Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 2009(10 år) Grupp F Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Balltorps FF Gabriel Glenz 0761151086 Röd/Svart/Svarta
BK Bifrost Erik Bergsten 0708532286 Röd-vit/Vit/Röd
Floda BoIF Blå Patrik Lindblad 0704548877 Blå, Vit, Blå
Floda BoIF Vit Patrik Lindblad 0704548877 Blå, Vit, Blå
Gunnared KIF Burim Ismajli 0722039491 blå/blå/blå
IFK Hindås Nicklas Iraeus 0707334949 vit/Blå/Blå
Kortedala IF Jan-Åke Andersson 0708943163 Gulsvart/Svart/Svart
Landvetter IS Blå Henrik Strömberg 0739023959 Grön/Grön/Grön
Landvetter IS Röd Henrik Strömberg 0739023959 Grön/Grön/Grön
Lekstorps IF Stefan Daniel Da Prato Östby 0704145670 Grön/Vit/Grön
Lerums IS Jenz Torstensson lila/vit/vit
Lindome GIF 1 Carl-johan Axelsson 0733025944 Svart vit randig/Svart/Vit
Mölnlycke IF gul Marcus Woodrow Gul/Svart/Gul
Mölnlycke IF svart Marcus Woodrow Gul/Svart/Gul
Qviding FIF Svart Johan Melander Hagborg Vinröd/Vit/Vit
Qviding FIF Vinröd Johan Melander Hagborg Vinröd/Vit/Vit
Utbynäs SK Röd Emil Dolk Gul/Blå/Gul
Öjersjö IF Vit Håkan Niklasson +46732349042 Vit, Blå, Blåa
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-27 13:45 Mölnlycke IF svart - Lindome GIF 1 Djupedalsplan A Konstgräs höger
2019-04-27 16:00 Öjersjö IF Vit - Kortedala IF Öjersjö IP 11 Konstgräs
2019-04-28 11:00 Balltorps FF - IFK Hindås Förbovallen 12
2019-04-28 11:00 BK Bifrost - Gunnared KIF Bifrostplan
2019-04-28 11:30 Landvetter IS Blå - Floda BoIF Blå Landvetter IP B-plan 21
2019-04-28 11:30 Landvetter IS Röd - Floda BoIF Vit Landvetter IP B-plan 22
2019-04-28 12:00 Qviding FIF Vinröd - Lerums IS Skatås 21
2019-04-28 12:00 Qviding FIF Svart - Utbynäs SK Röd Skatås 23
2019-04-28 13:00 Mölnlycke IF gul - Lekstorps IF Djupedalsplan A Konstgräs höger
Omgång 2
2019-05-04 11:30 Lerums IS - Öjersjö IF Vit Hulan
2019-05-05 11:00 IFK Hindås - BK Bifrost Fagervallen 11 Gräs
2019-05-05 11:00 Lekstorps IF - Balltorps FF LP Idrottsplats 11
2019-05-05 11:00 Floda BoIF Vit - Mölnlycke IF gul Flodala IP 31 KG
2019-05-05 12:15 Floda BoIF Blå - Mölnlycke IF svart Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-05-05 13:15 Qviding FIF Vinröd - Landvetter IS Blå Skatås 22
2019-05-05 13:15 Qviding FIF Svart - Landvetter IS Röd Skatås 21
2019-05-06 18:15 Utbynäs SK Röd - Kortedala IF Kviberg 3:3 gräs 7M7
Omgång 3
2019-05-12 11:00 Balltorps FF - Floda BoIF Blå Förbovallen 12
2019-05-12 11:00 BK Bifrost - Lindome GIF 1 Bifrostplan
2019-05-12 11:15 Kortedala IF - IFK Hindås Kortedalavallen 11 Gräs
2019-05-12 12:00 Gunnared KIF - Lerums IS Gunnaredsplan 11 Konstgräs
2019-05-12 12:45 Landvetter IS Blå - Utbynäs SK Röd Landvetter IP B-plan 21
2019-05-12 13:15 Öjersjö IF Vit - Lekstorps IF Öjersjö IP 11 Konstgräs
2019-05-12 14:15 Mölnlycke IF gul - Qviding FIF Vinröd Djupedalsplan A Konstgräs höger
2019-05-12 15:30 Mölnlycke IF svart - Qviding FIF Svart Djupedalsplan A Konstgräs höger
Omgång 4
2019-05-18 11:00 Floda BoIF Vit - BK Bifrost Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-05-18 12:15 Floda BoIF Blå - Öjersjö IF Vit Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-05-19 11:00 Lekstorps IF - Gunnared KIF LP Idrottsplats 11
2019-05-19 11:30 Landvetter IS Blå - Mölnlycke IF gul Landvetter IP B-plan 21
2019-05-19 11:30 Landvetter IS Röd - Mölnlycke IF svart Landvetter IP B-plan 22
2019-05-19 11:30 Lindome GIF 1 - Kortedala IF Lindevi 32 Konstgräs
2019-05-19 17:30 Qviding FIF Svart - Balltorps FF Skatås 23
2019-05-21 18:30 Utbynäs SK Röd - IFK Hindås Kviberg 3:3 gräs 7M7
Omgång 5
2019-05-25 12:00 Öjersjö IF Vit - Qviding FIF Svart Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-25 12:30 Mölnlycke IF gul - Utbynäs SK Röd Djupedalsplan A Konstgräs höger
2019-05-25 16:30 Lerums IS - Lekstorps IF Hulan
2019-05-26 11:00 BK Bifrost - Qviding FIF Vinröd Bifrostplan
2019-05-26 11:00 IFK Hindås - Lindome GIF 1 Fagervallen 11 Gräs
2019-05-26 12:00 Gunnared KIF - Floda BoIF Blå Gunnaredsplan 11 Konstgräs
2019-05-26 12:15 Kortedala IF - Floda BoIF Vit Kortedalavallen 11 Gräs
2019-05-27 18:00 Balltorps FF - Landvetter IS Röd Förbovallen 12
Omgång 6
2019-06-12 18:00 BK Bifrost - Landvetter IS Blå Bifrostplan 12
2019-06-15 12:00 Qviding FIF Svart - Gunnared KIF Skatås 23
2019-06-16 10:00 Kortedala IF - Qviding FIF Vinröd Kortedalavallen 11 Gräs
2019-06-16 11:00 Floda BoIF Vit - IFK Hindås Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-06-16 12:15 Floda BoIF Blå - Lerums IS Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-06-16 13:00 Mölnlycke IF svart - Balltorps FF Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-06-18 18:15 Landvetter IS Röd - Öjersjö IF Vit Landvetter IP B-plan 22
2019-06-18 18:30 Utbynäs SK Röd - Lindome GIF 1 Kviberg 3:3 gräs 7M7
Omgång 7
2019-06-23 11:00 Lindome GIF 1 - Landvetter IS Blå Lindevi 31 Konstgräs
2019-06-23 11:00 Lekstorps IF - Landvetter IS Röd LP Idrottsplats 11
2019-06-23 12:00 Gunnared KIF - Mölnlycke IF gul Gunnaredsplan 11 Konstgräs
2019-06-23 12:00 Qviding FIF Vinröd - Floda BoIF Vit Skatås 22
2019-06-23 12:00 Lerums IS - Mölnlycke IF svart Hulan

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info