Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 2010(9 år) Lerum+Partille+Öster Grupp B Höst

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Jonsereds IF Gul Måns Wiklund 0733141856 Gul/Svart/Blå/Gul/svart
Jonsereds IF Svart Måns Wiklund 0733141856 Gul/Svart, Blå, Gul/svart
Lerums IS Lag 3 Robert Möllefors lila/vit/vit
Lerums IS Lag 4 Lerums IS(Föreningen) lila, vit, lila
Lerums IS Lag 5 Lerums IS(Föreningen) lila, vit, lila
Partille IF FK Röd Farid Runklint 0733472756 Röd/Vit/Röd
Partille IF FK Vit Farid Runklint 0733472756 Röd/Vit/Röd
Qviding FIF Svart Qviding FIF(Föreningen) Vinröd/Vit/Vit
Qviding FIF Vit Peter Muszta Vinröd/Vit/Vit
Sävedalens IF Svart Daniel Edgren 0704226230 Röd/Blå/Röda
Sävedalens IF Vit Roy Ogink Röd/Blå/Röda
Utbynäs SK Grön Carl Sunde 0702275154 Gul/Blå/Gula
Utbynäs SK Gul Carl Sunde 0702275154 Gul/Blå/Gula
Öjersjö IF 1 Anders Svensson 0708879888 Vit/Blå/Blåa
Öjersjö IF 2 Mikael Söderling 0739446264 Vit/Blå/Blåa
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-08-21 18:15 Jonsereds IF Gul - Partille IF FK Röd Jonsereds IP 21 Konstgräs
2019-08-21 18:15 Jonsereds IF Svart - Partille IF FK Vit Jonsereds IP 22 Konstgräs
2019-08-21 18:30 Qviding FIF Vit - Lerums IS Lag 5 Skatås 22
2019-08-21 18:30 Sävedalens IF Svart - Öjersjö IF 1 Vallhamra Skola
2019-08-21 18:30 Sävedalens IF Vit - Öjersjö IF 2 Vallhamra Skola
2019-08-21 19:00 Utbynäs SK Grön - Lerums IS Lag 3 Kviberg 9 5m5 nr 2
2019-08-22 18:30 Qviding FIF Svart - Lerums IS Lag 4 Skatås 22
Omgång 2
2019-08-28 18:00 Lerums IS Lag 3 - Jonsereds IF Gul Aspevallen C-yta
2019-08-28 18:00 Lerums IS Lag 4 - Öjersjö IF 2 Aspevallen C-yta
2019-08-28 18:30 Qviding FIF Vit - Utbynäs SK Gul Skatås 22
2019-08-28 18:30 Qviding FIF Svart - Utbynäs SK Grön Skatås 22
2019-08-28 18:30 Partille IF FK Vit - Sävedalens IF Svart Lexby gräs 7M7
2019-08-28 18:30 Partille IF FK Röd - Sävedalens IF Vit Lexby gräs 7M7
2019-08-28 19:00 Lerums IS Lag 5 - Öjersjö IF 1 Aspevallen C-yta
Omgång 3
2019-09-03 18:30 Jonsereds IF Gul - Qviding FIF Vit Jonsereds IP 21 Konstgräs
2019-09-03 18:30 Jonsereds IF Svart - Qviding FIF Svart Jonsereds IP 22 Konstgräs
2019-09-04 17:30 Öjersjö IF 2 - Partille IF FK Vit Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-09-04 17:30 Öjersjö IF 1 - Partille IF FK Röd Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-09-04 18:30 Sävedalens IF Svart - Lerums IS Lag 3 Vallhamra Skola
2019-09-04 19:00 Utbynäs SK Gul - Lerums IS Lag 4 Kviberg 9 5m5 nr 1
2019-09-04 19:00 Utbynäs SK Grön - Lerums IS Lag 5 Kviberg 9 5m5 nr 2
Omgång 4
2019-09-10 18:30 Utbynäs SK Gul - Jonsereds IF Gul Kviberg 9 5m5 nr 1
2019-09-10 18:30 Utbynäs SK Grön - Jonsereds IF Svart Kviberg 9 5m5 nr 2
2019-09-11 17:45 Lerums IS Lag 4 - Partille IF FK Vit Aspevallen C-yta
