Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 2010(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp A Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Hovås Billdal IF Blå Linda Camitz Olofsson 0725464150 Vit/vit/vit
Hovås Billdal IF Röd Linda Hedborg 0707851753 Vit/vit/vit
IF Väster Orange Johannes Söderqvist Orange/Svart/Orange
IF Väster Vit Johannes Söderqvist Orange, Svart, Orange
Landvetter IF 2003 Blå Joel Rask Röd/Vit/Vit
Landvetter IF 2003 Grön Joel Rask Röd/Vit/Vit
Masthuggets BK Lag 1 Urban Häggmalm 0704715643 Röd/Blå/Röda/blå
Masthuggets BK Lag 2 Urban Häggmalm 0704715643 Röd/Blå/Röda/blå
Näsets SK Grön Christina Andersson Wallberg vinröda, Vita, Vinröda
Näsets SK Gul Christina Andersson Wallberg vinröda/Vita/Vinröda
Sandarna BK Röd Anders Bohm 0738093634 Svart/Röd randig/svarta/röda
Sandarna BK Svart Anders Bohm 0738093634 Svart/Röd randig/svarta/röda
Slottsskogen/Godhem IF Grön Börje Jonefjäll 0703753933 VIT/VIT/VIT
Slottsskogen/Godhem IF Röd Börje Jonefjäll 0703753933 VIT/VIT/VIT
Älvsborg FF Svart Fredrik Bergh Thorén Blå/Svart/Svart/Svart
Älvsborg FF Vit Fredrik Bergh Thorén Blå/Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-25 18:00 Älvsborg FF Vit - IF Väster Orange Hagenplan 12
2019-04-25 18:00 Älvsborg FF Svart - IF Väster Vit Hagenplan 11
2019-04-25 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Röd - Masthuggets BK Lag 1 Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-04-25 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Grön - Masthuggets BK Lag 2 Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-04-25 18:45 Landvetter IF 2003 Blå - Hovås Billdal IF Blå Landvetter IP A-plan 12
2019-04-25 18:45 Landvetter IF 2003 Grön - Hovås Billdal IF Röd Landvetter IP A-plan 12
2019-04-25 19:00 Sandarna BK Svart - Näsets SK Grön Sannaplan 2
2019-04-25 19:00 Sandarna BK Röd - Näsets SK Gul Sannaplan 2
Omgång 2
2019-05-02 18:00 Masthuggets BK Lag 1 - Sandarna BK Röd Masthuggsplan
2019-05-02 18:00 Hovås Billdal IF Blå - Näsets SK Grön Billdalsvallen 3A
2019-05-02 18:15 Hovås Billdal IF Röd - Näsets SK Gul Billdalsvallen 3B
2019-05-02 18:30 IF Väster Vit - Slottsskogen/Godhem IF Röd Önneredsplan 2
2019-05-02 18:30 IF Väster Orange - Slottsskogen/Godhem IF Grön Önneredsplan 2
2019-05-02 18:45 Landvetter IF 2003 Blå - Älvsborg FF Vit Landvetter IP A-plan 12
2019-05-02 18:45 Landvetter IF 2003 Grön - Älvsborg FF Svart Landvetter IP A-plan 12
2019-05-02 19:00 Masthuggets BK Lag 2 - Sandarna BK Svart Masthuggsplan
Omgång 3
2019-05-09 18:00 Näsets SK Grön - Masthuggets BK Lag 1 Ehrenborg Arena
2019-05-09 18:15 Älvsborg FF Vit - Hovås Billdal IF Röd Hagenplan 12
2019-05-09 18:15 Älvsborg FF Svart - Hovås Billdal IF Blå Hagenplan 11
2019-05-09 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Röd - Landvetter IF 2003 Blå Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-09 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Grön - Landvetter IF 2003 Grön Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-09 19:00 Sandarna BK Svart - IF Väster Vit Sannaplan 2
2019-05-09 19:00 Sandarna BK Röd - IF Väster Orange Sannaplan 2
