Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 2010(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp A Höst

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Askims IK Johan Gabrielsson +46705510399 Svart/Röd, Svart, Röda
Hovås Billdal IF Blå Linda Camitz Olofsson 0725464150 Vit/vit/vit
Hovås Billdal IF Gul Linda Camitz Olofsson 0725464150 Vit, Vit, Vita
Hovås Billdal IF Röd Linda Hedborg 0707851753 Vit/vit/vit
Hovås Billdal IF Vit Sandra Brenner 0704855365 Vit/vit/vit
IF Väster Orange Johannes Söderqvist Orange/Svart/Orange
IF Väster Vit Johannes Söderqvist Orange, Svart, Orange
Masthuggets BK Lag 1 Urban Häggmalm 0704715643 Röd/Blå/Röda/blå
Masthuggets BK Lag 2 Urban Häggmalm 0704715643 Röd/Blå/Röda/blå
Näsets SK Grön Christina Andersson Wallberg vinröda, Vita, Vinröda
Näsets SK Gul Christina Andersson Wallberg vinröda/Vita/Vinröda
Proletären FF Henrik Källén 0702228771 Röd/Röd/Röda
Sandarna BK Röd Anders Bohm 0738093634 Svart/Röd randig/svarta/röda
Sandarna BK Svart Anders Bohm 0738093634 Svart/Röd randig/svarta/röda
Slottsskogen/Godhem IF Grön Börje Jonefjäll 0703753933 VIT/VIT/VIT
Slottsskogen/Godhem IF Röd Börje Jonefjäll 0703753933 VIT/VIT/VIT
Älvsborg FF Blå Fredrik Bergh Thorén Blå/Svart/Svart/Svart
Älvsborg FF Röd Fredrik Bergh Thorén Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF Svart Fredrik Bergh Thorén Blå/Svart/Svart/Svart
Älvsborg FF Vit Fredrik Bergh Thorén Blå/Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-08-22 18:00 Masthuggets BK Lag 1 - Slottsskogen/Godhem IF Röd Masthuggsplan
2019-08-22 18:00 Näsets SK Grön - Hovås Billdal IF Vit Ehrenborg Arena
2019-08-22 18:15 Sandarna BK Röd - Älvsborg FF Vit Sannaplan 2
2019-08-22 18:15 Sandarna BK Svart - Älvsborg FF Svart Sannaplan 2
2019-08-22 18:15 Hovås Billdal IF Blå - Älvsborg FF Blå Billdalsvallen 3A
2019-08-22 18:15 Hovås Billdal IF Gul - Älvsborg FF Röd Billdalsvallen 3B
2019-08-22 18:30 IF Väster Orange - Askims IK Önneredsplan 2
2019-08-22 19:00 Masthuggets BK Lag 2 - Slottsskogen/Godhem IF Grön Masthuggsplan
2019-08-22 19:00 Näsets SK Gul - Hovås Billdal IF Röd Ehrenborg Arena
Omgång 2
2019-08-29 18:00 Masthuggets BK Lag 1 - Sandarna BK Röd Masthuggsplan
2019-08-29 18:00 Älvsborg FF Röd - IF Väster Orange Hagenplan 12
2019-08-29 18:00 Älvsborg FF Blå - IF Väster Vit Hagenplan 11
2019-08-29 18:10 Askims IK - Näsets SK Gul Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-08-29 18:15 Proletären FF - Näsets SK Grön Välen gräs 5M5
2019-08-29 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Grön - Hovås Billdal IF Röd Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-08-29 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Röd - Hovås Billdal IF Vit Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-08-29 19:00 Masthuggets BK Lag 2 - Sandarna BK Svart Masthuggsplan
2019-08-29 19:00 Älvsborg FF Svart - Hovås Billdal IF Blå Hagenplan 11
2019-08-29 19:00 Älvsborg FF Vit - Hovås Billdal IF Gul Hagenplan 12
Omgång 3
2019-09-05 18:00 Hovås Billdal IF Blå - Masthuggets BK Lag 1 Billdalsvallen 3A