2019-09-11 18:30 Qviding FIF Vit - Sävedalens IF Svart Skatås 22
2019-09-11 18:30 Qviding FIF Svart - Sävedalens IF Vit Skatås 22
2019-09-11 18:45 Lerums IS Lag 3 - Öjersjö IF 2 Aspevallen C-yta
2019-09-11 18:45 Lerums IS Lag 5 - Partille IF FK Röd Aspevallen C-yta
Omgång 5
2019-09-18 17:30 Öjersjö IF 2 - Qviding FIF Vit Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-09-18 17:30 Öjersjö IF 1 - Qviding FIF Svart Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-09-18 18:15 Sävedalens IF Svart - Utbynäs SK Gul Vallhamra Skola
2019-09-18 18:15 Sävedalens IF Vit - Utbynäs SK Grön Vallhamra Skola
2019-09-18 18:20 Partille IF FK Vit - Lerums IS Lag 3 Lexby gräs 7M7
2019-09-18 18:30 Jonsereds IF Gul - Lerums IS Lag 4 Jonsereds IP 21 Konstgräs
2019-09-18 18:30 Jonsereds IF Svart - Lerums IS Lag 5 Jonsereds IP 22 Konstgräs
Omgång 6
2019-09-29 13:40 Qviding FIF Vit - Partille IF FK Vit LP Idrottsplats 11
2019-09-29 13:40 Qviding FIF Svart - Partille IF FK Röd LP Idrottsplats 11
2019-09-29 13:40 Utbynäs SK Gul - Öjersjö IF 2 LP Idrottsplats 11
2019-09-29 13:40 Utbynäs SK Grön - Öjersjö IF 1 LP Idrottsplats 11
2019-09-29 13:40 Jonsereds IF Gul - Sävedalens IF Svart LP Idrottsplats 11
2019-09-29 13:40 Jonsereds IF Svart - Sävedalens IF Vit LP Idrottsplats 11
2019-09-29 14:20 Lerums IS Lag 3 - Qviding FIF Vit LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:00 Sävedalens IF Svart - Lerums IS Lag 4 LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:00 Sävedalens IF Vit - Lerums IS Lag 5 LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:00 Öjersjö IF 2 - Jonsereds IF Gul LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:00 Öjersjö IF 1 - Jonsereds IF Svart LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:00 Partille IF FK Vit - Utbynäs SK Gul LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:00 Partille IF FK Röd - Utbynäs SK Grön LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:40 Lerums IS Lag 5 - Qviding FIF Svart LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:40 Lerums IS Lag 3 - Utbynäs SK Gul LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:40 Öjersjö IF 2 - Sävedalens IF Svart LP Idrottsplats 11
2019-09-29 15:40 Öjersjö IF 1 - Sävedalens IF Vit LP Idrottsplats 11
2019-09-29 16:20 Lerums IS Lag 4 - Qviding FIF Vit LP Idrottsplats 11
2019-09-29 16:20 Partille IF FK Vit - Jonsereds IF Gul LP Idrottsplats 11
2019-09-29 16:20 Partille IF FK Röd - Jonsereds IF Svart LP Idrottsplats 11
2019-09-29 16:20 Utbynäs SK Grön - Qviding FIF Svart LP Idrottsplats 11
2019-09-29 17:00 Jonsereds IF Gul - Lerums IS Lag 3 LP Idrottsplats 11
2019-09-29 17:00 Öjersjö IF 2 - Lerums IS Lag 4 LP Idrottsplats 11
2019-09-29 17:00 Öjersjö IF 1 - Lerums IS Lag 5 LP Idrottsplats 11

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info