Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 2009(10 år) Grupp B Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Eriksbergs IF Blå Fredrik Vikström 0723524741 Blå/Vit/Blå/Blå
Eriksbergs IF Vit Paolo Marini +46721824473 Blå/Vit/Blå/Blå
Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 1 Tommi Torkkeli 0731439602 Blå/Vit/Blå/Vit
Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 2 Tommi Torkkeli 0731439602 Blå/vit, Blå, Blå
Hermansby IF 1 Johan Walli 0706470398 Gul/Svart/Gul
Hermansby IF 2 Johan Walli 0706470398 Gul/Svart/Gul
Hisingsbacka FC Svart Sandi Huseinbasic +46739624760 Svart/Svart/Svart
Hisingsbacka FC Vit Sandi Huseinbasic +46739624760 Svart/Svart/Svart
Hönö IS Röd Iain Davidson 0704578176 Röd/Röd/Röd
Hönö IS Vit Iain Davidson 0704578176 Röd/Röd/Röd
IK Zenith 1 Svante Hans Svanberg 0708331633 grön/vit/grön
IK Zenith 2 Johan Henriksson 0733331258 grön/vit/grön
Lundby IF Blå Bengt Fransson 0737076900 Grön/vit/gröna
Lundby IF Grön Bengt Fransson 0737076900 Grön/vit/gröna
Torslanda IK Grön Daniel Olsson +46733767313 Röd/Röd/Röd
Torslanda IK Röd Daniel Olsson +46733767313 Röd/Röd/Röd
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-28 10:00 Lundby IF Blå - Hönö IS Röd Färjenäsplan
2019-04-28 11:00 Hermansby IF 1 - Torslanda IK Grön Kärnavallen 21 Konstgräs
2019-04-28 11:15 Lundby IF Grön - Hönö IS Vit Färjenäsplan
2019-04-28 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 2 - Hisingsbacka FC Svart Tuvevallen 21 Konstgräs
2019-04-28 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 1 - Hisingsbacka FC Vit Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-04-28 12:15 Hermansby IF 2 - Torslanda IK Röd Kärnavallen 21 Konstgräs
2019-04-28 16:30 IK Zenith 2 - Eriksbergs IF Blå Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-04-28 16:30 IK Zenith 1 - Eriksbergs IF Vit Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
Omgång 2
2019-05-04 12:15 Torslanda IK Grön - Hisingsbacka FC Vit Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-05-04 13:30 Torslanda IK Röd - Hisingsbacka FC Svart Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-05-05 11:00 Hermansby IF 1 - Lundby IF Blå Kärnavallen 21 Konstgräs
2019-05-05 12:00 Hönö IS Röd - IK Zenith 2 Hönö Arena 21
2019-05-05 12:15 Hermansby IF 2 - Lundby IF Grön Kärnavallen 21 Konstgräs
2019-05-05 13:15 Hönö IS Vit - IK Zenith 1 Hönö Arena 21
2019-05-05 13:30 Eriksbergs IF Vit - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 2 Rosenhill 12
2019-05-05 13:30 Eriksbergs IF Blå - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 1 Rosenhill 11
Omgång 3
2019-05-11 15:30 Hisingsbacka FC Vit - Eriksbergs IF Vit Backavallen 3 9M9
2019-05-12 10:00 Lundby IF Blå - Torslanda IK Röd Färjenäsplan
2019-05-12 11:15 Lundby IF Grön - Torslanda IK Grön Färjenäsplan
2019-05-12 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 2 - Hönö IS Röd Tuvevallen 21 Konstgräs
2019-05-12 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 1 - Hönö IS Vit Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-05-12 14:00 IK Zenith 1 - Hermansby IF 1 Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-05-12 15:15 IK Zenith 2 - Hermansby IF 2 Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-06-08 10:30 Hisingsbacka FC Svart - Eriksbergs IF Blå Backavallen 3 9M9
Omgång 4
2019-05-18 11:30 Hermansby IF 1 - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 1 Kärnavallen 22 Konstgräs
2019-05-18 12:45 Hermansby IF 2 - Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 2 Kärnavallen 22 Konstgräs
2019-05-19 10:00 Lundby IF Blå - IK Zenith 1 Färjenäsplan
2019-05-19 11:15 Lundby IF Grön - IK Zenith 2 Färjenäsplan
2019-05-19 12:00 Hönö IS Röd - Hisingsbacka FC Vit Hönö Arena 21
2019-05-19 13:15 Hönö IS Vit - Hisingsbacka FC Svart Hönö Arena 21
2019-05-19 13:30 Torslanda IK Röd - Eriksbergs IF Blå Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-05-19 14:45 Torslanda IK Grön - Eriksbergs IF Vit Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
Omgång 5
2019-05-25 14:15 Hisingsbacka FC Svart - Hermansby IF 1 Backavallen 3 9M9
2019-05-25 15:30 Hisingsbacka FC Vit - Hermansby IF 2 Backavallen 3 9M9
2019-05-26 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 1 - Lundby IF Blå Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-05-26 12:15 Eriksbergs IF Vit - Hönö IS Röd Rosenhill 12
2019-05-26 12:15 Eriksbergs IF Blå - Hönö IS Vit Rosenhill 11
2019-05-26 12:45 IK Zenith 2 - Torslanda IK Grön Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-05-26 13:15 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 2 - Lundby IF Grön Tuvevallen 21 Konstgräs
2019-05-26 14:00 IK Zenith 1 - Torslanda IK Röd Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
Omgång 6
2019-06-15 13:30 Eriksbergs IF Blå - Hermansby IF 1 Rosenhill 12
2019-06-15 14:15 Hisingsbacka FC Vit - Lundby IF Grön Backavallen 3 9M9
2019-06-15 14:45 Eriksbergs IF Vit - Hermansby IF 2 Rosenhill 12
2019-06-15 15:30 Hisingsbacka FC Svart - Lundby IF Blå Backavallen 3 9M9
2019-06-16 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 2 - IK Zenith 2 Tuvevallen 21 Konstgräs
2019-06-16 12:00 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF 1 - IK Zenith 1 Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-06-16 12:15 Torslanda IK Grön - Hönö IS Röd Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
2019-06-16 13:30 Torslanda IK Röd - Hönö IS Vit Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info