Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 2007(12 år) Grupp E Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Askims IK Röd Fredrik Wahlberg 0733553887 Rödsvart/Svart/röd
Askims IK Svart Fredrik Wahlberg 0733553887 Rödsvart/Svart/Röd
BK Häcken Gul Daniel Franzén 0707415651 gul-svart randig/svart/svarta
BK Häcken Svart Daniel Franzén 0707415651 gul-svart randig/svart/svarta
Hovås Billdal IF 1 Ulf Magnusson 0704568709 Vit/vit/vit/vit
Hovås Billdal IF 3 Markus Andersson 0727450770 Vit/Vit/Vita
IF Mölndal Fotboll blå Peter Johansson Vit/Vit/Vita
IF Mölndal Fotboll röd Peter Johansson Vit/Vit/Vita
IK Zenith Svart Hans Mathiasson 0707698868 grön/vit/grön
IK Zenith Vit Hans Mathiasson 0707698868 grön/vit/grön
Landvetter IS Gul Sara Lundqvist Grön/Grön/Grön
Landvetter IS Vit Sara Lundqvist Grön/Grön/Grön
Mölnlycke IF Gul Tomas Rolandsson Gul/Svart/Gul
Mölnlycke IF Svart Tomas Rolandsson Gul/Svart/Gul
Qviding FIF Röd Johan Sandahl 0706301467 Vinröd/Vit/Vit
Qviding FIF Svart Johan Sandahl 0706301467 Vinröd/Vit/Vit
Sävedalens IF Blå Robert Löfqvist 0736423707 Röd/Blå/Röda
Sävedalens IF Röd Erik Segerpalm Röd/Blå/Röda
Torslanda IK Grön Johan Stenström 0766310616 Röd/Röd/Röd
Torslanda IK Gul Johan Stenström 0766310616 Röd/Röd/Röd
Västra Frölunda IF Rosa Fred Jähnke 0707335950 Grön/grön/grön
Västra Frölunda IF Vit Jakob Johnson Grön/vit (senior) grön(juniorer) /vit (senior) grön(juniorer)
Älvsborg FF Guld Mikael Hillbrant Wibne Blå/Svart/Svart/Svart
Älvsborg FF Svart Anders Larsson Blå/Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-22 15:30 IK Zenith Svart - Älvsborg FF Guld Hovgårdsvallen 3 Konstgräs (Team Sportia planen)
2019-04-22 17:00 IK Zenith Vit - Älvsborg FF Svart Hovgårdsvallen 3 Konstgräs (Team Sportia planen)
2019-04-23 18:30 Torslanda IK Grön - Västra Frölunda IF Rosa Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-04-27 12:45 Landvetter IS Gul - Askims IK Röd Landvetter IP B-plan 22
2019-04-27 13:00 Mölnlycke IF Svart - Sävedalens IF Röd Djupedalsplan B Konstgräs vänster
2019-04-27 13:00 Mölnlycke IF Gul - Sävedalens IF Blå Djupedalsplan B Konstgräs höger
2019-04-27 13:30 Torslanda IK Gul - Västra Frölunda IF Vit Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-04-27 14:00 Landvetter IS Vit - Askims IK Svart Landvetter IP B-plan 22
2019-04-27 14:30 BK Häcken Svart - Qviding FIF Svart Slättadamm 3 konstgräs
2019-04-27 15:45 BK Häcken Gul - Qviding FIF Röd Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-08 18:00 Hovås Billdal IF 1 - IF Mölndal Fotboll röd Billdalsvallen 5
2019-05-08 19:15 Hovås Billdal IF 3 - IF Mölndal Fotboll blå Billdalsvallen 5
Omgång 2
2019-05-04 14:00 IF Mölndal Fotboll blå - Torslanda IK Grön Åbyvallen 22 Konstgräs
2019-05-04 15:15 IF Mölndal Fotboll röd - Torslanda IK Gul Åbyvallen 22 Konstgräs
2019-05-05 10:00 Västra Frölunda IF Rosa - Landvetter IS Vit Garminvallen 11
2019-05-05 10:00 Västra Frölunda IF Vit - Landvetter IS Gul Garminvallen 12
2019-05-05 11:15 Sävedalens IF Röd - Hovås Billdal IF 3 Vallhamra 21 Konstgräs
2019-05-05 12:00 Askims IK Röd - IK Zenith Vit Kobbegården Övre 22
2019-05-05 12:00 Älvsborg FF Guld - BK Häcken Svart Påvelund 12 Konstgräs
2019-05-05 12:00 Älvsborg FF Svart - BK Häcken Gul Påvelund 11 Konstgräs
2019-05-05 12:00 Qviding FIF Svart - Mölnlycke IF Svart Skatås 22
2019-05-05 12:00 Qviding FIF Röd - Mölnlycke IF Gul Skatås 21
2019-05-05 12:30 Sävedalens IF Blå - Hovås Billdal IF 1 Vallhamra 21 Konstgräs
2019-05-05 13:30 Askims IK Svart - IK Zenith Svart Kobbegården Övre 22
Omgång 3
2019-05-11 12:15 IK Zenith Svart - Västra Frölunda IF Rosa Hovgårdsvallen 21 Konstgräs(Bjurforsplanen)
2019-05-11 12:15 IK Zenith Vit - Västra Frölunda IF Vit Hovgårdsvallen 22 Konstgräs(Bjurforsplanen)
