Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 2010(9 år) Lerum+Partille+Öster Grupp B Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Angered MBIK Hysein Myftari 0765599654 Svart/Svart/Svarta
Bergsjön SK 1 Omar Isa Abdi 0760685998 blå/blå/blå
Bergsjön SK 2 Omar Isa Abdi 0760685998 blå, blå, blå
Gunnared KIF Khabat Aslani Aslamarz 0736881035 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Gunnilse IS Röd Ismail Said Zawetey 0737153308 Röd/Blå/Röda
Gunnilse IS Svart Ismail Said Zawetey 0737153308 Röd/Blå/Röda
Kortedala IF Gul Jan-Åke Andersson 0708943163 svart/svart/svart
Kortedala IF Svart Jan-Åke Andersson 0708943163 svart/svart/svart
Lunden Överås BK svart Andreas Mårtensson 0700815088 Vit/Vit/Vita
Lunden Överås BK Vit Alberto Casimiro 0709480721 Vit/Vit/Vita
Qviding FIF Röd Stefan Kemper Vinröd/Vit/Vit
Qviding FIF Svart Qviding FIF(Föreningen) Vinröd/Vit/Vit
Sävedalens IF Röd Martin Johansson Röd/Blå/Röda
Sävedalens IF Svart Daniel Edgren 0704226230 Röd/Blå/Röda
Utbynäs SK Blå Carl Sunde 0702275154 Gul/Blå/Gula
Utbynäs SK Grön Carl Sunde 0702275154 Gul/Blå/Gula
Öjersjö IF 3 Magnus Wellsted Vit/Blå/Blåa
Öjersjö IF 4 Anders Pettersson Vit, Blå, Blåa
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-24 17:30 Öjersjö IF 4 - Utbynäs SK Grön Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-04-24 17:30 Öjersjö IF 3 - Utbynäs SK Blå Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-04-24 18:00 Sävedalens IF Röd - Gunnilse IS Röd Vallhamra Skola
2019-04-24 19:00 Sävedalens IF Svart - Gunnilse IS Svart Vallhamra Skola
2019-04-25 18:30 Qviding FIF Röd - Bergsjön SK 2 Skatås 21
2019-04-25 18:30 Qviding FIF Svart - Bergsjön SK 1 Skatås 22
2019-04-27 10:00 Lunden Överås BK svart - Kortedala IF Gul Överåsvallen 12 Konstgräs
2019-04-27 11:00 Lunden Överås BK Vit - Kortedala IF Svart Överåsvallen 12 Konstgräs
Omgång 2
2019-04-29 18:00 Gunnilse IS Svart - Angered MBIK Hjällbovallen 5 Gräs 7M7
2019-04-29 18:00 Gunnilse IS Röd - Gunnared KIF Hjällbovallen 5 Gräs 7M7
2019-04-29 18:15 Kortedala IF Gul - Bergsjön SK 1 Kortedalavallen 11 Gräs
2019-04-29 18:15 Kortedala IF Svart - Bergsjön SK 2 Kortedalavallen 12 Gräs
2019-05-02 18:00 Utbynäs SK Blå - Qviding FIF Röd Kviberg 9 5m5 nr 1
2019-05-02 19:00 Utbynäs SK Grön - Qviding FIF Svart Kviberg 9 5m5 nr 1
2019-05-04 10:00 Lunden Överås BK svart - Sävedalens IF Svart Överåsvallen 12 Konstgräs
2019-05-04 11:00 Lunden Överås BK Vit - Sävedalens IF Röd Överåsvallen 12 Konstgräs
Omgång 3
2019-05-08 17:30 Öjersjö IF 4 - Gunnilse IS Svart Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-08 17:30 Öjersjö IF 3 - Gunnilse IS Röd Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-08 18:00 Sävedalens IF Röd - Kortedala IF Gul Vallhamra Skola
2019-05-08 18:00 Bergsjön SK 1 - Utbynäs SK Blå Kviberg 9 5m5 nr 1
2019-05-08 18:00 Bergsjön SK 2 - Utbynäs SK Grön Kviberg 9 5m5 nr 2
2019-05-08 18:15 Angered MBIK - Lunden Överås BK Vit Lövgärdesplan 21 Konstgräs
2019-05-08 19:00 Sävedalens IF Svart - Kortedala IF Svart Vallhamra Skola
2019-05-11 10:00 Gunnared KIF - Lunden Överås BK svart Gunnaredsplan 11 Konstgräs
Omgång 4
