Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 2008(11 år) Grupp F Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Azalea BK Orange Linda Hammarbäck +46737500363 Orange/Svart/Orange
Azalea BK Vit Linda Hammarbäck +46737500363 Orange/Svart/Orange
Dalen/Krokslätts FF 1 Christopher Zimonyi 0765386076 Gul/Blå/Blå/Gul
Dalen/Krokslätts FF 2 Christopher Zimonyi 0765386076 Gul/Blå/Blå/Gul
Fässbergs IF Lila Daniel Muthas 0730271190 Lila/Vit/Lila
Fässbergs IF Vit Daniel Muthas 0730271190 Lila/Vit/Lila
Jonsereds IF Gul Karl Strängberg Gul/Svart, Blå, Gul/svart
Kållered SK blå Martin Staxgård 0704205917 Blå/Blå/Blå
Kållered SK Vit Martin Staxgård 0704205917 Blå/Blå/Blå
Lunden Överås BK Grön Johan Ingemar Stridsberg 0735335092 Vit/Vit/Vita
Lunden Överås BK Svart Johan Ingemar Stridsberg 0735335092 Vit, Vit, Vita
Mossens BK Gul Mehdi Vaez 0700816691 Svart/Svart/Svart
Mossens BK Svart Mehdi Vaez 0700816691 Svart/Svart/Svart
Sjövalla FK -Mölnlycke IS Svart Karin Nilsson 0702707896 vit/svart/vit
Sjövalla FK -Mölnlycke IS Vit Karin Nilsson 0702707896 Vit/Svart/Vit
Solväders FC Solväders FC(Föreningen) Vit/röd, Röd, Vit
Solängens BK Grön Jimmy Kjellén 0708391333 Vit, Vit, Vita
Solängens BK Vit Jimmy Kjellén 0708391333 Vit, Vit, Vita
Stenkullen GoIK Blå Erik Sand 0723110028 Röd/Blå/Röd
Stenkullen GoIK Röd Erik Sand 0723110028 Röd/Blå/Röd
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-27 10:00 Jonsereds IF Gul - Fässbergs IF Lila Jonsereds IP 21 Konstgräs
2019-04-27 13:15 Solängens BK Grön - Lunden Överås BK Grön Eklandavallen 12
2019-04-27 13:15 Solängens BK Vit - Lunden Överås BK Svart Eklandavallen 11
2019-04-27 16:00 Solväders FC - Fässbergs IF Vit Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
2019-04-28 12:00 Mossens BK Svart - Azalea BK Orange Guldheden Södra 12 Konstgräs
2019-04-28 13:00 Mossens BK Gul - Azalea BK Vit Guldheden Södra 12 Konstgräs
2019-04-29 17:45 Sjövalla FK -Mölnlycke IS Svart - Stenkullen GoIK Blå Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-04-29 17:45 Sjövalla FK -Mölnlycke IS Vit - Stenkullen GoIK Röd Djupedalsplan A Konstgräs höger
2019-05-01 15:00 Kållered SK Vit - Dalen/Krokslätts FF 2 Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2019-05-01 15:00 Kållered SK blå - Dalen/Krokslätts FF 1 Kållered Sportcenter Skogsbo 1
Omgång 2
2019-05-04 09:00 Azalea BK Orange - Lunden Överås BK Grön Majvallen 12 Konstgräs
2019-05-04 10:15 Azalea BK Vit - Lunden Överås BK Svart Majvallen 12 Konstgräs
2019-05-04 12:00 Mossens BK Gul - Dalen/Krokslätts FF 1 Guldheden Södra 12 Konstgräs
2019-05-04 12:30 Fässbergs IF Vit - Kållered SK Vit Rävekärrsplan 12
2019-05-04 13:15 Mossens BK Svart - Dalen/Krokslätts FF 2 Guldheden Södra 12 Konstgräs
2019-05-04 14:00 Solängens BK Vit - Stenkullen GoIK Blå Eklandavallen 11
2019-05-04 14:00 Solängens BK Grön - Stenkullen GoIK Röd Eklandavallen 12
2019-05-05 16:45 Fässbergs IF Lila - Kållered SK blå Rävekärrsplan 11
2019-05-06 17:45 Sjövalla FK -Mölnlycke IS Vit - Jonsereds IF Gul Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-05-06 17:45 Sjövalla FK -Mölnlycke IS Svart - Solväders FC Djupedalsplan A Konstgräs höger
Omgång 3
2019-05-11 09:30 Lunden Överås BK Grön - Mossens BK Gul Överåsvallen 12 Konstgräs
