanda IK Vit - Ytterby IS Röd Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-09-14 14:45 Eriksbergs IF Blå - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Blå Rosenhill 11
2019-09-14 14:45 Eriksbergs IF Röd - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit Rosenhill 12
2019-09-14 14:45 Torslanda IK Svart - Ytterby IS Blå Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-09-14 15:00 Backatorp IF 2 - Hjuviks AIK Ljusblå Backavallen 12 Konstgräs
2019-10-19 16:00 Backatorp IF 1 - Hjuviks AIK Mörkblå Backavallen 12 Konstgräs
Omgång 5
2019-09-21 10:00 Hjuviks AIK Mörkblå - Eriksbergs IF Blå Hästevik 7M7
2019-09-21 11:15 Hönö IS Vit - Backatorp IF 2 Hönö Arena 22
2019-09-21 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Blå - Torslanda IK Svart Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-09-21 13:15 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit - Torslanda IK Vit Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-09-22 10:00 Hjuviks AIK Ljusblå - Eriksbergs IF Röd Hästevik 7M7
2019-09-22 11:15 Lundby IF Grön - Kärra KIF Blå Färjenäsplan
2019-09-22 13:00 Svensk-Somaliska FS - Kärra KIF Gul Lövgärdesplan 21 Konstgräs
2019-10-19 10:00 Ytterby IS Blå - IK Zenith Grön Ytterns IP 32
2019-10-19 11:30 Ytterby IS Röd - IK Zenith Svart Ytterns IP 32
Omgång 6
2019-09-28 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Blå - Hjuviks AIK Mörkblå Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-09-28 12:00 Kärra KIF Blå - Ytterby IS Blå Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2019-09-28 13:15 Kärra KIF Gul - Ytterby IS Röd Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2019-09-28 14:45 Eriksbergs IF Röd - Hönö IS Vit Rosenhill 12
2019-09-28 16:00 Torslanda IK Svart - IK Zenith Grön Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-09-28 16:30 Backatorp IF 1 - Lundby IF Grön Backavallen 11 Konstgräs
2019-09-28 16:30 Backatorp IF 2 - Svensk-Somaliska FS Backavallen 12 Konstgräs
2019-09-28 17:15 Torslanda IK Vit - IK Zenith Svart Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-09-29 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit - Hjuviks AIK Ljusblå Tuvevallen 22 Konstgräs
Omgång 7
2019-10-05 10:00 Hjuviks AIK Mörkblå - Torslanda IK Svart Hästevik 7M7
2019-10-05 11:15 Hönö IS Vit - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit Hönö Arena 22
2019-10-05 12:15 IK Zenith Grön - Kärra KIF Blå Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-10-05 12:15 IK Zenith Svart - Kärra KIF Gul Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-10-05 12:30 Lundby IF Grön - Eriksbergs IF Blå Färjenäsplan
2019-10-06 10:00 Hjuviks AIK Ljusblå - Torslanda IK Vit Hästevik 7M7
2019-10-06 13:00 Svensk-Somaliska FS - Eriksbergs IF Röd Lövgärdesplan 21 Konstgräs
2019-10-12 10:00 Ytterby IS Blå - Backatorp IF 1 Ytterns IP 31
2019-10-12 10:00 Ytterby IS Röd - Backatorp IF 2 Ytterns IP 32

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info