Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Örebro Fotboll

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-01-20 12:00 120889020 Karlslunds IF HFK (U16) - FBK Karlstad (U16) 0 - 9 Karlslund Arena
2019-01-26 12:00 120889002 Örebro SK FK (U16) - Athletic FC (U16) 6 - 0 Behrn Arena
2019-01-26 15:00 120889005 Örebro SK FK (U19) - Carlstad United BK (U19) Behrn Arena
2019-01-26 17:00 120889001 Scandinavian FC Örebro (D4H) - Tillberga IK Fotboll(D5H) Karlslund Arena
2019-01-27 13:00 120889031 Örebro SK FK (U17) - Degerfors IF (U17) 5 - 2 Behrn Arena
2019-02-06 19:15 120889065 Örebro SK FK (U19) - Scandinavian FC Örebro (D4H) Behrn Arena
Omgång 2
2019-02-02 12:15 120889007 Karlslunds IF HFK (D1H) - Örebro Syrianska IF (D2H) 4 - 0 Karlslund Arena
2019-02-02 12:30 120889003 Örebro SK FK (U16) - Eskilstuna City FK (U16) 5 - 1 Behrn Arena
2019-02-02 14:00 120889021 Karlslunds IF HFK (U16) - Adolfsbergs IK (U16) 3 - 0 Karlslund Arena
2019-02-02 15:30 120889004 Örebro SK FK (U17) - Djurgårdens Elitfotboll AB (U17) Behrn Arena
2019-02-03 13:00 120889061 KIF Örebro DFF (F19) - Djurgårdens DFF (F19) Behrn Arena
2019-02-03 16:00 120889006 Örebro SK FK (U19) - IK Brage (U19) Uppskj. Behrn Arena
2019-02-09 12:15 120889008 Karlslunds IF HFK (D1H) - BK Forward (D1H) 0 - 1 Karlslund Arena
2019-02-09 12:15 120889075 Yxhults IK (D3H) - KB Karlskoga FF (D4H) 0 - 0 Kumla IP
2019-02-09 14:30 120889023 IFK Kumla (D3H) - FBK Karlstad (D3H) Inst. Kumla IP
2019-02-10 15:00 120889070 Örebro Syrianska IF (D2H) - Skiljebo SK (D2H) 2 - 2 Karlslund Arena
2019-02-10 16:00 120889045 IFK Hallsberg FK (D2D) - Borens IK Dam (D2D) 2 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-02-16 12:15 120889009 Karlslunds IF HFK (D1H) - Carlstad United BK (D1H) 0 - 2 Karlslund Arena
2019-02-16 13:00 120889022 IFK Kumla (D3H) - BK Forward (D1H) 1 - 1 Kumla IP
2019-02-16 13:15 120889056 Hovsta IF (D7H) - Lillån FK U 2 - 2 Lillåvallen Konstgräs
2019-02-17 12:00 120889018 Scandinavian FC Örebro (D4H) - Köping FF (D4H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-02-17 14:00 120889083 IF Eker Örebro (D4H) - Mariebergs IK (D5H) 7 - 3 Mellringe IP Konstgräs
2019-02-22 19:00 120889030 IK Sturehov (D4H) - Mariebergs IK (D5H) 7 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-02-23 12:00 120889101 Adolfsbergs IK (D3H) - Scandinavian FC Örebro (D4H) 4 - 1 Lugnets IP Konstgräs
2019-02-23 12:10 120889010 Karlslunds IF HFK (D1H) - Skövde AIK (D1H) 2 - 4 Karlslund Arena
2019-02-23 12:15 120889073 Örebro Syrianska IF (D2H) - Rynninge IK (D1H) 4 - 2 Mellringe IP Konstgräs
2019-02-23 12:15 120889076 Yxhults IK (D3H) - BK Forward (D1H) 2 - 7 Kumla IP
2019-02-23 13:15 120889077 Hidingsta IK (D5H) - Glanshammars IF (D7H) 5 - 3 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-02-23 14:00 120889090 ÖrebroSyrianska IF Ungdom (P15) - FBK Karlstad (P15) 5 - 3 Mellringe IP Konstgräs
2019-02-23 14:15 120889057 Ervalla SK (D5H) - Örebro SK Söder (D5H) 2 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-02-23 14:30 120889024 IFK Kumla (D3H) - IFK Eskilstuna (D3H) 5 - 1 Kumla IP
2019-02-24 11:00 120889089 BK Forward (U19) - Vretstorps IF (D4H) 0 - 5 Trängens IP Konstgräs
2019-02-24 12:00 120889046 IFK Hallsberg FK (D2D) - Lysviks IF (D2D) 2 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-02-24 19:00 120889092 IFK Hallsberg (D5H) - Kumla BK (D4H) 0 - 1 Kumla IP