2019-09-05 18:00 Näsets SK Grön - Älvsborg FF Röd Ehrenborg Arena
2019-09-05 18:00 Hovås Billdal IF Röd - Proletären FF Billdalsvallen 3B
2019-09-05 18:15 Sandarna BK Röd - Slottsskogen/Godhem IF Grön Sannaplan 2
2019-09-05 18:15 Sandarna BK Svart - Slottsskogen/Godhem IF Röd Sannaplan 2
2019-09-05 18:30 IF Väster Orange - Älvsborg FF Svart Önneredsplan 2
2019-09-05 18:30 IF Väster Vit - Älvsborg FF Vit Önneredsplan 2
2019-09-05 19:00 Hovås Billdal IF Gul - Masthuggets BK Lag 2 Billdalsvallen 3B
2019-09-05 19:00 Näsets SK Gul - Älvsborg FF Blå Ehrenborg Arena
2019-09-05 19:00 Hovås Billdal IF Vit - Askims IK Billdalsvallen 3A
Omgång 4
2019-09-12 18:00 Masthuggets BK Lag 1 - IF Väster Orange Masthuggsplan
2019-09-12 18:00 Älvsborg FF Röd - Hovås Billdal IF Röd Hagenplan 12
2019-09-12 18:00 Älvsborg FF Blå - Hovås Billdal IF Vit Hagenplan 11
2019-09-12 18:15 Sandarna BK Röd - Hovås Billdal IF Blå Sannaplan 2
2019-09-12 18:15 Sandarna BK Svart - Hovås Billdal IF Gul Sannaplan 2
2019-09-12 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Grön - Proletären FF Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-09-12 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Röd - Askims IK Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-09-12 19:00 Masthuggets BK Lag 2 - IF Väster Vit Masthuggsplan
2019-09-12 19:00 Älvsborg FF Svart - Näsets SK Grön Hagenplan 11
2019-09-12 19:00 Älvsborg FF Vit - Näsets SK Gul Hagenplan 12
Omgång 5
2019-09-19 17:20 Hovås Billdal IF Gul - Slottsskogen/Godhem IF Röd Billdalsvallen 3B
2019-09-19 17:20 Hovås Billdal IF Vit - Älvsborg FF Vit Billdalsvallen 3A
2019-09-19 18:00 Näsets SK Grön - Masthuggets BK Lag 1 Ehrenborg Arena
2019-09-19 18:10 Askims IK - Älvsborg FF Blå Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-09-19 18:15 Proletären FF - Älvsborg FF Röd Välen gräs 5M5
2019-09-19 18:20 Hovås Billdal IF Blå - Slottsskogen/Godhem IF Grön Billdalsvallen 3A
2019-09-19 18:20 Hovås Billdal IF Röd - Älvsborg FF Svart Billdalsvallen 3B
2019-09-19 18:30 IF Väster Orange - Sandarna BK Röd Önneredsplan 2
2019-09-19 18:30 IF Väster Vit - Sandarna BK Svart Önneredsplan 2
2019-09-19 19:00 Näsets SK Gul - Masthuggets BK Lag 2 Ehrenborg Arena
Omgång 6
2019-09-26 18:00 Masthuggets BK Lag 1 - Hovås Billdal IF Röd Masthuggsplan
2019-09-26 18:00 Hovås Billdal IF Blå - IF Väster Orange Billdalsvallen 3A
2019-09-26 18:00 Hovås Billdal IF Gul - IF Väster Vit Billdalsvallen 3B
2019-09-26 18:00 Proletären FF - Älvsborg FF Svart Välen gräs 5M5
2019-09-26 18:10 Askims IK - Älvsborg FF Vit Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-09-26 18:15 Sandarna BK Röd - Näsets SK Grön Sannaplan 2
2019-09-26 18:15 Sandarna BK Svart - Näsets SK Gul Sannaplan 2
2019-09-26 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Grön - Älvsborg FF Röd Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-09-26 18:15 Slottsskogen/Godhem IF Röd - Älvsborg FF Blå Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-09-26 19:00 Masthuggets BK Lag 2 - Hovås Billdal IF Vit Masthuggsplan

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info