Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - F12 Sydvästra B1, vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-13 12:00 Eskilsminne IF blå - Borgeby FK röd Västergårds IP 10, 7-manna
2019-04-14 11:00 Dösjöbro IF - Veberöds AIF Dösjöbro IP B-plan 7-manna 1
2019-04-14 12:00 FC Staffanstorp blå - IF Limhamn Bunkeflo 1 Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
2019-04-14 12:30 FC Rosengård - Lunds FF Malmö IP 7-manna 1
2019-04-21 13:00 Borgeby FK röd - Dösjöbro IF Borgeby IP B-plan
2019-04-22 11:00 Husie IF - Eskilsminne IF blå Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
2019-04-24 19:00 Veberöds AIF - FC Rosengård Svalebo, konstgräs 7-manna 2
2019-04-26 18:30 Husie IF - IF Limhamn Bunkeflo 1 Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
2019-04-27 10:00 Dösjöbro IF - Eskilsminne IF blå Dösjöbro IP B-plan 7-manna 2
2019-04-28 10:00 FC Rosengård - Borgeby FK röd Malmö IP 7-manna 1
2019-04-28 15:00 FC Staffanstorp blå - Veberöds AIF Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
2019-04-29 18:45 Lunds FF - FC Staffanstorp blå Smörlyckans IP Plan 4
Maj
2019-05-04 12:30 Lunds FF - Husie IF Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-05-04 16:30 Borgeby FK röd - FC Staffanstorp blå Borgeby IP B-plan
2019-05-05 10:00 Dösjöbro IF - FC Rosengård Dösjöbro IP B-plan 7-manna 1
2019-05-05 12:00 Eskilsminne IF blå - IF Limhamn Bunkeflo 1 Västergårds IP 10, 7-manna
2019-05-08 19:00 FC Rosengård - Eskilsminne IF blå Malmö IP 7-manna 1
2019-05-11 10:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - Lunds FF Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 3
2019-05-11 11:30 Husie IF - Veberöds AIF Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
2019-05-11 12:00 FC Staffanstorp blå - Dösjöbro IF Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 2
2019-05-18 11:00 Eskilsminne IF blå - Lunds FF Västergårds IP 10, 7-manna
2019-05-19 10:00 Veberöds AIF - IF Limhamn Bunkeflo 1 Svalebo, konstgräs 7-manna 2
2019-05-19 12:00 Borgeby FK röd - Husie IF Borgeby IP B-plan
2019-05-19 12:30 FC Rosengård - FC Staffanstorp blå Malmö IP 7-manna 1
2019-05-25 11:30 Husie IF - Dösjöbro IF Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
2019-05-25 13:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - Borgeby FK röd Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1
2019-05-26 11:30 Lunds FF - Veberöds AIF Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-05-26 12:00 FC Staffanstorp blå - Eskilsminne IF blå Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
Juni
2019-06-08 10:00 Dösjöbro IF - IF Limhamn Bunkeflo 1 Dösjöbro IP B-plan 7-manna 1
2019-06-08 12:00 Eskilsminne IF blå - Veberöds AIF Västergårds IP 10, 7-manna
2019-06-08 15:30 Borgeby FK röd - Lunds FF Borgeby IP E-plan konstgräs
2019-06-09 12:00 FC Rosengård - Husie IF Malmö IP 7-manna 1
2019-06-10 18:45 Lunds FF - Dösjöbro IF Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-06-11 17:15 Husie IF - FC Staffanstorp blå Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
2019-06-15 13:00 Veberöds AIF - Borgeby FK röd Svalebo, konstgräs 7-manna 2
2019-06-16 10:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - FC Rosengård Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info