Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 2007(12 år) Grupp C Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Hönö IS Håkan Karlsson 0765401512 Röd/Röd/Röd
IF Väster Johan Schönborg 0705280680 Orange/Svart/Orange
IFK Björkö Johnny Olsson 0734390773 Grön, Vit, vit
IK Zenith Grön Jeanette Henricson 0707695071 grön/vit/grön
IK Zenith Vit Johan Karlsson grön/vit/grön
Landvetter IF 2003 Blå Joel Rask Röd/Vit/Vit
Mölnlycke IF Gul-Svart Kristofer Svala 0708596809 Gul/Svart/Gul
Näsets SK Vinröd Adnan Dindic vinröda/Vita/Vinröda
Näsets SK Vit Adnan Dindic vinröda/Vita/Vinröda
Solängens BK Grön Bengt Erik Björnwall 0765533022 Vit/Vit/Vita
Solängens BK Vit Bengt Erik Björnwall 0765533022 Vit/Vit/Vita
Södra Skärgårdens IK Jarl Andreasson 0706190031 Röd/Vit/Vit/
Älvsborg FF Blå Lena Hjort Blå/Svart/Svart/Svart
Älvsborg FF Svart Lena Hjort Blå/Svart/Svart/Svart
Ösets BK Jens Strand 0707500215 gul/svart/gul/svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-25 19:00 Älvsborg FF Svart - IFK Björkö Hagenplan
2019-04-26 18:30 Älvsborg FF Blå - Ösets BK Hagenplan 12
2019-04-26 19:00 Näsets SK Vit - IF Väster Stavdal Arena
2019-04-27 12:45 Näsets SK Vinröd - Hönö IS Stavdal Arena
2019-04-27 15:00 Mölnlycke IF Gul-Svart - IK Zenith Grön Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-04-28 17:00 Solängens BK Grön - Södra Skärgårdens IK Eklandavallen 12
2019-06-02 09:30 IK Zenith Vit - Landvetter IF 2003 Blå Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
Omgång 2
2019-05-01 11:00 IF Väster - Mölnlycke IF Gul-Svart Önneredsplan 12 Konstgräs
2019-05-05 12:00 Solängens BK Grön - Älvsborg FF Svart Eklandavallen 12
2019-05-05 12:00 IFK Björkö - Näsets SK Vit Björkö gräs 11
2019-05-05 12:15 Hönö IS - Landvetter IF 2003 Blå Hönö Arena 22
2019-05-05 12:15 Ösets BK - Näsets SK Vinröd Gröna Vallen 12
2019-05-05 13:15 Solängens BK Vit - Älvsborg FF Blå Eklandavallen 12
2019-05-05 15:30 Södra Skärgårdens IK - IK Zenith Grön Donsövallen 12
Omgång 3
2019-05-11 10:00 Näsets SK Vinröd - Solängens BK Grön Stavdal Arena
2019-05-11 11:15 Näsets SK Vit - Solängens BK Vit Stavdal Arena
2019-05-12 12:00 Älvsborg FF Blå - Södra Skärgårdens IK Påvelund 12 Konstgräs
2019-05-12 12:45 IK Zenith Vit - IF Väster Hovgårdsvallen 22 Konstgräs(Bjurforsplanen)
2019-05-12 14:00 Landvetter IF 2003 Blå - IFK Björkö Landvetter IP A-plan 12
2019-05-12 15:30 Mölnlycke IF Gul-Svart - Ösets BK Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-05-16 18:30 IK Zenith Grön - Hönö IS Hovgårdsvallen 3 Konstgräs (Team Sportia planen)
Omgång 4
2019-05-18 11:45 Södra Skärgårdens IK - Hönö IS Kilen Donsö
2019-05-18 12:00 Älvsborg FF Blå - Näsets SK Vit Påvelund 12 Konstgräs
2019-05-18 12:00 IFK Björkö - IK Zenith Grön Björkö gräs 11
2019-05-18 13:15 Älvsborg FF Svart - Näsets SK Vinröd Påvelund 12 Konstgräs
2019-05-19 11:00 Ösets BK - IK Zenith Vit Hovgårdsvallen 3 Konstgräs (Team Sportia planen)
2019-05-19 13:15 Solängens BK Vit - Landvetter IF 2003 Blå Eklandavallen 12
2019-06-08 12:30 Solängens BK Grön - Mölnlycke IF Gul-Svart Eklandavallen 12
Omgång 5
2019-05-25 12:15 IK Zenith Grön - Solängens BK Vit Hovgårdsvallen 21 Konstgräs(Bjurforsplanen)
2019-05-25 13:00 Landvetter IF 2003 Blå - Älvsborg FF Blå Landvetter IP A-plan 12
2019-05-26 12:00 Näsets SK Vit - Södra Skärgårdens IK Apelsinplan 22 Konstgräs
2019-05-26 13:00 Mölnlycke IF Gul-Svart - Älvsborg FF Svart Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-05-26 14:30 IK Zenith Vit - Solängens BK Grön Hovgårdsvallen 22 Konstgräs(Bjurforsplanen)
2019-06-06 12:15 IF Väster - Ösets BK Önneredsplan 12 Konstgräs
2019-06-11 18:30 Hönö IS - IFK Björkö Hönö Arena 22
Omgång 6
2019-06-01 12:00 Näsets SK Vinröd - Mölnlycke IF Gul-Svart Stavdal Arena
2019-06-05 18:30 IFK Björkö - Södra Skärgårdens IK Björkö gräs 11
2019-06-08 10:30 Näsets SK Vit - Landvetter IF 2003 Blå Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2019-06-15 12:00 Älvsborg FF Blå - IK Zenith Grön Påvelund 12 Konstgräs
2019-06-16 12:00 Solängens BK Grön - IF Väster Eklandavallen 12
2019-06-16 13:15 Solängens BK Vit - Hönö IS Eklandavallen 12
2019-12-31 Älvsborg FF Svart - IK Zenith Vit Påvelund 12 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info