Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 2010(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp C Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Askims IK Röd Claes Göthberg Svart/Röd, Svart, Röda
Askims IK Svart Claes Göthberg Svart/Röd, Svart, Röda
Assyriska BK David Aslan Vit/Vit/Vita
Hovås Billdal IF 1 Anders Vilg 0705117278 Vit/vit/vit
Hovås Billdal IF 2 Anders Vilg 0705117278 Vit/vit/vit
Hovås Billdal IF 7 Almir Abdurahmanovic Vit/vit/vit
Hovås Billdal IF 8 Anders Vilg 0705117278 Vit/vit/vit
IF Väster Grön Niklas Enskog Orange/Svart/Orange
IF Väster Orange Niklas Enskog Orange/Svart/Orange
Kungsladugårds BK Röd Mattias Wingö Vinröd/Vita/Vinröda
Kungsladugårds BK Vit Nishal Chauhan Vinröd/Vita/Vinröda
Landvetter IS Röd Peter Lindkvist 0738393222 Grön/Grön/Grön
Näsets SK Blå Claes Christensson 0736427227 vinröda/Vita/Vinröda
Näsets SK Gul Claes Christensson 0736427227 vinröda/Vita/Vinröda
Sandarna BK Lejonen Johanna Leitsén 0727065918 Svart/Röd randig, svarta, röda
Slottsskogen/Godhem IF 1 Peter Lindbom 0737084288 VIT/VIT/VIT
Slottsskogen/Godhem IF 2 Peter Lindbom 0737084288 VIT/VIT/VIT
Västra Frölunda IF Grön Eftihios Tassopoulos 0735074523 grön/grön/grön
Västra Frölunda IF Rosa Eftihios Tassopoulos 0735074523 grön/grön/grön
Älvsborg FF Blå Karoly Fenesan Löwenhielm 0703420218 Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF Guld Karoly Fenesan Löwenhielm 0703420218 Blå/Svart, Svart, Svart
Örgryte IS FF Vit Andreas Wahlund Röd/Blå/Vit
Ösets BK Lag 1 Joakim Dahlén gul/svart/gul/svart
Ösets BK Lag 2 Joakim Dahlén gul/svart/gul
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-24 18:00 Västra Frölunda IF Rosa - Askims IK Svart Garminvallen 11
2019-04-24 18:00 Västra Frölunda IF Grön - Askims IK Röd Garminvallen 12
2019-04-24 18:00 Slottsskogen/Godhem IF 2 - Hovås Billdal IF 2 Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2019-04-24 18:00 Slottsskogen/Godhem IF 1 - Hovås Billdal IF 1 Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2019-04-24 18:15 Älvsborg FF Guld - Assyriska BK Hagenplan 11
2019-04-24 18:15 Kungsladugårds BK Vit - IF Väster Orange Sjöbaren Arena
2019-04-24 18:15 Kungsladugårds BK Röd - IF Väster Grön Sjöbaren Arena
2019-04-24 18:30 Älvsborg FF Blå - Landvetter IS Röd Hagenplan 12
2019-04-24 19:00 Näsets SK Gul - Hovås Billdal IF 8 Stavdal Arena
2019-04-24 19:00 Näsets SK Blå - Hovås Billdal IF 7 Stavdal Arena
2019-04-27 12:00 Ösets BK Lag 2 - Sandarna BK Lejonen Gröna Vallen 11
2019-04-27 12:00 Ösets BK Lag 1 - Örgryte IS FF Vit Gröna Vallen 12
Omgång 2
2019-04-29 17:20 Västra Frölunda IF Rosa - Hovås Billdal IF 2 Garminvallen 11
2019-04-29 17:20 Västra Frölunda IF Grön - Hovås Billdal IF 1 Garminvallen 12
2019-04-29 18:10 Askims IK Svart - Älvsborg FF Guld Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-04-29 18:10 Askims IK Röd - Älvsborg FF Blå Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-04-29 18:30 IF Väster Orange - Näsets SK Gul Önneredsplan 2
2019-04-29 18:30 IF Väster Grön - Näsets SK Blå Önneredsplan 2
2019-04-29 18:45 Landvetter IS Röd - Ösets BK Lag 1 Landvetter IP A-plan 12