2019-05-11 17:15 Torslanda IK Gul - Sävedalens IF Blå Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-05-11 17:45 Torslanda IK Grön - Sävedalens IF Röd Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-05-12 09:45 BK Häcken Gul - Askims IK Röd Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-12 11:00 BK Häcken Svart - Askims IK Svart Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-12 11:30 Landvetter IS Gul - IF Mölndal Fotboll röd Landvetter IP B-plan 22
2019-05-12 12:45 Landvetter IS Vit - IF Mölndal Fotboll blå Landvetter IP B-plan 22
2019-05-12 13:00 Mölnlycke IF Svart - Älvsborg FF Guld Djupedalsplan B Konstgräs vänster
2019-05-12 13:00 Mölnlycke IF Gul - Älvsborg FF Svart Djupedalsplan B Konstgräs höger
2019-05-13 18:00 Hovås Billdal IF 3 - Qviding FIF Svart Billdalsvallen 5
2019-05-13 19:15 Hovås Billdal IF 1 - Qviding FIF Röd Billdalsvallen 5
Omgång 4
2019-05-18 12:00 Askims IK Svart - Mölnlycke IF Svart Kobbegården Övre 22
2019-05-18 13:00 Sävedalens IF Blå - Landvetter IS Gul Vallhamra 22 Konstgräs
2019-05-18 13:00 IF Mölndal Fotboll blå - IK Zenith Svart Frejaplan 12 K.Gräs
2019-05-18 13:30 Askims IK Röd - Mölnlycke IF Gul Kobbegården Övre 22
2019-05-18 14:15 Sävedalens IF Röd - Landvetter IS Vit Vallhamra 22 Konstgräs
2019-05-18 14:15 IF Mölndal Fotboll röd - IK Zenith Vit Frejaplan 11 K.Gräs
2019-05-18 14:30 Älvsborg FF Guld - Hovås Billdal IF 3 Påvelund 12 Konstgräs
2019-05-18 14:30 Älvsborg FF Svart - Hovås Billdal IF 1 Påvelund 11 Konstgräs
2019-05-19 10:00 Västra Frölunda IF Rosa - BK Häcken Svart Garminvallen 11
2019-05-19 10:00 Västra Frölunda IF Vit - BK Häcken Gul Garminvallen 12
2019-05-19 12:00 Qviding FIF Svart - Torslanda IK Grön Skatås 22
2019-05-19 12:00 Qviding FIF Röd - Torslanda IK Gul Skatås 21
Omgång 5
2019-05-21 18:45 BK Häcken Svart - IF Mölndal Fotboll blå Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-25 13:30 Torslanda IK Gul - Älvsborg FF Svart Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-05-25 14:45 Torslanda IK Grön - Älvsborg FF Guld Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-05-25 17:00 Mölnlycke IF Svart - Västra Frölunda IF Rosa Djupedalsplan B Konstgräs vänster
2019-05-25 17:00 Mölnlycke IF Gul - Västra Frölunda IF Vit Djupedalsplan B Konstgräs höger
2019-05-26 09:45 BK Häcken Gul - IF Mölndal Fotboll röd Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-26 11:30 Landvetter IS Gul - Qviding FIF Röd Landvetter IP B-plan 22
2019-05-26 12:45 Landvetter IS Vit - Qviding FIF Svart Landvetter IP B-plan 22
2019-05-26 15:45 IK Zenith Svart - Sävedalens IF Röd Hovgårdsvallen 21 Konstgräs(Bjurforsplanen)
2019-05-26 15:45 IK Zenith Vit - Sävedalens IF Blå Hovgårdsvallen 22 Konstgräs(Bjurforsplanen)
2019-05-27 18:00 Hovås Billdal IF 3 - Askims IK Svart Billdalsvallen 5
2019-05-27 19:15 Hovås Billdal IF 1 - Askims IK Röd Billdalsvallen 5
Omgång 6
2019-06-02 14:30 Qviding FIF Svart - IK Zenith Svart Härlanda 22
2019-06-02 14:30 Qviding FIF Röd - IK Zenith Vit Härlanda 21
2019-06-12 18:00 Sävedalens IF Röd - BK Häcken Svart Furulundsplan 12 Konstgräs
2019-06-12 19:15 Sävedalens IF Blå - BK Häcken Gul Furulundsplan 12 Konstgräs
2019-06-15 12:00 Askims IK Svart - Torslanda IK Grön Kobbegården Övre 22
2019-06-15 13:30 Askims IK Röd - Torslanda IK Gul Kobbegården Övre 22
2019-06-15 14:15 IF Mölndal Fotboll blå - Mölnlycke IF Svart Frejaplan 12 K.Gräs
2019-06-15 14:15 IF Mölndal Fotboll röd - Mölnlycke IF Gul Frejaplan 11 K.Gräs
2019-06-16 10:00 Västra Frölunda IF Rosa - Hovås Billdal IF 3 Garminvallen 11
2019-06-16 10:00 Västra Frölunda IF Vit - Hovås Billdal IF 1 Garminvallen 12
2019-06-16 10:15 Älvsborg FF Guld - Landvetter IS Vit Påvelund 12 Konstgräs
2019-06-16 10:15 Älvsborg FF Svart - Landvetter IS Gul Påvelund 11 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info