2019-02-27 19:30 120889062 KIF Örebro DFF (F19) - Hertzöga BK (D1D) Behrn Arena
2019-02-27 20:00 120889103 Lillån FK (D4H) - Ervalla SK (D5H) 6 - 0 Lillåvallen Konstgräs
Omgång 3
120889178 Örebro SK FK (U16) - Skiljebo SK (P16)
2019-03-01 18:00 120889068 IFK Kumla (D3H) - Alingsås IF FF (D3H) 1 - 2 Kumla IP
2019-03-01 19:00 120889093 IK Sturehov (D4H) - IFK Lindesberg (D4H) 3 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-01 19:45 120889109 Hovsta IF (D7H) - Glanshammars IF (D7H) 2 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-02 11:00 120889027 IK Sturehov (D4H) - KB Karlskoga FF (D4H) 3 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-02 11:15 120889098 Lillån FK (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) 3 - 0 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-02 12:00 120889047 IFK Hallsberg FK (D2D) - Örebro SK Söder (D1D) 1 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-03-02 12:00 120889104 Adolfsbergs IK (D3H) - Katrineholms SK FK (D4H) Lugnets IP Konstgräs
2019-03-02 12:10 120889011 Karlslunds IF HFK (D1H) - IF Sylvia (D1H) 2 - 3 Karlslund Arena
2019-03-02 12:15 120889038 Rynninge IK (D2D) - IK Viljan Strängnäs (D2D) 0 - 0 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-02 13:00 120889025 IFK Kumla (D3H) - Torstorps IF (D3H) 1 - 1 Kumla IP
2019-03-02 13:15 120889044 IFK Örebro (D4H) - FK Bosna 92 (D4H) 1 - 5 Mellringe IP Konstgräs
2019-03-02 14:15 120889074 Örebro Syrianska IF (D2H) - Motala AIF FK (D2H) 1 - 0 Karlslund Arena
2019-03-03 11:15 120889035 IK Sturehov (D4D) - Sköllersta IF (D2D) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-03 12:15 120889032 Vretstorps IF (D4H) - Hidingsta IK (D5H) 5 - 0 Allévallen, konstgräs
2019-03-03 16:15 120889078 Sköllersta IF (D5H) - Frövi IK (D6H) 3 - 0 Allévallen, konstgräs
2019-03-08 19:00 120889028 IK Sturehov (D4H) - Växjö Norra IF (D3H) 1 - 2 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-09 10:15 120889039 Rynninge IK (D2D) - IFK Hallsberg FK (D2D) 1 - 6 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-09 10:15 120889116 Sköllersta IF (D2D) - Bråtens IK Dam (D3D) Allévallen, konstgräs
2019-03-09 11:00 120889036 IK Sturehov (D4D) - GSBK/IFK Lindesberg (D4D) 6 - 6 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-09 11:30 120889113 Örebro SK Söder (D5H) - Kurdiska FF Örebro (D6H) Ekängs IP, Konstgräs
2019-03-09 12:15 120889086 Östansjö IF (D6H) - Pålsboda GoIF (D7H) Allévallen, konstgräs
2019-03-09 14:00 120889052 IFK Hallsberg (D5H) - Glanshammars IF (D7H) 3 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-03-09 14:45 120889108 Lillån FK (D4H) - SMÅ IF (D5H) 5 - 0 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-09 16:15 120889071 FK Bosna 92 (D4H) - Latorps IF (D4H) 1 - 5 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-09 16:15 120889112 Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) - FK Örebro (D6H) 6 - 3 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-09 17:15 120889085 Mariebergs IK (D5H) - Hidingsta IK (D5H) 3 - 3 Lugnets IP Konstgräs
2019-03-10 10:15 120889067 Sköllersta IF (D5H) - IFK Lindesberg (D4H) Allévallen, konstgräs