2019-04-29 19:00 Sandarna BK Lejonen - Kungsladugårds BK Vit Sannaplan 2
2019-05-01 17:30 Örgryte IS FF Vit - Kungsladugårds BK Röd ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2019-05-02 18:00 Assyriska BK - Ösets BK Lag 2 Välen gräs 5M5
2019-12-31 Hovås Billdal IF 8 - Slottsskogen/Godhem IF 2 Billdalsvallen 3A
2019-12-31 Hovås Billdal IF 7 - Slottsskogen/Godhem IF 1 Billdalsvallen 3B
Omgång 3
2019-05-08 18:00 Älvsborg FF Guld - Hovås Billdal IF 2 Hagenplan 11
2019-05-08 18:00 Älvsborg FF Blå - Hovås Billdal IF 1 Hagenplan 12
2019-05-08 18:00 Västra Frölunda IF Rosa - Hovås Billdal IF 8 Garminvallen 11
2019-05-08 18:00 Västra Frölunda IF Grön - Hovås Billdal IF 7 Garminvallen 12
2019-05-08 18:15 Kungsladugårds BK Vit - Assyriska BK Sjöbaren Arena
2019-05-08 18:15 Kungsladugårds BK Röd - Landvetter IS Röd Sjöbaren Arena
2019-05-08 18:30 Slottsskogen/Godhem IF 2 - IF Väster Orange Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2019-05-08 18:30 Slottsskogen/Godhem IF 1 - IF Väster Grön Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2019-05-08 19:00 Näsets SK Gul - Sandarna BK Lejonen Stavdal Arena
2019-05-08 19:00 Näsets SK Blå - Örgryte IS FF Vit Stavdal Arena
2019-05-11 12:00 Ösets BK Lag 2 - Askims IK Svart Gröna Vallen 11
2019-05-11 12:00 Ösets BK Lag 1 - Askims IK Röd Gröna Vallen 12
Omgång 4
2019-05-15 18:00 Hovås Billdal IF 8 - Älvsborg FF Guld Billdalsvallen 3A
2019-05-15 18:00 Hovås Billdal IF 7 - Älvsborg FF Blå Billdalsvallen 3B
2019-05-15 18:00 Assyriska BK - Näsets SK Gul Välen gräs 5M5
2019-05-15 18:10 Askims IK Svart - Kungsladugårds BK Vit Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-05-15 18:10 Askims IK Röd - Kungsladugårds BK Röd Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-05-15 18:30 IF Väster Orange - Västra Frölunda IF Rosa Önneredsplan 2
2019-05-15 18:30 IF Väster Grön - Västra Frölunda IF Grön Önneredsplan 2
2019-05-15 18:45 Landvetter IS Röd - Näsets SK Blå Landvetter IP A-plan 12
2019-05-15 19:00 Hovås Billdal IF 2 - Ösets BK Lag 2 Billdalsvallen 3A
2019-05-15 19:00 Hovås Billdal IF 1 - Ösets BK Lag 1 Billdalsvallen 3B
2019-05-15 19:00 Sandarna BK Lejonen - Slottsskogen/Godhem IF 2 Sannaplan 2
2019-05-15 19:00 Örgryte IS FF Vit - Slottsskogen/Godhem IF 1 ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
Omgång 5
2019-05-22 18:00 Älvsborg FF Guld - IF Väster Orange Hagenplan 11
2019-05-22 18:00 Älvsborg FF Blå - IF Väster Grön Hagenplan 12
2019-05-22 18:00 Västra Frölunda IF Rosa - Sandarna BK Lejonen Garminvallen 11
2019-05-22 18:00 Västra Frölunda IF Grön - Örgryte IS FF Vit Garminvallen 12
2019-05-22 18:15 Kungsladugårds BK Vit - Hovås Billdal IF 2 Sjöbaren Arena
2019-05-22 18:15 Kungsladugårds BK Röd - Hovås Billdal IF 1 Sjöbaren Arena
2019-05-22 18:30 Slottsskogen/Godhem IF 2 - Assyriska BK Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2019-05-22 18:30 Slottsskogen/Godhem IF 1 - Landvetter IS Röd Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2019-05-22 19:00 Näsets SK Gul - Askims IK Svart Stavdal Arena
2019-05-22 19:00 Näsets SK Blå - Askims IK Röd Stavdal Arena