2019-05-15 18:00 Sävedalens IF Röd - Angered MBIK Vallhamra Skola
2019-05-15 18:15 Gunnilse IS Svart - Qviding FIF Röd Hjällbovallen 5 Gräs 7M7
2019-05-15 18:15 Gunnilse IS Röd - Qviding FIF Svart Hjällbovallen 5 Gräs 7M7
2019-05-15 18:15 Kortedala IF Gul - Utbynäs SK Blå Kortedalavallen 11 Gräs
2019-05-15 18:15 Kortedala IF Svart - Utbynäs SK Grön Kortedalavallen 12 Gräs
2019-05-15 19:00 Sävedalens IF Svart - Gunnared KIF Vallhamra Skola
2019-05-18 12:00 Lunden Överås BK svart - Öjersjö IF 3 Överåsvallen 12 Konstgräs
2019-05-18 13:00 Lunden Överås BK Vit - Öjersjö IF 4 Överåsvallen 12 Konstgräs
Omgång 5
2019-05-22 17:30 Öjersjö IF 4 - Sävedalens IF Röd Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-22 17:30 Öjersjö IF 3 - Sävedalens IF Svart Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-22 18:00 Bergsjön SK 1 - Gunnilse IS Svart Kviberg 9 5m5 nr 2
2019-05-22 18:15 Angered MBIK - Kortedala IF Gul Lövgärdesplan 21 Konstgräs
2019-05-22 18:30 Qviding FIF Röd - Lunden Överås BK Vit Skatås 21
2019-05-22 18:30 Qviding FIF Svart - Lunden Överås BK svart Skatås 22
2019-05-22 19:00 Bergsjön SK 2 - Gunnilse IS Röd Kviberg 9 5m5 nr 1
2019-05-25 10:00 Gunnared KIF - Kortedala IF Svart Gunnaredsplan 11 Konstgräs
Omgång 6
2019-05-26 10:30 Lunden Överås BK Vit - Bergsjön SK 1 Överåsvallen 11 Konstgräs
2019-05-26 10:30 Lunden Överås BK svart - Bergsjön SK 2 Överåsvallen 12 Konstgräs
2019-05-29 18:00 Sävedalens IF Röd - Qviding FIF Röd Vallhamra Skola
2019-05-29 18:15 Angered MBIK - Öjersjö IF 4 Lövgärdesplan 21 Konstgräs
2019-05-29 18:15 Gunnilse IS Svart - Utbynäs SK Blå Hjällbovallen 5 Gräs 7M7
2019-05-29 18:15 Gunnilse IS Röd - Utbynäs SK Grön Hjällbovallen 5 Gräs 7M7
2019-05-29 19:00 Sävedalens IF Svart - Qviding FIF Svart Vallhamra Skola
2019-06-01 10:00 Gunnared KIF - Öjersjö IF 3 Gunnaredsplan 11 Konstgräs
Omgång 7
2019-06-05 17:30 Öjersjö IF 4 - Kortedala IF Gul Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-06-05 17:30 Öjersjö IF 3 - Kortedala IF Svart Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-06-05 18:00 Bergsjön SK 1 - Sävedalens IF Röd Kviberg 9 5m5 nr 2
2019-06-05 18:00 Utbynäs SK Blå - Lunden Överås BK Vit Kviberg 9 5m5 nr 1
2019-06-05 19:00 Bergsjön SK 2 - Sävedalens IF Svart Kviberg 9 5m5 nr 1
2019-06-05 19:00 Utbynäs SK Grön - Lunden Överås BK svart Kviberg 9 5m5 nr 2
2019-06-06 18:30 Qviding FIF Röd - Angered MBIK Skatås 21
2019-06-06 18:30 Qviding FIF Svart - Gunnared KIF Skatås 22
Omgång 8
2019-06-12 17:30 Öjersjö IF 4 - Qviding FIF Röd Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-06-12 17:30 Öjersjö IF 3 - Qviding FIF Svart Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-06-12 18:00 Sävedalens IF Röd - Utbynäs SK Blå Vallhamra Skola
2019-06-12 18:15 Angered MBIK - Bergsjön SK 1 Lövgärdesplan 21 Konstgräs
2019-06-12 18:15 Kortedala IF Gul - Gunnilse IS Svart Kortedalavallen 11 Gräs
2019-06-12 18:15 Kortedala IF Svart - Gunnilse IS Röd Kortedalavallen 12 Gräs
2019-06-12 19:00 Sävedalens IF Svart - Utbynäs SK Grön Vallhamra Skola
2019-06-15 10:00 Gunnared KIF - Bergsjön SK 2 Gunnaredsplan 11 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info