2019-03-10 12:15 120889081 Mariebergs IK (D5H) - Lekebergs IF (D6H) 3 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-03-10 13:00 120889063 KIF Örebro DFF (F19) - Djurgårdens DFF (F19) Behrn Arena
2019-03-10 14:00 120889115 IF Eker Örebro (D4H) - Nora BK Herrar (D3H) Mellringe IP Konstgräs
2019-03-10 14:15 120889082 IFK Askersund (D4H) - Ervalla SK (D5H) Allévallen, konstgräs
2019-03-13 19:15 120889099 Lillån FK (D4H) - BK Forward (U) Lillåvallen Konstgräs
2019-03-13 19:30 120889064 KIF Örebro DFF (F19) - Örebro SK Söder (D1D) Behrn Arena
2019-03-16 12:00 120889048 IFK Hallsberg FK (D2D) - Hertzöga BK (D1D) 0 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-03-16 12:00 120889105 Adolfsbergs IK (D3H) - Lillån FK (D4H) Lugnets IP Konstgräs
2019-03-16 12:15 120889040 Rynninge IK (D2D) - QBIK (D2D) 4 - 2 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-16 13:00 120889094 Nyckelby IF (D7H) - Järnboås IF (D7H) 2 - 2 Ekbacken A (konstgräs)
2019-03-16 13:00 120889102 Örebro SK FK (U19) - IFK Norrköping FK (U19) 1 - 2 Behrn Arena
2019-03-16 13:15 120889123 IFK Örebro (D4H) - Rynninge IK (D1H) 2 - 3 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-16 16:15 120889072 FK Bosna 92 (D4H) - Vretstorps IF (D4H) 1 - 6 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-17 12:30 120889120 Örebro SK FK (U16) - AIK FF (U16) 2 - 2 Behrn Arena
2019-03-17 14:15 120889091 Mariebergs IK (D5H) - Lillkyrka IF (D5H) Allévallen, konstgräs
2019-03-17 16:00 120889053 IFK Hallsberg (D5H) - SMÅ IF (D5H) 3 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-03-17 19:00 120889122 Latorps IF (D4H) - Örebro SK Söder (D5H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-20 19:00 120889111 Frövi IK (D6H) - Järnboås IF (D7H) 0 - 3 Fröjevi IP Konstgräs
2019-03-20 20:00 120889132 Yxhults IK (D3H) - Scandinavian FC Örebro (D4H) 3 - 1 Kumla IP
2019-03-20 20:15 120889136 Latorps IF (D4H) - Nora BK Herrar (D3H) Karlslund Arena
2019-03-22 19:00 120889029 IK Sturehov (D4H) - FK Bosna 92 (D4H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-22 19:30 120889121 Örebro SK FK (U16) - FBK Karlstad (U16) 3 - 4 Behrn Arena
2019-03-23 10:15 120889135 IFK Askersund (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Allévallen, konstgräs
2019-03-23 12:15 120889124 Yxhults IK (D3H) - IFK Örebro (D4H) Kumla IP
2019-03-23 13:00 120889017 BK Forward (D1H) - Skiljebo SK (D2H) Trängens IP Konstgräs
2019-03-23 13:00 120889095 Nyckelby IF (D7H) - Fellingsbro GoIF (D7H) 2 - 1 Ekbacken A (konstgräs)
2019-03-23 13:15 120889134 Latorps IF (D4H) - Bråtens IK (D4H) 2 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-23 14:15 120889129 Örebro SK Söder (D1D) - Västerås BK 30 (D1D) Lugnets IP Konstgräs
2019-03-24 12:00 120889080 Örebro SK FK (U19) - IK Sirius FK (U19) 4 - 4 Behrn Arena
2019-03-24 12:15 120889117 Sköllersta IF (D2D) - IFK Lindesberg (Dam) 3 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-03-24 14:00 120889079 Karlslunds IF HFK (U16) - Lekebergs IF (P02/03) 0 - 4 Karlslund Arena
2019-03-24 14:15 120889137 Finnerödja IF (D6H) - Pålsboda GoIF (D7H) Allévallen, konstgräs
2019-03-30 10:00 120889054 IFK Hallsberg (D5H) - Vretstorps IF (D4H) 0 - 7 Allévallen, konstgräs
2019-03-30 12:00 120889019 Scandinavian FC Örebro (D4H) - Grythyttans IF (D3H) 1 - 1 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-30 12:00 120889106 Adolfsbergs IK (D3H) - IFK Örebro (D4H) 4 - 1 Lugnets IP Konstgräs