2019-05-25 12:00 Ösets BK Lag 2 - Hovås Billdal IF 8 Gröna Vallen 11
2019-05-25 13:00 Ösets BK Lag 1 - Hovås Billdal IF 7 Gröna Vallen 11
Omgång 6
2019-05-29 18:00 Hovås Billdal IF 8 - Kungsladugårds BK Vit Billdalsvallen 3A
2019-05-29 18:00 Hovås Billdal IF 7 - Kungsladugårds BK Röd Billdalsvallen 3B
2019-05-29 18:00 Assyriska BK - Västra Frölunda IF Rosa Välen gräs 5M5
2019-05-29 18:10 Askims IK Svart - Slottsskogen/Godhem IF 2 Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-05-29 18:10 Askims IK Röd - Slottsskogen/Godhem IF 1 Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-05-29 18:30 IF Väster Orange - Ösets BK Lag 2 Önneredsplan 2
2019-05-29 18:30 IF Väster Grön - Ösets BK Lag 1 Önneredsplan 2
2019-05-29 18:45 Landvetter IS Röd - Västra Frölunda IF Grön Landvetter IP A-plan 12
2019-05-29 19:00 Hovås Billdal IF 2 - Näsets SK Gul Billdalsvallen 3A
2019-05-29 19:00 Hovås Billdal IF 1 - Näsets SK Blå Billdalsvallen 3B
2019-05-29 19:00 Sandarna BK Lejonen - Älvsborg FF Guld Sannaplan 2
2019-05-29 19:00 Örgryte IS FF Vit - Älvsborg FF Blå ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
Omgång 7
2019-06-05 18:00 Västra Frölunda IF Rosa - Kungsladugårds BK Vit Garminvallen 11
2019-06-05 18:00 Västra Frölunda IF Grön - Kungsladugårds BK Röd Garminvallen 12
2019-06-05 18:00 Hovås Billdal IF 8 - Assyriska BK Billdalsvallen 3A
2019-06-05 18:00 Hovås Billdal IF 7 - Landvetter IS Röd Billdalsvallen 3B
2019-06-05 18:15 Älvsborg FF Guld - Näsets SK Gul Hagenplan 11
2019-06-05 18:15 Älvsborg FF Blå - Näsets SK Blå Hagenplan 12
2019-06-05 18:30 IF Väster Orange - Askims IK Svart Önneredsplan 2
2019-06-05 18:30 IF Väster Grön - Askims IK Röd Önneredsplan 2
2019-06-05 19:00 Hovås Billdal IF 2 - Sandarna BK Lejonen Billdalsvallen 3A
2019-06-05 19:00 Hovås Billdal IF 1 - Örgryte IS FF Vit Billdalsvallen 3B
2019-06-08 12:00 Ösets BK Lag 1 - Slottsskogen/Godhem IF 1 Gröna Vallen 12
2019-06-08 13:00 Ösets BK Lag 2 - Slottsskogen/Godhem IF 2 Gröna Vallen 12
Omgång 8
2019-06-12 18:10 Askims IK Svart - Hovås Billdal IF 8 Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-06-12 18:10 Askims IK Röd - Hovås Billdal IF 7 Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-06-12 18:15 Kungsladugårds BK Vit - Ösets BK Lag 2 Sjöbaren Arena
2019-06-12 18:15 Kungsladugårds BK Röd - Ösets BK Lag 1 Sjöbaren Arena
2019-06-12 18:30 Slottsskogen/Godhem IF 2 - Älvsborg FF Guld Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2019-06-12 18:30 Slottsskogen/Godhem IF 1 - Älvsborg FF Blå Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2019-06-12 18:45 Landvetter IS Röd - Hovås Billdal IF 1 Landvetter IP A-plan 12
2019-06-12 18:45 Örgryte IS FF Vit - IF Väster Grön ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2019-06-12 19:00 Näsets SK Gul - Västra Frölunda IF Rosa Stavdal Arena
2019-06-12 19:00 Näsets SK Blå - Västra Frölunda IF Grön Stavdal Arena
2019-06-12 19:00 Assyriska BK - Hovås Billdal IF 2 Välen gräs 5M5
2019-06-12 19:00 Sandarna BK Lejonen - IF Väster Orange Sannaplan 2

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info