2019-05-09 19:00 Näsets SK Gul - Masthuggets BK Lag 2 Ehrenborg Arena
Omgång 4
2019-05-16 18:00 Hovås Billdal IF Blå - Masthuggets BK Lag 1 Billdalsvallen 3A
2019-05-16 18:15 Älvsborg FF Vit - Slottsskogen/Godhem IF Röd Hagenplan 12
2019-05-16 18:15 Hovås Billdal IF Röd - Masthuggets BK Lag 2 Billdalsvallen 3B
2019-05-16 18:30 IF Väster Vit - Näsets SK Gul Önneredsplan 2
2019-05-16 18:30 IF Väster Orange - Näsets SK Grön Önneredsplan 2
2019-05-16 18:45 Landvetter IF 2003 Blå - Sandarna BK Svart Landvetter IP A-plan 12
2019-05-16 18:45 Landvetter IF 2003 Grön - Sandarna BK Röd Landvetter IP A-plan 12
2019-05-16 19:00 Älvsborg FF Svart - Slottsskogen/Godhem IF Grön Hagenplan 11
Omgång 5
2019-05-23 18:00 Näsets SK Grön - Landvetter IF 2003 Grön Ehrenborg Arena
2019-05-23 18:00 Masthuggets BK Lag 1 - IF Väster Orange Masthuggsplan
2019-05-23 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Röd - Hovås Billdal IF Röd Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-23 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Grön - Hovås Billdal IF Blå Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-23 19:00 Sandarna BK Svart - Älvsborg FF Vit Sannaplan 2
2019-05-23 19:00 Sandarna BK Röd - Älvsborg FF Svart Sannaplan 2
2019-05-23 19:00 Näsets SK Gul - Landvetter IF 2003 Blå Ehrenborg Arena
2019-05-23 19:00 Masthuggets BK Lag 2 - IF Väster Vit Masthuggsplan
Omgång 6
2019-05-28 18:00 Älvsborg FF Vit - Näsets SK Gul Hagenplan 12
2019-05-28 18:00 Älvsborg FF Svart - Näsets SK Grön Hagenplan 11
2019-05-28 18:15 Hovås Billdal IF Röd - IF Väster Vit Billdalsvallen 3B
2019-05-28 18:45 Landvetter IF 2003 Blå - Masthuggets BK Lag 2 Landvetter IP A-plan 12
2019-05-28 18:45 Landvetter IF 2003 Grön - Masthuggets BK Lag 1 Landvetter IP A-plan 12
2019-05-28 19:00 Hovås Billdal IF Blå - IF Väster Orange Billdalsvallen 3A
2019-05-29 19:00 Slottsskogen/Godhem IF Röd - Sandarna BK Svart Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
2019-05-29 19:00 Slottsskogen/Godhem IF Grön - Sandarna BK Röd Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
Omgång 7
2019-06-04 18:00 Näsets SK Grön - Slottsskogen/Godhem IF Grön Ehrenborg Arena
2019-06-04 18:00 Masthuggets BK Lag 1 - Älvsborg FF Svart Masthuggsplan
2019-06-04 18:30 IF Väster Vit - Landvetter IF 2003 Blå Önneredsplan 2
2019-06-04 18:30 IF Väster Orange - Landvetter IF 2003 Grön Önneredsplan 2
2019-06-04 19:00 Sandarna BK Svart - Hovås Billdal IF Röd Sannaplan 2
2019-06-04 19:00 Sandarna BK Röd - Hovås Billdal IF Blå Sannaplan 2
2019-06-04 19:00 Näsets SK Gul - Slottsskogen/Godhem IF Röd Ehrenborg Arena
2019-06-04 19:00 Masthuggets BK Lag 2 - Älvsborg FF Vit Masthuggsplan
Omgång 8
2019-06-13 18:00 Hovås Billdal IF Röd - Landvetter IF 2003 Blå Billdalsvallen 3B
2019-06-13 18:00 Näsets SK Grön - Sandarna BK Röd Ehrenborg Arena
2019-06-13 18:15 Hovås Billdal IF Blå - Landvetter IF 2003 Grön Billdalsvallen 3A
2019-06-13 18:30 IF Väster Vit - Älvsborg FF Vit Önneredsplan 2
2019-06-13 18:30 IF Väster Orange - Älvsborg FF Svart Önneredsplan 2
2019-06-13 19:00 Näsets SK Gul - Sandarna BK Svart Ehrenborg Arena

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info