2019-03-30 12:10 120889012 Karlslunds IF HFK (D1H) - Skiljebo SK (D2H) 3 - 0 Karlslund Arena
2019-03-30 12:15 120889114 FK Örebro (D6H) - Bobby BK (D7H) 2 - 5 Vivalla IP Konstgräs
2019-03-30 12:15 120889143 Åmmebergs IF (D6H) - Kumla BK (D4H) Allévallen, konstgräs
2019-03-30 13:00 120889026 IFK Kumla (D3H) - IK Franke (D3H) Kumla IP
2019-03-30 14:00 120889014 Rynninge IK (D1H) - Åtvidabergs FF (D1H) Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-30 14:15 120889100 Lillån FK (D4H) - FK Bosna 92 (D4H) 4 - 2 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-30 16:00 120889131 SMÅ IF (D5H) - Garphyttans IF Herr (D7H) 8 - 1 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-30 16:15 120889087 Östansjö IF (D6H) - Sköllersta IF (D5H) 0 - 3 Allévallen, konstgräs
2019-03-30 16:15 120889138 Örebro Syrianska IF (D2H) - Nora BK Herrar (D3H) 3 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-31 10:00 120889049 IFK Hallsberg FK (D2D) - Örebro SK Söder (D1D) 3 - 3 Allévallen, konstgräs
2019-03-31 12:15 120889034 IFK Askersund (D4H) - Vadstena GIF (D4H) 0 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-03-31 14:15 120889118 Sköllersta IF (D2D) - Svärtinge SK (D2D) 1 - 3 Allévallen, konstgräs
2019-03-31 15:30 120889140 Frövi IK (D6H) - Fellingsbro GoIF (D7H) 4 - 1 Fröjevi IP Konstgräs
2019-03-31 16:15 120889144 Lillkyrka IF (D5H) - Hidingsta IK (D5H) 1 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-31 17:30 120889139 IF Eker Örebro (D4H) - Nora BK Herrar (D3H) Mellringe IP Konstgräs
2020-03-21 13:00 120889179 Örebro SK FK (P17) - IFK Norrköping FK (P17)
2020-03-21 15:00 120889180 Örebro SK FK (U19) - IFK Norrköping FK (U19)
Omgång 4
2019-04-02 17:30 120889141 BK Forward (D1H) - Yxhults IK (D3H) 1 - 3 Trängens IP Konstgräs
2019-04-03 20:00 120889130 IFK Kumla (D3H) - Vretstorps IF (D4H) 3 - 4 Kumla IP
2019-04-04 19:00 120889146 Fellingsbro GoIF (D7H) - Järnboås IF (D7H) Fröjevi IP Konstgräs
2019-04-06 11:10 120889128 IK Sturehov (D4D) - Scandinavian FC Örebro (D3D) 0 - 1 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-04-06 12:00 120889107 Adolfsbergs IK (D3H) - Torsåkers IF (D3H) 2 - 0 Lugnets IP Konstgräs
2019-04-06 13:00 120889096 Nyckelby IF (D7H) - Wahlsta SK (D7H) 3 - 1 Ekbacken A (konstgräs)
2019-04-06 14:15 120889126 Örebro (P04) - Uppland (P04) 1 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-04-06 16:15 120889127 Örebro (P04) - Uppland (P04) 0 - 4 Lillåvallen Konstgräs
2019-04-07 11:15 120889151 Örebro SK Söder (D1D) - Karlslunds IF HFK (P14) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-04-07 12:15 120889110 Åmmebergs IF (D6H) - Mariebergs IK (D5H) Allévallen, konstgräs
2019-04-07 20:00 120889152 IFK Hallsberg (D5H) - Lillån FK U 2 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-04-08 20:00 120889150 Nora BK Herrar (D3H) - Järnboås IF (D7H) Fröjevi IP Konstgräs
2019-04-11 20:30 120889147 Scandinavian FC Örebro Reservlag - Mariebergs IK U, Reservlag Ekängs IP, Konstgräs
2019-04-13 11:30 120889133 Pålsboda GoIF (D7H) - Vingåkers IF (D5H) 3 - 1 Pålsboda IP Konstgräs
2019-04-13 12:00 120889050 IFK Hallsberg FK (D2D) - QBIK (D2D) 6 - 0 Allévallen, konstgräs
2019-04-13 12:15 120889043 Rynninge IK (D2D) - KIF Örebro DFF (DA) Pettersbergs IP, konstgräs
