Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 2008(11 år) Grupp C Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Bergsjön SK Omar Isa Abdi 0760685998 Röd. Svart röd
Floda BoIF Lotta Simonsson 0707688992 Mörkblå/Vit/Mörkblå
Gunnilse IS Mellat Abosh 0736642127 Röd/Blå/Röda
Hermansby IF Jan Mikael Fritzén 0709648480 Gul/Svart/Gul
Härryda IF Linda Nilsson Grön/Vit/Grön
Jonsereds IF Johan Wahlberg 0709481086 Gul/Svart och blå shorts
Lekstorps IF Cathrine Svensson +46708422640 Grön/Vit/Grön
Nol IK/Ahlafors IF Mikael Börjesson 0707520569 Blå/Vita/blå/vita
Nödinge SK Fotboll Vit Daniel Karlsson 0761453290 Vit/Blå/Vit
Stenkullen GoIK Bo Alexandersson Röd/Blå/Röd
Utbynäs SK Roberth Börve 0707254823 Gul, Blå, Gula
Älvängens IK Patrik Andersson 0701836443 Vit/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-27 10:45 Nödinge SK Fotboll Vit - Hermansby IF Vimmervi 22 Konstgräs
2019-04-27 11:00 Stenkullen GoIK - Gunnilse IS Stenkullens IP 22 KG
2019-04-27 11:00 Lekstorps IF - Jonsereds IF LP Idrottsplats 12
2019-04-27 11:15 Nol IK/Ahlafors IF - Härryda IF Nolängens IP 7M7 Konstgräs
2019-04-27 16:00 Utbynäs SK - Floda BoIF Lemmingvallen 22 Konstgräs
2019-04-28 14:00 Älvängens IK - Bergsjön SK Älvevi 3 7M7 Konstgräs
Omgång 2
2019-05-02 18:15 Bergsjön SK - Lekstorps IF Kviberg 3:3 gräs 7M7
2019-05-02 18:30 Härryda IF - Nödinge SK Fotboll Vit Härryda 21
2019-05-04 11:00 Floda BoIF - Älvängens IK Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-05-04 11:00 Gunnilse IS - Utbynäs SK Hjällbovallen 22 konstgräs
2019-05-04 11:00 Jonsereds IF - Nol IK/Ahlafors IF Jonsereds IP 22 Konstgräs
2019-05-04 11:15 Hermansby IF - Stenkullen GoIK Kärnavallen 21 Konstgräs
Omgång 3
2019-05-09 18:00 Floda BoIF - Bergsjön SK Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-05-10 18:30 Stenkullen GoIK - Härryda IF Stenkullens IP 22 KG
2019-05-11 11:00 Nödinge SK Fotboll Vit - Jonsereds IF Vimmervi 22 Konstgräs
2019-05-11 11:00 Älvängens IK - Gunnilse IS Älvevi 3 7M7 Konstgräs
2019-05-11 12:00 Utbynäs SK - Hermansby IF Lemmingvallen 22 Konstgräs
2019-05-12 15:30 Nol IK/Ahlafors IF - Lekstorps IF Nolängens IP 7M7 Konstgräs
Omgång 4
2019-05-16 18:30 Härryda IF - Utbynäs SK Härryda 21
2019-05-16 18:30 Bergsjön SK - Nol IK/Ahlafors IF Kviberg 3:2 gräs 7M7
2019-05-18 10:00 Hermansby IF - Älvängens IK Kärnavallen 22 Konstgräs
2019-05-18 11:00 Jonsereds IF - Stenkullen GoIK Jonsereds IP 22 Konstgräs
2019-05-18 11:00 Lekstorps IF - Nödinge SK Fotboll Vit LP Idrottsplats 12
2019-05-18 11:00 Gunnilse IS - Floda BoIF Hjällbovallen 22 konstgräs
Omgång 5
2019-05-23 17:45 Stenkullen GoIK - Lekstorps IF Stenkullens IP 22 KG
2019-05-23 18:15 Älvängens IK - Härryda IF Älvevi 3 7M7 Konstgräs
2019-05-25 11:00 Nödinge SK Fotboll Vit - Nol IK/Ahlafors IF Vimmervi 21 Konstgräs
2019-05-25 11:00 Floda BoIF - Hermansby IF Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-05-25 11:00 Gunnilse IS - Bergsjön SK Hjällbovallen 22 konstgräs
2019-05-25 12:00 Utbynäs SK - Jonsereds IF Lemmingvallen 22 Konstgräs
Omgång 6
2019-06-08 11:00 Jonsereds IF - Älvängens IK Jonsereds IP 22 Konstgräs
2019-06-11 18:30 Härryda IF - Floda BoIF Härryda 21
2019-06-13 18:30 Bergsjön SK - Nödinge SK Fotboll Vit Kviberg 3:2 gräs 7M7
2019-06-14 18:30 Lekstorps IF - Utbynäs SK LP Idrottsplats 12
2019-06-15 11:00 Hermansby IF - Gunnilse IS Kärnavallen 22 Konstgräs
2019-06-15 11:15 Nol IK/Ahlafors IF - Stenkullen GoIK Nolängens IP 7M7 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info