2019-05-11 09:30 Stenkullen GoIK Blå - Azalea BK Orange Stenkullens IP 21 KG
2019-05-11 10:00 Jonsereds IF Gul - Solängens BK Vit Jonsereds IP 21 Konstgräs
2019-05-11 10:45 Lunden Överås BK Svart - Mossens BK Svart Överåsvallen 12 Konstgräs
2019-05-11 10:45 Stenkullen GoIK Röd - Azalea BK Vit Stenkullens IP 21 KG
2019-05-11 12:00 Solväders FC - Solängens BK Grön Länsmansgårdens IP 22 Konstgräs
2019-05-12 13:30 Dalen/Krokslätts FF 1 - Fässbergs IF Vit Krokslättsvallen 12
2019-05-12 13:30 Dalen/Krokslätts FF 2 - Fässbergs IF Lila Krokslättsvallen 11
2019-05-15 18:30 Kållered SK Vit - Sjövalla FK -Mölnlycke IS Vit Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2019-05-15 18:30 Kållered SK blå - Sjövalla FK -Mölnlycke IS Svart Kållered Sportcenter Skogsbo 1
Omgång 4
2019-05-18 09:30 Lunden Överås BK Grön - Stenkullen GoIK Blå Överåsvallen 12 Konstgräs
2019-05-18 09:45 Azalea BK Vit - Solväders FC Majvallen 11 Konstgräs
2019-05-18 10:00 Azalea BK Orange - Jonsereds IF Gul Majvallen 12 Konstgräs
2019-05-18 10:45 Lunden Överås BK Svart - Stenkullen GoIK Röd Överåsvallen 12 Konstgräs
2019-05-18 12:00 Mossens BK Gul - Fässbergs IF Vit Guldheden Södra 12 Konstgräs
2019-05-18 13:15 Mossens BK Svart - Fässbergs IF Lila Guldheden Södra 12 Konstgräs
2019-05-18 14:00 Solängens BK Vit - Kållered SK Vit Eklandavallen 11
2019-05-18 14:00 Solängens BK Grön - Kållered SK blå Eklandavallen 12
2019-05-20 17:45 Sjövalla FK -Mölnlycke IS Vit - Dalen/Krokslätts FF 1 Djupedalsplan A Konstgräs höger
2019-05-20 17:45 Sjövalla FK -Mölnlycke IS Svart - Dalen/Krokslätts FF 2 Djupedalsplan A Konstgräs vänster
Omgång 5
2019-05-25 10:00 Stenkullen GoIK Blå - Mossens BK Gul Stenkullens IP 21 KG
2019-05-25 10:00 Jonsereds IF Gul - Lunden Överås BK Grön Jonsereds IP 21 Konstgräs
2019-05-25 10:00 Fässbergs IF Vit - Sjövalla FK -Mölnlycke IS Vit Rävekärrsplan 12
2019-05-25 10:00 Fässbergs IF Lila - Sjövalla FK -Mölnlycke IS Svart Rävekärrsplan 11
2019-05-25 11:30 Stenkullen GoIK Röd - Mossens BK Svart Stenkullens IP 21 KG
2019-05-25 12:00 Solväders FC - Lunden Överås BK Svart Länsmansgårdens IP 22 Konstgräs
2019-05-26 15:30 Dalen/Krokslätts FF 1 - Solängens BK Vit Krokslättsvallen 11
2019-05-26 15:30 Dalen/Krokslätts FF 2 - Solängens BK Grön Krokslättsvallen 12
2019-05-29 18:15 Kållered SK Vit - Azalea BK Orange Kållered Sportcenter Skogsbo 2
2019-05-29 18:15 Kållered SK blå - Azalea BK Vit Kållered Sportcenter Skogsbo 1
Omgång 6
2019-06-12 17:30 Stenkullen GoIK Blå - Jonsereds IF Gul Stenkullens IP 21 KG
2019-06-12 17:30 Stenkullen GoIK Röd - Solväders FC Stenkullens IP 21 KG
2019-06-15 11:15 Fässbergs IF Vit - Solängens BK Vit Rävekärrsplan 12
2019-06-15 11:15 Fässbergs IF Lila - Solängens BK Grön Rävekärrsplan 11
2019-06-15 13:15 Lunden Överås BK Grön - Kållered SK Vit Överåsvallen 11 Konstgräs
2019-06-15 14:30 Lunden Överås BK Svart - Kållered SK blå Överåsvallen 11 Konstgräs
2019-06-16 10:30 Mossens BK Svart - Sjövalla FK -Mölnlycke IS Svart Guldheden Södra 11 Konstgräs
2019-06-16 11:45 Mossens BK Gul - Sjövalla FK -Mölnlycke IS Vit Guldheden Södra 12 Konstgräs
2019-06-16 13:30 Dalen/Krokslätts FF 1 - Azalea BK Orange Krokslättsvallen 12
2019-06-16 13:30 Dalen/Krokslätts FF 2 - Azalea BK Vit Krokslättsvallen 11

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info