2019-04-13 13:00 120889097 Nyckelby IF (D7H) - Hed IF (D7H) 4 - 1 Ekbacken A (konstgräs)
2019-04-13 14:15 120889084 Fall IF (D7H) - Järnboås IF (D7H) Allévallen, konstgräs
2019-04-14 09:15 120889153 Garphyttans IF Herr (D7H) - Bobby BK (D7H) Trängens IP Konstgräs
2019-04-14 10:15 120889125 Åmmebergs IF (D6H) - IFK Askersund (D4H) Allévallen, konstgräs
2019-04-14 12:15 120889119 FK Örebro (D6H) - Fjugesta IF (D7H) 3 - 3 Vivalla IP Konstgräs
2019-04-14 14:00 120889051 IFK Hallsberg FK (D2D) - Rävåsens IK 2 (D3D) 0 - 4 Allévallen, konstgräs
2019-04-14 14:00 120889148 Kopparberg BK (D7H) - IF Vulcanus (D7H) 5 - 0 Olofsvallen Konstgräs
2019-04-14 18:20 120889088 Östansjö IF (D6H) - IK Sturehov (B) 0 - 0 Allévallen, konstgräs
2019-04-17 19:15 120889145 FK Örebro (D6H) - Järnboås IF (D7H) 6 - 1 Vivalla IP Konstgräs
2019-04-18 19:15 120889155 Fellingsbro GoIF (D7H) - Arboga Södra IF (U) 3 - 4 Fröjevi IP Konstgräs
2019-04-19 16:15 120889156 Skyllbergs IK (D3D) - Bråtens IK Dam (D3D) Allévallen, konstgräs
2019-04-21 11:15 120889154 Glanshammars IF (D7H) - Garphyttans IF Herr (D7H) Lillåvallen Konstgräs
2019-04-22 10:00 120889149 IFK Lindesberg U21 - Järnboås IF (D7H) 1 - 0 Fröjevi IP Konstgräs
2019-04-22 12:15 120889069 IFK Askersund (D4H) - Östansjö IF (D6H) 6 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-04-27 13:00 120889157 Nyckelby IF (D7H) - Garphyttans IF Herr (D7H) 5 - 2 Sörbyvallen Nyckelby
Omgång 5
2019-05-19 10:30 120889158 Karlslunds IF HFK (P14) - IF Brommapojkarna (P14) Karlslund Arena
2019-05-19 16:30 120889159 Karlslunds IF HFK (P14) - IF Elfsborg (P14) Karlslund Arena
2019-05-23 19:15 120889160 Karlslunds IF HFK (P14) - Lindö FF (P14) Karlslund Arena
2019-06-16 19:30 120889163 Karlslunds IF HFK (P14) - Skyllbergs IK (P14) Karlslund Arena
2019-07-11 13:00 120889165 Örebro SK FK (P17) - AIK FF (P17) Behrn Arena
2019-07-26 19:00 120889161 Örebro Syrianska IF (D2H) - Karlslunds IF HFK (D1H) 0 - 1 Mellringe IP Konstgräs
2019-07-27 14:00 120889164 IFK Kumla (D3H) - Eskilstuna City FK (D3H) Kumla IP
2019-07-27 14:00 120889166 Vretstorps IF (D4H) - Arboga Södra IF (D4H) Fredriksberg
2019-07-28 15:00 120889162 IFK Askersund (D4H) - Yxhults IK (D3H) Inst. Solberga IP
2019-08-10 13:00 120889167 Åmmebergs IF (D6H) - FK Örebro (D6H) Inst. Björkvallen
2019-08-25 18:30 120889168 Karlslunds IF HFK (P14) - Skyllbergs IK (P14) Karlslund Arena
2019-09-07 13:00 120889169 Karlslunds IF HFK (P14) - Hammarby IF (P14) Karlslund Arena
2019-09-12 19:00 120889170 Karlslunds IF HFK (P14) - IFK Norrköping FK (P14) Karlslund Arena
2019-09-21 15:00 120889171 Karlslunds IF HFK (P14) - IFK Haninge (P14) 7 - 1 Karlslund Arena
2019-09-28 10:30 120889173 Karlslunds IF HFK (P14) - Lillån FK (P14) Karlslund Arena
2019-09-29 10:00 120889174 Karlslunds IF HFK (P14) - IF Brommapojkarna (P14) Karlslund Arena
2019-10-12 14:30 120889172 Örebro (F03) - Dalsland FF (F03) Sköllervallen IP
2019-11-06 18:00 120889175 Örebro (P04) - Örebro (P04) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
Omgång 11
2019-11-03 19:00 120889176 Örebro Läns FF P03 - Karlslunds IF HFK 0 - 3 Karlslund Arena
2019-11-13 20:15 120889177 Karlslunds IF HFK (D1H) - PSC Academy (USA) Karlslund Arena

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info